Gordona Bombaya, úspešného právnika, prenasledujú spomienky na detstvo, keď ako hviezda hokejového tímu prehral takmer istý puk a tým aj celý zápas. Keďže ho prichytili pri šoférovaní auta pod vplyvom alkoholu, musí z nariadenia súdu trénovať najhorší detský hokejový tím v lige. Napokon sa mu podarí získať si rešpekt svojho tímu a on ich začne učiť, ako vyhrávať. Získa sponzora a tím nazve Ducks - Kačky. Na záver musí jeho tím odohrať zápas s jeho niekdajším tímom. Gordon teraz čelí duchom starých čias... (oficiálny text distribútora)

VanTom

Vyloženě dětinských (prdících) rozjíveností naštěstí moc nebylo, a jinak se šablona kýčovitě průhledné sportovní storky (outsideři se semknou a zázračně zvítězí) nelišila od podobných dospěláckých pohádek. 100% sympaťákovi Emilia Esteveze, který si rychle uvědomil, že férové trénování "lůzrovského" týmu mu dá víc než neetická právnická praxe, nešlo nefandit – hlavně ale podle jeho metod a strategií nezkoušejte hrát reálný hokej! ()

Han22

Miluju hokej. Proto pro mě bude sportovní film z tohoto prostředí vždy výš než sebelepší baseballový, golfový nebo americkofotbalový film. A tenhle film co se týče hokeje nabízí perfektně sestříhané zápasy, správné vychytávky v tréniku (vajíčka, brankář přivázaný v bráně) plus pár úsměvných blbostí (formace V, pirueta na ledě). Hlavně to byla správná prdel plná skvělých hlášek a scének (kabelka s psím lejnem a nastrčenou dolarovkou nemá chybu), troškou romantiky i dramatu a slušným Estevezem v hlavní roli. Pro mě skoro za pět hvězd. ()

Prochy38

Jako malej jsem na to mohl koukat pořád. Ale už tehdy mi bylo jasné, že jdeo přeidealizovanou pohádku pro mladý kluky, který aspoň trochu zajímá hokej. Jde trošku hodně o parodii na tento kanadský národní sport. Ale jak jsem řekl, je to hlavně pro malý kluky. Nesmí se v tom hledat žádnej smysl... ()

aLPaC

Jako dítě jsem měl celou sérii hodně rád. Nevím, jestli by se mi to teď líbilo stejně, ale z úcty nemůžu jít níž. A Emilio Estevez je opravdový sympaťák. NEJLEPŠÍ HLÁŠKA - Gordon Bombay: Nesnáším děti. Jsou stěží lidské. ()

Emzet

Opravdu velice průměrná komedie, jejíž největši potíž je ta, že dobrých gagů není mnoho a že vám osud hokejistů "Kačerů" bude po celý film naprosto volný... ()

fisus

Rád jsem zavzpomínal na dětská léta.Ani nevím,kolik mi bylo,když jsem tohle viděl poprvně.A když přimhouřím obě oči,tak jsem se celkem bavil i teď.Fanoušky hokeje určitě potěšila účast opravdových hráčů dnes již neexistujícího celku Minnesota North Stats Basila McRae a stále ještě hrajícího Mika Modana. ()

MickeyStuma

Takový obyčejný rodinný sportovní snímek o partě výrostků, ze kterých udělá v soudních procesech nikdy neprohrávající právník úspěšný tým, ke kterým se dostal vlivem trestu veřejných prací za řízení vozidla v opilosti. Inu, americký sen asi opravdu existuje. Použita je známá šablona, která už bohužel vynáší do popředí ohromnou dějovou předvídavost. Děti prostě hrají hokej, nejde jim to a doslova ztratili víru sami v sobě. Ale to by nebylo, aby nakonec bylo. Překonají veškeré překážky a nástrahy a světe div se. Jako úsměvný odpočinkový film pro celou rodinu snímek však nijak nestárne a i po tolika letech má stále co nabídnout. ()

Psichi

Vidět film jako ditě určitě ho hodnotím víš, ale viděl sem ho až dnes a proto jen 40% tzv neurazí nenadchne... Tolik kliše za 100minut čtverečných jsem už dlouho neviděl... ()

Likan7

Nemá to nic společného s hokejem, nemůžete u toho zapojit ani na 1% mozek, protože by Vám bylo jasný, že jsou to všichni dementi, včetně dospělých. Má to ale takovou tu čistou komediální rodinnou atmosféru, že Šampiónům leccos odpustíte. Po 5 minutách víte jak to skončí, ale nebude Vám to zas tak bavit. Na zkrácení chvíle, nebo na víkendové dopoledne ke snídani je tohle ideální film. Nenáročný, občas legrační, přitrouble pitomý. ()

Ceberus

Původní staré tříhvězdičkové hodnocení z roku 2010 musím po opětovném zhlédnutí (2024) přehodit na pět - je to prostě skvěle stravitelná sladká dětská pohádka, u které jsem se křenil od ucha k uchu, když jsem se znovu seznamoval se všemi těmi kultovními postavičkami, které si pamatuji z mládí (ustrašený rozměrný brankář, vysoký bijec střelec, krasobruslařka, ukecaný brejloun, nepřijímaný cizák...) Při tomto zhlédnutí jsem si také uvědomil, že jde vlastně o začátek kariéry Joshuy Jacksona, který později vyrostl v Dawsonově světě. Zajímavé je, že když znovu vidím ten hokejový mix různé barvy pleti a dokonce i pohlaví, tak by v dnešní době film nejspíš byl hrubě osočen z přílišné hyperkorektnosti, což by mě před těmi čtrnácti lety vůbec ani nenapadlo. Asi jsem holt chytil nostalgickou chřipku poté, co mě současný seriál Cobra Kai donutil znovu projet všechny původní Karate Kid filmy, kde jsem také svá hodnocení posunul výše. Šampioni si dokonce v jedné scéně z Karate Kidu utahují, ale - byť to bude znít kýčovitě - tak obě série filmů velmi dobře fungují v předávání pozitivních poselství nejen mladým divákům. ()

Brano odpad!

Filmy s hokejovou tematikou milujem, ale toto bol strašne hlúpy film. Určený pre malých divákov. Aspoň keby tam boli reálne scény z hokeja, tak by som dal aspoň hviezdičku. Ale chytanie lasom protihráčov počas majstrovského zápasu hovorí za všetko. Na takéto stupídne scény sa nedalo pozerať. Aspoň keby to bolo vtipné, tak nepoviem ani slovo. Detskí herci tiež neboli zrovna veľký sympaťáci. ()

BrckoGOS

Z celé serie asi rozhodně nejlepší a nejvtipnější díl, kde si získala káčata mé srdce (pouze ta filmová, v realitě jsem Orel z Washingtonu :-) ). Emilio Estevez je jako vždy velmi sympatický a člověk mu musí fandit za každou cenu. Naopak Lane Smith stejně jako v "Dokonalém gentlemanovi" správně "podlý až zlý" (ať je mu zem lehká). Film se dá shlédnout celý bez jakéhokoliv momentu přepnutí jinam. I mezi dětmi najdeme šikovné herce, vyzvedl bych především hlavního hrdinu Joshuu Jacksona a také Jane Plank (Tammy Duncan), která se v MD objevuje poprvé a hned naposled (dnes výborná zpěvačka). 8/10 ()

Flamik

Víte kdo to byl? Emilio Estevez! To semka nepatří, i když... Film o tom, že sport by měl především děti bavit a ty pak při něm mohou lítat. Hodně postavené na souboji dobra x zla. ()