Dvadsaťročný zelenáč Anthony chcel iba pokračovať v rodinnej vojenskej tradícii a netušil, že táto túžba ho privedie až do Iraku, kde musí čeliť vražednej horúčave a nepriateľským vojakom. Odrazu sa spolu so svojimi spolubojovníkmi ocitne vo vojne uprostred krajiny, ktorej nerozumie, proti nepriateľovi, ktorého nevidí a z dôvodov, ktoré nechápe. (STV)

Goodmen

Mendes natočil hlavně psychologický film o válce plné výborných herců, kde se mi byl hodně sympatický Jake Gyllenhaal, což je u mě výjimečné. V první půlce to hraje spíše na komediální stránku, ve druhé části začíná postupné poznamenávání války na jejích aktérech. Musím přiznat, že na začátku se mi vybavil film Full Metal Jacket - nejdřív výcvik a až pak válka. Škoda, že Mendes nebyl trochu více ostřejší, ale rozhodně mě nezklamal. 80% ()

Pavlin

Sice vedeno jako silně protiválečný film,ale u mě hlavně vyvolal pocit ,že všem moc a moc chybí morálka.Vojáci ,velitelé a v konečné řadě i ti politici co je tam posílali to byli jen lidé bez jakéhokoli naznaku pevného charakteru a to je dost zarážející.Svět je černobílý a ne jen bílý nebo černý.Řekl bych,že to byl jen účelový film,kterému chyběla větší propracovanost.Kameru,ale musím pochválit,ta byla opravdu špičková. ()

Aywes

Já tohoto režiséra prostě nechápu. V jeho snímcích je jistá nadsázka nad vážným pouvažováním věci protkaná trefnými vtipy. Americký krása mi nesedla až na pár scén. Tento snímek je jiný. Sam Mendes má v sobě něco více co nedokážu pochopit jak jsem již zmínil. Po skončení Jarheada jsem akorát cítil samotu a rozpolcenost. Každopádně na mě zapůsobil slibně. Podivné zpracování války se sarkastickým nádechem je opravdu zvláštní. Soundtrack je celkem příjemný. Nevadí ani nezvýrazní. Režisér je nejspíše dobrý filozof a dokáže vám do hlavy vložit celkem vypaseného brouka. Horší je, že ani pořádně nevím nad čím přemýšlíte. Není to o smyslu života nebo něčem takovém. Prostě uvažujete nad tím snímkem celkově a máte ho v hlavě třeba dva dny. Alespoň u mě to tak je. Americká krása byla s naprosto odlišným tématem, ale Mendesův počin jde naprosto viditelně zahlédnout. Líbilo se mi to a i když jsem si říkal, že dám 3* musím dát tu 4*. V hlavě mám prostě po snímku poušť.. ()

uhlobaronka

I když tento žánr jde totálně mimo mě, přesto tak vysoké hodnocení. Konečně tady nejsou američtí vojáci vykreslení jako vzor ctnosti, kteří mají americkou vlajku i na trenkách. ()

Sticks

Či už v Americkej kráse alebo v Road to Perdition, v oboch som mal docela problém zžiť sa už v úvode, avšak o to som bol viac prekvapený aké parádne filmy s vynikajúcimi koncami sa z nich vyvinuli. Tu je to opačne. Od začiatku mi film sedel,... avšak nič viac. Film to pozerateľný, prvá polka fajn, potom docela stereotypné a záver zívačka. Tento pohľad na vojnový film-super, no drámou sa to nazvať nedá. Rozhodne najslabší film z Mendesovej tvorby, čo som zatiaľ videl. 7,5/10 ()

brtko

Na psychologické dielo príliš málo nápadov. Chápem úmysel tvorcov, Jake Gyllenhaal je skvelý, ale filmu čosi chýba. Pre mňa len priemerný film. ()

cervenican

Pre niektorých divákov to je nudné, pretože je tam málo bojových, vojnových scén. Ale podľa mňa tento film nie je vôbec nudný. Je fajn vidieť film o mariňákoch, o ich stresoch, nervoch. Tento film nepotrebuje žiadne akčné vojnové scény, je o tom ako mariňáci v armáde trávia voľný čas, ako sa zabávajú, ako rozmýšľajú, ako plačú, atď..... Jednoducho povedané: Ak chcete spoznať mariňákov alebo chceťe vedieť aspoň trošku o nich... Tak si jednoznačne pozrite tento film :) ()

