Marie Poledňáková, autorka českej komédie storočia S tebou mě baví svět a úspešných komédií Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny sa po šestnástich rokoch vrátila k filmovej réžii a vytvorila strhujúci príbeh. Opäť dokázala svoju jedinečnosť, zmysel pre humor i majstrovstvo a znovu divákov pobaví v láskavej rodinnej komédii.
Otec Luboš, ktorý pracuje v Alpách ako záchranár, prichádza domov do Prahy oveľa skôr ako pôvodne sľúbil. Jeho osemročná dcéra Amálka je nadšená, a tak odmietne ísť do školy v prírode, aby si užila otecka. Luboš ide teda do školy ospravedlniť Amálku, ale dopadne to tak, že nakoniec odchádza do Vysokých Tatier s celou triedou ako zdravotný dozor. Svojej manželke Anne (ktorá práve rieši odchod do "dôchodku" a stratu milovanej práce v balete) sľúbi, že je to len na pár dní, pošle ju na chalupu a sľúbi, že za ňou určite príde... Reťazec náhod a nedorozumení tomu však zabráni – dopomôže k tomu nielen Amálka, ale aj svojrázny dedo Pepík a syn Vašek so svojou dobrodružnou povahou. Do hry vstupuje i atraktívna učiteľka Alica, originálna rodinka Koudelkových a ich syn Vítek, dedova susedka Bobulová a mnoho ďalších... (TV Markíza)

ptady

Po prvním shlédnutí jsem dal 2 hvězdičky. Po pár letech jsem se na to podíval znovu i s tříletou dcerkou a světe div se, líbilo se mi to. Konečně jsem se orientoval, kdo že to vlastně koho hraje ze dvou předchozích filmů. A dcerka se všemu smála a já se taky neudržel. Takže 3 hvěždičky a půl. ()

milos.bradik odpad!

To snad není pravda, že toto by mělo být vlastně pokračování slavných televizních komedií Jak vytrhnout velrybě stoličku a jak dostat tatínka do polepšovny. Je to totiž naprostý odpad a nechápu, jak mohla Poledňáková klesnout tak hluboko. ()

Keks

Podle hodnocení je tenhle film docela špatnej. Ale já ho mám rád, protože je jeden z mých filmů dětství a rád se na něj vždy podívám. Takže to je asi hlavně díky nostalgii. Mám rád postavy, příběh je vtipný atd... Příjemná podívaná... (Jo a první dva díly trilogie jsem neviděl - což je možná důvod 2) ()

frantabr

Když jsem se na to díval, hlavou mi pořád létala jedna myšlenka - parta Husákových dětí, milovníků prvních dvou dílů "Vaška" a schopných zařídit zafinancování filmu, se rozhodla, že založí klub "Film Vašek 3" a oni a jejich děti si v tom zahrají. Jestli to tak bylo, tak se na tom mělo víc zapracovat, aby se bavili i nečlenové klubu, no. ()

Jrk odpad!

Něco tak špatného aby člověk pohledal. Čekal jsem komedii, dokonce ani nepotřebuji nic hlubokého. ale tady mi bylo čím dál víc smutno. Podruhé bych to nezvládl. Škoda, že se režisérka uchýlila k takovým tématům jako rozvod apod je normální. Tohle fakt víckrát vidět nechci. ()

horskejvlk odpad!

Je to trapné, Etzler s vyzáží vraha co má tak 30 odsezených na Pankraci, zbytek sjetej koksem a to vše v rukách režisérky která pádem železné opony svůj umělecký talent tak jako většina režisérů co za komunistů byli políbení můzou, ztratila. ()

Ivana09

Pokus o film S tebou mě baví svět (1982), kde se do toho přidaly místy ještě písničky. Moc jsem nepochopila, co předváděl Daniel Nekonečný, to jeho zpívání mi do filmu jednak nesedělo a pak mě to i rozčilovalo. Nebo to zpívání děcek...falešný to nebylo ale prostě tohle ne. Jako koukatelný to je, jako oddychovka, ale nemůžete čekat zázrak. Taky mě rozčilovalo, že Etzler tam jede jako zdravotník a nakonec ty děcka vede on, Schneiderová seděla jen na zadku na ubytování (chápu, měla po nějaký operaci kolene nebo co, ta učitelka, ale co to je). ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

08.11.2022

Ve věku jednaosmdesáti let v úterý v dopoledních hodinách zemřela česká scenáristka a režisérka Marie Poledňáková, autorka populárních rodinných komedií včetně dodnes extrémně oblíbené „české komedie… (viac)