Sympatický mladík Melvin Smiley (Mark Wahlberg) působí na první pohled nesmělým dojmem, nicméně na živobytí si vydělává jako nájemný zabiják. Pro dobré profesionály je práce stále dost a i když je velmi dobře placená, musí Melvin z finančních důvodů brát vedle seriózních zakázek i menší melouchy. Proč? Jeho krásná snoubenka potřebuje peníze, jeho krásná milenka potřebuje peníze, každý potřebuje peníze. Kdo chce snadno přijít k balíku, může přijít za dobrákem Smileyem a prostě ho o něj požádat. Melvin se totiž nedokáže smířit s představou, že by ho někdo neměl rád a tak se lidem snaží za každou cenu vyhovět. Z těchto důvodů se také připojil k menší akci svého kolegy Cisca (Lou Diamond Phillips), který naplánoval únos dcerky japonského šéfa hollywoodského studia. Nikdo nepochybuje o hladkém průběhu standardní akce, ovšem dokonalý plán bere za své ve chvíli, kdy se zdrcený otec obrátí s žádostí o pomoc na svého přítele, který je kmotrem unesené dívky. A co čert nechtěl, je také mafiánským bossem, který si pravidelně najímá Melvinovu zabijáckou partu. Konsternovaný Cisco je pověřen tím, aby vypátral a zlikvidoval únosce, tedy vlastně sám sebe. Jak se dostat ze zapeklité situace? Což takhle hodit všechno na dobráka Melvina... (oficiálny text distribútora)

5150

Perfektní akční oddechovka, která mě stejně pobavila před lety v kině, tak i teď při druhém zkouknutí v tv. Za velkou pochvalu stojí zejména dobré herecké obsazení (Lou Diamond Phillips září asi nejvíc..) a výborný soundtrack (mj. píseň "Don´t Sleep" rapuje Mark Wahlberg). ()

Lacike

Pôsobí to ako mix zbesilej gangsterky od Guy Ritchieho a HK akčniaku. Tou šialenosťou mi to ešte pripomenulo filmy Tsui Harka. Pred rokmi, keď som bol teenager, tak som mal tento film rád, ale dnes ma už príliš nebavil. Tie nonstop pubertiacke vtipy ma už nerozosmiali. Skôr mi pripadali trápne. Akčných scén je celkom málo. Kirk Wong nebol nikdy nejaký extra akčný režisér. Škoda, že to fakt netočil Tsui Hark alebo aspoň produkujúci John Woo. Akcia nezaujme veľkoleposťou a ani brutalitou. Aj keď je film R-ko, tak okrem pár fuckov tu nie je dôvod pre taký tvrdý rating. Krv tu nie je skoro žiadna. Pri prestrelkách nevidno žiadne zásahy. Celkovo mi akcia pripadala sterilná. Herecké obsadenie je solídne. Wahlberg je sympaťák, ale hrá tu naivného tupca. Väčšina postáv prehráva jak z nejakej detskej grotesky. Jediný kto ma aj po rokoch bavil bol prehrávajúci záporák Lou Diamond Phillips. Išiel za hranu do takej miery, že ma párkrát rozosmial. Takže ako celok ma to po rokoch už dosť sklamalo a tretiu hviezdičku nechávam len z nostalgie. 5/10. ()

moviesfan

Svižná akční jízda. Našel jsem tam pár skvělých scén, občas až nechutných, ale současně zábavných (viz. rozčtvrcené tělo v koupelně). Takže spokojenost. Hodnocení: 75% ()

corpsy

Vydarená easternovo strihnutá vypalovačka, s ráznou akciou a cool hercami, ktorý produkujú kvalitné hlášky. Malý, ale o to výraznejší akčňák. ()

PauloZ

Ujetě nadsazená, správně trefená a místy drsná akční komedie 90tek. Přesně podle tehdejších možností, trendů, přání a stejně tak dobře působí. Parádně jsem se pobavil. Skvělý Wahlberg a celá ta jejich banda "zabijáků" a především transformátor transformátorů! :-D ()

