Předlohou filmu je Pulitzerovou cenou ověnčená rocková opera Rent, novodobá verze klasické Pucciniho opery Bohéma. Film vypráví příběh skupiny umělců snažících se žít (a platit nájem) v New York East Village na konci 80. let. Filmař Mark, jeho bývalá dívka Maureen, lesbička Joanne, muzikant Roger, jeho nová přítelkyně Mimi, počítačový génius Tom - ti všichni svůj život „měří láskou“, snaží se prosadit a zároveň čelit zrádnému světu peněz a epidemie AIDS. Co všechno se vlastně může v životě několika lidí změnit za 525 600 minut, tedy jeden rok? (FebioFest 2006) (oficiálny text distribútora)

Lennie

Viděla jsem i záverečné představení (Rent: Filmed live on Broadway) a myslím, že nelze srovnávat. Divadelní svět má naprosto jiné možnosti než film a podle toho také Bohémové vypadají. Jsou zde stejné melodie, divadlení herci, film má neopakovatelnou atmosféru a ten příběh...oh... ()

Barrymore

Pokud bych jako první neviděla Rent: Filmed Live on Broadway (2008), pravděpodobně bych hodnocení zvýšila. Nehodnotím námět, hudbu, libreto a vše ostatní, co k tomuto dílu patří. Hodnotím pouze provedení. Mám ráda muzikály se skvělými hereckými (nejen pěveckými a tanečními) výkony a to něco, co ve mě vzbuzují jsem při sledování tohoto filmu necítila. Chyběly mi tu bezprostřední emoce herců, kteří jinak podávali velmi dobré výkony. Roger mi přišel poněkud jalový a stejně tak některým ostatním postavám chyběla jiskra. Nicméně, kdo nerad chodí do divadla a radši si doma pustí film, těm můžu doporučit. Za zpracování jen 60 %. ()

jprmusic odpad!

Tohle dílo je stejné jako všechny ostatní americké muzikály včetně Vlasů - je to děsná sračka. Noprosto charakteristická budiž scéna, kde jakási dívka s kravským zvoncem u boku předvádí několika desítkám diváků performanci plnou nesmyslných skřeků, kravských vemen a bučení, zakončenou výzvou: bučte se mnou, vybučte se z toho,,,, A lidi bučí a bučí, dokud těch pár zoufalců nepřijde rozehnat policie. Fakt zážitek. Jo mimochodem - o hudbě platí to samé, co o celém tomhle veledíle. Možná jsem se jenom blbě vyspal, ale zlatej Ježíš. ()

ostravak30

Bohémové jsou muzikál, který je především oslava jinakosti. Hlavní postavy jsou homosexuálové a jeden je transsexuál. Zkrátka jsou jiní. Být jiný se dnes moc nenosí. I přes velký divácký úspěch mi film přišel trochu prvoplánový. Když se zaměřím na postavy. Všichni jsou zpočátku zneuznaní umělci čekající na velký úspěch, který zjevně nepřichází. A místo hledání si práce jinde raději dlužili na nájmu, hladověli a nedělali nic než, že se bavili. Zábava může být, když na to člověk má. Jenže postavy si hrají na dospělé, ale chovají se jako děti a vysmívají se všem pravidlům jen proto, že zrovna nemají peníze a chuť nějaká dodržovat. Přitom jedna postava bere a taky ji to málem stojí život. Ze všech písní se mi líbily asi dvě, ale žádný vyložený hit jsem nezaznamenal. Každopádně se jedná o zajímavý repertoár Chrise Columbuse. Mimochodem, všimli jste si, že si tvůrci v jedné písni vzpomněli i na V. Havla? ()

LividMuffin

Řekla jsem, si, že je zas na čase dát muzikálům šanci. A Bohémové se zdáli být perfektní volbou - pan režisér má pár slušných zářezů, téma pro mě velice zajímavé... Ale zpracování mě fakt nevzalo. Chápu, že to teatrální přehrávání k žánru asi tak nějak patří, ale fakt mi děsně vadí. A když k tomu přičtu fakt, že nám film cpe nesympatické hrdiny jakožto válečníky za lásku, neplacení nájmu a pofidérní umělecké sebevyjádření (krom Toma, ten je fajn), chce se mi tak trošku blinkat. Vizuální zpracování a úvodní scéna to trochu zachránili, ale jak praví staré dobré přísloví, "You can't polish a turd". ()

