Hviezdna loď Galactica

• Česko Battlestar Galactica (viac)
USA / Veľká Británia, (2004–2009), 61 h 28 min (Minutáž: 42–103 min)

Edward James Olmos, Mary McDonnell, Jamie Bamber, James Callis, Grace Park, Tricia Helfer, Katee Sackhoff, Aaron Douglas, Michael Hogan, Tahmoh Penikett (viac)

Cyloni byli stvořeni lidmi. Povstali proti nim. Vyvinuli se. Vypadají a cítí jako lidé. Někteří jsou naprogramováni, aby si mysleli, že lidmi jsou. Existují v mnoha kopiích. A mají plán. Vesmírná loď Galactica v čele pronásledované flotily, která se po útoku Cylonů na lidské vesmírné kolonie vydává za novou nadějí a domovem - bájnou 13. kolonií zvanou Země. (berg.12)

Philoun1

Sakra, no teď sem se podíval na poslední díl v tomhle roce(3x20) a ani nevim jak to mám popsat. Celý seriál je skvělý, ale tenhle díl, páni, no prostě lepší seriálovej díl sem neviděl a zřejmě ani už nikdy neuvidím, sem prostě odrovnanej. No ale abych nemluvil o jednom dílu. V celým seriálu de o válku mezi kolonisty a cylony, někdy sem ani nevěděl jaká strana je ta dobrá, a to je na tomhle seriálu to nejlepší, no a mezitím je jeden člověk Gauis Baltar, který je sice arogantní, ale má ve spoustě věcí pravdu. Myslím, že to dokanale vystihl ,,projev" Lee Adamy v soudní síni v posledním díle. A taky vystihl celou tu politiku kolonistů. Takže teď nám pouze zbývá odhalit identitu posledního cylona. A to by vlastně mohlo být v dílu, který by překonal tenhle ,,poslední", takže to, že už nikdy neuvidím lepší seriálovej díl nemusí bejt pravda.:D ()

Luksa

Seriál to byl zajímavý, ale jeho fanouškem asi nikdy nebudu. Zpočátku se mi líbila relativní serióznost v kombinaci s béčkovým základem (přišli zlí roboti a zdecimovali lidstvo až na hrstku přeživších), zhruba od třetí sezóny mi však vážnost celého seriálu s tím, že jen k minimu postav jsem si našel nějaké sympatie, a snaha mít tam od všeho trochu (military, politické pletichy, psychologie, mytologie) začala lézt na nervy. Navíc Cyloni, čím víc o nich člověk věděl, tím víc mi připadali příliš lidští, emocionálně nevyrovnaní a sebedestruktivní, že jsem měl potíže uvěřit, že to jsou stroje. Potěšily mě některé dějové zvraty, solidní triky a hezký závěr seriálu, ale dle mého BG postrádá kouzlo jaké měl Star Trek nebo Firefly. ()

Cloud

Snad každá postava se čas od času začne chovat nesmyslně. Někdy skoro na zabití. Logika často skřípe nejen u jejich chování, ale i u příběhu samotného. Pokud ale nemají své slabší chvilky, je většina postav celkem sympatická. Snad až na doktora. Herec příšerným způsobem přehrává a scény se tak zvrhávají v nechtěnou komedii. ()

