Domino (Keira Knightley) se narodila do světa luxusu a milovala nade vše svobodu a nezávislost. Opustila kariéru modelky a stala se členkou komanda zabývajícího se chytáním uprchlíků. Začala tak kariéru lovkyně lidí. Film je natočen podle skutečné události. (oficiálny text distribútora)

Anderton

Scottove filmy nového tisícročia asi najviac korešpondujú s pojmom "intensified continuity". V Domino ide ešte ďalej a prelína realitu s fikciou prostredníctvom 90210 chalaňov a zároveň prezentuje informácie divákovi puzzle systémom a nespoľahlivým rozprávaním. Toto je jeho šialená predstava Ameriky a zároveň autorský štýl. Či je to chytrá recesia alebo iba cool demencia, vie iba on a kritici mu to nežerú. Domino sa mi páčilo viac ako som očakával a to mi momentálne k spokojnosti stačí. ()

Kothy

Keira Knightley tu hraje pořádnou tvrďačku. Mickey Rourke je součástí jejího týmu. "Jsem nejmladší babička ve Spojených státech. Je mi 28." :D ()

swamp

Hektický příběh, roztěkaná a místy až epileptická kamera..to je prostě Tony Scott. Jenže vždy má v rukávu trumf, který jeho film vytrhává z podprůměru do lehkého nadprůměru. Tam, kde ve filmu Man on fire excelovala mladičká Dakota Fanning, tady - ani ne tak herecky - "vyčnívá" Keira Knightley. A režisér si to moc dobře uvědomuje, když stále zabírá její nádherné pozadí, nechá ji tančit žhavý taneček etc. Zvláštní tahem je i "dvojité" cameo dvou hrdinů seriálu z 90. let, Beverly Hills 90210. Ian Ziering (Steve) a Brian Austin Green (David) působí ve filmu jako pěst na oko. Ale některým divákům to určitě bude připadat jako "cool" prvek. Možná si Tony Scott připravuje půdu pro pokračování seriálu. :) "That night, my coin was tossed. Heads, you live. Tails, you die. 50/50 chance. Life or death. This ain't Sunset Boulevard. My destiny was life. Life as a bounty hunter." Mno, a proč ty 3 hvězdičky?! Vždyť se 2 hodiny můžete dívat na nádhernou ženskou. :P ()

Slartibarkfast

Mladá a krásná modelka už nechce žít nudný život a tak se dá najmout jako lovkyně lidí. Nepřijde vám to absurdní?Poměrně zajímavý počin, který mne mile překvapil. Keira je pravda trochu marná a plochá herečka, která spíš oslní svým hlubokým šarmem. Nebyla to ovšem jen ona (díky bohu), která táhla celý film a tak byl děj vcelku svěží. Občas jsem se sice malinko ztrácel ve vyprávění, které přerušovaly přestřelky, ale i tak jsem si to docela užil Výborný film na odreagování. 70% ()

cukorek

Tento film mi pripomína spadnuté jablko na zemi o ktoré nejaví nikto záujem a každý do neho ľahostajne zakopne. Dlho som o ňom nepočul a ignoroval ho aj ja, až nakoniec som sa rozhodol ho zodvihnúť, očistiť, ale jeho zlá chuť bola tak citeľná, že ešte teraz mi je z neho na nič. Prvých 5 minút sa javilo ozaj sľubne, ale keď nastúpila "farebná svetelná šou" a strih rýchly ako "vystrelená guľka", začal som mať pocit, že som spadol do dúhového preparátu a že zle vidím. Jediný, ktorý vyznel z pomedzi všetkých postáv pozitívne bol Mickey Rourke. So svojím drsným a chlapským vystupovaním to celé dobre režíroval a ako jediný dal tomu filmu niečo, načo sa nedá zabudnúť. Tony Scott použil veľmi zlý náter (keď zvolil takúto formu a takéto herecké obsadenie) na bez tak skorodovanú podstatu príbehu. Slabých 20%. ()

nash.

Všichni přehrávají jako o život, kameraman neudrží kameru vteřinu v klidu a v bažině neustálého přehazovaných barevných filtrů, zběsilého střihu, nesmyslných klipových kudrlinek a efektů se nakonec utopí nejen příběh, ale i všechno ostatní. Na hladině po celém filmu zůstane jen nuda, byť hodně barevná. ()

Slarque

Tony Scott sympaticky nebere vážně magickou formulku „podle skutečné události“, kterou se v Hollywoodu zaklíná pomalu každý druhý film, a shodí ji hned následujícím titulkem. Přestože scénář vypadá značně přeplácaně, kupodivu se mi zdá, že v něm vše nakonec zapadlo na své místo. Tenhle film sice není postaven na hereckých výkonech, ale žádné falešné tóny jsem v nich nezaznamenal. Největší peckou byla ale forma, hlavně práce kameramana a střihače, taková mezkalinová sekvence, to je prostě pastva pro oči. Muž v ohni mi přišel lepší, ale tohle je taky vynikající film. ()

Tomco

uspesne som sa tomuto filmu vyhybal takmer dva roky. kedze vacsina ludi z mojej top19 hodnotila cislami od tri do pat, povedal som si, ze by mozno stalo za to vyskusat domino aj na vlastnej kozi. bohuzial absolutne sklamanie. sice mame moznost sledovat dve hodiny totalnej pastvy pre oci, netradicne strihy, zabery, filtre, ale pre mna aj samotny vizual posobi zmatocne. nehovoriac o tom, co so mnou robil samotny pribeh. ten je strasny. vlastne ani netusim o co tvorcom vlastne islo. nezaujimave, nudne, dlhe, blbe. vdaka tymto radoby "pozitivam" v pribehu zhnili aj inak kvalitni herci. skoda. a vlastne je mi to u prdele. nikdy viac domino. 50% ()

