Hviezdna loď Galactica

• Česko Battlestar Galactica (viac)
USA / Veľká Británia, (2004–2009), 61 h 28 min (Minutáž: 42–103 min)

Edward James Olmos, Mary McDonnell, Jamie Bamber, James Callis, Grace Park, Tricia Helfer, Katee Sackhoff, Aaron Douglas, Michael Hogan, Tahmoh Penikett (viac)

Cyloni byli stvořeni lidmi. Povstali proti nim. Vyvinuli se. Vypadají a cítí jako lidé. Někteří jsou naprogramováni, aby si mysleli, že lidmi jsou. Existují v mnoha kopiích. A mají plán. Vesmírná loď Galactica v čele pronásledované flotily, která se po útoku Cylonů na lidské vesmírné kolonie vydává za novou nadějí a domovem - bájnou 13. kolonií zvanou Země. (berg.12)

LucLuc

Po 1 a 1/2 sezoně mi to stále nepřirostlo k srdci, tak jak jsem si myslel, že přiroste. Doktor a jeho cylongirl mě vyložene s*erou. Starbuck je teď úplně mimo, no, dám tomu ještě šanci do konce sérky a uvidím... ()

Goodmen

So say we all!!! Nejdokonalejší seriál s famózním námětem, který u mě asi zůstane už nepřekonaný. Skvělé bitvy, výborné charaktery postav, které jsou nejen dobře napsané, ale i zahrané, nadpozemská hudba, tíživá atmosféra. 1. série: 100%, 2. série: 100%, 3. série: 100%, 1. část 4. série: 100%, 2. část 4. série: 100% a skvělé FINÁLE. Fraking awesome!!! Od teď už žádný seriál pro mě nebude lepší. (což je dobrá i špatná zpráva zároveň). ()

SenFlxr

Prozatím veliké zklamání. Na základě zdejšího vysokého hodnocení jsem kouknul na pár dílů a seriál mě velmi zklamal. Možná je to dabingem, možná budu muset dílů vidět více. Kupříkladu první díl mě přišel úplně příšerný. Druhý už lepší, ale pořád nic moc. Každopádně až jich uvidím víc a pokud možno v orig. zvuku ohodnotím i hvězdičkami, nyní by to ale byla tak jedna. ()

conoscenza

Galactica se pro mě stala srdeční záležitostí.. Stačilo pár dílů a já se nemohl od sledování po dlouhé hodiny odtrhnout. BSG je neskutečně věrohodná sága o vleklém útěku, boji, který vás vtáhne a už nepustí. Nikdy by mě nenapadlo, že by mohl vzniknout seriál takto mezižánrový, kde se setkáme se vším, co si jen dokážeme představit, a k tomu ještě s tím, co nedokážeme. ()

knotie

Asi najtazsie je presvedcit niekoho, ze BSG nie je taka geekovina ako sa zda na prvy pohlad. Odporucam kazdemu koho zaujimaju postapokalypticke story, Oplati sa vypocut si aj podcast Ronalda D. moora, ktory si dal tu namahu a takmer pre kazdu epizodu vytvoril commentary. ()

ibex

Hodnocení 1. serie: Po slabých prvních dvou, třech dílech, kdy se divák seznamuje s postavami, se seriál parádně rozjede a závěr byl přímo "šmakózní" :-) Už se těším na druhou serii. ()

MaxPower odpad!

Nechápu zdejší vysoké hodnocení. Podle mě naprosto nudný seriál s nejnudnějšíma postavama. Do každého dílu jsem se nutil v očekávání, že to začne být aspoň trochu zajímavé, ale naopak to bylo akorát nudnější a nudnější takže sem zvládnul tak 10 dílů, víc už prostě nešlo a nebudu čekat tři série než se to údajně rozjede. Shrnuto nudný děj, divná kamera, nudné a nesympatické "hlavní" postavy, 40 let starému Star Treku to na kotníky ani nedohlédne. ()

