FREEWHEELER

-„You're all gonna die up here“ Fajné fajné fajné. Nič svetoborné a prevratné aléééé srať na to, pozerá sa to príjemne, dokonca treba nad pointou porozmýšľať, pár detailov je dobre skrytých a to robí z tohto filmu zábavu a "vodvaz". Poďme načrieť ku korienku veci. Táto dusná VHSka začína nálezom mrazivých VHSiek zo zbierky pána domáceho, ktorý stratil reč a zaspal. A nie na stolici, na furt. Prvú, ktorú vandali strčia do VHS plejera má epizódny podtitulok Amateur Night a mňa nadchla len skoro trochu. Fajnému nápadu chýbala rozsiahlejšia minutáž a kreativita. Rozhodne sa ale nechajte prekvapiť a hľadajte lásku k tých skromným dievčenským očičkám. Chladným to mňa ani chlapcov ale nenechalo a tak sme sa rozhodli pokračovať druhou páskou, ktorá u mňa spomedzi všetkých ukotvila v zdravom nadpriemere - Second Honeymoon. Inteligentne vypointovaná záhadná poviedka a klinec do rakvy všetkým naivným mladomanželom. Prekvapivo fajný nástupca Tuesday the 17th - a teda tajomstvo lesného vraha á ala Slender man ma teda fajne prekvapil a patrí k tomu najlepšiemu z tejto zvrátenej kompilácie. Trošku som si potom oddýchol pri Skype-ových webkamerách s podtitulkom The Sick Thing That Happened to Emily When She Was Younger, ktorý potreboval niečo viac ako kujebáka (ževraj doktor) a bububu. I keď nápad celkom o.k., radím medzi najpomalšie a najnápaditejšie. A tak ako prostredník, je aj záverečný 10/31/98 vynikajúco natočenou mystickou poviedkou, dokonale vystupňovaný s ráznou atmoškou, táto vám ubehne naozaj rýchlo. Statočný záver. A moja motlitba na záver: No dobre, nebolo to také štrašiacke a desivé ako by sa dalo z traileru očakávať, každopádne je V/H/S veľmi podarené a svižné dielo, a mne by vôbec nevadilo keby sa v podobnom princípe pokračovalo pokračovaním, ba dokonca pokračovaniami. Dobré nápady a odvážne spracovanie je samozrejme podmienkou. ()

Charvy.666

Uz mne tenhle found footage style prestava bavit ale stejne se vzdycky kouknu na dalsi kousek natoceny v tomto stylu.U VHS jsem malinko v rozpacich.Natocit timto stylem povidkovy film mi prislo jako dobry napad,kratsi kousky nebudou mit cas nudit a uzijeme si poradne straseni.No,neni to uplne pravda.Toho materialu kde obraz jen zrni a preskakuje mi prislo i tak trochu moc.Dost slaba mi prisla druha povidka od Ti Westa,absolutne nedesiva a obsahove prazdna.Zato posledni kus,ten zachranuje prd*l celemu filmu.Povidka 10/31/98 od grupy RADIO SILENCE je dokonala!Jen kvuli ni muzu film doporucit.Bylo to na dve hvezdy ale zaver to zachranil.Tri hvezdy = 65% ()

djbarrel

Dost blbá, nudná hovadina, špatně poslepovaná a příběhy za moc nestojí. Snad jen ten první upírský příběh byl zajímavý, jinak zbytek za moc nestál. U filmu mě nudila hlavně demence hlavních postav, v hlavní dějové linii. Nápad celkem ušel, ale dívat se dvě hodiny na roztřesenou kameru, aniž bych se dobral nějakýho konce, to opravdu není nic pro mě. Jedna hvězda za nápad, druhá za první upírský příběh. 39 % ()

rasto87

Už mi tieto poviedkové hororové sračky začínajú liezť pekne na nervy. Okrem druhej poviedky, kde v hoteli bolo efektne podrezanie krku sa na ostatne nedalo skoro ani pozerať. Vidno, že to natáčali amatéri, pretože tak trasúcu kameru som teda dlho nevidel a je jedno čo z toho chceli spraviť, pretože vďaka kamere, obrazu, štvorčekom a podobným veciam z toho robia prepadák. Že vraj horor? Šak prvá poviedka mi prišla skôr ako paródia na Underwold alebo Upírov. Som zvedavý na druhú časť, ale ak to bude podobná sračka, tak rozbijem asi ovladač. ()

