Jeden z nejuznávanějších raperů na světě, Curtis "50 Cent" Jackson, je hlavním hrdinou filmu. Marcus je zhrzený chlápek, se kterým se život nemazlil. Poté, co byla zavražděna jeho matka, se vrhne na dráhu drogového dealera a začne si užívat života. Příběh natočený na motivy skutečného života 50 Cent Jacksona. (oficiálny text distribútora)

Smileface

Film nic moc, ale dalo se to čekat. to sepp: Vliv médií na společnost je veliký, ale kdo chce poslouchat alternativní hiphop své si najde.Těžko ale nutit lidi nekupovat si alba co se jim líbí jen proto, že jsou "masová". U nás taky většina lidí čučí na superstár a kupojí to samé pořád dokola, takže naprosto nechápu proč se nad tím pozastavuješ. Ostatně u filmu to funguje podobně. ()

Arius

Mne pripadal tento vytvor ako krimidokument. Bolo tu vela prazdnych miest, slabych a plytkych scien, hereckych afektov a mnoho dalsich chyb, no samotny dej ma zaujal na tolko aby sa moje hodnotenie zvysilo o jednu hviezdu. Davam styri. ()

Arkanoid

Toto sa netočilo s ambíciami na Oscara pre hercov. Ešteže hrá 50 Cent klasického gangstra amerického čierneho gangu. Lebo z jeho výrazov mám pocit, že v inej úlohe, plnokrvnej postave, by prudko pohorel. Herectvo ostatných vyzerá podobne, ale svoje jednorozmerné postavy spoľahlivo zvládajú. Na podobnú tému mi bolo viac ľúto rapera menom Plan B v songu End Credits a to má len 3 minúty. Tu je to zbytočne zdĺhavé a rozťahané, navyše problémy sa riešia hlúpymi náhodami, nie cielenými činnosťami. ()

BlackTom

Nemám rád hip-hop a nemám rád 50 Centa, ale toto je nárez. Oproti 8 Mile je to dokonalé! Život z ulice až na vrchol, veľmi dobre spracované. ()

Balu...

Ňák jsem v rozpacích, zda se tu hodnotí Get Rich or Die Tryin' nebo jen samotnej Fifty.. Jsou tu vyhraněné názory; zajímavě zdůvodněné. Porovnávání 50 a Eminema bych nechal do Brava; celkem schopně řemeslně odvedenej snímek; co mě opravdu pobavilo je hned ta pasáž ze začátku, jaxe u hispánců negr začně vyzpovídávat Marcusovi. Čekal sem od toho víc glitter podívanou; o to víc mě to příjemně překvapilo. Jméno si half-dollar filmem nezkazil; jeho fame to ale kromě billboardů s dítětem a 9milimetrem taky moc nepozvedlo.. Co je ale podle mě evidentní, že film má rozhodně na víc než 54%; rádobyrecenzenti typu Sepp, haters a děcka; kdo je zvědavej na Vaše hodnocení..? ()

divak84

nene fifty.. jo, s tímto albem si domrdal veškeré hiphopové mýty a hranice, negře, ovšem filmový průmysl na tebe nikdy nebude zvědavej. chtěls to, negře, po shadym taky zkusit, ale ty nejsi herec a rozhodně nejsi dobře artikulující herec. Get the fuck back to the studio or IN DA CLUB. 8 Mile byl film i pro nefanoušky hip hopu, todle se může líbit pouze 50ho fandům. ja jsem fanda hiphopu ale todle mě nebralo. ()

kobe6

Kdysi jsem na tom vyrůstal. Nebylo to špatné, přece jen ne každý si toto prožil. 50 hledal svého otce a nakonec našel sám sebe. Hezké zobrazení Street Life s perfektním soundtrackem a věrohodnými herci (výkony zas tak nevyzdvihuju), kteří přesně zapadají do prostředí. ()

Phorbo

Fifty-pence moc nemusim. Film je sice dobře natočený, ale přijde mi divné, když si koupí svoje fáro, neumí pořádně rapovat a pustí si tam kazetu že mu tam hraje jeho vlastni track? Trochu nezvladnuté. 8mile byla stejne lepší. 3/10 ()

