Na konci vskutku ukážkovej kariéry nečaká trojhviezdičkového generála Eugena Irwina (Robert Redford) zaslúžený dôchodok, ale desať rokov za neuposlúchnutie rozkazu pri bojovej misii vo väzení, pýšiacom sa romanticky dvojzmyselným menom Castle (čo okrem známejšieho ekvivalentu „hrad“ označuje i menej poetickú „pevnosť“)! Zakrátko po príchode na toto nehostinné miesto Irwin zisťuje, že plukovník Winter (James Gandolfini) – veliteľ väznice – tu vládne železnou rukou a nevadí mu ani tvrdšie zaobchádzanie s odsúdenými. Hrdý exgenerál sa preto rozhodne spoluväzňom pomôcť v opätovnom nájdení ich hrdosti a ľudskej dôstojnosti. Tento boj na dlhé lakte však vyžaduje veľa síl - a cena, ktorú zaň všetci zúčastnení budú musieť zaplatiť, nie je zanedbateľná... (TV Markíza)

Mefistoss

První polovinu jsem viděl v televizi a musím říct, že mě motivovala k dokoukání filmu později. No, kdybych nedokoukal tu druhou půli, tak bych si snad i myslel, že to bude dobrý film. Víc tu asi nemá cenu rozepisovat, bylo tu již řečeno. ()

wačnatec

Nudný kýč. Tohle vážně vzniknout nemuselo. Když odpustím průměrný scénář, tak průměrnou režii přehlédnout nelze. Dokonce i Robert Redford nijak zvlášť z průměru nevystupuje a situaci zachránit nedokáže. Těch průměrností je příliš na to, aby se film vryl do paměti. Vlastně jedna věc by se našla - tolik amerických kýčů a logických nesmyslů je málokde k vidění. ()

SZYslak

POZOR !!! BROJLER !!! Achtung Der Broiler !!! Vrchni velitel odzbrojenych sil, Vaclav Hlavel, se rozhodne, ze se zmocni veznice v Ostrave - Hermanicich, ve ktere je veznen. Na zaver se necha velkolepe zastrelit flobertkou Zdenka Skromachera, toho casu CEO veznice. Dasa Veskrnova doporucuje. ()

ludovit14

Zaujímavé dielo z väzenského prostredia, ale zďaleka nie dokonale ale ako ,,jednohubka" určite milovníkov tohto žánru poteší alebo aspoň zaujme- toto dielo ma najväčšiu slabinu v stopáži filmu keďže to príbehovo nemá až toľko čo ponúknuť. HOD:65%.PS: Záver filmu tiež nepoteší keďže bol dosť trápny ! ()

charles3

Prvních zhruba 85 % děje bylo velmi dobrých, ale konec to docela pokazil - klišé, nelogičnosti, patriotismus, polepšený bonzák přeživší z havarované helikoptéry... A taky jsem nepochopil, kam se na konci poděl D.Lindo s celou vojenskou kolonou... ()

Zerthimon

Zajímavý válečný film, netradičně zasazený do americké věznice. Do vězení průměrných snímků byl zavřen díky celkově neslavnému scénáři. ()

Agent008

I když Roberta Redforda moc nemusím, tato role mu naprosto sedne! Pěkný film z vězeňského prostředí i když trocho moc negativní konec! ()

adamm90

Nebyl to nejlepší film pod sluncem. Byl sotva průměrný. I když mě takovéto podobné filmy baví, tak tento nebyl tak dobrý. Byl nabit tak ohranými věcmi, že jsem občas měl chuť vypnout televizi. nakonec jsem to vydržel a to i přes hrozné reklamy, jenž mě každou půl hodinku vyrušily. V tomto filmu byl hlavní hrdina pojat trošku jinak a i takové ty klasické poměry mezi vězněmi, jak jsou vidět v každém takovém filmu, tady byly jiné, ale jinak nic moc. ()

weca

Lidi hodnotící tento film jako odpad, či podobně, by se nad sebou měli zamyslet, jestli to náhodou není tím, že to jsou povětšinu zapšklí čecháčci posedlí antiamerikanismem.Takže jestli se dokážete přenést přes svoji jistě opodstatněnou nenávist k USA, tak je tento film paráda, která balancuje někde okolo 90%. ()

zekon

Velmi solidní snímek o tom, že i vězni jsou lidi a zvlášť vojáci. Rozhodně to připomíná Brubakera z druhé strany. Redford ukazuje jak stále dobře umí. Bohužel děj je předvídatelný, nic překvapujícího se nestane a konec trošku víc ujel teda. ()

Strašáci nanovo

Strašáci nanovo

24.04.2009

James „Cyclops“ Marsden se vyřádil v několika komediích (a v každé předvedl, že má pro tenhle žánr opravdu talent), ale teď zkusí něco drsnějšího. Nejdřív jej uvidíme v hororu Richarda Kellyho The… (viac)