X-Men: Posledný vzdor

• Česko X-Men: Poslední vzdor (viac)

Vývoj svetových dejín môže ovplyvniť "liek", ktorý dokáže premeniť mutantov na obyčajných ľudí. Mutanti majú po prvý raz možnosť zvoliť si svoju budúcnosť - buď si zachovajú svoju výnimočnosť, ktorá je však príčinou ich izolácie a odcudzenia od ostatných, alebo sa svojich schopností vzdajú a stanú sa normálnymi ľuďmi. Protichodné názory vodcov, mutantov Charlesa Xaviera, hlásajúceho toleranciu, a Magneta, podľa ktorého prežijú len tí najsilnejší – sú podrobené poslednej skúške – a rozpútajú totálnu vojnu, ktorá má všetky doterajšie bitky definitívne ukončiť. (TV JOJ)

Risolutore

Tak tohle je prostě absolutní comics. Tam kde Singer vsadil na realistické pojetí sahá Ratner hluboko do nejbarevnější comicsovosti a vytváří dílo jako vyňaté ze stránek X-men. Oproti svým předchůdcům je Last Stand také o dost drsnější a tak nějak "zvratovější", nicméně přestože překonává jedničku o koňskou délku, za dvojkou nepatrně zaostává. I tak hodně solidní kilo. ()

willis

Přestože scénář je vcelku nadějný, nějak se nepodařilo ho přenést do podoby, která by "vtáhla" do příběhu. A to i přesto, že jsme svědky brutální čistky v řadách mutantů. Možná, že těch zlomů je na jeden díl až moc. Hlavních postav které umřou nebo přijdou o své schopnosti je něúrekom. Ale ten kdo čte komiksy od Marvela ví, že hrdinové neumírají tak snadno a v 99 procentech případů se vracejí (samozřejmě ještě silnější):). ()

MkSallam

Singerovo kouzlo se vytratilo a zbyl jen efektně natočený akčnák prostý tolik potřebného náboje a emocí. Zápletka je překvapivě nudná a na tak drahý film bych očekával i lepší triky. Zkrátka velké předigitalizované zklamání. 4/10 ()

Zyne

smutné. na vyvrcholení této ďábelské série, kterou v bombastickém stylu stvořil Bryan Singer, jsem se neskutečně těšil a stejně tak neskutečně jsem byl nakonec zklamán. přehršle akce, spousta dementních dialogů, absolutní psychologická plytkost všech postav, stupidní zvraty a celkem zbytečné umrtvení několika starých známých za účelem přidání nových cool. nejlepším okamžikem tohoto filmu pro mě tedy jsou "uzdravená" Mystique v Evině rouše a Magneto v závěru filmu hrající šachy. Jinak celkem ztráta času a naprosté zprznění Singerovy snahy a vize. ()

LuckyStar

Ta psychologická hravost, kterou Singer naznačil ve dvojce, je tady úplně pryč. Krátké etické či filozofické zamyšlení je tady příliš odsunuto na vedlejší kolej, což je vzhledem k roztržitosti celého filmu jen na škodu. Spousta scén v kontextu působí velmi náhodným dojmem a ve výsledku nemá váhu (a to už nemluvím vůbec o velmi bizarních kiksech v používání selského rozumu). Hodně se mi na druhou stranu líbilo co na plátně předváděla v několika momentech Jean (ačkoliv za celý film odříkala snad jen 10 replik) a i když podruhé mé srdce po tomto závěru trilogie neprahne, nějaká příšerná nuda to zase nebyla. Moment před titulky a závěrečná hudba naopak zachránila, co se dalo. ()

Ricky_CZ

Zklamání a nic než zklamání, které na předchozí dva Singerovské díly až plive. Ubohý, dětinsky trapný scénář a ještě ubožejší ztvárnění. Polovina mutantů jako by si udělala výlet z Blada, Xavierova škola se přejmenovala na Bradavice, Wolverine se z drsňáka změnil na změklého pozéra a všem kleslo IQ o třetinu. Je to až smutné... ()

Marys

V porovnaní s prvými dvomi dielmi ma to sklamalo v zopár veciach. Výpadok mojej obľúbenkyne Mistiq, ktorú som si vedel živo predstaviť po boku Wolverina, kam sa podel Kurt z dvojky, či kde sa tu zas nabral ten modrý chlpáč? Už od jednotky mi tá Jean nesedela. No inak fajn. ()

Yardie

Tento díl nějak nevybočuje z předchozích dílů. Je to prostě zábavná podívaná bez nutnosti přemýšlet. Ale jen průměrná podívaná, ničím extra. Leda námětem, ale ten se dal rozhodně zpracovat lépe s mnohem více akce a hlavně s mnohem nápaditějšími akcemi. Prostě průměr. Pro tentokrát je to horších 70%, místy se mi to zdálo už trošku moc překombinované a už moc sci-fi. Howgh! ()

Mikino00

Scénáristé vzali prostý příběh, odrovnali několik klíčových postav, zbytečně nastrčili Gene do příběhu, přidali nové mutanty směšné kvality, ale zachovali to nejdůležitější Wolverina s Magnetem. Na nich tento nijak ponurý, plytký film stojí a divák tak nějak čeká na závěrečný střet, který také zklame. Je to jiné, ale stále zábavné. ()

Milky.

