Avatar: Legenda o Aangovi

• Česko Avatar: Legenda o Aangovi (viac)
Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Akčný / Mysteriózny
USA, (2005–2008), 26 h 4 min (Minutáž: 23–48 min)

Zach Tyler, Mae Whitman, Jack De Sena, Dante Basco, Jessie Flower, Dee Bradley Baker, Mako, Grey Griffin, Mark Hamill, Jim Meskimen, Jason Isaacs (viac)

Bezstarostný 12-ročný Aang musí ovládnuť sily svojho živlu a postaviť sa svojmu osudu, aby obnovil rovnováhu vo svete rozdelenom násilným konfliktom. (SkyShowtime)

baner

Avatar Aang - davam 100%. Ani si nepamätám kedy som naposledy sledoval celú sériu s takým potešením.. U Aanga sa stalo to, že každý kto sa podielal na výrobe tohoto kresleného seriálu si odviedol perfektnú prácu a výsledok je spokojný divák. VEĽKÁ VĎAKA ZA TO, ŽE VZNIKOL TAKÝTO SERIÁL. Aang v sebe skováva toľko múdrosti koľko aj hravosti, napätie úžasne rastie a strieda sa s príbehmi kde spoznávate iný rozprávkový svet veľmi blízky východnej filozofii a náboženstvu. No tieto perly boli hlboko uznané v celej mojej rodine :) ešte raz 100x vďaka :) ()

Tess92

Chvílemi mi Avatar přišel dost podobný Narutovi, ale nedospěla jsem k tomu, abych se na něj přestala dívat. Naruto je dlouho loser, kterého nikdo nemá rád, ale vždycky je mistrem situace a všechny zachrání. Aang je Avatar, má být silný, a přesto má pochyby a strach, přišel mi mnohem lidštější než velmistr Naruto (a to mám Naruta taky ráda, ale je to takový superman). Vzhledem k tomu, že to bylo relativně krátké, jsem to sfoukla za tři dny a mrzí mě, že toho není víc. Ale bylo to krásné, a moc by se mi líbilo prohánět se na Appovi. ()

Bankyz

Americký seriál z dielne Nickelodeon v rokoch 2005 až 2008 si získal mnoho fanúšikov po celom svete. Americký ''animák'' sa postupne rozvíjajúcim a stúpajúcim dejom získal aj mňa. Od začiatku tu dominujú charakter, mierumilovný avatar Aang, starostlivá Katara a neustále vtipný Sokka. Ako záporná postava Zukko spĺňal všetky očakávania. Osobne sa mi veľmi páčilo ako všetky série na seba nadväzovali a spájal ich hlavný ústredný nepriateľ Fire Lord Ozai. Veľmi podarené dialógy. Animácie spravené na japonský štýl - veľké oči , výrazy. Prvá kniha venovaná spoznávaniu ma v istých momentoch však už aj nudila, no nikdy to nebola dlhá nuda, pretože Sokka vždy niečo vyviedol. Druhá kniha už bola viac zameraná na boje a prípravu na boj s Ozai-om. Novoobjavovanie nových ''bending'' - ov ma úplne fascinovalo. Napr. Metalbending. Viedlo to v Legend of Korra k novému rozmeru sveta. Tretia kniha a teda záver prinása príjemné prekvapenie , keď sa z už predtým váhajúceho Zukka stane priateľ Aanga všetko je tak ako má byť. Stačí premôcť najsilnejšieho súpera. Kreativita zvierat a tvorov - Lietajúci bizón Appa atď bola veľmi vynaliezavá rovnako ako aj prepojenie Aanga s bývalými Avatarmi. Tento seriál ponúka mnoho sociálnych a morálnych hodnôt a určite si získal mnoho fanúšikov po celom svete z radov detí, mládeže , dospelých. Avšak nemyslím si , že je určený staršiemu publiku. Je to najlepší seriál pre deti vo veku 9-14 rokov. ()