ConanVJ

Pěkná ujetá akční komedie, u které jsem se celkem pěkně pobavil. Wahlberg je zde ještě ucho a hraje najivního nájemnýho vraha, se kterým každý pěkně vyšplouchne. Akce je zde hodně okořeněná humorem, tak ani nevadí stupidita kumpánů, kteříunesou mladou dívku kvůli výkupnému. Příběh ničím nepřekvapí, filmek pěkně uteče a nenudí, hudba je zde parádní. Za mě 75% :) ()

mis-ko

Veľmi zábavná akčná záležitosť, plná dobrých drobných vtipov (zákazník mesiaca vo videopožičovni, stopovanie telefonátu) a Mark Wahlberg ako Melvin, ktorého nemožno kvôli jeho slabosti neznášať, vás presvedčia, že točiť naozaj veľké filmy sa nie vždy vypláca. Menej je niekedy viac. ()

MartinezZ odpad!

Typická devadesátková americká srágora, možná kdyby mi bylo deset let, byl bych odvařenější. Trapný námět a provedení, nadávky, nesmyslné zabíjení, hodně střílení, prachy, vraždění, infantilnost... Ani jako béčko to nemůže uspět. Nakonec jsem to proklikal a rád se toho zbavil. ()

ivishka

Opět film, který neurazí a ani nenadchne. Podle mého soudu snímek postrádá poutavost a důvtipnost, která je u těchto žánrů potřebná. Sází na ohrané akční figurky jako jsou: hodný mafián, zlý mafián, hlavní mafián apod... Z tohoto filmu nepramení ani žádné pobavení, které by u položky na seznamu filmů s červeným hodnocením být mohlo. Čím to, že veškeré filmy, které jsem s Markem Wahlbergem viděla probíhají z určité části v posteli s nějakou tou vyhublou ženštinou? Obávám se, že mi nezbude nic jiného, než ohodnotit můj dojem z filmu jako dobrý nikoliv nějak výjimečný. ()

rarak

Film jsem viděl s českým dabingem a ten nejspíš dost uškodil, ale originál by u mě více než jednu další hvězdičku nezískal. Je v něm sice docela dost vtipných momentů, ale také hodně těch trapných a děj je na můj vkus až příliš jednoduchý. Když jsem snímek viděl poprvé, ještě jako dítě, tak se mi velmi líbil. Žel, jako "dospělý" jsem byl zklamán. ()

raimi

Vypečená superakční ulítlost, ze které jsem byl v sedmém nebi. Hongkongský režisér, herecké hvězdy nižší svítivosti, úleťáckej scénárista, a z těchto ingrediencí vznikl tenhle hustej koktejl. ()

MATADOR

Americká parádička, která se snaží konkurovat asijským dílkům. Osobně nemám nic proti, stylu akčních komedií, ale v The Big Hit je komedie opravdu spíše sporadická. A tak se děj věnuje spíše postavám, konkrétně hlavnímu hrdinovi, který jako by z nějaké počítačové střílečky vypadl. Celý film nezabere ani hodinku a půl, než se dovleče do konce. A i ten se snaží být kdovíjaký a ve výsledku se nejedná o nic přeborného. Dvě střílečky a nájemní zabijáci, kteří jsou jak banda modelů. Nic než jen průměrná kopie asijských filmů. ()

Thomassi

Mark Wahlberg v jedné ze svých prvních rolí. Parta kamarádíčků unesou dívku významnému bossovi. Vše se ale zvrtne a z doteď velkých kamarádů se stávají soupeři na život a na smrt. O akční scény není nouze, je to hodně ujeté a komediálních prvků také není málo. Ale prostě mě to až tak moc nechytlo. Rozhodně to ale není špatný film, ale pro mě tak na jedno skouknotí a šmitec. Mark je zábavný a drsný zároveň a táhne celých devadesát minut. Taková zábavná jednohubka. ()

Tygrys

Sympaťák Wahlberg neurazí. Lou Diamond Phillips si svého záporáka a křiváka viditelně užívá. Za zmínku stojí taky zákazník měsíce v oddělení porno, pracovník videopůjčovny a efektní závěr, u kterého si každý stoprocentně vzpomene na Válku Roseových :) ()