DooFooS

Měsíc po shlédnutí všech dílů jsem stále ještě plný vzpomínek na příběhy a to i těch epizodních z tohoto seriálu, který byl pojat tak komplexně, až jsem se, zvláště na konci předposlední a na začátku poslední série, ztrácel v odbočujících dějových liniích, ale ani to vůbec nebránilo tomu, že už si začínám pohrávat s myšlenkou, že bych se na některé díly rád podíval znovu… nejlépe pak na všechny… nejlépe pak najednou. Těžko psát cokoliv konkrétního, nebo vyzdvihovat jakéhokoliv herce z tohoto seriálu, protože bych mohl na něco, nebo někoho zapomenout a to by byla věčná škoda. Závěrem snad jen, že příznivec sci-fi žánru si opravdu přijde na své. ()

Kamy

Pre mňa najlepší sci-fi seriál vôbec. Vynikajúci príbeh, skvelý soundtrack a keby som mohol tak za posledný diel pridám aj šiestu hviezdičku. ()

M1K0

Dlho som váhal či si pozrieť tento seriál, ale to vyčkávanie sa oplatilo. Pravdepodobne je to ten najlepší seriál tohoto žánru, a tak skoro ho asi nič neprekoná. ()

chrustie

První série opravdu kvalita. Celková hlavní zápletka s roboty je skvělá. Pak to ale směřuje někde ke hvézdné kanalizaci do míst, kde se brodí šlichty ve stylu Beverly Hills, Tak jde čas a podobné sračkovosti. Moderní seriály tvořené v USA mi vůbec nedělají dobře (stále se objevující nové problémy, umělé zápletky, blbost hlavních hrdinů kteří lezou na nervy). ()

miistr

Největší srážka v počtu hvězdiček byla za první sérii, která mi osobně přišla taková šíleně utahaná. Hlavně teda díky neustávajícím scénkám s dr. Baltarem. Tahle postava mi po celou dobu seriálu přišla taková nevyhraněná. Nedokázal jsem si ji prostě zasadit do nějaké "škatulky" jestli je dobrá, zlá či vlastně nějaká. Naštěstí tohle dilema bylo zatlačeno do pozadí díky úžasné druhé sérii a dobré třetí a čtvrté. Plusem hlavně byl konec leč místy trošku zdlouhavý, ale přesto na závěr velmi sedící. Takže ve výsledku určitě spokojenost jen asi bude chvíli trvat než bych se případně opakovaně na tenhle seriál podíval. ()

warpcore

Aj keď sa scenáristi v neskorších častiach uchýlil ku klišé a to teoretizovanie o bohu mi trochu liezlo na nervy, nemôžem sa ubrániť dojmu, že v prípade tohto seriálu ide o dokonalosť najhrubšieho zrna. Bezvýchodiskovosť situácie a doslova zúfalosť, ktorá na začiatku seriálu pôsobila na mňa totálne močopudne, sa niesla celým seriálom a úplne ma vtiahla do deja. Záver som prežil len vďaka respirátoru a fyziologickému roztoku :-). Bravo ()

PanKrál

Whooow Absolutní bomba ... od první minuty pilotního filmu až po úplný závěr jsem byl vtažený do děje a prožíval všechny osudy posádky. Myslim, že jsem při sledování snad ani nespal :-). Každý končící díl mě nutil pustit si další. Fak paráda jen škoda, že není vícero takovích kvalitních seriálů !!! ()

