Ve druhé části tým úspěšně zabojoval na juniorských Hrách dobré vůle a ve svém třetím filmovém dobrodružství dostane celý tým stipendium na prestižní soukromou školu Eden Hall Academy, navštěvovanou pouze bohatými a značně snobskými studenty, kteří se na své nové spolužáky dívají poněkud pohrdavě. A jako by neustálé potyčky se zbytkem studentstva nestačily ke štěstí, zjistí Kačeři, že dostali nového trenéra. Jmenuje se Ted Orion a je přesně takový, jak se obávali. Provede značné zněny v sestavě i způsobu tréninku, což se Kačerům vůbec nelíbí. Postupně se však vztahy urovnávají a to nejen i díky Gordonovi, který jim ukáže jak se Ted s láskou stará o svou ochrnutou holčičku, ale také zásluhou samotného Teda, který se v rozhodující chvíli postaví za své Kačery a když ředitel školy vyhrožuje, že pokud mužstvo nevyhraje, bude muset ze školy odejít, prohlásí, že pokud tým vyhodí, on půjde také. Nakonec samozřejmě přijde nejen vítězství, ale poučení o významu kolektivního snažení a překonávání protivenství. (oficiálny text distribútora)

MM11

Zdá se zbytečné točit pokračování podobného druhu komedií, ale Lieberman to uhrál s bravůrou a porazil svého předchůdce na body. Indispozice trenéra vrhnou naše hrdiny do osidel skutčně profesioální úrovně hokeje. Tvůrci scénář obohatily řadou vtipných momentů nevztahujících se přímo k ději, ale velmi osvěžujících. V zásadě platí identický rezůltát, co pro první díl. ()

edua

Film mého dětství. Nikdy nezapomenu, jak jsem prožíval závěrečný zápas. Měl jsem pocit, že jsem na stadiónu, a ne že jsem doma. Stejně tak nezapomenu na to, jak jsme ve škole trénovali naše verze „létajícího véčka“. Neočekávejte hvězdné výkony a hluboké myšlenky. Jen se posaďte, zavřete oči a vzpomínejte, jak jste byli malí a hráli zápas (ať už v hokeji, fotbale, či kuličkách) proti klukům, kteří byli vašimi úhlavními nepřáteli a soupeři. ()

Likan7

Estevez poslal Káčata na prestižní školu a vyklidil pole. A nutno dodat, že pro film jen dobře. Trojka je najednou s přehledem nejlepším dílem série. Z dětí se stali puberťáci, cloumají s nimi hormony a jsou poprvé konfrontováni s něčím, co alespoň vzdáleně připomíná hokej. Vtip tu je sice stále, ale určitě je to nejvážnější díl série, i kvůli jednomu úmrtí. Neříkám, že jsou třetí Káčata drama, stále je to komedie až na půdu, kdy za 10 minut víte jak to dopadne. Ale změna prostředí, trenéra a o nějaký ten rok dospělejší herci filmu jen a jen pomohli. ()

Deivy

No tak a mam za sebou všetky tri diely. Ťažko sa mi to hodnoti kedže som to v detstve nevidel až teraz. Moje klasiky boli troška ine. Je to celkom mile, ale mna tam strašne irituje (ako velkeho fanušika a znalca hokeja) tie take nemožne prvy hokeja ako preskočit po strele branu, divoke V a podobne. Ale chapem, je to detska rozpravka. V podstate su si tie diely dost podobne no jednoznačne by som to podla kvality zoradil 1,3,2. V druhej časti vystupovali africky teamy to bolo velmi usmevne, MYslim, že tych 60% si to zasluži. ()

kaylin

Rozhodně nejslabší díl celé série, protože už zde nebylo co říct. Je to dokonce i vidět na tom, jak se hlavní hvězda - Emilio Estevez - objevuje jen v několika málo scénách. Hodně se zde hraje na city, což se s Disneym vleče tradičně, ale tady mi to přišlo otravné. Tohle pokračování už se nemuselo natáčet. ()

• Spolukomentátora rozhodujícího zápasu si zahrál skutečný útočník týmu Mighty Ducks Paul Kariya. (fisus)
  • Ve filmu se objevuje celá řada dresů skutečných týmů. Ze soutěže NHL jsou to týmy Anaheim, Ottawa, Florida, New Jersey, Dallas a Philadelphia. Z nižší ligy AHL jsou tu k vidění dresy týmů Maine nebo Manitoba. (fisus)
  • Ako spolukomentátor zápasu je hviezda NHL Paul Kariya. (kongamato2)