Sympatický mladík Melvin Smiley (Mark Wahlberg) působí na první pohled nesmělým dojmem, nicméně na živobytí si vydělává jako nájemný zabiják. Pro dobré profesionály je práce stále dost a i když je velmi dobře placená, musí Melvin z finančních důvodů brát vedle seriózních zakázek i menší melouchy. Proč? Jeho krásná snoubenka potřebuje peníze, jeho krásná milenka potřebuje peníze, každý potřebuje peníze. Kdo chce snadno přijít k balíku, může přijít za dobrákem Smileyem a prostě ho o něj požádat. Melvin se totiž nedokáže smířit s představou, že by ho někdo neměl rád a tak se lidem snaží za každou cenu vyhovět. Z těchto důvodů se také připojil k menší akci svého kolegy Cisca (Lou Diamond Phillips), který naplánoval únos dcerky japonského šéfa hollywoodského studia. Nikdo nepochybuje o hladkém průběhu standardní akce, ovšem dokonalý plán bere za své ve chvíli, kdy se zdrcený otec obrátí s žádostí o pomoc na svého přítele, který je kmotrem unesené dívky. A co čert nechtěl, je také mafiánským bossem, který si pravidelně najímá Melvinovu zabijáckou partu. Konsternovaný Cisco je pověřen tím, aby vypátral a zlikvidoval únosce, tedy vlastně sám sebe. Jak se dostat ze zapeklité situace? Což takhle hodit všechno na dobráka Melvina... (oficiálny text distribútora)

ti88na

Je to také blbé až je to dobré, ale len dobré zdôrazňujem. Jednohubka na jedno pozretie, kde som miestami nevedela či sa mám smiať alebo plakať na tou prostotou, rozhodne to však nebola nuda. Nezničiteľný Lou Diamond Phillips pobavil rovnako aj sympatický Mark Wahlberg. ()

CjKukis

Film v neuvěřitelně svižným tempu. Marku smekám, film jsem oběvil až dnes(nechápu že mi takovejhle úlet vůbec mohl uniknout) a musím usnat : " Marku smekám, seš fakt frajerskej hrdina, ale s těma štětkama by sis to měl srovnat, nechat se takhle tahat za fusekly." ()

Prochy38

Už od dětství tento film žeru. Parádní a svižná akce, výborná hudba, tuna sympatických "ksichtů":) a tak výborně vymyšlená zápletka, že je na skoro hodinu a půl o dokonalou zábavu postaráno. Tady není co vytknout.... 90% ()

Disease

Produkce John Woo, čili akce jsou naprosto parádní. Ovšem humor a herecká stylizace poněkud asijské, což naprosto nefunguje... ()

Skalda

Ten název je naprosto výstižný - akční oddych (existuje tahla kategorie?) jak má být. A proč se vlastně divit, když v tom má prsty J. Woo a W. Snipes? Skoda jen, že spoustu ftípků zabíjí na videu - nemožný dabing. ()

willis

Překvapivě příjemná gangster komedie s dávkou hodně černého humoru a několika nezapomenutelnými hláškami. Co víc si přát? ()

TheKiw

Povedený námět s několika výbornými nápady, avšak padající pod nánosem plytkosti a šablonovitosti. Skoro všechny karikatury (spíše než postavy) jsou neuvěřitelně černobílé a schopné shrnout svoje motivace do jednoduché věty (doslova). Humorných situací, které by to zachránily se taky moc neobjeví. Celé se to pak stojí na zvláštně pojatých akčních scénách. Myšleno když už, tak spíše negativně. Navzdory celému odstavci výše jde ale o jakž takž poživatelnou jednohubku, která svou jednoduchostí úplně neurazí. ()

mira007

Ujetý akčňák v dobrém tempu s Markem Wahlbergem jako nájemným vrahem. Na mne moc divoké a žádný zázrak, ale u scény v kuchyni kolem stolu jsem brečel smíchy. ()

jilda odpad!

Spíš big shit, bez vtipu, nápadu.Všechny postřílet a sem tam vypustit jakoby tvrdou hlášku.Pobřežní hlídka je proti tomu umělecké dílo :-) ()

(Z)denny

Skvělý snímek o citlivém mladíkovy, který měl strach, že ho nebude mít nikdo rád. Co na tom, že se ten mladík živí jako nájemný zabiják? Prostě je v tom dobrý.. ()

Snake.Charmer

Late nineties - ideální doba tak trochu sentimentálně zavzpomínat, co nám ta filmová devadesátá léta přinesla a náležitě to zparodovat. Chviličku mi trvalo než jsem se naladil na vlnu filmu, ale za chvíli to přišlo a pak už jsem se vezl až do konce. Střízlivá stopáž, úchylný postavy a tuny nadhledu a humoru i spousta WTF scén - docela se divím, že toto dílko není známější a "kultovnější" - atributy na to má. ()

mala_kea

Film, který prostě odsypává, žádné zbytečné omáčkování. Jasně, jednoduše, výstižně + skvělý Mark. Perfektní vtipná jednohubka. ()