Deň, keď sa zastavila Zem

• Česko Den, kdy se zastavila Země (viac)

V histórii je veľa príkladov stretov civilizácií, po ktorých tie menej vyspelejšie zanikli alebo boli zotročené. Teraz je tým menej vyspelým ľudstvo. Mimozemšťan Klaatu (Keanu Reeves) pricestuje na Zem s jedinou úlohou – zabrániť ľudstvu v jeho organizovanej sebadeštrukcii aj za cenu najväčších obetí. Ľudstvo totiž svojimi vojnami ohrozuje mier v celom vesmíre. Klaatu chce ľudstvu pomôcť, otázkou však je, či o to vlastne stojíme. Ak sa vojny neukončia, musí Klaatu pristúpiť k najtvrdšiemu opatreniu – planétu Zem vymazať z mapy vesmíru. Kým on chce rokovať so svetovými mocnosťami, naším jediným záujmom je zavrieť ho do laboratória a vedecky ho preskúmať... Na úteku z laboratória ho sprevádza astrobiologička Helen Bensonová (Jennifer Connelyová), ktorá spolu so svojím nevlastným synom uviazne v Klaatuovom poslaní... (TV JOJ)

Rent

No jo, parádně na Vás čichne typická Amerika. Napadnou nás E.T. a jak se zachováme? Snažíme se je obměkčit naivními city. Hle a ono to funguje ( tedy alespoň v USA).A všechno dopadne dobře. Teď vyvstává jediná otázka....,,Co na to lidstvo, změníme se?'' ()

Bigfuckman

Tento snímek mě ze sedačky kina opravdu nesesadil. Čekal jsem opravdu, ale opravdu něco jiného. Tenhle film nemohl zachránit ani Neo. Synátor Wilíka Smithe zde ani moc hrát nemusí. Odmlouvavého a drzého spratka interpretoval velmi působivě. Kdo vydrží až do konce, ten se může dočkat, že popustí své bránici uzdu a smíchy se potrhá. Hlavně neprostupné arše v podobě průchodu pod mostem v Central parku NY. Ještě škoda, že když z něj Keanu odcházel ke kouli, mohli být záběry ještě více zpomaleny aby smích déle vydržel :) . Abych také vyzdvihl nějaké klady k filmu musím uznat, že zkouška na detektoru lži byla zábavnější než v primáckém Nic než pravda. Také se zde opět ukazuje, že Amerika je středem ne světa, ale vesmíru a že o všem musí rozhodovat americká vláda. Hnus, hnús. ()

nicolarsen

Neusnul jsem v kině málem, ale na pár okamžiků doopravdy (sice po obědě ale i tak). Dobré poselství, ale film mě bohužel nijak neoslovil, spíše naopak. K. Bates jako ministryně obrany USA mě iritovala. 50% ()

Cortyx

Sci-fi a Keanu Reeves jde ruku v ruce s vynikajícími efekty . Příběh tohoto filmu je dosti psychologicky postaven, kde se tvář lidí ukazuje z té horší stránky,až mě zamrazilo,jak se tento film do povahy lidí trefuje . Jinak jsem od toho očekával trošku víc . 80% ()

Amadeo

Zase jeden politicky korektný remake skvelej kultovej snímky zo 60tich rokov. Hoc Keanu Reeves a jeho Klaatu je skvelý ( prvá * ) a malá rolička Johna Cleesa je nádherná , sa zvyšok ansámbla norí do hlbokej podpriemernosti. Jennifer sa zmenila na ženskú verziu Toma Cruisa z Vojny svetov ( Mrs.Connely sme zvyknutí na podstatne lepšie výkony ). Sekunduje je malý černoško, o ktorom ste po 5 minutách presvedčený, že keby bol váš, tak už leží vedľa otca. Jeho jediné pozitívum je, že nevrieska ako Dakota v už spomínej Vojne svetov. Druhú hviezdičku si zaslúži samotný Gort , kde sa špecialisti od trikových efektov nechali inšpirovať pôvodným filmom. ()

Arccos

Za každé dobré sci-fi, které se nepropadá to sklepů akčních mlátiček, můžeme být rádi. Tento remake takovým sci-fi je. Oproti své předloze je posunut význam mimozemské konfrontace z nebezpečí jaderné války k nebezpečí módního environmentalismu, což mi docela vadilo. Ve výsledku tak ve mně film nezanechal nějaké zvláštní poselství, ač jsem se k tomu měl očividně dobrat při úplně posledním záběru. ()

koudi

Ani špatný nápad, ani špatné zpracování, ani špatný Keanu s Jennifer. Myšlenka filmu je vzhledem ke globálnímu dění na Zemi celkem pochopitelná. Fajné, rychlé sci-fi. ()