Isuzu

Ok, tak najprv som zacala Korrou, lebo od Aanga a jeho partie ma odradzal najma fakt, ze tieto hlavne postavy maju 12 a max 15 rokov (a ja sama mam uz teda o dost viac:D), preto som si hovorila, ze neviem ci zvladnem takyto "detsky" serial. Skutocnost ma ale velmi prekvapila a ATLA som pozrela cely na jeden sup v priebehu dvoch tyzdnov a uprimne je mi luto, ze to malo "len" tri serie. Nejaky film o dalsich udalostiach o par rokov neskor by ma rozhodne velmi potesil, tak zatial sa aspon vrhnem na komiksy. S filmom je to absolutne neporovnatelne, kde bol film trapny, nudny a divny, je tento serial vtipny, inteligentny, s velmi zaujimavymi postavami (ano, Zuko je moja najoblubenejsia, klise, ale co narobim:D), zaujimavym svetom, krasnou grafikou a prepracovanym pribehom. Toto si raz povinne budu musiet pozriet aj moje buduce deti :). ()

Sashmen13

Ačkoliv věkem jsem již nad dvacet, nebudu nikdy rozdělovat filmy na pro děti a dospělé podle obalu. Upřímně, některé "dospělé" filmové počiny mi přijdou až trapné, a naopak. Avatar má vše, pro každého. Stačí jen vidět par prvních epizod a pak se vše jen zhoršuje a zhoršuje (v dobrém smyslu) a pak člověk dokouká třetí knihu během 2(člověk holt musí taky pracovat) dnů... Tak a teď budou !SPOILERY! takže: Nej postavy, přiznejme si, všechny jsou úžasné (možná kromě divných hipíků v jeskyni?, ale i oni měli asi své místo v příběhu. ? Zuko a Iroh. Seriál možná působí dojmem, že pojednává o Aangově cestě za záchranou světa, ale to by bylo příliš jednoduché. Pravdou je, že každý na neuvěřitelné výpravě prodělá proměnu, kterou mi můžeme sledovat přímo v přenosu. A největší byla Zukova. Jen málokdy se člověk může setkat s tak propracovanou postavou, která si projde tím, co prodělal on a nezblázní se (na rozdíl od nejmenované sestry). Ve světě Avatara nedělíme věci na dobré a zlé, každý si může zvolit osud, nebýt otrokem toho, co po Vás ostatní chtějí, ale udělat to, co chceš TY! Takové je poselství Iroha (který zvolil cestu smířením,prošel soudem draků, je naprosto legendární a každá hláška je zlato) Zuka, a teď mě prosím nespalte na prach za tu hroznou metaforu, kterou se chystám použít, Zuka, kdy se z ošklivé housenky, která působila dojmem nenapravitelné zlouna typu "i will be back", vyklubal přenádherný motýl (vážně jsem něco takového řekl?) Aanga, který se nevzdal víry (vážně, kdo z vás by dokázal být v "klidu", kdyby mu vyvraždili celý národ?) a ukončil stoletý boj tak, jak to nikdo nečekal. A nespočetně dalších jako 100% vodní Katara(vážně nevím jak to popsat, připadá mi, že její charakter je prostě synonymem pro slovo voda, někdy klidná, bouřlivá,nebezpečná, ale nakonec bychom bez ní nepřežili) náš cucač kaktusů Sokka: ), jak kámen(později ocel) tvrdá AVŠAK SLEPÁ (kde sakra na tyhle epický charaktery chodí?) Toth a nespočetně dalších včetně létajícího bizona Appi a well, lemura s křídly Momu. Mohl bych takhle psát donekonečna a asi bych to i dokazal, ale proč se na to prostě nepodíváte? Zkuste to a uvidíte, ale bacha ať se nespálíte, protože občas se v seriálu vyskytnou situace, které lze popsat jen větou: That's rough buddy. A pro ty co si pořád myslí, že je to jen pro děti, zkuste se podívat na epizodu, kde Iroh zpívá svému synovi. Fanoušci pochopí, jen málo scén ve filmu bylo silnějších, jestli vůbec... ()

Dixie_Cara

Příběh jenž se počátečními epizody zdá nýt pevně spjatý s mladším publikem postupně roste do čehosi úžasného. Jednotlivé díly nabírají na hloubce a divák až žasne, kde všude autoři hledali inspiraci. Každá ze tří sérii, jenž jsou samy o sobě výborné navíc ve svém středu obsahuje nějakou tu skrytou perlu. V neposlední řadě je seriál propojen s kvalitní animací jenž propůjčuje všem badass dokonalý zjev nebo s humorem, který určitě pobaví. ()

