Dcéra bohatého biznismena Valeria Highsmithová (Sheila Kelleyová) je neobyčajná smoliarka. Prázdninová cesta do Mexika mala byť pre ňu neobyčajným zážitkom, zatiaľ však len ustavične zakopáva, naráža hlavou do skla, padá z balkóna, dokonca ju zrazí motorka a ona stratí pamäť. Po jej záhadnom zmiznutí otec (Sam Wanamaker) rozmýšľa, ako by ju našiel, pretože dosiaľ všetky pokusy o jej nájdenie zlyhali. Psychológ, ktorý poznal Valériu a vedel, že dievča má v živote veľkú smolu, presvedčil otca, aby poslal do Mexika jedného zo svojich zamestnancov, úradníka a fatálneho smoliara Eugena Proctora (Martin Short), pre ktorého je život len kotrmelcami od katastrofy ku katastrofe. Ten by mohol nájsť Valériu podľa pravidla, že podobných ľudí spájajú aj spoločné cesty. Proctor sa však do Mexika nevydáva sám,  sprevádza ho drsný a racionálny detektíva Raymond Campanella (Danny Glover), ktorý sa nedokáže zmieriť s tým, že jeho pátranie po Valerii sa skončilo neúspechom. (TV JOJ)

genetique

Tu vidno, že pokiaľ je Danny Glover v hereckej dvojici s kýmkoľvek iným, je to bez úspechu, pretože žiadny z jeho filmom sa kvalitou ani len nepribližuje k sérii 'Leathal Weapon'. 45%. ()

Xmilden

Další americká předělávka výborné francouzské komedie, která opět nemůže fungovat. Richard s Depardieum byli skvělí, tady je Short nesnesitelný a Glover ty hlavičky zase až tak moc neumí. Navíc zde chybí téměř jakékoliv inovace, tedy kromě auta visícího z útesu, jinak se film drží dějově celou dobu přesně ve stopách originálu. Zkrátka když 2 dělají totéž, není to totéž. 30% ()

rikitiki

Pierre Richard má tragický šmrnc přemýšlivého nešiky, ale tahle nazrzavo nabarvená nakadeřená zrůdička je jen odpudivá. /11. 7. 11./ ()

Ištván87

Ty americké remaky francouzských filmů mě docela unavují. Tento navíc redukuje to, co bylo zábavné v originále, na minimum... Zatímco Pierre Richard byl v originále zábavný a úžasně sebevědomý, ani si prakticky neuvědomoval, co se kolem něho děje, tak Martin Short je prostě neurotický.... ()

corpsy

Martin Short je proste klasa, je to istota a dokázal to už viackrát, prekvapivo skvelý je ale Danny Glover, ktorý si komediálny žáner pred tým veľmi neoskúšal, snáď ak neberieme do úvahy niektoré komické pasáže zo série SMRTONOSNÁ ZBRAŇ. ()

dyfur

...američania nie sú schopní pozrieť si originál /film:Kopyto s P.Richardom/ tak natočia takýto odvar...z úcty k predlohe jedna hviezda.... ()

Radiq

No párkrát jsem se zasmál, ale ne tak moc, abych měl na břichu vánočku. Po pravdě, díval jsem se na to jenom kvůli tomu, že se v dané chvíli nedalo dělat nic jiného. A takhle na mě taky ten film zapůsobil - kdybych nemusel, tak se na něj nepodívám. No ale pro méně náročného je to film akorát. ()

Ravi

Danny Glover se hodí do party snad ke každému. Kdyby nebylo jeho, kde by tahle komedie asi skončila? V koši na laciné špinavé prádlo. Na tohle se dá v pohodě koukat. 60% = 3/5 ()

(Z)denny

Kopytem sem, Samým štěstím tam.. Opět další americká věrná kopie docela dost dobrého francouzského snímku.. To jsou amici fakt takový idioti a nekoukají na zahraniční filmy? nebo jenom neví co z penězma a zbytečně je utápí ve fimlovém průmyslu? ()

Deratizer

Remake Kopyta, kterému se ani omylem nevyrovná, ale jinak docela ujde. Rozdíl mezi tímto remakem a originálem je ten, že originál Kopyto s Richardem a Depradierem je i po stém zkouknutí pořád stejně okouzlující. Originál je holt originál a ten je a vždy bude jen jeden a ten mi k divácké radosti 100% stačí. ()

MickeyStuma

Americký remake francouzského snímku 'Kopyto' (1981), který je jak přes kopírák a to doslova. Po remaku 'Tři uprchlíci' (1989), dle snímku 'Otec a Otec' (1983), si roli Pierre Richarda zopakoval Martin Short. Nick Nolte ze Třech uprchlíků se však už v původní roli Gérarda Depardiea neobjeví. Tentokrát si ji, s vůlí sobě vlastní, střihl Danny Glover. A jak to dopadlo? Očekávaně herecké kvality vycházejí jen z poloviny. Martinu Shortovi, stejně jako v předešlém zmíněném remaku, podání dané ztřeštěnosti a všudypřítomné smůly, chybí ta správná jiskra, jakou oplývá Pierre Richard. Danny Glover se sice také snaží, ale jako Gerard Depardieu prostě není. A navíc vše ještě pohřbívá hrozný dabing. Američané se na tento filmový skvost dívají jinak, ale pro nás se to jeví jako naprostá zbytečnost. Originál je prostě originál. To je jako kdyby se někdo rozhodl natočit remake nějakého původního filmu s Vlastou Burianem. Raději na to ani nemyslet. ()