LuNaj

Původní verzi jsem bohužel neviděl, čili nemám možnost srovnání. Když si tak pročítám okolní komentáře, jde vidět, že se v nich zračí ono srovnávání se snímkem z roku 1951. Já tento film hodnotím velmi kladně, líbil se mi, i když musím přiznat, že to bylo místy takové nemastné-neslané. Nic se tam chvílemi nedělo, ale mělo to spád. Zajímavé vysvětlení, že? Podívejte se a udělejte si obrázek sami. Ano, musím přiznat, že Keanu patří mezi mé oblíbené herce. Odráží se to i v těch 4*. ()

PjotrN

"Dej nám, lidem, ještě šanci. Nevyhlazuj Zemi. Prosíííííím....prossíííííím!!!" "Musím to udělat!" "Nedělej to. Prosííííím....já prosíííím!" "No tak dobře. Najdu a vyhladím nějákou jinou planetu!" ....mnou trošku upravený dialog, ale celkem vystihující celý film. Původní film jsem neviděl, takže nemám s čím srovnávat. Každopádně trochu divně podaná filmová záležitost. ()

Hollister

Těžko pochopitelné, proč se nechal Keanu obsadit do tak španého filmu. Nečekal jsem zázraky, ale tohle.....na dnešní dobu odfláknuté efekty, slabý scénář a naprosto dementní jednání všech zúčastněných postav, zapojených organizací, státních institucí včetně armády. Vše je korunované správným a nesobeckým jednáním hlavní představitelky v pravou chvíli, díky kterému mimožemšťan změní rozhodnutí celé galaxie a zachrání lidskou rasu. Nádherný happy end. Jestli jsem někomu prozradil pointu, tak se omlouvám. 103 minut dne lze strávit mnohem lépe než sledováním Dne, kdy se zastavila Země ()

tartan

Stará klasika v novom šate. Oproti originálu čačanejšie, ale tak trochu menej údernejšie (možno to spôsobilo aj nepochopiteľné presunutie kľúčovej scény - rovnomennej názvu filmu - na koniec filmu, keď už nie je o čom), stále však slušný nadpriemer, najmä v tom mori bezduchej zábavy, čo sa dnes všade naokolo rynie nielen z filmového plátna. Jennifer Connely je na zjedenie, Keanu Reeves je mimozemšťan ako stvorený, malý černoško na zabitie otravný, John Cleese v malej úlohe profesora excelentný, Kathy Bates ako ministerka vojny maximálne nesympatická (ako väčšina politikov :-), robot (no on to asi nie je robot, ale vyzerá tak) GORT impozantne nebezpečný. Apropo, GORT, už dlho som nevidel vo filme niečo tak monumentálne hrozivého, takých Transformerov aj s Decepticonmi by rozfranforcoval na atómy za pár sekúnd, a ani by pritom nemrkol :-) ()

Cortesz

Docela zklamání, je sice pravda, že jde o remake, a původní film jsem neviděl, ale zde sice nejde o vůbec špatný sci-fi, námět o konci světa je skvělý, scénář taktéž není k zahození, ale režisér tak nějak neumí pracovat s vypjatými scénami, čekal jsem, že při Klaatu větě "tahle země není vaše" bude běhat mráz po zádech, ale nic se nedostavilo a to podobných replik měl i více, ale tak nějak do toho nedostali emoce. Herecké obsazení se sice hemží známými jmény, ale jediné co jde vychválit je snad jen výkon Jennifer Connelly, Keanu Reeves neměl ani moc co hrát, spíše jen odříkaval apokalyptické repliky, ale to je tak vše. Mihl se tu i známý Robert Kneeper, kterého známe z Prison Break, ale zde nic nepředvedl, snad jen odříkal 3 až 4 kraťoučké věty a tímto skončilo, škoda. Škoda celého filmu, myslím, že z toho šlo vymáčknout více, kdyby se toho chopil lepší režisér a vypilovali ty emoční scény a scénář. ()