DannyBurino

Takhle se mají dělat seriály, skvělá hudba, skvělý příběh, skvělé postavy a skvělý závěr. Škoda, že akce byla moc bezpečná a Soka tam byl jen jako klaun, mohl mít větší prostor atd., jinak je to masterpiece na který se rád kouknu. ()

yawa

Vyzerá to tak, že Američania sa od Japoncov konečne naučili, ako robiť anime. Vlastne, pôvodne som si myslela že ide naozaj o japonský seriál a bola som skutočne prekvapená, keď som zistila že to tak nie je. Spolu s Legend of Korra, ide o jedno z najlepších anime (áno, beriem to ako anime, aj napriek americkému pôvodu), aké som kedy videla. Možno jeden z najlepších seriálov vôbec. Vlastne sa divím, že The Last Airbender sa nestal aspoň takým kultom, ako napríklad Naruto. Seriál je síce primárne určený pre deti (teda aspoň zo začiatku), ale pobaví všetky vekové kategórie. Dôkaz toho, že čo je určené pre deti, nemusí byť nutne stupídne a prvoplánové. Okrem toho, seriál časom tak nejak potemnieva a zvážňuje s vedomím, že aj jeho pôvodní diváci rastú (podobne ako Harry Potter :)). Zo začiatku detsky jednoduché epizódky z prvej série sa postupne začínajú zlievať do niečoho komplexnejšieho (počnúc epickým záverom prvej série) a vás to núti pozerať ďalšiu a ďalšiu časť. Jednotlivé charaktery sa časom vyvíjajú a hoci sú len kreslené, sú reálnejšie a uveriteľnejšie než v mnohých hraných filmoch a seriáloch. Tvorcovia sa vyhrali tiež s fantasy svetom, kde sa príbeh odohráva. Má to vlastnú mytológiu a históriu, ktorá sa nám po kúskoch odhaľuje. A celé to do seba zapadá. Svet Avatara nie je len nejaká vymyslená krajina na pozadí príbehu, ale súčasťou príbehu samotného. Okrem toho všetkého Avatar obsahuje mnoho prvkov východnej filozofie, taký Matrix pre deti :) Och, a aby som nezabudla na úplne EPICKÉ a perfektne animované boje, ktoré si užijeme takmer v každej časti. Vytknúť môžem možno tak niektoré fillerove epizódy, ale ani tie nenudili, boli aspoň vtipné a často nám poodhalili čo-to z charakterov hlavných hrdinov. Niektoré epizódy však boli tak silné, že som doslova zostala s otvorenými ústami. A občas sa aj nejaká tá slzička pritrafila :) A pri chválospeve samozrejme nemôžem vynechať ani skvelý soundtrack. Obľúbené postavy - Iroh, Zuko, Toph. Odporúčam každému geekovi, fantasy a anime fandovi bez ohľadu na vek, ale tiež rodičom, ktorí majú pocit, že pre ich deti vysielajú v telke len samé stupidity. Pustite im Avatara a pozrite si ho rovno s nimi, bude vás to baviť (vás asi ešte viac, ako tie deti). A keď skončíte s The Last Airbender, potom je tu jeho steampunkové pokračovanie Legend of Korra, ktoré je však už vyslovene zamerané na tínedžerské a dospelé publikum. A ja sa teda fakt neviem rozhodnúť, ktorý z týchto dvoch seriálov z avatarského univerza je väčšia pecka. ()