yazik

Úvodní pilot k tomuto seriálu postavil laťku hodně vysoko a hodně sliboval. První série byla podle mne ještě relativně napínavá, ale postupem času mne seriál začal nudit a ke konci jsem si už jen přál, aby skončil. Charakter jednotlivých postav se měnil jak na běžícím pásu a co je horší, nedokázal jsem si tam nikoho oblíbit (a když už jsem si říkal, že tuhle postavu bych mohl mít rád, tak mne v zápětí vyvedla z omylu). Defacto mne zde takřka každá postava dříve či později začala vadit, což se mi u žádného jiného seriálu nestalo (když nebudu počítat telenovely, které stejně nesleduju) a proto jsem si ani nemohl vytvořit nějaké pouto k tomuto počinu. Naneštěstí ani ten závěr mne už tolik nenadchl. Celý seriál by se dal zkrátit o polovinu a nic by se nestalo. Velká část dějové linie je zbytečně protahována, nesmyslných dialogů přibývá a celkově to na mne působí, jako by se snažili ze seriálu vyždímat co nejvíce. Logika dost často pokulhává, je nahrazena proroctvím a když už nevíme, jak to vyřešit, svedeme to na Bohy / Boha nebo vyšší záměry něčeho nadpřirozeného, čehož je na můj vkus až příliš mnoho. Příběh až příliš jednoduchý, na který se jen postupně nabalují rozvleklé minipříběhy. Seriál je urážkou sci-fi a spíš bych ho zařadil do "žánru" telenovel. Rozhodně to není seriál, který bych si s chutí pustil znovu. 1* za několik bojových scén a za to, že jsem to dokázal dokoukat až do konce, což se dá považovat za úspěch. Zajímavé komentáře: Malarkey ||||||| Dodatek: Skoro bych zapomněl zkritizovat ten neuvěřitelně hloupej spoiler na začátku každého dílu, nechápu, proč to autoři dělají, zničí tím takřka všechno překvapení a celý díl v podstatě řeknou během několika vteřin. Neskutečné a nevídané a rozhodně pro mne špatné! ()

koza3

No takhle zamotanou dramatickou sci-fi pohádku jsem nikdy neviděl. Přišlo mi to jako mix Stargate a Lost. Ze ztracených si bere zapeklitost osudů hlavních postav (naštěstí ne až tak moc zapeklitou jako v Lost) a ze Stargate báječnou sci-fi atmosféru. Bohužel jsem neměl možnost shlédnout původní old-school verzi, ale to je koneckonců možná i dobře, protože jsem nenašel na tomto seriálu víc ja dvě chyby a to jsou spíše perličky, které nestojí ani za zmínku. Celé velkodílo jsem sloupl během pár týdnů a do dneška, když si pustím song ze soundtracku "Kara Remembers" mi stojí chlupy vzrušením. Pro mě nejlepší seriál všech dob - 100% ()

Psychotic17

Po shlédnutí první série musím říct, že jsem příjemně překvapen. Pilotní tříhodinový film mě totiž vůbec nenadchl a většina postav mi připadala neskutečně otravná. Seriál to ale vše obrací k lepšímu. Ačkoli samotné příběhy jednotlivých dílů jsou poměrně jednoduché a nezajímavé, krásně se doplňuje mozaika vztahů a konfliktů mezi postavami a kupodivu i politika, kterou se minimálně první série dost zaobírá, je přinejmenším zajímavá. Takže po zatím zhlédnutých dílech je u mě seriál těsně za zadkem Hvězdné bráně a dávám 80%. ()

Zemřel herec Dean Stockwell

Zemřel herec Dean Stockwell

09.11.2021

Battlestar Galactica dostane pokračování

Battlestar Galactica dostane pokračování

18.09.2019

Kultovní sci-fi seriál Battlestar Galactica se dočká pokračování. Oznámili to zástupci stanice NBC, kteří zároveň veřejnosti odhalili svoji novou chystanou streamovací službu nazvanou Peacock. Jak… (viac)

Drsné holky pro Expendables v sukních

Drsné holky pro Expendables v sukních

09.10.2012

Zpočátku zněly plány studia Lionsgate natočit jakési „ženské Expendables“ jen jako součást kampaně před uvedením druhé mise legendárních vysloužilců. Všechno ale nasvědčuje tomu, že se filmu opravdu… (viac)

Příběh rytíře na televizních obrazovkách

Příběh rytíře na televizních obrazovkách

24.09.2012

To samozřejmě neznamená, že bychom upozorňovali na další reprízu oblíbeného filmu, který v roce 2001 pomohl katapultovat Heatha Ledgera ke slávě. Televizní stanice ABC spojila síly se Sony Pictures a… (viac)