Pai-Mei

Skvelé sci-fi aj keď od pôvodného filmu dosť odlišné. Koniec mohol byť lepšie dotiahnutý, ale atmosféra celého filmu nemá chybu. Zaslúži si viac ako modré hodnotenie. ()

curfew77

Po většině stránek poněkud nedotažený remake snímku z roku 1951. Předloha prý proslula do jisté míry přiznanou béčkovostí, tu si ovšem v nové verzi podržel (asi i více, než by bylo zdrávo) jen scénář, zatímco triky, herci i "morální poselství" se tváří smrtelně vážně. Během zhruba úvodní třetiny filmu to ještě celkem není na škodu, vrtět se ale začnete ve chvíli, kdy Jennifer Conelly napotřetí konečně pochopí to, co i podprůměrný divák ví už z původní verze, novinových preview, traileru, nebo od souseda v kině. A od té chvíle to jde s filmem z kopce, rychle a nekompromisně. Přesto bych možná byl, nebýt pár maličkostí, i hvězdičkově vstřícnější, ale už jen za scénáristicky i herecky NESNESITELNÉHO Smithe juniora čtvrtou nepřidám. Psát dětské role do seriózně se tvářících sci-fi by prostě mělo být uzákoněno zločinným a vězte, že Spielbergova Dakota byla proti Jadenovi ještě k pomilování. A Reeves? Někomu, kdo nosí křestní jméno Keanu, zkrátka roli mimozemšťana jménem Klaatu uvěříte bez problémů :) 60 %. ()

honeybunn2

No celkom zaujímavé sci fi. Ale aj tak som očakávala viac. Hlavne potom ako predchádzajúce sci fi s Keanu Reevesom boli úplne vypalováky. Keanu nesklamal, ale čo sa dá pokaziť na kamennom ksicte mimozemšťana, všakže? Jennifer Connelly je velice veľká kočka a celý film som na ňu asi pozerala najviacej. Záver sa mi zdal málo bombastický. Kurnik však chceli zničiť našu planétu. Hmm. No tak aspoňa za tu Jennifer dam 3 hviezdy. ()

Quendi

Teda natočit film o likvidaci lidstva tak nezúčastněným a téměř unuděným způsobem, to už je skoro umění. Příběh krásný, myšlenka dobrá, ale celé se to citelně odehrává tam někde vepředu, na obrazovce, mimo vás. Keanu Reeves už začíná stárnout a je to na něm vidět. S tím se sice nedá moc dělat, ale připadal mi i unavený a vůbec mi nesedl jeho mrtvolný, kamenný výraz. To dítě bych jako obvykle zabila. Většinou mě dětičky ve filmech jen otravují, ale v tomto případě bych s tím zabitím neotálela. A oblíbený skokový scénář. Přistání.Zabít lidstvo.Mouchy.Zabít sebe, zachránit lidstvo. A proč? No protože Jennifer Connelly objala toho mrňavého otravu na hřbitově. A to má být ten zásadní zvrat, který přesvědčí Klaatua, že lidstvo stojí za záchranu(?!?). Plus nepříjemně protivný konec. Hrozně se mi nechce dávat tři hvězdičky, ale nedá se nic dělat. Pustím si to časem znovu a budu doufat, že na druhé shlédnutí mi ta unuděnost bude připadat jako příjemná komornost a mrtvolnost jako geniální herecká poloha pro mimozemšťana a přiměje mě to ke čtyřem hvězdám. ()

MarkHoppus

Zajímavý náhled na budoucnost lidstva na naší planetě, ale film občas hraničí s fantasmagorií. Snad jediná pozitvní stránka je Reeves, který asi zahránil tenhle film od absolutní záhuby. ()

Goliáš bude hodovat v pekle

Goliáš bude hodovat v pekle

23.01.2011

„Ve stylu 300“ je už poněkud ošoupaná formulka, ale Hollywood s ní pořád operuje. Několikrát jsme něco takového opravdu viděli, hlavně v seriálu Spartakus: Krev a písek či v aktuálním mixu westernu a… (viac)

Den, kdy se zastavil Hyperion

Den, kdy se zastavil Hyperion

02.02.2009

Dvoudílný román Dana Simmonse Hyperion Cantos (v češtině pod názvy Hyperion a Pád Hyperionu) patří k nejdůležitějším sci-fi knihám uplynulých... inu, vlastně patří k nejdůležitějším a nejlepším vůbec… (viac)

Tak už se rozhodni, Keanu!

Tak už se rozhodni, Keanu!

17.01.2009

Keanu Reeves toho během propagačních rozhovorů ke Dni, kdy se zastavila Země, navyprávěl o své budoucnosti opravdu hodně. Ve kterém z filmů jej tedy uvidíme? V „šéfkuchařském filmu“ Davida Finchera,… (viac)

Samuraj Keanu

Samuraj Keanu

10.12.2008

Marketingová kampaň k remaku scifárny Den, kdy se zastavila Země stojí především na konceptu „zdůrazněme divákům, že hlavní roli hraje kdysi tak hvězdný a milovaný Keanu Reeves“. Na internetu to… (viac)