1870, Nové Mexiko. Frank Pierce, zbohatlý nekalými obchody, je nejzámožnějším mužem v zemi. Přesvědčuje pistolníka Lomaxe, aby zastřelil farmáře Jacksona. Pierce dostal farmáře svého času do vězení, aby mohl odkoupit jeho půdu. Jacksonovi se však podaří přetáhnout pistolníka na svou stranu, a sice slibem 100 000 dolarů, které dostane, přepadnou-li spolu Piercův obrněný transportér, převážející zlato. (oficiálny text distribútora)

špaček421

Netypická, ale o to lepší Waynovka. Wayne tu nehraje ani šerifa bránícího vězení, ani tatíka, který zachraňuje svoje syny, a už vůbec ne vojáka, který bojuje se zlotřilými rudochy. Naopak se chystá vyloupit zásilku zlata (sice pro to má omluvu, ale loupež to je), a za tím účelem dá dohromady partu podivných existencí - silného Indiána (!), opileckého odborníka na výbušniny, nerudného dědka s mladou manželkou (nebo otrokyní?) a prohnaného pistolníka. Toho hraje Kirk Douglas, takže je jasné, že ze všech parťáků má největší roli on. Jeho špičkování s Waynem nemá chybu. Vůbec film je dost komediálně založený a rvačka v saloonu jako by vypadla ze Spencer-Hillovek (včetně siláka co přetlačí deset chlapů a vyrazí s nimi okno). Taky je tu troška špagetovosti, jak v námětu, tak třeba ve výskytu kulometu. A ještě ke všemu se Wayne spolčí s celým kmenem Kiowů. Opravdu netypická Waynovka, kterou si u mě po slabém Billy Youngovi vylepšil Burt Kennedy skóre. Jenom je škoda, že Bruce Dern se jenom mihne. ()

Gemini

Zábavná "revenge-heist" historka, stavějící na netypickém vztahu dvou hlavních představitelů. A neobvyklá je i motivace Johna Waynea (tedy, trochu, v jistých aspektech;)). Od filmového studia sázka na jistotu, včetně gatlingu samozřejmě:) Žádná přelomová záležitost to není, a vidět to podruhé asi budete potřebovat jen pokud jste ortodoxní fandové někoho z herců nebo RODOKAPSů. 70% ()

Malarkey

Když se Vám sejdou dva herci – dvě persóny – které nemají společného nic a nemají problém si to dát vzájemně hlasitě najevo, tak buď z toho vzejde průser a nebo záležitost, kde se budete těšit na každý jejich dialog. No a jelikož jsem si zde užíval každé jejich setkání, vychází mi z toho ta druhá varianta. Ta vzájemná rozporuplnost byla absolutně hmatatelná. No prostě do sebe šli pecky. A i díky tomu z tohoto westernu udělali doslova zábavnou záležitost. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $6,000,000Tržby Celosvetovo $6,000,000║ John Wayne a Kirk Douglas si dobre sadli, dobre sa dopĺňajú. /70%/ ()

sud

Svižná westernová jízda s výtečnou dvojkou drsných westmanů - Johnem Waynem a Kirkem Douglasem. Dějově velice prosté, zároveň ale velice dobré. 85%. ()

D.Moore

Příjemný film. Nijak náročná podívaná, líbilo se mi, jak míchá typické westernové prvky s klasickými prvky zlodějských filmů, do toho parťáci John Wayne a Kirk Douglas, Tiomkinova hudba... A milý humor. Tři a půl. ()

gogo76

Westerny J. Wayna odškrtávam postupne a naozaj sklame iba máloktorý. Toto je stávka na istotu, kde ide o zlato, česť a trocha chlastu. Ťažký opancierovaný voz s veľkou bandou pistoleros nesie pravidelne kopu zlata a J. Waynovi to nedá. Zvlášť keď mu šéfuje zloduch, ktorý sa zmocnil jeho farmy. Herecká dvojka Wayne a Douglas si rozumie a zbytok partie v poradí indián, ožran a prchký starec ich skvelo dopĺňa. Plány iba výnimočne vychádzajú na 100% a ani tu to nebude inak, preto je záver tak pozerateľný. Nitroglycerín v rukách alkoholika je nebezpečný, ale dôverujte mu...Fanúšik westernov sklamaný určite nebude. 80%. ()

Kothy

Zajímavý a nepříliš známý western s hvězdným obsazením. Je super vidět Johna Waynea a Kirka Douglase v jednom filmu. Celé se to točí kolem plánu, jak přepadnout obrněný vůz plný zlata. Plán není jednoduchý, vyžaduje speciální jedince. Po pár komplikacích jim už nic nebrání k finální loupeži. Jsou tam i indiáni nebo Mexičani, nic tomu nechybí. Vážně jsem si to užil, a to nejsem westernový fanda. Možná tomu časem přijdu na chuť... "Kde je mých 100 000?" ()

Mariin

Definice klasického amerického westernu s Johnem Waynem a Kirkem Douglasem. Nedosahuje sice kvalit Rio Bravo či Sedmi statečných, ale patří k tomu lepšímu, co v tomto žánru vzniklo... ()

dopitak

Naprosto skvělý western a pro mě velké překvapení, že jsem mězi těmi všemi už přebranými slavnějšími objevil tenhle výtečný kousek. Nechybí tu nic- přestřelky, skvělá rvačka v sallonu, indiáni, podrazy, přepadání, humor. Waine i Douglas se k sobě jako parťáci neparťáci výborně hodí. Navíc to není roztahané a má to spád od začátku až do konce. Vřele doporučuju! ()

rikitiki

Řemeslně slušně odvedený westernový kousek o přepadení, které bylo osobní mstou i příležitostí, jak najít nové spojence a možná i přátele. /3. 9. 14./ ()

Flego

Príjemná klasika s hviezdami westernového filmu. Snímok mieša humor, súboje, bitky, v podstate všetky žánrové postupy. ()

zlabus

Roztomilý mix westernu a heist movie. Nejedná se o nic světoborného, ale je to velice příjemný (nad)standard, který celou dobu baví a příjemně se na něj dívá.70% ()

kaylin

Když si dva herci sednou, tak je to prostě zábava pohledět. Přesně to je případ filmu "Válečný vůz", kde svoje síly spojily Kirk Douglas a John Wayne. Spojení skutečně výborné, hlavně v tom, jak tihle dva dokázali hlásit. Jsou to prostě ti kovbojové, s kterými chcete nějaké dobrodružství prožít. A to se stalo. Zábavné a příjemně odlehčené. ()

DonPedro

Řemeslně dobře odvedený western. Douglas možná nemá charisma Big Johna, tady ale dostal zvláštní bonus od scénáristy – kdo si chce vychutnat závěrečný gag, měl by zbystřit pokaždé, když Kirk nasedá na koně. ()

Martin741

Sympaticky filmecek -- western - s Johnom Wayne-om/ Fort Apache, Red River/ a Kirkom Douglasom /Ace in the Hole, Spartacus/ v hlavnych ulohach. Dejova linia - prepad obrneneho transporteru- nie je na zahodenie. 79 % ()