Austrália, okolo roku 1860. Amerického ostrostrelca Matthewa Quigleya si najme austrálsky rančer, údajne na to, aby ho zbavil divokých psov dingov, ktorí ohrozujú jeho stáda. Američan spočiatku netuší, čo dobytkársky barón Elliot Marston od neho bude požadovať v skutočnosti aby postrieľal domorodých Aborigenov, pretože chce získať ich pôdu. Matthewa jeho požiadavka šokuje a kontrakt odmietne nikdy nestrieľa na nevinných ľudí. Marstona vyhodí von oknom a chce odísť. Marstona, samozvaného vládcu oblasti, to rozzúri a najme si niekoľko zloduchov, aby Quigleyho chytili a zabili. Quigleymu sa podarí utiecť a zachráni aj krásnu ženu Coru, ktorú ohrozovali rančerovi muži. Oboch napokon u seba ukryjú Aborigenovia a pomôžu im. Quigley je spolu s Crazy Corou, ako prezývajú bývalú prostitútku, pred prenasledovateľmi vždy o krok napred... Quigley domorodcom na oplátku pomôže zbaviť sa zabijakov na čele s odporným Marstonom. Toho zabije v čestnom streleckom súboji. Keď ho chcú britskí vojaci zatknúť, domorodci ho oslobodia a on spolu s Corou nasadne na loď do Ameriky. (oficiálny text distribútora)

honajz

Tohle se hodně nepovedlo. Zbytečně dlouhé, kde se střídají pasáže Quigley s bláznivou někam jdou (jedou) - zloduchové útočí na Maory - Quigley zloduchy na dálku postřílí, že by se snajpr divil - Quigley s bláznivou jdou dál - opět narazí na řádění zloduchů... A tak dále, až do závěrečného zúčtování. Australská krajina sice vypadá zajímavě, ale zde strašně nevyužitě - jako by se vše točilo na plácku kilometr krát kilometr. Jako on ten film není úplně špatný, některé dialogy jsou vtipné, ale je k uzoufání nezajímavě podaný, bez nějakého nadšení, a jen pohledem to Selleck a prsama San Giacomo to neuhrají. ()

Kimon

"Quigley u protinožců" je australsko-americký western z období osídlování Austrálie nucenými vysídlenci, vyhnanými trestanci a desperáty z Anglie, Irska a dalších zemí. Jak už to obvykle u westernů bývá, hlavní postavou i v tomto snímku je drsný, ale spravedlivý muž, který hájí práva utlačovaných a zneužívaných domorodých obyvatel. Film zaujme výbornýmy záběry kamery, hudbou a v neposlední řadě i exteriéry australské suché krajiny. Bohužel, tvorbu tohoto snímku poznamenal vliv americké produkce, což vyznívá u některých některých pasážích snímku. Naprostá "neprůstřelnost" a nezničitelnost našeho hrdiny a ten typický americký happyend tedy připomíná během sledování, že nejde o čistokrevný autralský počin. Kdo má rád westerny a povznese se nad tím poamerikanizováním tohoto snímku, bude spokojen. ()

Tommassi3

"Víš, jsem tu nový, tak jsem trošku zvědavý.. Dostanou tě dřív takhle dingové nebo mravenci ??" ;) Přiznám se, že jsem SE LEK, když jsem zjistil, že tenhle western táhne Tom SELLECK, byť ho tedy mám osobně velmi rád, ovšem tahle skepse trvala opravdu pouze pár minut, protože ten jen, co se ukáže na obrazovce s šátkem kolem krku, v klobouku a vycedí první hlášku, dává zapomenout na všechny ty svoje policajty a detektivy, co kdy hrál !! ;) Tento dnes už kultovní snímek, ve spojení s jehož hlavní postavou se původně mluvilo o Stevu McQueenovi či Clintu Eastwoodovi, provázela velká spousta komplikací, scénář se neustále přepisoval, měnili se režiséři, až se projekt nakonec dostal do rukou člověku z nejpovolanějších, totiž Australanovi Simonu Wincerovi, který si na pomoc přizval dalšího neméně slavného krajana, spisovatele Iana Jonese známého především svou fascinací Nedem Kellym, aby spolu původní scénář Johna Hilla přepracovali, což nakonec v mých očích nelze brát jinak než pozitivně, protože těžko mohl někdo jiný lépe stvořit klasickou, či spíše ve vyšlapaných kolejích hollywoodského westernu jedoucí, žánrovku, která se však může pyšnit ozvláštněními v duchu ryze australském !! Hnidopiši jistě budou namítat cosi o klišé rozvařených jako špagety v kuchyni mistra Babici, já ovšem v tomto naopak vidím pouze žánrově krystalicky čistý snímek, navíc natočený s nesmírným nadšením, řemeslnou jistotou a zručností, který tím víc svou bizarní jinakostí potěší, čím spíše se za fanouška westernu nepovažujete !! Ze mě se však jeden takový ctitel westernu pomalu a jistě stává, jak se tak pozoruju..;) ()

