Dvadsaťročný zelenáč Anthony chcel iba pokračovať v rodinnej vojenskej tradícii a netušil, že táto túžba ho privedie až do Iraku, kde musí čeliť vražednej horúčave a nepriateľským vojakom. Odrazu sa spolu so svojimi spolubojovníkmi ocitne vo vojne uprostred krajiny, ktorej nerozumie, proti nepriateľovi, ktorého nevidí a z dôvodov, ktoré nechápe. (STV)

Gregor_Samsa

Zajímavé. Jinačí, než jsem čekal. Míň akce, víc povídání. Skoro artové. Pouštní bouře; válka bez války. Dobrej vhled; ale člověk chtěl prostě tu akci, chtěl. Njn. Ale i fakt fajn. Prostě jiné. [70%; 2020-02-24 Home sweet home] ()

PTuranyi

Výborne natočený film o vojakoch. Nie o vojne pretože skutočných bojových scén je tu minimum, ale o vojakoch ako ľuďoch, ktorí majú svoje problémy a záujmy. Nie sú to superhrdinovia ani intelektuáli, ale často priemerní chalani s vynikajúcou kondičkou. Zelené mozgy vycvičené zabíjať, a to na nich zanechá stopy. Stopy, ktoré ako sa ukáže a film to celý čas naznačuje, nezmiznú zoblečením uniformy. Perfektná produkcia nám predkladá ich príbehy v technicky bezchybnom prevedení a výbornými hereckými výkonmi. ()

F2003F

Dobrý ťah skúsiť podať odlišný pohľad, aj s výborným úvodom, na prebiehanie skutočnej vojny priťahujúci skvelými výkonmi, ale krívajúci na mantinelovej nerozsiahlosti vlastnej témy vo svojej neprimeranej dĺžke kým na tom začne vizuálne padať a prestane mať čo ponúknuť. Inak povedané scenár zmestiaci sa bohato do jednej hodiny. ()

Listy

Vychytanej, cool film. Nevím jestli mě víc dostala hudba,herci nebo vůbec-jiný pohled na válku.... něco z toho určitě nebo možná všechno. Sam Mendes je fakt výbornej, už se těším na jeho další kousek, po Americký kráse nemohl navázat líp. ()

Olivier

Vietnam nám přinesl Četu, Apokalypsu a Olověnou vestu a já doufám, že se Irák nedá zahanbit a půjde v jeho tradici. Iráckou Full Metal Jacket máme právě za sebou. Samozřejmě to berte s rezervou, Jarhead zdaleka nevykrádá pouze FMJ, ale bere si to nejlepší prakticky ze všech skvělých válečných filmů, co byly k dispozici. Ale Sam Mendes to všechno dokázal tak dobře namíchat, že mi vlastně ani nevadila absence jakékoliv originality. Klasické schéma "výcvik - odlet na frontu - nuda v zázemí - nějaká ta akce" opět funguje bezchybně, vše je okořeněno tou správnou vojenskou buzerací, vypjatými vztahy mezi vojáky a ten film vám velmi příjemně uteče. Kromě skvělé kamery a hereckých výkonů je tady ještě opravdu perfektní soundtrack. Kdyby se scénarista nepokoušel na konci tolik filozofovat, možná bych ještě tu poslední hvězdičku přidal. (Mimochodem, v tomhle filmu se promítá zdaleka nejlepší verze Deer Huntera, jakou jsem měl tu čest vidět) ()

NoWell

Viděl jsem, zasmál jsem se a odešel jsem. Mezi tím vším jsem viděl život amerických maníků, kteří by za sestřelení nějaké irácké hlavičky daly v šanc život svých slečen. Apropó, uklízet vojenské latríny bych nikomu nepřál. :) ()