Tezuka

Nemůžu ani uvěřit tomu, co jsem viděl. Už se mi hrozně dlouho nestalo, že bych se do něčeho tak hluboce ponořil a úplně zapomněl na svět kolem. Po poslední zhlédnuté epizodě mě zachvátil totální záchvat stesku, protože jsem si ke každé postavě, a to myslím doslova, vytvořil tak silné pouto, že jsem si připadal, jako bych se s nimi doopravdy musel loučit. Chtěl bych toho tolik napsat, ale asi bych tu popsal tisíc řádků superlativy, tak se pokusím shrnout ty hlavní dojmy. Prakticky od první epizody mě uchvátila myšlenka světa, ve kterém žijí 4 národy zastupující všechny 4 elementy života (oheň, vodu, vzduch a zemi), což nás trošku nasměřovalo k buddhistickým a dalším východoasijským prvkům. V takovém světě žije i 1 osoba, avatar, který je schopen ovládat všechny 4 elementy technikou zvanou bending, přičemž příslušost avatara k určitému národu se střídá v pravidelném cyklu. Náš hlavní hrdina Avatar Aang je poslední přeživší člen národa zvaného Air Nomads, po 100 letech v zamrzlém ledu jej objeví úžasní hrdinové z vodního klanu Katara a Sokka. Úkol je jasný, naučit Aanga ovládat všechny elementy a porazit ohnivý národ v otevřené válce, kterou před 100 lety rozjel Fire Lord Sozin. Ještě teď mě fascinuje jaké pocity ve mě jednotlivé postavy vyvolaly. Silný vztah jsem si vytvořil i k ohnivému princi Zukovi, který musel padnout až na samé dno, aby z něj opět mohl vyjít silnější a moudřejší. Po celou dobu ho věrně doprovázel jeho strýc Iroh, který mu de facto nahrazoval roli otce a snažil se jej nasměrovat tak, aby si zvolil svůj vlastní osud, ne osud který mu předurčil někdo jiný. Po celých 61 epizod téhle série se ve mě střídaly všechny možné pocity a nálady co vůbec existují, smích, smutek, napětí, vztek, radost, zejména v posledních dílech jsem to prožíval takovým stylem, že mě to nutilo i křičet. Jsem rád, že to i Aangovi nakonec vyšlo z hlediska lásky, protože mu zpočátku moc nebylo přáno. Avatar: The Last Airbender vám opravdu ukáže, že rovnováha je podstatou všeho, když dojde k tomu, že se misky vah začnou převažovat, začnou vznikat problémy, které se stále více a více prohlubují, dokud nedojde k totálnímu selhání. Bez rovnováhy prostě není života, ani vesmír by nemohl existovat bez rovnováhy. Nikdy bych si nemyslel, že se od USA dočkám takové vynikající tvorby, až je mi líto, že něco takového nepřišlo z Japonska, protože by to z hlediska východního cítění dávalo větší smysl. Uvidíme jak si povede pokračování Korry. Každopádně tohle budu rozdejchávat ještě dlouho. Drama mezi jednotlivými epizodami, zejména ve třetí sérii se dalo opravdu krájet nožem, proto se mi stávalo, že jsem byl schopen jet i 10 epizod v kuse. ()

Krnac

Legenda TV kanálu Nicklodeon a jeden s najlepších animovaných seriálov aký som kedy videl, prvú sériu boli zjavne tvorcovia ešte v tom že ich sledujú hlavne deti (čomu dosvedčujú upútavky) čo sa 2. sériou zmenilo, dej dával celú dobu zmysel, postavy sú výborne napísané, je ich veľa, máte v nich perfektný prehľad, hlavné postavy majú výborný vývoj, majú ho dokonca aj niektoré vedľajšie postavy, hlavne 3. séria má psychické zvraty u viacerých postáv, je ťažké tu nájsť akúkoľvek hrubú chybu seriálu. Jediné prečo by sa vám nemusel seriál páčiť je ak by ste očakávali vyslovene akčný seriál, tu ide hlavne o vývoj charakterov, súboje a príbehovosť sú tu ale pre väčšinu ľudí dobre vyvážené. Za mňa 93%. ()

Rikoz99

I po druhém zhlédnutí mě seriál držel od začátku až do konce, i přestože nejsem věková skupina, pro kterou to Nickelodeon tvořil. Fillery se z mého pohledu objevovaly spíše v první polovině 3. série, ale alespoň byly zajímavé. Styl animace a hudby je úžasný, postavy taktéž. Nickelodeon se opravdu překonal a nasadil pro Korru velmi vysokou laťku, jenž dle mého nepřekonala. Byl, je a bude to jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. 100% ()

SirAduard

Wow ... ještě teď při psaní vstřebávám emoce z posledního dílu. Jsem překvapen, kolik myšlenek a detailů seriál nabízí. Jaké rozličné emoce dokážou tvůrci vyvolat. Jaký bohatý svět a propracované postavy dokážou vybudovat. A i když první série lehce kolísala, tak jsem u vytržení, do jaké dospělosti a komplexnosti posléze seriál vyrostl. Nechce se mi loučit po tak skvělém dobrodružství. Ale život musí jít dál. Tak jako mým báječným hrdinům. ()