Těšil jsem se na tohle dost, bohužel jsem byl zvyklý na Singerův styl a tak mi tohle trochu pocuchalo vlasy. Kdybych chtěl nářezové X-Meny s tahem na epičnost a akci tak beru trojku, bohužel mně se právě líbil onen mystický, promyšlený, vztahový a psychologický styl Singera, který při tom všem ale stále nezapomínal na akci. Tady je zase akce plno, ale nějak mi to celé přijde lobotomizované, postavy jednají zvláštně a mnoho věcí Singerem budovaných a rozváděných je tu rozmetáno na cucky jak základna v závěrečné scéně. Jako akce je to boží, jako pokračování Singerových X-Menů je to pro mě zklamání. Za 3 ()

Ollie235

Nedá se říct, že je to špatné. Jenom mám prostě pocit, že Singerovy díly byly daleko propracovanější a rozhodně emocionálně a psychologicky zajímavější. Navíc mi přišlo, že Ratner tady i trošku přepálil míru akce- ta scéna s mostem byla na mě krapet moc. Jinak ale velebím zařazení Ellen Page, která mohla dostat klidně o něco víc prostoru a postavu Juggernauta (Vinnie Jones)- fakt týpek :) Jinak se z hereckého pohledu nic moc neudálo- Jackman válí, McKellen taky. I tak jsem ale částečně zklamán. ()

Movie Gourmet

Zde se zdá, že klasičtí a původní X-Men(i) dosáhli svého maxima. Proto musel nutně následovat restart v podobě X-Men: First Class. Stejně musím hodnotit vysoko a závěrečná scéna s mostem Golden Gate je top! Verdikt: 4* a 75 - 80 %. ()

H4ku11

Schopné ukončenie výbornej serie. Asi najslabšia časť, ale stále hodná zhliadnutia. Magneto držal som s tou šachovou figúrkou palce!! ()

Klajnik

Nejhorší díl původní X-Men trilogie. Celý vykonstruovaný obsah se ubíral příliš plytce a jednosměrně, což zamrzí vzhledem k dualitě, která byla nakousnutá v předchozích dílech. Zde si to na ni jenom hraje. Úpadek kvalit scénáře je tedy znatelný. Přitom na scénáři každý dobrý film stojí. ()

bobstock

Překvapila prostorová bohatost, ve které se všechny postavy měnili a bojovali. Velmi efektní scény. Vše navíc ve 100minutách? Hmm. 75% ()

perko

On to vlastně není špatný film. U mě neustále plave někdy mezi čtyřmi a třemi hvězdami. Ještě relativně nedávno jsem u něj měl hvězdy čtyři, pak jsem změnil na tři. Po dnešní projekci (4K UHD v originálním znění) musím zvednout zpátky na čtyři. Jsou zde vidět peníze, které třeba u prvního dílu nebyly. Je tu více postav, které spolupracují. Vlastně je to příjemný film z universa X-Menů, na který se můžu dívat pořád dokola. Přemostění Golden Gate Bridge je prostě srdcovka :) ()

Strike

Skvělý film, který si nezadá s předchozími díly. Po takovém volnější začátku, kde jsou občas takový kecy kecy, se to po cca půl hodině rozjede. Některé scény jsou fakt úchvatné (Xavier s Jean Grey, Jean Grey a Wolverine). Musím taky říct, že sem dost dlouho neviděl filmovou postavu udělanou ze dvou lidí - tím myslim Juggernauta, kde VInnie Jones má, bych alespoň řek, tělo někoho jinýho, nebo rok pře natáčením do něj nakládali steroidy horem dolem. P.S. Famke Janssen je fantastická ()

hell_boy

Velkolepé zakončení jedné z nejlepších komiksových sérií, které mi velice překvapivě vyvrátilo domněnku, že Vendeta nebude mít letos konkurenci.Ttřetí X-meni jsou totiž konkurencí více než silnou. Poslední vzdor nabízí skvělý příběh plný překvapivých zvratů a momentů, které vás zvednou ze židle (případně z křela, gauče atd.) a budete s úžasem sledovat, co si pan scénárista dovoluje k hlavním postavám, bravo. Co možná ještě více potěší je humor s jakým Ratner obohacuje poměrně vážný děj, ne že by ho bral na lehkou váhu, ale dokáže ve správný čas rozesmát nějakou uzemňující scénkou nebo hláškou. Hudební doprovod je fantastický a herci jsou jedním slovem vynikající, trio Jackman, Berry, Janssen nepotřebuje komentář (hlavně Famke Janssen je naprosto okouzlující), ale i noví mutanti se povedli, i když dostatek prostoru dostali snad jen Beast a Kitty, čímž se dostávám k jedinému záporu tohoto famózního dílka a tím je délka. Hoďka a půl je pro film, ve kterém se vyskytuje takové množství postav, opravdu málo. Je to velká škoda, poněvadž postavově i dějově mohl film trvat klidně i přes tři hodiny. A proto zvedám ruku a hlasuju tak pro další pokračování, poněvadž potenciál tady pořád je. ()

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

24.08.2018

Z Jamese Franca bude nový X-Men

Z Jamese Franca bude nový X-Men

24.11.2017

Mutantí série to v posledních letech zkouší se spin-offy a rozhodně v nich hodlá pokračovat. Po úspěchu Logana a Deadpoola totiž dostane vlastní film nejen Gambit, ale i Multiple Man, jehož by si měl… (viac)

X-Meni vs. Jessica Chastain

X-Meni vs. Jessica Chastain

15.06.2017

Simonu Kinbergovi, dlouholetému producentovi a scenáristovi x-menovské série, se splnil velký sen. Po mnoha letech se totiž probil do režisérské sesle a dohlédne na X-Men: Dark Phoenix, přímé… (viac)