Deň, keď sa zastavila Zem

• Česko Den, kdy se zastavila Země (viac)

V histórii je veľa príkladov stretov civilizácií, po ktorých tie menej vyspelejšie zanikli alebo boli zotročené. Teraz je tým menej vyspelým ľudstvo. Mimozemšťan Klaatu (Keanu Reeves) pricestuje na Zem s jedinou úlohou – zabrániť ľudstvu v jeho organizovanej sebadeštrukcii aj za cenu najväčších obetí. Ľudstvo totiž svojimi vojnami ohrozuje mier v celom vesmíre. Klaatu chce ľudstvu pomôcť, otázkou však je, či o to vlastne stojíme. Ak sa vojny neukončia, musí Klaatu pristúpiť k najtvrdšiemu opatreniu – planétu Zem vymazať z mapy vesmíru. Kým on chce rokovať so svetovými mocnosťami, naším jediným záujmom je zavrieť ho do laboratória a vedecky ho preskúmať... Na úteku z laboratória ho sprevádza astrobiologička Helen Bensonová (Jennifer Connelyová), ktorá spolu so svojím nevlastným synom uviazne v Klaatuovom poslaní... (TV JOJ)

feho312

Na tento film jsem šel s né moc velkým očekáváním a proto můžu říct, že mě v zásadě nezklamal. Standardně vyvážený herecký výkon Keanu Reevese dal tomuto dílku určitě na vážnosti. Jinak nijak kvalitní scénář a "módní" ekologický lite motiv byl "podtržen" místy tak levnými triky, že mi připomínali intro nějaké B-čkové počítačové hry. Za mě tak 50%, ale za ten "mimozemský" výraz tváře Keanu Reevese to zaokrouhlím na 3 hvězdy. ()

gogacs

Pohodový film na poobedné zhliadnutie. Neťaží z efektov, prsnatých blondýnok či brunetok ani z nadupanej akcie. Nezaujme ani myšlienkou - z témy životného prostredia sa stáva vďaka mainstreamovým médiám trápne klišé, na ktoré si všetci zvykáme a začíname ho brať všadeprítomnú brutalitu či erotiku a jednoducho ho tolerujeme ale ignorujeme - je tu ale čo my s tým. Hlavná sila je vo vyobrazení ľudského správania - arogancie, hlúposti a strachu, keď ľudia aj napriek hmatateľnému či len tušiacemu koncu pokračujú vo svojích zabehnutých šľapajách a nesnažia sa odlišné pochopiť ale zničiť. ()

kakapo007

No, mohlo to bejt horší, na druhou stranu ale i lepší. Triky byly na úrovni, jakžtakž taková teoretická realističnost byla dodržena také výborně, propašovaná kritika politiky USA taktéž potěší, parafráze Noemovi archy jen dodává na apokalyptické atmosféře, všechno pro mě dokonale klape, i způsob likvidace není až tak špatný, ale počet hvězdiček nenávratně zadupe do Země vztah mezi Keenem a matkou/synem. Pro mě u toho padá naprostá logika věci, ve scénách, kdy se láme chleba a Klaatu si rozmyslí verdikt nad Zemí, se mi chce smát, čiší z toho takový množství typicky amerického (hollywoodského) patosu, až to hezký nebylo. Opravdu nechápu, proč ten film skončil dobře (zvlášť takhle násilným zvratem děje), chápu, že lidi v kině chtějí vidět, že každý má šanci se polepšit, ale v tomto případě by dle mého soudu filmu slušel NE-happy end (a to v žádném případě proto, že lidstvu přeji vyhlazení, ale proto, že příběhu by to bylo adekvátní kontextu a zpracování příběhu). BTW, originál jsem bohužel viděl před tolika lety, že si z toho pamatuju pouze toporného robota, ála Werichův Golem. ()

mansonn

Remake ktory sa moc nezdaril.Namet ako aj tematika neboli take zle,len prevedeniu chybala dynamika,napatie .Na tento film som sa pozeral ako ked som jazdieval autobusom domov a cumel von z okno do prazdna a nic ma nezaujalo ()

