Rubber Johnny

Krátkometrážny / Animovaný / Horor
Veľká Británia, 2005, 6 min

Šestiminutový experiment britského režiséra, který má na kontě především hudební videoklipy (Portishead, Björk, Madonna, Placebo). Projekt vznikl jako šot pro hudebníka Aphex Twin a jeho nové album.
Johnny, upoutaný na kolečkové křeslo, pravděpodobně postižen akutním otokem mozku, předvádí za doprovodu elektronické hudby taneční kreace ve stylu rave. Většina filmu je natočena pomocí infračerveného vidění. (Abes)

Hwaelos

Je to holt pan Božský:) V oblasti videoklipu se suverenně drží na piedestalu spolu se Spikem Jonzeem a Michelem Gondrym a ačkoli je tenhle obrácený videoklip (hudba se dotáčela k filmovým záběrům) neuvěřitelná šílenost, která snese srovnání snad jen s Mazací hlavou, stále nám připomíná, že máme co dělat s velmi originálním tvůrcem ()

Litsarch

Divné, šílené, ale tísnivé a až depresivní. Když už si někomu podaří, abych měl nepříjemný pocit i u záběru na čivavu, tak to klobouk dolu. ()

corpsy

Prvých 90 sekúnd je naozaj nepríjemných až hnusných, potom to je už len ťažký psychodelick s príznačným hudobným podmazom. ()

Freemind

Chris Cunningham je génius - tady je krásně vidět, čeho je schopen, když nemusí hlídat žádné meze konvencí nebo estetiky. Zároveň je to tvrdý úder na solar všem rádobyfilmařům, kteří se vymlouvají na nedostatek financí - houby, pánové, prostě vás pánbů nemá rád a nedal vám ani drobek talentu! Chris Cunningham natočil a sestříhal prakticky sám a prakticky za darmo něco, co jde suverénně na hranu všeho, co jste předtím viděli. Postavte mu pomník. ()

honajz2

Po tom všem, co jsem o tom slyšel, jsem čekal silně znepokojivou, nechutnou podívanou, ze které bych mohl mít i noční můry a ve finále jsem se dočkal jen toho, že si někdo (tedy Chris Cunningham) natočil drogový trip. Sice v tom chápu určitou výpověď a přesah, ale neoslovilo mě to, neznepokojilo, ani nijak výrazněji neznechutilo (pokud tedy 2-3 vteřiny nepovažujete za moc) a stejně mám pocit, že z toho ta myšlenka vyzněla spíš omylem... 2* ()

Zlosyn.dna

Čo k tomu povedať...autor tohto psychotickeho dielka musí brať riadne fety, bohužial alebo bohudík ma to nezasiahlo a navyše pre mňa vyvstáva otázka: čo tým chcel k...a básnik povedať!... ()

Aquarius

Ultra kvalitný šok, najmä keď som to videl v noci a nemal som najmenšie tušenie o čo ide!!! Kruté hrátky s ľudským telom alebo David Lynch keď si šňupne a pustí si elektroniku? Každopádne jeden z najväčších zážitkov tohto roku a to je len Marec! Okrem toho by som vyzdvihol technickú stránku filmu, pri každom pozretí odhalíte niečo nové. Perfektný strih, režisér klipov sa nezaprie. ()

Radiq

Naprosto dokonalá harmonie obrazu a zvuku. Hudba pro někoho možná šílená, ale Aphex Twin je průlomovej génius. Vyděšenej pes nestačí než koukat. Cunningham je... polobůh!!! ()

kopfa

Fragment vykořeněné duše v nočním vidění, kterému se vysmívá a zároveň ho podtrhuje úžasně roztěkaný klapkobřinkostroj Aphexe Twina. Jestli tohle není hudba, tak Rubber Johnny není film, který si při každém dalším zhlédnutí vezme kousek vaší dobré vůle. ()

Brion.y

Veľké plátno a kvalitný zvuk urobili svoje. Pozeranie malo účinok bielej linky na stole, ktorá sa tam tiež mihla. Youtube mu uberá na kráse... ale nie o veľa. Tak šup, zhasnúť, volume up... Rubber Johnny - ready, steady, go! ()

noctambule

Toto snad může pochopit jen někdo na LSD, třeba pan režisér? Za vizuální stránku dávám třetí hvězdu, ale toto jde absolutně mimo mě, fakt divnost, jsem ráda, že jsem si to nepustila v noci. To bych z toho "úžasného" zážitku neusnula. ()