Darth_AK

Battlestar Galactica. Poslední měsíc a půl se tyto dvě slova linuly mým každodenním sledováním seriálové tvorby. Až tak moc, že odstavily jak Star Trek : Discovery, tak Orville, druhou sérii. Rozstřílená a rozdrcená herka Galactica si mě získala a nemohl se jí pustit. Zde je nutné varovat, že komentář bude obsahovat spoilery ---- Celý děj seriálu se odehrává poté, co lidstvem vyvinutá umělá inteligence (Cyloni), spustili jaderný útok na 12 lidských kolonií. Masový holokaust téměř vyhladil lidstvo, ovšem 50 000 přeživších zůstalo na Galactice a k ní připojené flotile složené z civilních lodí. Galactica, stará kraksna, pod velením stejně staré kraksny, komandéra Adamy, tak dostává do rukou osud celého lidstva. Celá flotila se nakonec vydává hledat legendu z Pýthiiných pověstí - planetu Zemi, kam se po exodusu uchýlil kdysi slavný 13. kmen, jenž sídlil na planetě Kobol. Jak hodnotit jednotlivé série? SÉRIE 1 - 75 % = děj se rozjíždí, postavy mají podivné motivace a většina charakterů jen těžko zaujme, nikdo není vyloženě sympatický. První díly ale dokážou udržet pozornost díky bezprostřednímu nebezpeční cylonského útoku a další díky dílům věnujícím se základním potřebám flotily a mnou oblíbené politice. Po této sérii se mi vyprofilovaly oblíbené charaktery - komandér Adama, jeho XO Saul Tigh, Lee Adama, prezidentka Roslinová a někdy šéf Tyroll spolu s Sharon (cylonem) - Balthara ani Capricu jsem si neoblíbil, ale bavilo mě sledovat jejich osud. Tuto sérii potápí hlavně dost nudných pasáží, navíc někdy i dost "ochotnicky" zahraných. SÉRIE 2 - po velmi dobrém závěru první série přichází ve druhé skvělý ještě lepší nástup - flotila se rozpadá a po poranění Adamy přebírá vedení Tigh, což patří k nejlepším okamžikům seriálu - jeho hloupost ve velení je neskutečně zábavné sledovat skoro škoda, že se Adama probral tak brzo. Dále přiletí Battlestar Pegasus, což ještě více umocní skvělý zážitek z této série, osobně to považuji za nejsilnější část seriálu, spolu s koncem této série a začátkem třetí. Celá tato série je výtečná, kromě pár dílům věnovaným hnoji - jako je nahánění jednoho cylonského raideru, to mě fakt moc nezajímá. 88 %. SÉRIE 3 - po epickém konci druhé série s vyloděním Cylonů na Nové Caprice přijde i můj nejoblíbenější okamžik vůbec - admirál Adama skočí s lodí v nejúžasnějším manévru, co jsem kdy ve sci-fi viděl. Při téhle scéně jsem se rozhodl, že nehledě na okolnosti, tenhle seriál s pětihvězdou skončí. Pak když se můj oblíbenec Lee Adama stane prezidentem a admirál s prezidentkou to dají dohromady, k čemuž se objeví oblíbený cylon Cavill, no prostě, mňamity papity, třešnička na dortu! Jo, a - některý díly jsou opět extrémní výplňová nuda. 85 % SÉRIE 4 - čtvrtá série všechno převrací vzhůru nohama, a ne vždy to dělá dobře - odhalení finální pětice je kravina mířená na šok, stejně jako spojení Cylonů a lidi - zbytečné. Každopádně opět - skvělé momenty jako přílet k "fejkové" Zemi, či přílet k té skutečné, poslední skok a loučení se se starou dámou Galacticou, či úmrtí prezidentky .. finále jsem tvůrcům sežral. To nic nemění na tom že to byla asi nejslabší a nejpodivnější série. 75 %. Celkově si Galactica svých 5* zaslouží. Postavy jsou zajímavé, měnící se, hlavně vojenští důstojníci a prezidentka - radost je sledovat. A ten soundtrack!!! Bear McReary je největší seriálový soundtrackový pán, jež spatřil světlo světa. Zkrátka. Galactica byla parádní jízda. SO SAY WE ALL! 5* () (menej) (viac)

Smileface

Zatím jsem viděl první sérii a musím říct že mě velmi ale VELMI nadchla. Od vpodstatě nízkorozpočtového sci-fi seriálu bych toho opravdu tolik nečekal. I když úvodní minisérie už něco naznačovala, vše se ve velkém rozjede až tu. Těžko říct která postava je nejlepší protože všechny jsou více než zajímavé ()

