Pinocchio a vládca noci

• Česko Pinocchio a vládce noci (viac)

Pokračování příběhu o dřevěném panáčkovi s dlouhým nosem začíná o Pinocchiových prvních narozeninách. Důvěřivý a dobromyslný Pinocchio se s podporou Modré víly vydává na cestu, aby pomohl svému otci a spolu se svým přítelem Panečkem prožívá další neuvěřitelná dobrodružství. (oficiálny text distribútora)

ostravak30

Já mám rád spíše původní příběh o Pinocchiovi, ale tohle pokračování úplně špatné není. Byť vlastně nic nového nepřináší a spíše navazuje na to, co známe z hlavního příběhu. Jenže tvůrci se také dost opakují neboť si berou hodně z původního příběhu a je to spíše taková recyklace do nové podoby, jako se to dělá se starými věcmi v odpadových společnostech... ()

Diamant

Film robia veľmi slabým niektoré nevydarené kresby (napríklad neprimerane veľké kvety) a zavádzajúce myšlienky s klamstvom a s tým, že človek sám obstojí v boji s "vládcom noci". Škoda, lebo je tu aj veľa pekných myšlienok, veľmi pekná hudba a vydarená animácia pohybu. ()

Innuendo1987

Ano ano, přídávám se k ostatním s výtkami na předabování tohoto skvostu. Takovéto zásahy se nebojím označit jako zločin! A to není bohužel jediný případ. Pohádka jako taková je vynikající a to neříkám jen kvůli nostalgie z dětství. ()

tomtomtoma

Ani ve svém dětství jsem knižního Pinocchia neměl příliš v oblibě. Nedokázal jsem pochopit jeho neschopnost poučit se. A znechuceně jsem ho po několika stránkách odhazoval z paměti i zorného úhlu pohledu. Pinocchio a vládce noci, americký animovaný film, se pokouší o volnou návaznost. A Pinocchio je ještě více nepoučitelnější. Sice všechny své blízké pravidelně zarmucuje a zklamává, ale vždy je mu odpuštěno a vesele může pokračovat v neposlušnosti a lítostivosti. Stává se hračkou v rukách nadpřirozených mocností, které se chystají k rozhodujícímu střetu. Neschází zde Pinocchiův stvořitel Geppetto a laskavá kouzelná víla. Potěší světluška Gee Willikers, snaživý včelí plukovník Grumblebee i vynalézavé duo podvodníků Scalawag a Igor. Zlo natahuje své nenasytné drápy spolu s loutkářem Puppetinem a hrůzostrašným vládcem noci. Výchova je lehkomyslná a zdá se i marná. Animace snad potěší dětské publikum. I příběh je možná uspokojí. ()

VIPerson

Když jsem byl maličký,tak mě ta pohádka dost děsila a dost jsem u ní plakal.Pro mě nezapomenutelný původní český dabing...viděno opět nedávno (23 let) s jiným dabingem a naprosto to ztrácí (alespoň u mě) to své nostalgické kouzlo.Ale nemůžu filmu upřít,že pokud se někdo zmíní o animovaném Pinocchiovi,tak se mi nevybaví ten od Disneyho (ten jsem ani neviděl),nýbrž tenhle z kvalitativního hlediska brak,pro mě dětská srdcovka (kolem pěti let)....objektivně za 2*,neobjektivně za 4* ...Ps:scéna kde principál proměňuje Pinocchia v loutku mě děsí doteď ()

Vejrrr

Jinou verzi Pinocchia snad ani neznám... Ale pamatuju si jako by to bylo včera, když jsem si asi častěji než je zdrávo pouštěl tuhle pohádku a tajně se u ní bál... ()

angorka

Pohádka mého dětství. Máme jí někde na vhs kazetě se super dabingem. Nedávno jí dávali v televizi s nějakým novým nadabováním a nedalo se na to koukat a vůbec to nebylo vtipný :( ()

Clareeta

Jak já tuhle pohádku milovala. A ten úžasný český dabing. Proč, ach proč jen se to muselo předabovat??? Jak mi chybí strašidelný smích Přeučilův a hrozivý hlas pána noci!! A co písnička modré víly? "Srdce Tvé je lodivod, co má Tě vyvést z kalných vod, však musí zářit láskou, když nemá bloudit tmou...." Dodnes si ten text pamatuji... a to mi bylo šest, když to dávali na čt2. Ten novodobý překlad a dabéři - to je s prominutím otřes nad otřes!!! K pohádce jako takové nemám vůbec výtky! Je dokonalá. Pro mě ano. A kdyby se našel někdo, kdo vlastní VHS s původním českým dabingem, dala bych mu za ni všechno, co bych jen mohla! ()