Když se charismatický kovboj Harlan Carruthers (Norton) setká se znuděnou neklidnou městskou puberťačkou, jejich životy se otočí naruby. Tobe představuje pro Harlana v současném Los Angeles jedinou čistotu a nevinnost. Harlan přitahuje Tobe svým šarmem a romantickou duší. Přes všechny své rozdíly prožívají vášnivou romanci, která trvá až do doby, kdy zjistí, že Tobe není na hloubku Harlanovi lásky připravena. Najednou se vše změní a Tobe přichází na to, že Harlan není takový, jaký se původně zdál. (oficiálny text distribútora)

Happens

Snímek označuji za značně zvratový, velká část filmu nás provede romantickou poutí Nortona, zamilování se, vcelku poklidná emocionálně laděná část se velmi rychle obrátí, což je právě to, co mě dostalo, člověk se doslova uvelebí na té pocitové vlně, nechává se houpat lehkou romantikou a pomalu přichází BUM, Edvard Norton je brilantní. 85% ()

Chrustyn

Zvláštní romance, která stojí hlavně na přesvědčivém Edwardu Nortonovi, který je to jediné dobré na celém filmu, který je zbytečně utahaný a v poslední třetině se zvrhne do velice zvláštní podoby, která mi moc nesedla. ()

mat.ilda

I když se Edward Norton snažil (zřejmě tak moc, až mi jeho projev silně připomínal S. Penna v Zabiji Nixona), zjevnou lacinost, okoukanost a předvídatelnost příběhu nespasil. ()

MontyBrogan

Polhodinu pred koncom sa ukázalo, že pod fešným klobúkom Nortona a celkovým sračkovitým pozlátkom sa nakoniec skrýva hodnotná psychologická dráma. A to zas len na chvíľu, kým sa spomalením práve nadobudnutého tempa a predlžovaním konca nadšenie z mojich očí vytratilo. Such a pity! P.S.: Zaujímalo by ma, ako sa daný režisér dostal k takým hercom. Bez nich by som sa k Down in the Valley totiž určite nedostal ja. Preto som rád, že sa mu to podarilo, za pozretie to nepochybne stálo. By the way, imdb 6.5, zaujímavé... ()

claudel

Zvláštní film, vůbec se nedivím, že se jedná o komerčně nejméně úspěšný projekt Edwarda Nortona. Není určen většinovému publiku. Možná by byl strhující, kdyby měl kratší stopáž alespoň o třicet minut. ()

becki_tu

Co to mělo být? Na začátku to bylo slušné romantické drama, které se však v půlce filmu nějak vytratilo. Potom se tvůrci delší dobu zmítali v žánrové hluchotě, kterou nevyplnila ani pořádná hudba a závěr byl jakousi variací na western. Edward Norton a David Morse drží celou dobu film alespoň na té průměrné a koukatelné úrovni, kterou však nepochopitelně sráží dolů nedořešený a trochu odfláknutý závěr. Film bez atmosféry a bez jakékoliv větší snahy vtáhnout diváka do už tak nemastného a neslaného děje. Škoda, 50%. ()

jhrasko odpad!

Meganasierací a s prehľadom najhorší Edwardov film. Stratený v časopriestore, v akejkoľvek psychológii Harlana (je schizofrenik, dement alebo "len" ďalší cowboy ???), pričom pomenovanie charizmatický v obsahu vychádza z charizmy herca a nie ním stvárnenej postavy. Vyjma civilného prejavu Evan Rachel Wood žiaľ nemá v sebe ani náznak autorskej invencie a to sa mi píše neľahko, berúc do úvahy fakt, ako Eda uznávam. A ešte si k tomu niekto celú dobu megatrápne vybrnkáva "westernové" sóla. Fuj. Vlastne Fuck. ()

Avalon820

Pokud bych měl ohodnotit jen první polovinu filmu, neváhal bych udělit plné hodnocení, protože tak úžasný nezávislý romantický film z losangeleské periferie se zkrátka nevidí denně. I přes veškerou naivitu a jednoduchost by šlo o něco upřímného, co se vryje pod kůži, o povedeném soundtracku a krásných přírodních i městských scenériích nemluvě. Pak se ale David Jacobson (režisér a scénárista v jedné osobě) rozhodl všechny své diváky ztrestat - s druhou polovinou snímku totiž přichází obrat o 180 stupňů a celý příběh se zvrtává v něco tak neuvěřitelně hloupého, až se tomu nechce věřit. Veškerá konzistence tedy bere záhy za své, protože původní romantické drama se během minuty mění na německou televizní kriminálku. Příběh diváky doslova fackuje šílenými zvraty a pochybným sledem událostí, které završí pěstí mezi oči v podobě neuvěřitelně laciného konce. Velmi chatrné 3* uděluji jen díky skutečně skvělé první hodině. Zbytek totiž nestojí prakticky za nic. ()