ZkuKol

Nejsem Trekkie, Hvězdná brána je podle mě laciné béčko, Babylon 5 neskutečná nuda a o SW seriálech se to roznadávat nehodlám. BsG je konečně televizní scifi ve kterém jsou postavy z masa a kostí, cítíte z něj tu naléhavost a boj přežití. SKvěle natočeno, skvěle zahráno, občas slaběji napsáno, ale na tv produkci... 100% ()

BMAJTZ

Rozhodne super serial. Pokud bych mel porovnat jednotlive serie ta prvni jednoznacne nejlepsi. Droha mela pomerne chudy stred a prechod 3 a 4. serie byla neskutecna jizda az se mi to moc nelibilo. Kdybych mel nejam ohodnotit dej tak mi prisel jako velice originalni ale musim priznat ze nadmira nabozenske tematiky mi dost vyrazne vadila po celou dobu sledovani. Jednoznacne nejnenavidenejsi postavou pro me celou dobu byl Gaius Baltar a priznavam ze za celu dobu jsem doufam ze uz ho nekdo sejme a ono porad nic a nic, v posledni 4. serii z nej ale udelali aspon trochu snesitelnou postavu. To uz ovsem zabiham uplne jinam paradni serial ktery ve sci fi suchu kdy se cloveku moc ciste sci fi serialu nedostava je to paradni nahrada. ()

laky158

Jeden z mála seriálů kde se kvalita s každou další sérií neklesá, ale naopak stoupá. Ja jsem se do tohohle seriálu úplně zbláznil. Každej díl je super i když má své slabší chvilky, prostě vás ten příběh, postavy a všechno kolem pohltí... Závěr celého seriálu je monstrózbí a geniální. Poslední díl 100000000 % ()

Cejny

Nejlepší sci-fi seriál všech dob, co dodat. To vyvrcholení děje v poslední sérii, resp. v posledních dílech, je prostě úchvatné. Tento seriál jsem si vskutku zamiloval. ()

KR4T4S

Nechápu, proč jsem tak dlouho váhal. Po poslední 4.sérii převládá nadšení. Opravdu nejlepší sci-fi seriál, co jsem doposud viděl. Líbily se především prvky z jiných moderních seriálů (špionáže, agenti, nedůvěra, politika, intriky, překvapivé twisty jako ve 24 hodinách; tajemno, mystika, náboženství, univerzum, propracovanost a četnost postav jako u Lost, apod.) Z postav bych vyzdvihl především pro mě naprosto originálního, neuvěřitelně zahraného dr. Baltara, který je tak slizký, až je prostě obdivuhodný; dále pak prezidentku Roslinovou, která hravě strčí do kapsy prezidentku z 24; nádhernou Number Six, která, i když původně modelka, tak zvládla bravurně veškeré polohy jejího Cylonského charakteru a na závěr přísného XO Tighe. A samozřejmě konečně nexenovská Lucy Lawless. Koho jsem opravdu ale nemusel byl kapitán Apollo, asistentka prezidentky a místy i Kara "Starbuck". I přes některé logické výtky a pár vatoidních dílů mi napětím a zpracováním bušilo srdce o sto šest. Po tomhle se budu mé oblíbené Stargate trochu smát. Velmi povedené 90% ()

Marty89

Přestože mě pilotní film bůhví jak nenadchl, stáhl jsem si 1. sezónu. Musím říct, že jsem dobře udělal. Postavy jsou vynikající a přestože je seriál jasné sci-fi, tak mi to tak skoro vůbec nepřijde. Až tak je to dokonalé. Navíc seriál obsahuje všechno od politikaření po pořádnou akci. Jedním slovem skvělé. ()