Ollie235

Nabízí se srovnání 50 Cent a Get Rich or Die Tryin' versus Eminem a jeho 8 Mile. Hodnocení uživatelů je u filmů velice podobné, pro mě však Get Rich or Die Tryin' zůstává daleko za druhým zmiňovaným filmem. V něčem se to liší- 50 cent je víc "gangsta" a jeho příběh je tak asi o něco drsnější, zajímavé jsou však oba přibližně stejně. ()

Garch

První velká filmová role Curtise Jacksona, rapera, který o pět let dřív zázračně přežil pokus o vraždu, kdy byl rozstřílený jako řešeto (nebo Don Corleone.-). Nečekal jsem žádné velké herectví. 50 Cent hraje jako 50 cent. Hudebně i herecky to je víc, než jsem mohl čekat. Film odpovídá stylu "bráchů se zlatými řetězy". Kdo má rád muziku, kterou hraje 50 Cent, D 12 a Eminem, nebude zklamán. ()

aLPaC

Jojo, BLM!!! Slovo negr tu zazní tak 500x, ale běda, jak ho vysloví nějakej běloch. To jsou hned všichni na nohou a ten člověk je prakticky lynčován. Neříkám, že by ho měli běloši říkat, ale když jsou na něj černí tak vysazení, sami mezi sebou by ho taky neměli používat. Jinak 50 Cent je herecky naprostej tragéd, což potvrzuje celou kariéru a naprosto nechápu, že podobný typ filmu natočil Jim Sheridan. Asi jako kdyby Quentin Tarantino natočil Beethovena. ()

kluk z Na

bylo to fain, hudba měla říz, akorát mi to přišlo jako takový typický american n*gga dream, samozřejmě kus v pravdy to v sobě má, ale kdo ví co si fiddy přidal, aby ze sebe udělal megaborce a co ne...nicméně kvality tam je v celku hodně ()

WinstonS

Proč tolik odsudků, kolegové recenzenti? Hip hop nemám rád především kvůli tomu, jak "trendy" je mezi dnešní mládeží, která má rozkrok u kalhot někde mezi koleny, čepice s ostrým kšiltem natočeným nabok, houpavým krokem a drsným slovníkem plným "gangstas" zkratek. Ale jeho (dnes již nedosažitelná) podstata je bezesporu o něčem úplně jiném a myslím, že i nevěrohodný a profláknutý produkt "hudebního průmyslu MTV" 50 Cent ji v tomto snímku dokázal poměrně věrně reprodukovat Opravdu si myslím že takhle to v řadě lokalit a čtvrtí v USA funguje. A jistá ruka režiséra Jima Sheridana dokázala udržet na uzdě i scénáristu, který zřejmě svůj výtvor odevzdal po týdnu stráveném na chatě v Novosibirsku bez elektriky, televize a hygienických potřeb, nicméně s pořádnou zásobou vodky. 50%, deset přidávám za to, že i o tak odstrašujícím způsobem zkomercionalizovaném tématu se dá natočit aspoň relativně obstojný film. ()

Perfo

Nemám rád tyhle gangsta nigga filmy, kde všichni trapně máchaj rukama, všechno je v pohodě i když to je v prdeli, všichni jsou strašný chudáci z ghetta, kde aby přežili musej prodávat drogy a nakonec Ó velký hrdina s kterým se život nemazlil nahraje pár alb a okamžitě je za hvězdu. Mezi tím je samozřejmně několikrát ve vězení, skoro ho zabijou atd atd atd... je mi jedno, že je to v podstatě životopisný film, tyhle filmy mají vždycky stejnou šablonu a je to pro mě osobně k uzoufaní trapné a vyvolává to ve mě pocit, když v metru, jako na portovu potřebuju jít na velkou a zrovna je plně obsazeno. I přesto, že jsem na to koukal v jednu ráno v televizi, jelikož jsem nemohl spát, tak tam pár světlých chvilek bylo a technické zpracování bylo taky dost slušné, ale to je tak všechno. Za normálních okolností bych se na to nepodíval. Soráč "fifty-padíku" ... ()

Hepy13

Málo kdo má tu možnost zahrát si v životopisném filmu sám sebe. Curtis Jackson si střihnul svůj životní příběh podruhé, tentokrát to měl ale o něco snadnější, mířily na něj pouze filmové kamery. Spolu s ním tu taky hraje dost známých herců tmavé pleti které známé z jiných filmů. Tyhle autobiografické filmy já můžu, i přesto že tentokrát jde příběh uplně mimo mě. ()