Rodinná vojna

• Česko Rodinná válka (viac)
USA, (2005–2007), 16 h 8 min (Minutáž: 22 min)

Tvorcovia:

Rob Lotterstein

Réžia:

Andy Cadiff

Michael Rapaport, Anita Barone, Kaylee DeFer, Kyle Sullivan, Dean Collins, Maggie Wheeler, Rami Malek, Julia Sweeney, Pat Crawford Brown, Anita Gillette (viac)

Americký komediální seriál vypráví o rodině se třemi teenagery, kde neustále zuří domácí válka. Když Dave a Vicky vyrůstali, jejich rodiče to měli snazší... Teď mají sami tři dospívající děti a každé z nich vyvádí, až se z toho dělají mžitky před očima. (HBO Europe)

MartinNDL

Vlastně jsem se k War at Home dostal jen díky Joeymu, kterého dávaj na HBO před ní, ale to je jenom dobře. Správná americká rodinky, která je pošahaná jako Amerika sama, to je nevyčerpatelná studnice možností různých gagů a všeho, co do slušného sitcomu patří. Takovej ten přerostlej puberťák v roli táty, hlavy rodiny, to je třeba dosti povedená postava. A jeho malej teplej synek (nebo není teplej?) je groteskní figurka par excelance. ()

DaViD´82

Pokud vám sedne typicky americký sitcomový "nic-proti-ničemu" styl humoru, tak by vás to mohlo bavit. Mě bohužel nesedne. A zde navíc je pouhá recyklace vtipů z jiných, i u nás dobře známých, rodinných seriálů. Pouze v horším balení. Pravda, je zde jeden skvostný nápad, kdy jednotlivé postavy ve svém "jakoby nitru" říkají co si opravdu myslí. Jednoduchý nápad, který koketuje s geniální myšlenkou, kterou šlo v rámci sitcomu rozvést do netušených rozměrů. Bohužel jeho využití je tristní a až trapně nevtipné. A jako bonus navíc Michael Rapaport. Ten člověk nemá špetku komediálního talentu a dostane roli tahouna v sitcomu. Tomu říkám odvaha. ()

Segrestor

Tak jsem se zasmál, dal asi deset dílů, ocenil netradični pojetí seriálu, vypnul bednu a tak nějak na to všechno zapoměl. Nebylo to špatné, ale nebylo to nejlepší. Táta hulič a plašan docela se vymykal z jistého stereotypů amerických sitcomových otců, mamča byla hustá, že bych jí klidně bral (domů), děcka v sobě zahrnula tak nějak všechny strasti mládí, ale to už jsem moc neřešil. Táta s mámou šlukující v garáži to u mne jednoznačně vyhráli. ()

genetique

Rodinný americký sitcom, ktorý neprináša síce nič nové, ale problémy dospievajúcich detí a zároveň problémy dospelých sú tu vždy a tieto sú navyše na skvelej novodobej úrovni, konečne nie len starosvetská klasika v podaní Billa Cosbyho (ktorého show ale napriek tomu milujem). Navyše podvedomé prestrihové postrehy a hlášky sú na skvelej úrovni, nebyť toho neznesiteľného nanucujúceho smiechu, bol by som absolútne spokojný. Seriál má presne toľko častí, koľko jeho nápaditosť utiahne a nevlečie sa do prázdna, ako to poväčšine býva, takže aj v tomto je veľké plus. V rodine si každý nájde svojho malého favorita, ale parchantský otec Dave ostane asi pre všetkých pán hulvát a aj keď je jasné, že väčšina situácií (aspoň teda takto nakopená v jednej rodine) má od bežného rodinného života riešenia problémov ďaleko, rád ostanem vďaka podobným seriálom v domnení, že v americkej rodine je toto všetko možné. 85%. ()

Indiana

Něco jako Kutil Tim, ale slabší. Tento seriál nemá šanci stát se klasikou, ale zábava na jedno zhlédnutí to je. Herci hrají slušně, vtípky docela fungují a jo jako jde to. ()

HAL

Co jsem komu udělal, tohle ze sebe vysmrkal snad Hitler. Trapné, prvoplánovité, mnohokrát okoukané a zrecyklované odjinud. Ta šestnáctka by možná našla uplatnění v pornu, zbytek ale asi nikde, nikdy a nijak. 3/10 ()