slovan1

Sledováno na doporučení. Potřeboval jsem se zkomirající SG-U novou dávku sci-fi a ta se mi zde dostala. Ikdyž s onou SG-U to ma docela dost společného. Jen je to zde o hodně lepší, propracovanější, zapeklitější, atmosféra mezi lidmi na Galactice je taková více rodinná a mi k srdci přirostla o dost více než posádka Destiny... Pravda, že v jednotlivých dílech byly propastné rozdíly a některé stály za starou bačkoru. V tomhle případě by bylo nej kdyby se vyškrtaly a serial se zkráttil např. na 3 nabušené série. Většinou totiž zmíněné díly neobsahovaly nějak významější informace k ději a nijak ho neposouvaly kupředu. Zpracování vesmíru, bitev se mi spíše líbilo a řadil bych ho k tomu lepšímu co lze vidět. Cyloni trochu kostrbatí ale nehráli zde zas nějakou větší roli, u které by to bilo do očí... Kamera při oněch bitvách, či průzkumných misí byla našlapaná a dojem byl realnější - autentičtější až dokumentární a to jen podtrhovalo jak tenhle styl hezky funguje. Hudba byla skvělá, zazněla správně pokaždé kdy měla a já snad ani jednou nezaznamenal situaci kdy by chyběla nebo kdy by byla navíc... Už ve znělce je taková mystická a to se mi hodně líbi. Abych to shrnul. BSG je určitě skvělý a dobře propracovaný serial s herci, kteří tomu dávají šťávu, emoce a mají cit zahrát své role a dané situace na jedničku. Konec se mi líbil a jsem rád, že závěr nezůstal otevřený. Na druhou stranu, když už putování vesmírem, čekal bych více průzkumu planet a různych dobrodružství mimo lodě ve flotile. Řeči o Bohu byly mnohdy únavné ale postupem času trochu ustoupily ze scény což bylo pro mě jen dobře. Takže se přikláním ke čtyř hvězdičkovému hodnocení a s přívlastkem VYSOKÉ. ()

LuciusWlk

Pro mě hodně příjemné překvapení. Po dvou seriich naprostá spokojenost. Když pominu pár občasných dějových absurdností, musím jen chválit. Celý koncept působí celkem realisticky, výborná kamera, speciální efekty. Vše je zde jiné a tak nějak lákavější. Prostředí uvěřitelné, oproti např. Star Treku, kde by batole mohlo jíst s podlahy ve strojovně:) Spousta dějových linek, neuvěřitelné zvraty. Prostě radost koukat. Varování: Seriál sleduji v českém dabingu a režiséra dabingu bych nakopal do koulí!!!! Něco tak odfláknutého jsem dlouho neslyšel. Scény, kdy v pokoji hraje hlasitá hudba a přesto slyšíte klapot podpatků a šustění ručníku mi zrychlují srdeční činnost! Kardiaci sledovat jedině v původním znění!!! ()

Babous

Skvělé sci-fi, které v každém díle překvapí něčím, co žádný podobný seriál předtím ještě nezpracoval. Konflikt náboženství, deprese, rakovina, láska k neživým bytostem... originálně zpracované prostředí a dokonalá hudba. ()

