MiniRecenze

Horor u kterého jsem se konečně lekl a má v sobě i nějaké to napnutí.Předem upozorňuji,že se film neskládá z jednoho příběhu,ale uvidíme zde pět "povídek" - hodnotit každou zvlášť by bylo na dlouho....4/5 jsou hororové a ta jedna se spíš řadí mezi thrillery.Naštěstí pro většinu platí svižnost ,kreativita,napnutí a herecké výkony se dají "překousnout".Teď ty negativita:protože celý film je v podání "found footage" (kamera v ruce),tak jsou snímky někdy zbytečně matoucí.A "citát" z jiné recenze bych nevystihl líp- "Když jsem po sto šestnácti minutách odtrhl zrak od obrazovky a setřásl ze zad toho pacienta s padoucnicí, ještě asi tak hodinu se mi klepala realita a sem tam i vypínala."Velkou nevýhodou je opravdu obraz a koukat na něj znamená mít dobré oči. PRO HOROROVÉ NADŠENCE!!! ()

Fos4ity

Fakt nejhorší found footage co jsem viděl.Všechny postavy se chovali jako kreténí a postrádaly logiku,Pokus o nějaký nečekaný zvrat byl směšný prostě ne.1 hvězda za první přiběh ()

bezprezdivky

Sice jsem nepobral, co ty jednotlivé krátké hororové filmečky má spojovat, ale dva z nich jsou skutečně dost hrůzyplný, ideální volba pro setmělý byt a promítání o samotě. ()

Necrolock

Pro mě jeden z nejzábavnějších horrorů (jestli to do nich vůbec zařadit) za poslední dobu. Bohužel, ne každý ocení ten geniální styl natáčení a tu neuvěřitelnou uvěřitelnost všech postav. Ani jednou jsem si neřekl: "Wtf, co to dělá?". Pro mě geniální počin. 90%. ()

Idoviren

Hrozně se mi líbí ta forma, která v jednom filmu spojuje několik hororových kraťasů dohromady. Pro mě byla nejděsivější část byla čtvrtá i se svým překvapivým koncem. Koneckonců všechny jsou mrazivé a neotřelé. Škoda jen, že kameru vždycky dali někomu, kdo s ní uměl jen mávat, třepat a natáčet podlahu. Nebýt toho, určitě bych dala o hvězdu víc. ()

Merenre

Je to docela dobré a místy i jakžtakž hororové, ale příběhům chybí nějaká pointa, motivy apod. Prostě někdo někde je a pak ho někdo zavraždí: proč, zač, co? První příběh má nástřel na velmi solidní kousek, ale ten závěr to jaksi degraduje. Druhá storka je o dvou lidech, jejichž jednání je jakési ujeté a nehodnověrné a význam závěru je bizarní a bez nějaké příručky nepochopitelný. Pak je tu parta výrostků na stanovačce, to je takové průměrné vyvražďování. Následuje ženská z duchama, pár lekaček, ale tezi jsem ani zde nějak významněji neprokoukl (co byli jako zač? a proč to ten týpek dělal? kdyžtak mi to někdo vysvětlete), a nakonec zdaleka nejslabší příběh, tam už se to posunulo z hororu někam do žánru komedie nebo parodie nebo něco, debilita, která mi zkazila jinak docela dobrý dojem. ()

certiskon odpad!

Nechápu jak může někdo takvej SHIT pustit do oběhu a myslet si jaký nestvořil dílo... Absolutně nezáživný, stupidní a totálně o ničem!!! ()

spawnxp

Slušný, s tou "ruční" kamerou akorát tak na hraně. Jak je vidět, za málo peněz se dá pořídit celkem dost muziky. Jednotlivý povidky nebyly špatný, možná ty pointy... ale nejvíc mě dostal kousek s videochatem. To bych fakt blil ()

Emperor1

Mám docela slabost pro found footage a viděl jsem snad všechny zástupce tohoto subžánru, někdy lepší, někdy méně zdařilé, Blair Witch pro mě i tentokrát zůstal nepřekonán. Na druhou stranu se mi líbila snaha podat "autenticitu" krapet jinak, originálněji, celkově to působí svěžím dojmem, i díky svižnému tempu a zajímavým nápadům. Bylo to příjemně zneklidňující a ani mi moc nevadila absence příběhu či budování atmosféry, na to tu nebyl čas. Jen ten obraz byl na můj vkus chvílemi až příliš rozklepaný ... ()

Machaut odpad!