PTuranyi

Klasický americký muzikál riešiaci AIDS v New Yorku. Keby som chcel byť zlý označil by som ho za ľavicovú liberálnu agitku. Černoch, lesbický pár, transvestita, závislá tanečnica v klube a dvaja belosi riešia problém s bývaním. Sú chudobní ako kostolné myši ale to im nebráni si vyspevovať. AIDS je len taká kulisa, vlastne rovnako ako aj nájomné. Hlavné postavy riešia hlavne svoje vzťahy, teda rozchody a lásku čo je zdrojom všetkých tých priemerný pop rockových flákov, ktoré si musí divák vypočuť. Produkcia je však profesionálna a herci hrajú dobre - keby ich niekto nenútil spievať. 60% Fanúšikova muzikálu si pridajú 20% ()

cashplouch

Po dlouhé době výborný americký muzikál. Autor hudby a textař- Jonathan Larson - napsal skvělé skladby, některé přímo hity (jsou chytlavé, ale chytré a nikoliv podbízivé). Muzikál může působit kontroverzně, ale to jen na první pohled, protože pojednává o tématech ne právě "oblíbených" (hlavní téma je AIDS). Na divadle zaujme muzikál určitě více, ve filmové podobě nakonec také ujde, už jen proto, že hodně zachraňuje právě hudba. Některé scény jsou i tak dost působivé (show Maureen, tango atd.) Chris Columbus není žádný výjimečný režisér, tady prostě splnil roli dohlížitele nad finálním výsledkem. Herecký tým je semknutý a nikdo vyloženě nevyčnívá. (Z herců a hereček je nejznámnější Rosario Dawson, která mě osobně velmi mile překvapila pěveckým výkonem, ale tak už to bývá.) Závěrem - je pravda, že kdybych měl vyjmenovat oblíbené muzikály, stačily by mi prsty jedné ruky. Rent se zařadil mezi ně. ()

Honz@

Když tak koukám na některé komentáře, tak přemýšlím, co vlastně chcete?! RENT patří ke kultovním věcem, stejně jako Vlasy a Jesus Christ Superstar. Dokonalá hudba, velmi nadčasové téma (zcela určitě stejně aktuální bude za 20,30,40 let). Výkony? Dokonalé. Idina Menzel zde opět dokazuje, že je v podstatě nedoceněnou osobností hudebního průmyslu. Kontroverzní, energický, romantický, dramatický, psychologický muzikál. ()

Exitus99

Pět hvězdiček si to přeci jen zaslouží, už kvůli muzice, ale problém je, že ve srovnání s originálním muzikálem je to ještě pořád slabota. Chybí několik skvělých písniček a dokonce i děj je trochu pozměněný, například se vůbec nedozvíme, že se Benny zase polepšil a mimo jiné zaplatil Angelův pohřeb....každopádně, všem doporučuji zhlédnout Rent:Filmed on Broadway ()

BStone

Tohle fakt ne. Po čtyřiceti pěti minutách jsem to musel vypnout, jinak by mi asi hráblo. Zpívané rozhovory, protože o skladbách se v tomto případě nedá hovořit, trapnost a nuda. Na půl cestě mezi odpadem a jednou hvězdou....10% ()

Polda99

Asi se neubráním srovnání se záznamem divadelního představení z roku 2008 (Rent:Filmed Live on Broadway), které je mimochodem mnohem lepší. Ve filmu vynechali hned několi písní, což by zas až tak nevadilo, ale zároveň vynechali hned několik vtipných momentů, čímž se film stává místy nudným. Přestože ve filmu je většina představitelů z původního obsazenstva muzikálu, které svou roli hráli několik let a měli by ji mít už pořádně zažitou, tak mě jejich herectví příliš nezaujalo, možná až na Idinu Menzel, která se postavy Maureen zhostila parádně. A i přes některé zajímavé nápady jako vyhazování hořícího papíru na začátku nebo scéna na hřbitově se mi Columbusovo zpracování příliš nezamlouvalo. Písničky jsou úžasné a Jonathan Larson je génius, ale v tomhle filmu mi ten příběh prostě nějak neseděl. Pokud Vás zaujalo tohle téma a námět, tak vřele doporučuji divadelní záznam, který mi opravdu vyrazil dech... ()

andaAanda

rent patří mezi moje nejoblíbenější muzikály, ale tuhle filmovou adaptaci považuju za špatnou. nechápu, proč se režie musel ujmout zrovna chris columbus??? z nářezu se tak stala tuctová selanka, z postav figurky, ploché, prázdné figurky, které se jen task tak držely na plátně od jednoho hudebního čísla k druhému... mnohem povedenější je záznam tuším posledního obsazení na broadwayi, které loni vysílala čt - a docela nedávno bylo kompelt přístné na youtube :) ()

J4Y4G3

...tak, teď si jen vzít kabát, uvědomit si, že mám vlastně krásnej život, když netrpím od drog, AIDS, nebo nedostatku peněz, zastavit se nad tím, že přes tenhle krásnej život stejně nejsem venku a nezpívám, otevřít dveře, vyjít ven a zpívat. Ten cit, ta nepřemrštěnost sentimentu! Ten život! La vie! La vie Bohème! ()

Azitras

Hudebně je nahrávka z Broadwaye lepší, ale je super, že se to nahrálo v téměř původním obsazení - to je poměrně rarita. ()

Další biografie na obzoru

Další biografie na obzoru

13.08.2008

Amerika posledních pár měsíců žije volbami a tím, že je tu dost reálná možnost, že se prezidentem momentálně asi nejmocnějšího státu na světě stane Afroameričan. Politika zkrátka hýbe celým USA a… (viac)