Marek1991

Bláznivý western z ktorého dýcha doba. Mne sa veľmi tiahol, tým pádom ma nudil a ani ma nezaujal, oceňujem prostredie, ale dej a postavy ani nie. ()

Orlau32

Zajímavý western s Tomem SELLECKEM a neméně zajímavým Alanem RICKMANEM. To už je asi třetí film, kde Alan Rickman hraje zápornou roli. Ale musím uznat, že ji hraje bravurně.Teď si nemohu vzpomenout jak se film jmenoval, ale hned to napravím, podívám se do jeho filmografie. Ve filmu nebylo nic mimořádného, ale bylo tam vše, co se od westernu očekává - tedy včetně té ženské. Já se bavila a líbilo se mi to. Takže už jsem se koukla : Smrtonosná past, Robin Hood - král zbojníků, Rasputin. No a musím říci, že ve všech těchto filmech byl na té druhé straně. ()

Dzin01

Trochu netradiční "australský" western. Píši trochu netradiční, ale sám o sobě je až dost tradiční. Je tu kladný hrdina, kráska v nebezpečí, odporný padouch s bandou poskoků a nebozí domorodci, potřebující zachránit. Jenže vše je vždy o trochu jinak a všemu tomu vévodí střelecké souboje, kdy Quigley (Tom Selleck) střílí na vzdálenosti, na které obyčejní lidé stěží vidí jsou prostě úchvatné. A Alan Rickman je opět třešínkou na dortu skvělé žánrovky. Prostě takhle vypadá film, kdy nefalšovaného westmana pošlete do Austrálie k místním hošanům, kteří si hrají na kovboje. ()

Derek

Poledourisov soundtrack a sympatak selleck su hlavny "tahuni" tohto australskeho westernu ktory je prijemna zabava s par brutalnymi momentmi ktore vsak posobia ako z ineho filmu (zhadozdovanie aboriginerov zo skal)... ()

OG_Swifty

Western z Australie nebo-li u protinozcu - za me spis western naruby. Tom Selleck - charismaticky kral beckovych filmu - pripluje do Australie na objednavku, je to totiz nejlepsi ostrostrelec na svete. Ma specialni pusku znacky Sharps, o ktery ve filmu tvrdi, ze je opakovacka - spoiler; neni to opakovacka - je to jednokomorova flinta, kterou musi po kazdym vystrelu prebijet. V uvodu filmu vyleze Selleck z lodi a roluje anglicky "mejty", jede na povozu tazenym kravama a kolem se prohanej rudokabatnici a vsechno to pusobi strasne komicky a debilne. Padouch da Selleckovi nabidku a ten ho zbije, protoze to je sprosty vrah. Sellecka premuzou, daj mu pres drzku, odvezou ho do Afriky .. pardon, do Australie a tam ho zachrani aboriginci, ktery jinak vsechny ostatni bily rolujou. Ale Tom Selleck ma knir a nemuze bejt zlej, coz pozna i australskej Xixao. Nakrmej ho cervama, udelaj magii a Sellecka zachranej a ten pak vsechny padouchy znici. Osvobodi hlavniho aborigince, kterej na oplatku zachrani Sellecka pred cervenokabatnikama a happy end. K tomu se tam laskuje s posahanou nesympatickou hereckou a Alan Rickman skoro ani nehraje v jedny ze svych nejslabsich rolich, co jsem ho kdy videl. ()

Martin741

Perfektny western z dalekej Australie.Quigley si nasiel pracu u isteho despotu .. postupne zistil napln prace - vybijanie domorodcov ....... neskutocny film, suverenne jeden z najlepsich Wincerovych filmov, ak nie uplne najlepsi : 87 % ()