Pilouš

Originál jsem neviděl, takže žádné zklamání... Obvykle se mi líbí jiné filmy než mým přátelům, kteří neumí otevřít uzdu představivosti a tudíž ani přistoupit na pravidla scénáristovy hry. V tomhle případě jsem na ně tak nějak odmítl přistoupit já... Kříženec sci-fi a realismu se totiž v tomhle případě tak nějak míjí účinkem. Možná by pomohl jiný režisér, ať už víc komorní nebo naopak megalomanský. 3* ()

AcHeRoN

Mlady smith je neskutocne zly. V kine sa sem tam okrem mojho ozvalo naraz viac hlasov nadavajuci na mladeho Smitha, co o niecom svedci. Ale hlavne mi neustale liezol na nervy, v zmysle ze mi kazil zazitok filmu. Film bol sice pomalsi, stale sa nad niecim snazil zamysalt a koniec mohli spravit ovela lepsie, ale atmosfera ktora posobila komornejsie sa mi celkom pacila. ()

JaMi

Tohle je neuvěřitelné zklamaní. Originál jsem neviděl, ale ani bych nesrovnával. Tešil jsem se na kvalitní sci-fi, ale dostala se mi neuvěřitelná urážka. Je to strašně VÁŽNÉ a přitom je to strašně k smíchu. A scéna kdy Klaatu má velmi vážné sezení s místním mimozemšťanem u McDonald's je skutečný vrchol. Působilo to na mě asi tak, jako kdyby Spielberg do VÁLKY SVĚTŮ nacpal rozhovor mezi dvouma Tripodama na téma "je-li nutné ty ubohé lidi vyhladit" v momentně, kdy si objednávají menu u DriveIn Brurger Kingu, s tím, že by to bylo strašně vážné. Sežrali byste mu to? ()

jirik56

zelení by meli jiste radost, aneb pak ze za niceni Zeme clovek nemuze , ze pane Prezidente :D :D Hrozny to film.... 1 hvezda - za vtipne velkeho Ironmama 1 hvezda - za ministryni obrany, ktere skvele vystihuje mentalitu americkych spoluobcanu Veta "IT´S LEAVING" byla opravdu vysvobozujici.. ()

Monini

Tomuto filmu chybělo naprosto všechno co má film tohoto tématu mít. Ano, nápad byl skvělý a každý druhý režisér by z něj vytvořil trhák. Je smutné do jakých hlubin tímto filmem režisér Scott Derrickson klesl (V moci ďábla jsem ohodnotila 5*!). Stejně jak mi bylo líto peněz, které jsem v kině zaplatila, tak mi bylo líto času, který jsem strávila sledováním. Keanu Reeves topící se ve stínu dokonalého Matrixu podal těžce podprůměrný výkon. ()

onde

Obrovské zklamání, kdy jsem si od počátku říkal, že to nemůže dobře dopadnout, a taky nedopadlo. Průběžně ubývaly hvězdičky, až jsme se zastavili na dvou. Námět to není špatný, ale tohle podání nebylo jaksi to pravé ořechové. Mám pocit, že to režisér a celá produkce solidně nezvládla. Jediné tři pozitivní věci byla ústření trojice, která to zachránila od odpadu. Efekty byly dalo by se i říct podprůměrné, jestě u takového filmu. Casting kromě hlavních hrdinů byl tak béčkový až céčkový, ten mě docela otrávil a nakonec nezajímavá kamera s občasným amatérským výrazem.... Škoda, čekal jsem mnohem víc. ()

penegal

Celkem pěkné efekty, herecké výkony nic moc, celkově se mě zdál film krátký a chudý. Nehrát v tom K. Reeves asi by na to lidi ani nekoukali. Nicméně jedno temné HAHA - napadlo někdy autora příběhu, jak se možná dostal pravdě blízko?! ):-D ()