Isshin

Dobrá hudba, strhujúci príbeh boja proti zlu. Príbeh sa rozbieha ako keď ja idem na kolobežke a ku koncu už "svištím" dole kopcom. A keď viete anglicky alebo aspoň pokročilo, tak tomu pochopíte. Silné 4* . ()

venson

Jsem v půlce třetí série a musím říci, že se seriál dostal pod moji (jinak celkem hroší) kůži. Hezky propracované souboje a často vtipné dialogy, více než dost vynahrazují občasný zádrhel v ději či nelogičnost v příběhu. Earth bending opravdu má inspiraci v jižním stylu Shao-lin, zvláště jsem si užíval sekvence nan-chuanu během souboje Aanga a krále Omashu.:-)) Jak už je tady psáno, být o "pár" let mladší dával bych si seriál ještě a ještě víc. Takto se mi to prostě dost líbí a jsem zvědav jak se mi bude líbit závěrečný film. Rozhodně doporučuji pokud máte čas a chuť shlédnout odlišnou formu animace než znáte např. ze známých jap. anime typu Naruto, Bleach atd..Neboť atmosférou, popisem světa je Avatar zcela vyrovnaný ( v případě Bleach) možná ještě lepší. ;-) ()

miro3

Prvych 15 casti som pozeral asi jeden rok, ale zvysok som pozrel v priebehu jedneho tyzdna. Skoda toho pomalsieho rozjazdu. Vedla prvej serie Dextera je to jeden z najlepsich serialov co som kedy videl. ()

Bohdan55

No s odstupem jsem se na to kouknul ještě jednou a opravdu to není tak hrozný. Ve zkratce epická pohádka s vděčným humorem občas až moc dětským ale co :). ()

Danecki

Úžasná záležitost. Tím, že seriál má konec je zajištěno, že se člověk ani u jednoho dílu nenudí a alespoň jednou se zasměje. Originální dabing je tak dobrý, že ani nejsou potřeba titulky a celkový dojem je skvělý. 100% ()

coldrexx

Rozhodně nejlepší, nejvtipnější a nejlépe propracovaný animák, co jsem měl čest vidět. Děj se v průběhu sérií krásně stupňuje, přibývá klaďáků i záporňáků a divák si nemůže být ničím jistý. Tento prvek překvapení u animovaných děl často chybí a právě to jej dělá tak přitažlivým. Krásně nejistá je i lovestory mezi Aangem a Katarou. Co dodat..prostě respekt a víc takových věcí prosím:) ()

prcko

Kiežby každý režisér seriálu (aj filmu) dokázal splodiť taký zábavný, vzrušujúci a plnohodnotný príbeh, ktorý bude trvať kontinuálne a naplno počas všetkých dielov seriálu. Kto chce zažiť dobrodružstvo a nebojí sa animovaného seriálu, tak smelo do pozerania ;-) Nie je to anime, nie je to ani úplne fantasy, je to jednoducho Avatar. A kto náhodou videl filmové stvárnenie (The last airbender) a má teraz obavy, vedzte že seriál má toho s filmom spoločného oveľa menej, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Minimálne atmosférou je seriál x-krát viac nabitejší a pôsobí akoby mal svoju dušu. 100 % ()

Devils_PIMP

Kdo tenhle serial sledoval o zacatku do konce jako ja, nemohl nic jineho nez si ho zamilovat. Je to sice tolik uz obehrane klise, ze to ani neni mozne, ale co? Novy napad, novy hrdinove, dej, ktery vas natolik vtahne, ze se cely tresete na dalsi dil, to vse tvori dokonalou souhru a pekny pribeh. Zaver se dal celkem ocekavat, ale znova pouziji sve - no a? Happy end je happy end a rozhodne lepsi nez kdyby koncila tato krasna serie nejakou divnou tragedii. Presto je tu spousta zvratu a spousta neocekavaneho a to divaka drzi v kurzu. Urcite se podivejte, nebudete litovat. (Sledovano s německým dabingem) ()

Duch anime vládne Hollywoodu

Duch anime vládne Hollywoodu

18.04.2008

Šéfové velkých studií očividně věří, že Speed Racer sourozenců Wachowských (Larry a Andy) bude hit (a s přihlédnutím k vynikající trailerové kampani tomu začínáme věřit také). Jinak si nejde… (viac)