Crybaby

Zo zaciatku to bolo super, ale potom to bolo trocha stereotypne. Koniec v tom zmysle ze nezabiju ani jedneho cloveka som cakal, a taktiez smrt jedneho z dvoch odstrelovacov bola premna jasna. Ale bolo to zaujimave, dobre prostredie. Plusom je aj hlaska ktoru mam velmi rad: "Az budu prochazet udolim smrti, nebudu se bat niceho zleho, protoze ja budu ten nejvetsi hajzl v celym tom podelanym udoli." ()

nikkittka

Tentokrát byl Mendes blízko,ale stoprocentní zásah z toho nakonec není díky druhé polovině,která je patetičtější, předvídatelnější, hollywoodštější a celkově zkrátka slabší,než perfektní první půlka.Jake nicméně zraje v moc fajn herce a snímek má určitě co říci. ()

Leeroy3167

Vojnový film z pohľadu, ako ho ešte nepoznáme. Sam Mendes je jeden z režisérov, ktorí nikdy veľmi nechybujú a tento film nieje výnimkou. Skvelý námet, ktorý je skvelo spracovaný. Gyllenhaal tradične podáva výborný výkon a jeho postavu si za tie dve hodiny obľúbite, súcitite s ním a držíte mu palce. Dal by som aj plný počet, ale film o nude vo vojne sa asi predsa len nedá natočiť bez toho, aby ste sa chvíľami nenudili. Ale naozaj iba chvíľami. určite odporúčam. ()

ShortyIC

Krása!! Presne takýto film si predstavujem pod pojmom "vojnový". Proste nie zbytočne veľa smrtí a vrážd atd; ale proste nech to má nejaký príbeh. Vynikajúce kamery, hudba a taktiež fantastické prostredie. Nemám tomuto filmu čo vytknúť. Taktiež sa mi páčilo, že tam bolo rôznych aj zábavných scénok, nie ako v iných vojenských filmov, kde môžme vidieť len samé napätie, žiadne "uvoľnenie". Film Mariňák je na jednej strane vynikajúca dráma, no na druhej strane miestami vynikajúca komédia so skvelými hláškami. Proste parádny filmík. Moje hodnotenie 10/10 !! Odporúčam pozrieť ;) ()

Odpocivadlo

Príbeh bežného američana ktorý budúcnosť vidí v peniazoch. A kde tie peniaze zobrať? No predsa u námorníctva. Ked sa zmieril so skutočnosťou akosi mu nebolo dopriate. Irónia je v celom filme od začiatku do konca a toto sa mi páčilo. Veď celý tento svet je jedná veľká irónia. ()

Phex

Film, který mi připoměl celou řadu starších válečných amerických filmů, zejména s vietnamskou tématikou. Nečekejte tedy nic převratného. Na druhou stranu poctivě odvedená práce. ()

VanBradley89

Tvrdý výcvik, šikana a buzerace. A potom jen čekání na válku, která nepřichází. A, když se konečně dostaví tak si ani jednou nevystřelíte. To potom nasere. Tý jejich frustraci a psychickému rozpadu se vůbec nedivím. Než přijedou do pouště tak je to výborný. Nahláškovaný a má to příjemný spád. Je zajímavý, že od chvíle co čekají na nasazení mě to až na několik momentů moc nebavilo. Jenže zpětně si uvědomuji, že v každé pasáži, scéně nebo záběru se našlo něco co mě zaujalo. Vánoce, hořící ropa, kůň Gyllenhaal a jeho zhroucení. Není to pro mě dokonalý film, ale rozhodně si zaslouží lepší 4*. ()

Co se ví o 24. bondovce?

Co se ví o 24. bondovce?

22.01.2014

Sam Mendes sice po premiéře Skyfallu tvrdil, že ho další bondovská štace vážně neláká, ale jak známo, tvůrce míní a Hollywood mění. I 24. mise agenta 007 tak loni v červenci ulovila věhlasného… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz