Jak daleko jsme ochotni zajít, abychom ochránili sebe a svou zemi? Když extremista a bývalý jaderný expert (Michael Sheen) rozmístí ve třech různých městech nebezpečné výbušniny, protiteroristické jednotky se pouští do akce a brzy ho zatýkají. Umístění bomb však stále zůstává zahaleno tajemstvím. Čas do výbuchu se nelítostně krátí, proto agentka FBI Helen Brody (Carrie-Anne Moss) souhlasí s tím, že se do vyšetřování zapojí i tajemný vyjednávač známým pouze pod zkratkou “H” (Samuel L. Jackson), jehož kruté metody obvykle slaví úspěchy. Mezi agentkou, vyjednávačem a teroristou se rozpoutává nelítostný boj o moc. To co následuje, je neuvěřitelné – a hlavně – nepředstavitelné! (oficiálny text distribútora)

Rodriguess

Cakal som od tohto filmu bezny akcny americky obycaj, ale bol som milo prekvapeny, film ja zaujimavo natoceny a tym padom som bol cely cas v napatí co sa dalej bude diat. Fakt jeden z tych lepsich filmov! A Samuel L. Jackson podal podla mna velmi dobry vykon, dobre sa na neho pozeralo. ()

daleba

Pár minut jsem to rozdýchával, to se tedy přiznám. Ten obsah tady je jen tak ledabyle napsán a pak takový šok! Ale 100% mě to dostalo a celý film jsem byl přikován na gauči, talže plný počet! A chtělo by to víc Michaela Sheena, po Prokletém klubu další skvělý výkon!! ()

Pjotrik

Scéna s manželkou a posléze s dětmi posunula film přece jen víc k realitě. Postava agentky jej naopak neustále srážela. Samuel Jackson zde hraje absolutní prim a jeho role je vlastně takový superman - dokáže vše. Mučit, filozofovat, blufovat, rozkazovat, milovat rodinu s dětmi, mít výčitky, nemít výčitky a násobit libry plutonia lépe než ostatní. Morální dilema je pěkná věc, ale kdybych se do takové situace dostal a měl ji na starost určitě bych volal Samuela, Trinity bych ponechal v Matrixu. Když už jsme u toho blufovaní je to dobré přirovnání. Soupeř musí uvěřit, že jste silní a že budete navyšovat ať to stojí cokoliv, vědomí možné ztráty všeho by vás mělo dostat na kolena (viz manželka a děti teroristy). 80% ()

veverysiak

Ponechajme teraz bokom debaty okolo brilantne nastolenej provokatívnej otázky okolo limitu humánnosti donucovacích prostriedkov pri zisťovaní mimoriadne dôležitých informácií v snahe predísť páchaniu zla a nechajme to na amatérske politické fóra pacifistov, humanistov a ich oponentov, zlo vyplývajúce z ľudskej podstaty tu bolo a bude a je len otázkou sociálneho konsenzu v danom reálnom čase, ako sú nastavené mantinely pri jeho eliminácii, poďme na umeleckú stránku tohoto filmu - pomerne strhujúci dej s nedostatkom prestávok na predýchanie už od úvodných titulkov, vynikajúce herecké party, perfektná stiesnená atmosféra vyplývajúca z uzavretého priestoru, veľmi umná gradácia deja dosiahnutá neustálymi rozpormi medzi vyšetrujúcimi, no a nenormálny koniec, kedy som až do posledného tónu odpozeral celé titulky s napätým očakávaním dunivej bodky, takže 90%. ()

ArMinO

Tak strašne krutý film som ešte asi nevidel. Držal ma v stoličke až do úplného konca. Nebolo to podľa mojich predstáv, ale pripadalo to tak skutočne, že dávam 83%. ()

Figuska

Perfektní drama/thriller a skvělá ukázka, kde humanita hraničí s lidskou stupiditou a alibismem. Samuel L. Jackson mi nepřijde jako sadista, ale jako krutý realista, který až moc dobře zná cenu života. Z filmu možná plyne morální otázka, ale i odpověď na ni. ()

kong77

Samuel L. Jackson v roli chlapíka kterého při své práci absolutně nic nerozhodí. snímek plný napětí a očekávaní u kterého jsem se nenudil...zasloužený 4* ()