Warapeidza

Těžko se mi hodnotí. Díky ději, nápadu i zpracování mi vychází trojka, ale asi hodně dlouho si budu pamatovat scény hořících kuvajtských ropných vrtů, které jsou podkreslené výborným soundtrackem. Chvílema člověk propadá dojmu, že by si to možná zasloužilo čtyři hvězdičky- hlavně díky motivu pušky, která si za celou války nevystřelila "naostro", a díky tomu, jak film popisuje "obyčejný" život mariňáka ve válce, ale po opadnutí prvních emocí těsně po titulcích to prostě na víc než nějakých 65% není... ()

Mic-hal

Sam Mendes vytvoril impozantni ukazku valky v Iraku. Film neni zameren na strety a zabijeni ale psise na mentalitu. Velice prijemne prekvapeni ()

eLVe

Tak tento film na mě zapůsobil velice rozpačitě. Čekal jsem klasickou americkou přehlídku vojenské vyspělosti a dokonalosti nad primitivním nepřítelem za devatero mořemi a devatero dunami. Ale když jsem film shlédl, byl jsem mírně zmaten. Tento film se vykal jakémukoliv válečnému filmu který jsem doposud viděl. Jde o hlavně o individualistický přístup války, kdy hlavní hrdina uvažuje na absurditou války v zálivu. Má smysl být elitní sniper a celou válku prosedět uprostřed pouště a ani si nevystřelit? Ve filmu Jde vlastně o hlídání něčeho, uprostřed ničeho, proti někomu. Zní to sice trochu zmateně, ale snad to vystihuje podstatu. ()

Barlog951

nadupane vzhliadnutie do duše vojaka vo vojne ... od straty idealov až po hodenie do reality "bez" vojny ... kto by cakal klasicky vojnovy film ... nedocka sa .... ale uvidi priam psychologicke dielo :) ()

matracak42

Buzerace také práce a hlavně je viditelné jak lehce si můžete vybrat co dělat. Plnění nesmyslných rozkazů je jedna věc a ta druhá je střílet na člověka jako jsme my, Ty nebo já. Koho tohle doživotně nepoznamená není asi normální. Tento film řekl dost o moderním válčení na dnešních bojištích. Já to nepodepsal ()

CuriousGuy

Velmi realistický pohled na jeden válečný konflikt. Ovšem v kině jsem se velmi nudil, protože jsem čekal nějakou tu válečnou scénu. Takhle jsem dostal jen 2 hodiny "vyhoněné zábavy". ()

sue2008

Vyloženě mi seděl humot tohoto snímku....černý až šibeniční humor občas hraničíci až s naprostou absurditou. Občas jsem prostě místo smát zůstala zírat s otevřnou pusou. Trochu mi však nevyhovovaly kulisy, působily na mě trochu moc nepřirozeně. A ještě jedna poznámka, opravdu jsem nevěřila, v kolika možných verzích lze použít slovíčko "fuck" ()

james11

Je asi pravda, že tenhle film má hodně blízko k realitě, jak to opravdu v námořnictvu vypadá... Vojenský filmy mám opravdu rád, ale tento jsem si nijak zvlášť nevychutnal. Asi jsem čekal víc napětí a bojovejch scén... Osobně bych mu dal něco mezi 3 a 4, ale protože se většinou přiklánim k tomu lepšímu, tady neudělám vyjímku. :-) ()

lada32

Můj pocit č.1,že bych mezi takovými idioty nevydržel ani minutu,nevím asi za to může má modroknížková vojenská služba.Vzpoměl jsem si na situaci,jak jsem byl s balíkem domácího proviantu navštívit bráchu a na vrátnici na nás začal řvát chlápek s patronama na provázcích.A k mému údivu ti kluci v zeleném byli celý zsinalý strachy.Jinak story výborná.O válce kde jsem si ani nevystřelil. ()

Co se ví o 24. bondovce?

Co se ví o 24. bondovce?

22.01.2014

Sam Mendes sice po premiéře Skyfallu tvrdil, že ho další bondovská štace vážně neláká, ale jak známo, tvůrce míní a Hollywood mění. I 24. mise agenta 007 tak loni v červenci ulovila věhlasného… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz