Marie Poledňáková, autorka českej komédie storočia S tebou mě baví svět a úspešných komédií Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny sa po šestnástich rokoch vrátila k filmovej réžii a vytvorila strhujúci príbeh. Opäť dokázala svoju jedinečnosť, zmysel pre humor i majstrovstvo a znovu divákov pobaví v láskavej rodinnej komédii.
Otec Luboš, ktorý pracuje v Alpách ako záchranár, prichádza domov do Prahy oveľa skôr ako pôvodne sľúbil. Jeho osemročná dcéra Amálka je nadšená, a tak odmietne ísť do školy v prírode, aby si užila otecka. Luboš ide teda do školy ospravedlniť Amálku, ale dopadne to tak, že nakoniec odchádza do Vysokých Tatier s celou triedou ako zdravotný dozor. Svojej manželke Anne (ktorá práve rieši odchod do "dôchodku" a stratu milovanej práce v balete) sľúbi, že je to len na pár dní, pošle ju na chalupu a sľúbi, že za ňou určite príde... Reťazec náhod a nedorozumení tomu však zabráni – dopomôže k tomu nielen Amálka, ale aj svojrázny dedo Pepík a syn Vašek so svojou dobrodružnou povahou. Do hry vstupuje i atraktívna učiteľka Alica, originálna rodinka Koudelkových a ich syn Vítek, dedova susedka Bobulová a mnoho ďalších... (TV Markíza)

Crawler-D odpad!

Jenom chorý mozek mohl vymyslet něco, co v každém druhém záběru postrádá vtip a v každém logiku. Spousta nesnesitelně (ne)roztomilých dětí brnká na nervy a nezadá si s nimi ani Naďa Konvalinková. O nepochoptelné úloze Dana Nekonečného v celém tomhle cirkuse by mohly pojednávat odborné psychologické studie. Drahá paní Poledňáková,*********************, už jako vážně nic nepište, nerežírujte a nic prostě nedělejte, užívejte třeba důchodu, zajeďte si na hory...prostě cokoliv, jen už nedělejte žádný další film. Děkuji. ()

BUD-SFIS

Kdeze ty stare dobre casy a herci jsou. Tam vdali ani za Tatrama jsme je nenasli a tak vznikla tato komedie, ktera neni komedie jen takovym filmem bez ducha. ()

asinus odpad!

Tento film mě neuvěřitelně naštval, skvěle splňuje to, co si můžete představit pod pojmem čiré zoufalství. Je-li tohle rodinný film, pak nevím jestli lituji víc nejmenší děti sledující stupidní vrstevníky a ubohé počínání dospělých hrdinů, už z principu a zde naprosto právoplatně znechucené teenagery, či dospělé, kteří si dokonale pamatují předchozí dva související filmy režisérky a jsou nuceni uvědomit si propad naší kinematografie do míst, z kterých není úniku. Herce, kteří se zde vyskytli upřímně lituji. Jediný Mádl je pořád v pohodě. ()

iommi odpad!

Čo je veľa, to je veľa! Veď ten "film" nemá ani poriadnú výstavbu príbehu a charakterov. Humor, o ktorom predpokladám, že by sa mal aspoň trošku vyskytovať v takýchto filmoch, si radšej vzal dovolenku, ako by sa mal podieľať na tejto hlúposti. Trpel som pri tom skoro dve hodiny v nádeji, že možno na konci predsa len, aspoň iskrička nádeje, a ono nič. ()

gabin(a) odpad!

Opravdu trapárna, před odpadem to nezachránil ani ten krásnej chlapeček. Další z blbých maminek - řešitelek a komplikátorek Marie Poledňákové zde navíc v leklorybním podání vyschlé Timkové. No a že jako Vašek vyrostl v Mádla? To je nejblbější vtip z celého filmu. Ne počkat! Duo Nekonečný+Vojtek - to je ten pravý bobek na dortu! ()

pakobylka odpad!

TAKOVÝ propadák bych od Marie Poledňákové nečekala. Tomuhle zmatenému slepenci naprosto odtrženému od reality nemůžu při nejlepší vůli přidělit ani 1*. ()

c.tucker

Příliž mnoho zbytečných vedlejších postav, které nebyli dotažené a akorát rušili děj (byli to snad uplně všichni až na dědečka Pepíka). Prvoplánových scén zde bylo požehnaně, ale nejhorší na nich bylo to, že většina z nich ani nebyla dotažená ke zdárnému konci (vytahování dětí z vody) je sice pravda, že jsem se občas pousmál, ale nijak výrazně jsem se nezasmál (snad jen nad nějakými nevkusnými nápady). ()

Mol

Hmm dost slabý. Nic co by mě nějak uchvátilo a ještě ne ani v půli filmu spíš nudilo. Dodíval jsem to jen tak, tak. ()

WolfR odpad!

A tohle že je pokračovaní legend, Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny? Jako já chápu srandu, ale tohle? To už je přehnané. To ani nejde popsat jak je to hloupý a špatný film. To musíte prostě vidět sami a poznáte co je to tohle za shnilotinu. Odpad! ()

papaJA21

V porovnání s ostatními rádoby pokračováními úspěšných československých komedií je tento film na špici. To ale ještě neznamená, že je to bůh ví co. Dívat se na to dá, jen ta Konvalinková je děs běs. ()

tojowoeZNK odpad!

Kurva, kde jinde než v hospodě jsem mohl vidět takovou píčovinu. Staří dědkové se u toho tlemili snad víc jak u Kameňáku a tyvole já si málem nablil do piva. Možná lze uvažovat o jedné hvězdě za kozy Báry Štěpánové ale to by mě sněma musela aspoň podusit. ()

animaxis

Mádl hraje dobře a nebylo až tak trapné,takže tři hvězdičky si to zaslouží:) A taky jsem si všiml,že je to možná pokračování filmu Jak dostat Tatínka do Polepšovny. ()

angel74

Vykradení vlastního archivu je v případě Marie Poledňákové skoro až trestuhodné, přesto snímku Jak se krotí krokodýli ty dvě hvězdičky dám. I když herecký ansámbl tomu původnímu nesahá ani po kotníky a humor si vzal pro jistotu dovolenou. Pokud měla obstarat zábavu dvojice Dan Nekonečný a Pepa Vojtek, tak to zrovna dvakrát nevyšlo. Vše zachraňuje alespoň Václav Postránecký a poslouchatelná muzika. Nicméně předpokládám, že dětským divákům, kterým je tento film primárně určen, by se mohl líbit. (40%) ()

Radiq odpad!

Zase jednou film, na kterým si zmlsnu. Něco tak strašnýho už jsem dlouho neviděl. S tebou mě baví svět mě nikdy moc nebral, ale po shlédnutí tohohle ho asi budu uctívat, protože to byl fakt šit. Kromě toho, že jsem se ztrácel v postavách (jako kdo je Pepa, Honza, Karel a bůhvíkdo tam vůbec byl), jsem se ztrácel taky v souvislostech (jako proč se děda učí potápět, když pryč má jet mladej a tak dále). Dějové skoky, to byla další věc. Scéna na jednom místě, pak bez varování hned úplně někam jinam. Časové skoky. Nikdy jsem nevěděl, kdy je ráno, kdy je poledne a kdy je večer. Skoky postav. Některé postavy byly úplně všude (Holubová, Kretschmerová, Postránecký) a to třeba ve dvou po sobě následujících záběrech. Poledňáková si asi myslí, že automaticky každýmu dojde, vo co tam de. Já se nechyt ani u konce. Navíc mě tam děsně sraly ty děcka. A Etzler taky. Hroznej ksicht. A jak se k němu lísaly ty děcka a on si s nima zpíval... no pro někoho možná vrchol zábavy, ale pro mě důvod k sebevraždě. Totální ztráta času. PS: a bacha na toho hňupa z Kabátů, ten se nasere všude!!! A když už su u toho - postavy toho hňupa z Kabátů a Dana Nekonečna byly úplně zbytečné. A jestli se ten film jmenoval jenom podle toho, že si to tam zpívali, tak to je fakt frigidní nápad. ()

Rockwood

No, myslím si, že neměli dělat film, který bude oživení těch starých. Ve většině případů to dopadne špatně, a to je přesně tenhle případ. Dvě hvězdičky dávám za to, že i přes tu hrůzu sem se dokázal pousmát u jistých scének. ()

tomeek

Totální spletenec všeho možného naprosto postrádající jakékoliv uspokojivé rozuzlení (pointa žádná). Zbytečně moc postav, minimum humoru. Já vlastně ani nevím, za co dávám tu hvězdičku. ()

Mylouch

Místo filmu tuctová seriálová epizodka s odpovídajícími hereckými výkony, scénářem a střihem. Trpce smutné odkazy k někdejším Velrybám podporují trapnost vyznění stejně jako komunální pointy scének. Čím více herců, z nichž každý hraje svůj film (Štěpánová, Nekonečný, Vojtek jsou zvláštní kapitoly), tím také větší stylová roztříštěnost. Přes milé záblesky drobných dětských výkonů hodně smutné 1-2* ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

08.11.2022

Ve věku jednaosmdesáti let v úterý v dopoledních hodinách zemřela česká scenáristka a režisérka Marie Poledňáková, autorka populárních rodinných komedií včetně dodnes extrémně oblíbené „české komedie… (viac)