Streeper

Je to taková průměrná westernovka v hlavní roli se sympatickým dobrákem Tomem Selleckem a ve vedlejší roli se skvělým záporákem Alanem Rickmanem. Nechybí samozřejmě ženská sukně Laury San Giacomo, která skvěle ztvárnila bláznivou Coru, i když mi někdy s tím Royem lezla na nervy. ()

pakobylka

Tradiční western o boji dobra se zlem v netradičním prostředí. Zjistíte, že: 1) Hrdina nenosí kolty proklatě nízko, neboť přesná muška na velkou vzdálenost vyžaduje zbraň poněkud těžšího kalibru; 2) Ženě, která se mu připlete do cesty, určité projevy šílenství možná dávají sílu k životu; 3) Australští domorodci se ani vzdáleně nepodobají psům dingo, což má pro hrdinu zcela zásadní význam; 4) Padouši si zadělají na velké problémy, když hloupě propásnou příležitost k jeho likvidaci; 5) Finále ctí pravidla žánru ... a pokud jste se v dětství rádi proháněli prériemi Divokého západu - a tahle neškodná úchylka vám zůstala, myslím, že ani australská poušť vás nezklame. ()

majo25

Nenáročný westernový príbeh zasadený do austrálskej buši mi sprvu pripadal ako príliš uvoľnený, neberúci sám seba vážne. Napriek tomu, že je trocha líznutý komédiou, má paradoxne celkom fajnovú atmosféru, priamočiary dej, sympatickú ústrednú melódiu a dvojicu charizmatických hviezd - Selleck, Rickman. Nič svetoborné, napriek tomu krásne pobaví, ako stvorené na sobotňajšie popoludnie. ()

mortak

Krásný hudební motiv, dobří herci, úchvatná krajina... a prapodivný scénář, který tvoří neuvěřitelný mišmaš žánrů. První hodina by se dala charakterizovat jako temný romantický film na pozadí vyvražďování australských domorodců (a nepřímo indiánů). Giacomo rozehrává své ponuré trauma, domorodci umírají po desítkách, a mezi tím vším se za zvuků jásavé Poledourisovy hudby potácí odstřelovač Quigley. Bezradnost scénáristy, který se snaží pomocí oslích můstků dostat Quigleyho do akce, je opravdu šílená (způsob, jakým Quigleymu zůstane jeho puška, i když byl odvezen do pouště, je opravdu WTF). V poslední třetině konečně dojde i na ten akční western, se skvělým Rickmanem a mladým Mendelsohnem, ale v kombinaci s ponurostí témat v prvních dvou třetinách to vypadá dost podivně. ()

Shetland

Sympatický televizní western, stopáž uběhne celkem rychle a padouch Alan Rickman má sice málo prostoru,ale Tom Selleck to vynahrazuje hlavně humorem. ()

progression

Trošku neobvyklý ale výborný western situovaný do Australie. Místo kladného hrdiny s kolty zatraceně nízko spíše "sniper", místo indiánů australští domorodci. Výborný casting, Tom Selleck v roli Quigleyho zaujme hodně moc a zdatně mu sekunduje Laura San Giacomo, bez ženských postav by přece western nebyl to správné ořechové (kdybyste si nemohli vzpomenout odkud je vám povědomá, tak třeba z "Pretty Woman") a patřičně slizký padouch v podání "mladého" Alana Rickmana, který si záporáka náramně "vychutnal". Zajímavá hudba, exteriéry i závěrečné vyvrcholení příběhu, takže výsledkem je pokoukání, které v kategorii westernů patří k těm nejlepším. ()

Autogram

Western z Austrálie, a prečo nie? Zvieratá sú iné, ale krajina je divokému západu veľmi podobná a rovnako aj spôsoby, ako sa kolonizátori chcú vysporiadať s domorodcami. Príbeh strelca na inzerát je na začiatku slušne prekvapujúci, neskôr už menej, no až do konca som mu veľmi držal palce. Záver s ukecaným bláznivým hlavným podouchem je už dnes trochu obohraný, ale film stále zostáva nadpriemerným westernom. Aj vďaka bláznivej ženskej partnerke, výbornej hudbe, mysterióznej vložke a, samozrejme, hlavnej postave Roya Matthewa. –––– Říká se, že Bůh stvořil Austrálii jako poslední. Po tom, co ho přestalo bavit dělat pořád stejné věci. ()

upson

Tom Selleck si zasloužil prorazit mnohem více, ale ikonická role na stříbrném plátně mu nebyla dopřána. Bohužel, takový je život. Ale lepší polo-sláva než-li žádná sláva. Quigley je jedna z mála lepších rolí, která se charismatickému herci dostala do rukou. ()