tempus

obsahuje SPOILERY-- Tak čisté (výtažek) sci-fi jsem neviděl hodně dlouho, pokud vůbec. Musím ale něco napsat: Varuji vás, protože pokud nemáte rádi válečný žánr(v podstatě jsou válečný i Star Treky, jen tam není na to důraz), tak tímto seriálem si ho oblíbíte do té míry, že budete sami hledat podobně laděné válečné filmy/seriály (já jsem se podíval na 2 válečné filmy, které jsem viděl naposledy před 9 lety - Potopte Bismarck a Bitva u La Plata- ale na La platu jsem se chtěl podívat už před tím. Výsledek: Bitvu doporučuju je ještě lepší než naposledy. Potopte Bismarck je pořád stejný, byť se zajímavým začátkem- nedoporučuju). Zapomeňte na oblíbené postavy a vcelku se to dá říct u neoblíbených (celkové pojetí postav je takové, že nejde porovnat vztahy k oblíbeným postavám u jiných seriálů). Neměl jsem tedy jinou volbu, než si oblíbené zvolit sám. Vybral jsem si Šéfa a Duallu. Postavy ke kterým jsem měl odpor je Baltar a Tigh. Tady se ukazuje kvalita, protože jsem se všemi postavami zžil, jako s jinými v jiných seriálech ne. Z důvodu vývoje většiny postav mi byl v poslední řadě Baltar dokonce sympatický. Bohužel/dík jsem viděl mezi 3hodinovým pilotem a 1. řadou 2 poslední minuty seriálu (holčička schází kopec a pak rozhovor v NY mezi Baltarem s Caprikou), když to dávali na Nova cinema (odůvodnění: proč bych se nemohl podívat na poslední minuty seriálu? Zážitek to určitě nezkazí“). Tím pádem, i když jsem chtěl Baltara vyhodit do vesmíru a to bez skafandru (stejně ale považuji G. Baltara za jednu nejlíp napsanou postavu vůbec), stejně jsem věděl, jak je to přání (nebo se stejným výsledkem) nemožné. Naštěstí mě seriál překvapil i v tomto případě a je to na konci jinak, než jak se mi to jevilo před sledováním. Překvapeních jsem v průběhu všech řad zažil hodně, dostavilo se i velkých šoků (obzvláště v poslední sérii). Vyrovnanost dílů je velmi dobrá až na 2. polovinu 3. serie, která je v podstatě za 3*. PS: znělka je boží, nejen úpravou Gayatri mantry. PPS: na speciál Břitva (4x001-2) se podívejte po 2. části Exodu (3x04). PPPS: nejlepší díl je asi 4x05 - cesta, ne tak prošlapaná. PPPPS: znalost spin-offu Caprica se mi celkem hodila. ()

Šakalík

S napsáním komentáře na tenhle kultovní sci-fi seriál jsem dlouho otálel. Když jsem potřetí zhlédl všechny série, nemohl jsem jinak než hodnotit maximálně. Po technické stránce by se dalo sice BsG ledacos vytknout, nicméně velmi sofistikovaný příběh, který v posledních dvou sériích dosahuje až filozofických rozměrů, pozvedá tento titul vysoko nad úroveň konzumní sci-fi. Zručně namíchaná koláž vesmírných bitev, politického dramatu a četných morálních i duchovních poselství přináší divákovi nevšední zážitek, který nejspíš od seriálu ani nečekal. Autoři měli dostatek rozumu ukončit seriál už po čtyřech sériích, takže neomrzel a naopak vyvrcholil v překrásně uceleném finále, které učinilo za tímto unikátním produktem důstojnou tečku. Pro mě osobně představuje Battlestar Galactica jedno z nejkvalitnějších děl filmové sci-fi. ()

Zemřel herec Dean Stockwell

Zemřel herec Dean Stockwell

09.11.2021

Battlestar Galactica dostane pokračování

Battlestar Galactica dostane pokračování

18.09.2019

Kultovní sci-fi seriál Battlestar Galactica se dočká pokračování. Oznámili to zástupci stanice NBC, kteří zároveň veřejnosti odhalili svoji novou chystanou streamovací službu nazvanou Peacock. Jak… (viac)

Drsné holky pro Expendables v sukních

Drsné holky pro Expendables v sukních

09.10.2012

Zpočátku zněly plány studia Lionsgate natočit jakési „ženské Expendables“ jen jako součást kampaně před uvedením druhé mise legendárních vysloužilců. Všechno ale nasvědčuje tomu, že se filmu opravdu… (viac)

Příběh rytíře na televizních obrazovkách

Příběh rytíře na televizních obrazovkách

24.09.2012

To samozřejmě neznamená, že bychom upozorňovali na další reprízu oblíbeného filmu, který v roce 2001 pomohl katapultovat Heatha Ledgera ke slávě. Televizní stanice ABC spojila síly se Sony Pictures a… (viac)