JohnCZ

Zprvu příjemně plynoucí romantické drama, které později přitlačí na pilu. Celé to stojí na Edwardu Nortonovi, jehož postava je tak trochu jako z jiného světa. Kritice na předvídatelné finále příliš nerozumím. Naopak si myslím, že to s přihlédnutím k charakteru hlavního hrdiny a jeho posazení do role westernového anti-hrdiny ani jinak skončit nemohlo. A Evan Rachel Wood je tady naprostý top strop! ()

ivishka

Charizmatický fešák Edward Norton mě uchvátil svou ztřeštěností ale hlavně tím jak skončil.Tři hvězdičky jsem dala proto,že se mi zápletka zdála trochu nepropracovaná jak bych si představovala.Rozhodně se mi líbilo, když se s Culkinem zamotali do natáčení filmu a Eda nepoznal, že se natáčí a koukal na herce a pak se to jakoby propletlo s přestřelkou.Jeho ideály jako jezdit po městě na sněžně bílém koni a doufat tak,že si ho nikdo nevšimne jako "kovboje" byla hloupost.Jinak vcelku dobrý ale náběh na 4tou hvězdičku tomuto milému snímku pokazil herec David Morse, kterého nemám ráda pro jeho zvláštní role.Někdo musí hrát padouchy ale už v pár dalších snímcích mi neseděl(hlavně v Disturbia). ()

aluna

Do města zavítá okloboučněný mimoň a potká sličnou mlaďoučkou pařmenku. On ji vytáhne na staroamerickej country bál, ona jeho na technoparty a za podpory "drogy lásky" a nepodpory jejího otce (kterej si jí evidentně nevzal) se tenhle nesourodej pár poněkud naivně zabouchne. Nortonův "kraví kluk", jenž místo na PC kraví ryze oldskůlově, vypadá spíš jako hadrovej ňunínek Woody, co si užívá babysitting malýho Roryho, než Eastwoodovic drsnej příbuznej, ale s kolty v rukou dostane ten pravej rajcovní vzhled (je znát, jak nádech násilí každýmu dodá "koule"). Z poklidnýho tempa letního podvečera před bouří tenhle film sklouzne jak Smith & Wesson na opasku do zvláštního komorního dramatu, který skýtá kromě zpola zastřených charakterů, o nichž se nedozvíme téměř nic, spoustu otázek kolem moderní společnosti, rodiny, jinakosti, kdy můžeš být čímkoliv chceš a s tím spojeným snění, který je fajn, ale trocha reality nezaškodí. Ale jo, líbilo... ()

Laxik

Docela solidní dramíčko, které ale stojí nebo padá na předpokladu, že může mít někdo takovýhle zásek. V mém případě na tom padá. Ale i to by stačilo na vyšší hodnocení. Ale to by bylo, aby nebylo tuctového závěru. A toho taky bylo a bylo ho až moc. A bylo ho bez šťávy i bez emocí. Takže ani super čtveříce kvalitních herců a jejich výkonů to nezachrání. Je mi až smutno, jak se povedlo tenhle sympatický počin zabít pár výstřely od boku. ()

slunicko2

Hlavnímu hrdinovi nerozumím. 1) Kvůli šaramantnímu 36letému Edwardu Nortonovi (kovboj Harlan) ze začátku filmu bych v pohodě opustil Los Angeles i Prahu. 2) Po hodině mu však přestávám rozumět. Naštěstí tu je moudrý strýček gudaulin, který vystihl, co si o filmu myslím tak, že mi netřeba nic dodávat. 3) 36letý americký písničkář a herec Peter Salett dodal atmosférickou hudbu. ()

runner85

Prvé zábery na slečnu Woodovú sľubovali dobrý začiatok a keď v plavkách zbalila pána Nortona sľubovalo to aj dobré pokračovanie ... no a to bol omyl, neviem vlastne akú postavu hral pán Norton, či bol somár, nihilista, alebo hňup, no jedno viem, v hlave to nemal v poriadku ... ()

Eldrick

Edward Norton už asi nevěděl co vzít, aby se se svojí kariérou hnul z místa, ale šlápnul do nezávislýho kovbojskýho hovna. ()

Wormboy

Tak takto nejako zrejme dopadne clovek, ktory pozera prehnane vela westernov :) Inak v celku pohodova, ale nicim (teda okrem obvykle skveleho Eda) vynimocna drama o chlapikovi, ktory sa narodil v blbu dobu a ktoreho okolity svet neprijma jeho myslienky, nech su ake chcu dobre, hoc samotny hrdina je hrdinom len vo svojej mysli a vo svojom svete, ktory je storocia stary. Jacobs sa mohol viac venovat nacrtnutemu stretu stareho "romantickeho" a noveho "pragmatickeho" sveta, film mohol byt pamatihodnejsi. ()