lubos.cermak

Několik na sobě nezávislých Found Footage příběhu ala Blair Witch, které nás zavedou i do údajného domu sériového vraha jménem John Wayne Gacy. ()

elanista1

Jedine prva kapitola s dievcatom s velkymi ocami by sa dala nazvat nadpriemernou, zvysok je onicom a keby som to vypol po prvej kazete tak by som o nic neprisiel. Zaverecne titulky su vykupenim, lebo sledovat 2 hodiny na roztraseny, zrniaci obraz a pocuvat tie prazdne dialogy, to chce znacnu davku trpezlivosti. ()

kacir

Všetko by to bolo skvelé, keby to netočili parkinsonovi chlapci, alebo sa mali aspoň teplejšie obliecť, keď ich toľko oziabalo na ruky. ()

ShosannaS

Upřímně? Od půlky jsem to začala přetáčet jen na ty bubací scény. Moc dlouhý, moc rozvleklý, moc neosobní - což je divný, když je to ta ruční kamera, že jo. Nápady neměli uplně špatný, ale někdy méně klepání je více. ()

moviefan4

Niektoré príbehy boli fajn iné zase nie, ale tak to pri hororoch takéhoto typu chodí. Dalo sa na to dobre pozerať a ako celok to dobre fungovalo a dalo sa na to pozerať. Asi moj top príbehy sú o upírke a posledný o dobe a dálej čarodejnici. Najmenej sa mi päčili: príbeh o vraždách v lese a zabite svojho frajera. Odporučovať nebudem ani odraďovať je prostr na vás či si chcete V/H/S užiť alebo nie. ()

Valenta28

Skvost. Absolutní filmový skvost v subžánru found footage i v mých hororech. Je to něco, bez čeho by neexistovala čtvrtina mé osobnosti a mé vášně. Bez čeho by má část dnes vůbec neexistovala. ()

Aywes

Jak už to tak bývá u povídkově laděných filmů, tak mají kolísavou kvalitu. Poslední dva příběhy byly celkem dobře zvládnutý atmosféricky. Jen to finále byl cringe fest. Úplná blbost to nebyla, ale pořád se jedná o zmatený found footage, který si příliš pohrává s obrazem. S krabičkou kinedrilu by se to možná dalo líp zvládnout. ()

BlondJames

Tenhle film jsem jednou viděla do půlky, ale déle jsem nevydržela, tak jsem si řekla, že to dnes dokoukám, abych to mohla ohodnit.Chápu, že dřív ta roztřesená kamera byla novinkou a bylo to strašně IN, ale já to fakt nemám ráda a hodně mi to vadí, a určitě vždycky vadit bude, akorát mě z toho bolí hlava a mám mořskou nemoc, nic pro mě. ()

Renswo

V/H/S : podpriemerný horor. Skupinu chuligánov si niekto najme , aby vykradli “opustený “ dom . Tam najdu Vhs kazety a zistia viac než chceju. Film neobsahuje veľa prekvapení alebo dejových zvratov. V podstate každá Vhs kazeta skriva iný príbeh ale dokopy všetke sú dosť hlúpe . Skoro všetke boli bezmyšlienkovite , vymyslene a len s malou alebo žiadnou predstaviteľnosťou. 1 hviezdička za nápad. Určite sa nájdu oveľa lepšie filmy ako toto. ()