HoneyBunny

Přemoudřelá mamina, rejpacící, trochu nablblý tatínek, dcera v telecích letech, jejíž nejoblíbenější fráze je "já tě nenávidim", mutující syn, o kterém si jeho otec myslí, že je gay, jeho kamarád, který je opravdu gay (ale mutující synek o tom neví, i když se ho jeho kamarád snaží sbalit) a nejmladší člen rodiny, který je takovej malej grázlík, kterýmu byste nejradši jednu vrazili. Nic víc, nic míň. Od tun dalších se líší jen v maličkostech. No a navíc vás asi nakrkne, jak Amerikáni vychovávají své ratolesti (dobře, je to sitcom, ale trocha reality v tom je)... to se máme na co těšit. ()

Sašenka165

Takových seriálů už jsme viděli mraky, ale Rodinná válka opravdu stojí alespoň za jedno shlédnutí, protože patří k těm povedenějším. ()

anderson

Toto nie je len tak "ledajaký" radový sitkom. Tvorcovia - naozaj netuším či cielene alebo iba nechtiac - absolútne presne vystihli tzv. tradičné hodnoty súčasnej rodiny. Hlava rodiny nie je o nič väčší dospelák než jeho deti, matka - aj keď sa snaží - chce mať v podstate od všetkého svätý pokoj, dcéra je - fakt sexi - vypočítavá štetka, jeden syn je machiavelistický rozumbrada a druhý zasa pôsobí ako zaostalý teploš. :-) Skrátka rodinka ako sa na správny sitkom patrí. Všetko na čom im záleží je užiť si (mať prachy, sex, plný žalúdok a iné pôžitky) a nejako popri sebe prežiť. Nedosahuje to zvrlhlostných kvalít BUNDOVCOV a nie je to ani sladkastá rozprávka ako STEP BY STEP. No a absolútne skvelé sú tzv. vnútorné komentáre jednotlivých členov, ktoré pozdvihujú RODINNÚ VOJNU nad bežný priemer ("deflorace - Dé éE eF eL óO eR áA Cé éE" :-))). Akí teda sú (nielen) dnešní Amíci ? Jednoducho účeloví pragmatickí individualisti. Je to takto dobre ? (2.6.2006) SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 15.1.2009 POZOR !: Dementná MARKÍZA to nevysiela s geniálnym dabingom z HBO, ale s českým dabingom vyrobeným v Brne, ktorý je na povracanie. Na Slovensku je to tak ... (15.1.2009) ()

ScarPoul

neexistuje veľa seriálov, ktoré by neboli trapné a ktoré by každým dielom dokázali pobaviť, takáto je rodinná vojna. Už samotný fakt ako je seriál spracovaný a tiež ako sú všetky úlohy zahrané robia s tohoto seriálu niečo pri čom hravo dokážete zabiť čas, Rapaport aj napriek veľmi vtipnému menu drží celý seriál na svojich bedrách a všetci zúčastnení mu skvele sekundujú. čo ma ale na tomto seriály strašne baví sú rozrpavy hrdinov s divákmi pri bielom pozadí, ktoré nám krásne ozrejmujú chod ich vnútorných myšlienok, a tým obohacujú seriál o humorný prvok. Pre mňa veľké prekvapenie a hlavne veľká zábava, a vďaka Kaylee DeFer sa dokonca dalo aj načo pozerať:D myslím po tej estetickej stránke ()

Lacike

Jeden z najlepsich novodobych sitcomov typu Kutil Tim, kde sledujeme problemy rodicov pri vychove deti. Cim sa lisi od ostatnych serialov tochto typu su skvele napisane a zahrane postavy, ktore nikdy neklesnu na uroven nerealnych karikatur a skvele napisane politicky nekorektne zapletky, ktore sa bezne v tomto type serialov neriesia. Najzabavnejsou postavou serialu je jednoznacne postava homosexuala Kennyho. Skoda ze serial precasne zrusili a serial ostal neuzavrety. Rozhodne neodporucam dabing. Ani z HBO ani z Markizy. ()

sta

Normálně to je tak na 3 a půl hvězdy (možná 3 a 3/4), ale třeba včerejší díl byl úplně dokonalej...takže suma sumárum 4. ()

scroochy

Vtipný sitcom o útrapách průměrné americké rodinky. Řada hlášek a zápletek ze života. Vyzdvihl bych herecký výkon Michaela Rapaporta (otec) a představitele homosexuála Kennyho. ()