Georgia Byrdová (Queen Latifah) žije v New Orleans. Je veľmi hanblivá a sníva o kariére kuchárky. Počas flirtovania so svojím kolegom v práci si udrie hlavu a je odvezená do nemocnice na vyšetrenia. Tam jej lekári objavia nádor na mozgu a oznámia jej, že jej zostávajú iba dva týždne života. Georgia dá následne výpoveď v práci, zbaví sa svojho majetku a vydáva sa na svoju poslednú dovolenku snov do luxusného hotela v Karlových Varoch. Rozhodnutá užiť si naplno jej zostávajúci čas si zarezervuje prezidentskú izbu, nakúpi najdrahšie oblečenie, rozhodne sa vyskúšať snowbording, zahrať si v kasíne. Jej životným štýlom sú uchvátení všetci v hoteli. Až na hotelovú manažérku a zopár hotelových hosťov, ktorí si myslia, že Georgia má v pláne narušiť ich životy a zničiť ich kariéru. Georgia si chce pritom iba  užiť každú jednu sekundu svojho života. (TV Markíza)

Paulina01

Okouzlující Queen Latifah se pro tuto roly perfektně hodila a zahrála ji naprosto bravurně. Normálně bych podobnému filmu dala max. 3 hvězdy, ale tento film ve mě zanechal spoustu emocí, související jak poselstvím filmu. Svůj obrovský talent zde také nechal zazářit Gérard Depardieu, kterého zbožňuji. Během filmu jsem se opravdu hodně nasmála a proto bych tuto komedii doporučila každému, kdo se chce příjemně pobavit + si něco z filmu odnést a trošku poupravit svůj pohled na svět. ... Za mě 90% :) ()

Chen

Nevšiml jsem si, že se z Puppu stalo horské středisko (a to jsem v něm byl dva týdny před sledováním filmu), ale určité geografické úlety mi nezkazí celkový dojem z laskavé, vtipné a jemné komedie, která pohladí žaludek i srdce. Žádný křečovitý humor, ale milý a svěží pohled na ženu, kterou přesvědčí o nutnosti užívat si života plnými doušky nepříjemný omyl. ()

HappySmile

Opravdu mě překvapilo, že někdo z Ameriky by jako poslední v životě chtěl udělat to, že by si zajel do Karlových Varů do lázní. :o) Ještě víc mě překvapilo kolik vtipu se v téhle komedii objevuje. Skvělá Quuen Latifah a Gerard Depardieu opravdu nezklamali! ()

ZoltanCZ

Nenáročná, sympatická a pohodová komedie se skvělou Queen Latifah a krásnými Karlovými Varami s jejich Alpami. Příběh je krapet předvidatelný a místy trochu zdlouhavý, nicméně za nudnějšíma scénama se naštěstí vždy objeví nějaká zábavná a vtipná. Není to vrchol žánru, ale svých 6/10 si v klidu zaslouží. A Gérard Depardieu je jen sladkou třešničkou na dortu. ()

lekr

Spíše než drama o umírající ženě je to humorné výprávění z noblesní dovolené. Jako nevinná komedie to není špatné, ale jakmile začnou úvahy nad životem a s tím spojené rádoby komické situace, působí to na mě dost cynicky. ()

Martin741

Posledni prazdniny je vyborny film o kucharke Georgii Byrdovej, ktora zisti, ze jej ostava par tyzdnov zo zivota. Preto sa rozhodne vytiahnut vsetky uspory, a poriadne si uzit zostavajuce dni zivota /let prvou triedou, let vrtulnikom do Karlovych varov, prezidentske apartman......./. Vyborny film s konecne vybornou Queen Latifah. 85 % ()

Aljak odpad!

Vyjadrím sa úplne stručne (čo u mňa nebýva zvykom). Herecký prejav Queen Latifah je pre mňa absolútne neznesiteľný a strašne ma tá ženská irituje (nielen tu, ale v každom filme). Možno keby na jej rolu bol obsadený niekto inší by to nebola až taká katastrofa. Ale toto proste nie! ()

dezorz

Wayne Wang uz filmom Smoke dokazal, ze ma cit pre jemne rozpravane laskave pribehy. Posledne Prazdniny, podobne ako par Wangovych poslednych filmov uz nie je indie snimok za par dolarov a tak ak dokazeme odpustit mnohe nelogickosti vacsich filmov (karlove vary niekde v alpach, neschopnost lekara okamzite rozonat artefakty CTcka) takdostaneme naozaj prijemny film a to sa u velkych filmoch tak casto nevidi. ()

Elyssea

Příliš nechápu to nadšení. Celkem prostinká komedie, ve které mě nejvíc pobavily ty záběry na naše velehory, aneb Alpy u Karlových Varů. ()

WoWoW

Pár momentů mě pobavilo, ale jinak to rozhodně nebyl film, který bych musel vidět dvakrát. Jedna z těch dvou hvězdiček je za roli České republiky, ta druhá je pak za zbytek filmu. ()

Aelita

Jedna hvězdička navíc za Karlovy Vary, ve kterých jsem ještě nebyla, a za Alpy v jejích okolí jako příklad manipulace amerických filmařů s americkým divákem stejně jako v "Honu za svobodou", kde bungee jumping na Zvíkovském mostě vydávali za kratochvíli v Německu. Před touto prázdninovou "cestou do Evropy" upřednostňuji "Cestu do Ameriky" s Eddiem Murphym :-) ()

Attta

Pohodová americká komedie, která je plná pitomých klišé, ale takovým správným způsobem, že musím dát 4 hvězdy. ()

Streeper

Jak já tuhle komedii zbožňuji! Nikdy si jí v televizi nenechám ujít, hlavně proto, že se u ní zasmějí i pobrečím a prostě mě to moc baví. Queen Latifah se pro takové role narodila a námět je také skvělý. ()

Trainspotter

Začněme přednostmi: Doslovný překlad názvu a absence ruštiny v Karlových Varech. Pokračujme nedostatky: Fádní a otravně dojemná Queen Latifah, zbytečná Lucie Ondráčičková, Karlovy Vary jako vysokohorské středisko, nudný scénář, not-cool hlášky, předvídatelný konec, absence humoru. Shrnutí: Jistě se najdou lepší a originálnější způsoby, jak roztočit prachy před smrtí než v grandhostelu puppek. AR: 2,35:1 - Super 35 ()

pakobylka

Kombinace Queen Latifah + Gérard Depardieu + Grandhotel Pupp v Karlových Varech se vydařila nad očekávání dobře. Jistě, děj je předvídatelný až hrůza - ale u komedie mi to až tak nevadí. ()

gabin(a)

Docela milá přehlídka těch nejbanálnějších klišé z nichž nejlepší byli Timothy Hutton jako zapšklý zloun a Gérard Depardieu jako dobrácký kuchař....Jestli ty super trhy s nabídkou čerstvých lososů v Karlových Varech fakt mají, tak závidím. ()

České lázně ve filmu

České lázně ve filmu