Flamik

A jak by si jednal ty v situaci člověka, který tím že dostane JAKÝMKOLIV ZPŮSOBEM informaci zachrání desítky ostatních životů ? .. ()

Enormita

Královská zábava. Samuel L. Jackson je jednoznačný kráľ celého snímku. Tú jeho zvrátenosť a sadickosť som mu verila v každej jeho mimike. Tento film je proste mňamka ;) ()

lisma

Už je tomu tak. Kdyby nebylo fenoménu 9/11 a následně vyhlášenému boji proti globálnímu terorismu zahrnujího do sebe dvě světová bojiště, nevzniklo by nespočet filmů s moderní válečnou tématikou. Zajímalo by mě prosté srovnání poměru doposud natočeného materiálu s věcmi které se realizovali díky Vietnamu. A kdo ví, jak dlouho ještě budou otevřené konfilkty budou pokračovat, nemluvě o latentním terorismu jako takovém. Unthinkable nabízí na minimálním prostoru hutnou atmosféru nejistoty, která staví na výborném Samuelu L. Jacksonovi a Michealu Sheenovi. Kam až může člověk zajít, aby dokázal ono nemyslitelné ? ()

bonovox

Slušný triller u ktorého mi však chýbala vybuchnutá bomba č.4 na záver, inak však veľmi dobre zahraný a celkovo dobre nakrútený film. ()

djcremo

Ďalší z filmov pojednávajúcich o extrémnom terorizme a zasa z trocha iná ako tie ostatné. Každý tu rozohráva svoju hru s ktorej nakoniec chce vyjsť ako víťaz, ale s ktorej nakoniec nikto ako víťaz nevyjde. A zasa sa tu rozoberá klasická otázka, kam až sme ochotný zájsť, aby sme zachránili milióny životov. Ide tu aj o boj morálky a svedomia. Je v poriadku vziať život nevinnému človeku aby sme zachránili milióny? Kto tu určuje, kto zomrie a kto bude žiť? ()

jopal

Vyborny film, ktory ma spad, moralnu otazku nechava na kazdom z nas, i ked myslim, ze v tomto pripade je odpoved u vacsiny ludi dost jasna. SPOILER* Pravdu povediac neverim v tak dokonale trenovaneho a voci bolesti odolneho hrdinu. A uz vobec nie tomu, ze ho potom vsetkom zlomi vlastna rodina... ()

joseee

Carrie-Anne Moss vysetruje, organizuje, ukazuje nam strhanu tvar a plne lytka, ma sucit a zodpovednost. Samuel Jackson muci a trapi sa... Film ma zaujimave momenty, ale v podstate je dalsim zbytocnym filmom pre osuchane tlste zadky fanusikov americkych blockbusterov. ()

lehkoživka

Dobré téma, dobře se na to koukalo, ale pár věcí mi tam skřípalo. V případě, kdy je v sázce tolik životů (z pohledu zodpovědných osob "veeelkej průser"), mi přijdou některé debaty o (ne)mučení poněkud nereálné. Jakoby se s tím všichni ti chlapci a děvčata - kromě Samuela L. Jacksona samozřejmě - setkali poprvé. Nebo ta hloupá chyba na střeše... sakra, agenti, kam jste dali mozek? O závěru nemluvě. Michael Sheen hrál přesvědčivě, nicméně na to, že ho mučili téměř nonstop několik dní (údajně beze spánku), vypadal pořád překvapivě svěže. ()

janeys

Nebylo to špatné, ale z daného tématu by se dalo vytřískat mnohem víc. Napětí nulové, což mi osobně vadilo. Bylo to prostě vyprávění příběhu, který pro mě zas tak vyjimečným nebyl. ()

evca_007

Tenhle film mě zaujal, protože jsem si začala klást otázku, zda i já bych dokázala být svědkem takových věcí a schválit to. Obecně se považuji za pacifistu, ale nikdy neříkej nikdy. Film mi skvěle sedl k náladě. S. L. J. jako vždy výborný. Michael Sheen mu je těsně v patách. Asi mi tam jen chyběl trošku větší spád děje. Chvílemi trošku nuda. ()