Několik let jsem točil s VHSkou a nikdy, zdůrazňuji nikdy se mi takhle netřepal obraz. Umělé třepání kamerou nahoru, dolů, do leva, do prava, ještě ke všemu ve stejných schématech pro pocit autentičnosti mi spíše navozuje pocit k poblinkání. Za tyto parkinsoňácké kamery by měli rovnou střílet. Navíc, když je záběr na druhého kameramana, který má velkou kameru na rameni a vůbec se mu netřepe... Jinak co se týče příběhů, už dlouho jsem se u hororu tak nenudil. Prázdné, nudné, k uzoufání. Jednoznačně odpad! ()

Embolia

Proboha jak tohle někoho mohlo nadchnout? Found footage mě nikdy nenadchly ale tohle mě opravdu uplně dorazilo. Furt někde něco syčelo, kamera se třásla... ne tohle už prostě ne!!! ()

tixi

Nápad dobrý ale strašne nedotiahnutý,film sa tak dlho rozbiehal až bol koniec síce ten stal za to ale na vyše sto minútový film petnast minút napätia je hrozne málo ostatok je len taká veľká nuda40% ()

fabregas1

1 VHS-Slečna měla krásné velké očička avšak randit s ní nedoporučuju. Atmosféra byla tady slabší, ale zajímavé to bylo. 2 VHS-Konec pro mě až moc drsný 3 VHS-Les, zábavné vraždění, tady mi to rychle uteklo 4 VHS-Duchařina je u mě vždy na prvním místě, takže tady je to ok 5 VHS-Parádní vyvrcholení ( bavíčko ) ()

dukeforever

Více než 3 tomu dát nemůžu. Začátek nic moc, spíš nuda se zlodějíčkama (2*), příběh z mejdanu, kde jsem se opravdu nenudil, ok(4*), naprostá nuda s těma dvouma výletníkama (2* jsou moc), ten slasher taky o ničem skoro (2*), videochat mi také sklamal, čekal jsem něco víc (2*) a nakonec halloweenská party, ta se docela povedla až na nic moc závěr (3*). Celkově průměr kde vás jen otrávilo jak na vás pořád blikají světýlka co by náznak toho že se jedná o VHS. Mé VHS šly vždy výborně pokud nebyly už ohrané :)) ()

BillieM

Začátek působí docela nudně, ale když parta vandalů vstoupí do domu a najdou v křesle mrtvého dědu, začíná to být zajímavější. Někdo je sem poslal, aby mu donesl kazetu/y, na které/ých jsou paranormální záznamy. Partička se rozdělí, jeden zůstane u dědy a kouká s ním na bednu a ostatní jdou hledat do sklepa. Děda pak z křesla zmizí, s ním i klučina, asi šli na pivo, a pak se přesuneme do sklepa. Film stále protínají příběhy, až zmizí i předposlední kluk a děda se vrhá na posledního. Hotovo, vyvražděno. Příběhy byly dobře vymyšlené a zpracování podle mě nebylo nejhorší. ()

psycho.ta

Musím uznat, že velice zajímavě udělaný, lehce nadprůměrný horor, který potěšil. Vystihující komentář, se kterým souhlasím od J*A*S*M..3,5*** ()

West natočí western pro Blumhouse

West natočí western pro Blumhouse

23.03.2014

Americká hororová nezávislá scéna poslední roky rozkvétá a jedním z jejích nejvýraznějších tvůrců je mladý režisér Ti West (foto). Ten si získal jméno díky svému retro hororu Dům ďábla, podílel se i… (viac)