Bearder

I když jsem se u tohoto filmu nenudil a celkem se mi svižně promítl před očima tak nějak nemohu říct jestli si z něj lze něco vzít. Všechny scény mi přišly takové nemastné a chyběl v nich jakýkoliv náboj, sžití s hercema a cítění strachu z čehokoliv se nestalo. Ani s ženou postrádající a opatrující nevlastní ditě které je kdesi v nebezpečí sem nesoucítil protože to na mě nepůsobilo a určitě nebude důvod to vidět po druhé. ()

gonzo

Hláška "Klaatu Barada Nikto" náhodou nechybí. Klaatu ji pronese chvíli po svém postřelení a hezky mimozemsky divným hlasem. Asi nejlepší moment filmu. :) ()

bigbebi

Tak nevím. Začátek značně kulisovitý, poté to přejde v nějakou víceméně 1000x viděnou akční scifi, pak vstupuje na scénu Kianu R., který zde opravdu nemusí moc hrát a finále je tak nějak nedotažené, prostě náznaky na dějově zajímavé scifi se rozplynou v ničem vyjímečném a zajímavém, kdy na konci vás napadne logicky - proč? ()

oceanic6

Nuda ako filozofické sci-fi. Nuda ako akčné sci-fi. Nudný Keanu. Nudné scény, niektoré bez štipky zmyslu. Najväčšie sklamanie roka 2008. Hviezdička za Jennifer. ()

svist10

Den, kdy se zastavila země (dále jen den, název je odporně dlouhý) působí jako nákladná agitka, natočená na objednávku Greenpeace. Náročného sci-fi maniaka neuspokojí, protože je málo epická, diváka toužícího po filozofii a filantropii zase budou rušit trikové sekvence. Ty připomínají třetí x-men, je už na vás, jestli je to doklad kvality nebo ne. Pár záběrů ke konci vypadá jako okénko po okénku překopírované z Constantina. Zkáza lidstva není zrovna důvěryhodná, poněvadž je zde doložena jedním zničeným kamionem a fotbalovým stadionem. Keanu Reeves prakticky (chyba, "prakticky" škrtnout) odehraje celý film s jedním výrazem, přesto z jeho minimalistického pojetí kouká mimozemšťan, Jaden Smith je vážně na odstřel, herecky je to nejzbytečnější postava celého Dne, přestože dějově ne, John Cleese nemá prostor, Robert Knepper hraje téměř neutrální postavu (snad poprvé není za parchanta) s nadhledem a Jennifer Connelly ztvárňuje zase matku (byť adoptivní), přesto se mi asi líbila nejvíc. Možná je to tím, že pro ni mám slabost, za ni je taky ta čtvrtá hvězda. Den nestojí na efektech, ale na hercích, kteří hrají chválitebně. Jo, a americký prezident je nečekaně vůl. Otázka, proč američani nemají rádi svého prezidenta? Objektivní kvalita snímku je na 3* S originálem nesrovnávám, už si ho moc nepamatuji. ()

1lomeno3

...we're on the brink of destruction, and you're right. But it's only on the brink that people find the will to change. Only at the precipice do we evolve. ()

Goliáš bude hodovat v pekle

Goliáš bude hodovat v pekle

23.01.2011

„Ve stylu 300“ je už poněkud ošoupaná formulka, ale Hollywood s ní pořád operuje. Několikrát jsme něco takového opravdu viděli, hlavně v seriálu Spartakus: Krev a písek či v aktuálním mixu westernu a… (viac)

Den, kdy se zastavil Hyperion

Den, kdy se zastavil Hyperion

02.02.2009

Dvoudílný román Dana Simmonse Hyperion Cantos (v češtině pod názvy Hyperion a Pád Hyperionu) patří k nejdůležitějším sci-fi knihám uplynulých... inu, vlastně patří k nejdůležitějším a nejlepším vůbec… (viac)

Tak už se rozhodni, Keanu!

Tak už se rozhodni, Keanu!

17.01.2009

Keanu Reeves toho během propagačních rozhovorů ke Dni, kdy se zastavila Země, navyprávěl o své budoucnosti opravdu hodně. Ve kterém z filmů jej tedy uvidíme? V „šéfkuchařském filmu“ Davida Finchera,… (viac)

Samuraj Keanu

Samuraj Keanu

10.12.2008

Marketingová kampaň k remaku scifárny Den, kdy se zastavila Země stojí především na konceptu „zdůrazněme divákům, že hlavní roli hraje kdysi tak hvězdný a milovaný Keanu Reeves“. Na internetu to… (viac)