Nikolas__

Chladné přijetí V/H/S z mé strany nebylo následkem nějakého zklamání z filmu, spíše z všudypřítomného pocitu, že kvalita jednotlivých povídek nemůže být nikdy konzistentní, protože režiséři neumí točit found footage. Fakt ty filmy jsou většinou až moc primitivní, což je v pořádku, ale nenuťte mě je pak vysoce hodnotit. V/H/S je přitom dejme tomu dost v pohodě, jen snad v žádné z povídek (!!) si nelze vybudovat vztah k hlavním postavám, vždy jsou navíc minimálně dvě, což by při tomto žánru ani nemusely. Sedlo mi to v ohledu děsivosti, druhá polovina filmu je opravdu děsivější než ta první, ta je spíše nudná, ale když to rozdělím na povídky a zapomenu na občas dosti prkenné herecké výkony, lze tam najít nějakou tu kvalitku. První povídka mi přišla na takových 7/10, atmosféra fungovala po celou stopáž, a obzvláště ke konci to začne být docela originální, no mě to sedlo, naneštěstí, druhá povídka je poměrně tragédie, nic tam přímo nezaujme, konec je hrozně random a až příliš "znenadání" a moc urychlený, tudíž 3/10. Třetí slasher část, kde není absolutně jasné co se tam nakonec vlastně stalo (zase), mi přišla docela fajn, bylo tam pár krvavých scén které působily strašně béčkově, no co víc k tomu říct, ale i tak aspoň 6/10. Čtvrtá povídka se stala okamžitě mou oblíbenou, sledujeme tam pár který si volá na videochatu ve dne i v noci, velmi nečekané vyústění, co to nakonec mělo vlastně opět znamenat, mi je jedno 8/10. Poslední povídka tu byla často vyzdvihována, mně se bohužel líbila pouze jedna scéna (ten kult či co to proboha bylo), zbytek byl trapnej, s debilními postavami, konec to pohřbil úplně 4/10. Mohlo to být celkově mnohem lepší, na druhou stranu efekty byly občas vážně fajn a neurazilo mě to, takže kolem 65% tomu dát s klidným svědomím můžu. ()

Klarkys

Jedna hvězda-hrůza. Nic moc se k filmu vlastně napsat nedá, byla to trapárna od začátku do konce. Z třepání obrazu vám budou oči těkat i pár hodin po shlédnutí tohoto "skvostu" mezi horory...Je to divná napodobenina Kruhu (nález VHS), sice je tam pár leknutí, ale dost očekávaných, a filmaři zde zase sázejí jen na krvavé scény-když se budete hodně soustředit, tak je přes to házení kamerou i uvidíte ;) ()

dadule777

Není to sice žádná sláva, ale koukala jsem na to po tmě doma a ač tam byly hodně neuvěřitelné věci tak jsem chvílema seděla jak přikovaná a povrchně dýchala. ()

halberdier

Celkem zajímavý nápad na poli found footage. Film je složený z několika "povídek" natočených ruční kamerou a zachycující setkání s podivnými úkazy. Jednotlivé příběhy sice nejsou nikterak originální, nicméně díky ruční kameře je většině dodána celkem slušná dávka reálnosti a většina z nich je i celkem strašidelných. Určitě jedno z těch lepších found footage. (7/10) ()

Legie

Ty dvě hvězdičky dávám jen za trajler (díky němu jsem film chtěl vidět) a díky tomu, že se alespoň neobjevil žádný zmutovaný ještěr nebo tajemný armádní projekt, který by děj katapultovali ještě víc než šílená kamera nebo zcela zbytečně nahoněná stopáž. ()

Rodriguess

Neviem ako ostatnych ale mna tieto handy cam filmy beru. Vsetky pribehy neboli az take strasidelne ale kazdy mal nieco do seba. Atmosfera bola skvela, skor ma viac trapili vykony hercov ktore mohli byt o dost lepsie. Ale za napad na takyto film to hodnotim velmi kladne. ()

raxxx odpad!

Tohle je fakt "hruza" , další film ve stylu Blair Witch ale zatim ten nehorši ze všech a ta délka 116 min. , to už někomu fakt hráblo. ()

West natočí western pro Blumhouse

West natočí western pro Blumhouse

23.03.2014

Americká hororová nezávislá scéna poslední roky rozkvétá a jedním z jejích nejvýraznějších tvůrců je mladý režisér Ti West (foto). Ten si získal jméno díky svému retro hororu Dům ďábla, podílel se i… (viac)