Tommy987

Už dávno som z filmu nemal také zmiešané pocity ako z Domina. Tony Scott dostal asi voľnú ruku a vybesnil sa maximálnym možným spôsobom. To, čo začal v Spy Game a Man on Fire, doviedol v Domino úplne do absurdna. Zbesilý strih a epileptická kamera sú prítomné počas celej stopáže filmu (viac ako 3 sekundy trvajú možno 3-4 zábery...), pričom niekedy to vôbec nie je na škodu a v akčných pasážach s tvrdou muzikou na pozadí a so samopalmi v ruke protagonistov som si to vyslovene užíval (posledné akčné inferno v hoteli bolo vyslovene geniálne), ale často, keď z hľadiska práve odohrávajúceho sa deja vôbec nemá opodstatnenie, to veľmi lezie na nervy. S kamerovými filtrami to Tony už tiež preháňa a celou formálnou stránkou často skĺza k samoúčelnosti. Príbeh samotný nie je nijak zložitý, len je rozprávaný extrémne komplikovaným spôsobom - nielen že nelineárne, ale ako diváci sme rozprávačkou schválne zavádzaní a klamaní, takže výsledný obrázok sa skladá dosť ťažko, čo ale vôbec nehodnotím zle, lebo takýto štýl rozprávania sa nevyužíva často a na mňa to pôsobilo celkom osviežujúco. Čo ale stojí fakt za pochvalu, sú herci. Všetci do jedného sú skvelo vybraní a odvádzajú výborné výkony. Mickey Rourke tento rok "válí" a po Sin City tu máme ďalší jeho skvelý výkon. Svojho Eda obdaril charizmou a vidno, že sa s úlohou dokázal úplne zžiť. Christopher Walken tradične mierne uletený a táto úloha mi trochu pripomínala jeho postavu z America's Sweathearts, Lucy Liu na krátkom priestore nemala veľmi čo predviesť, ale jej agentka má tiež niečo do seba, Edgar Ramirez je strašne cool a obsadenie "hviezd" BH 90210 bol nápad za milión. Ale kto ruluje plátnu, je Keira Knightley. Jej drzú kick-ass drsňáčku som zhltol aj s navijakom a mal som neskutočnú radosť, že sa konečne mohla preukázať aj v naprosto odlišnej úlohe, než v akých sme na ňu zvyknutí (a mimochodom, kto si to náhodou nevšimol, je nenormálne sexy :)). Skrátka kláňam sa pred ňou a viac podobných úloh pre ňu. Čo na koniec? Aký je Domino film? Ako som už na začiatku naznačill, Tony by potreboval trošičku ubrzdiť, jeho film je veľmi nekompaktný a vyvoláva (asi nielen vo mne) mimoriadne zmiešané pocity. Po prvom pozretí je to za 7/10, ale tentokrát je dosť možné, že ďalšími zhliadnutiami sa hodnotenie bude meniť (a ktorým smerom, to neviem) ()

klerik

Čo funguje pri krátkometrážnom HIRE, nemusí v celovečeráku. Scott je odtrhnutý z reťaze, ale tentoraz mu podráža nohy scenár. Klipový film už z princípu neulahodí každému, ale keď film občas nudí, to znechutí aj otrlejšieho diváka, hlavne keď z filmu srší potenciál. Sú tam scény veľmi pútave (ústredná trojka), ale aj zbytočné (černošky). Scenár skrátka vôbec nepasuje na príbeh o lovkyni ľudí - Priveľa postáv, málo miesta pre hlavných "hrdinov". (Rourkeovi by samozrejme stačilo aj 5 minút na to, aby bol tým najväčším motherfuckerom na plátne). Scott sa snaží o hĺbku a zložité rozprávenie tam, kde mali behať traja lovci a mlátiť všetkých naokolo... ()

Chrustyn

Totální bláznivina. Komu vadily rychlé střihy v předchozím Scottově filmu "Muž v ohni" tak by měl od tohohle dvouhodinového videoklipu dát ruce pryč. Komu však nevadily tak si jich zde užije do sytosti. Film má poměrně slušné hrecké obsazení (i když bývalé hvězdy Beverly Hills mi vadili) a na Keiru se hezky kouká (i když má výraz jak štěně pudla). Kdyby ve filmu bylo více akčních scén klidně bych ještě hvězdu přidal, takhle to je pouze průměr. Ale myslím, že by se měl Tony vrátit k filmům jako byl např. Poslední skaut jinak nám brzo naservíruje něco nepoživatelnýho. ()

LaciLC

Vizuálne osobité, zbesilo akčné, cool hláškové, zmätené, nevyrovnané. Nevadilo by nič, keby to aspoň bolo prehľadne natočené. Oplatí sa to pozrieť už len kvôli tým sexy ženám, zbesilú akciu som už spomínal, ale bohužiaľ nevedel som sa vyznať v deji. Film je aj dlhý, napriek tomu som sa až tak nenudil, skôr som mal dosť zmiešané a rozporuplné pocity. Film od začiatku nasadí šialené tempo, veľmi od neho ani neupustí. Rozhodne sa to dá pozrieť a aj sa zabaviť, no z môjho hľadiska je Domino jeden z najslabších Scottových filmov. ()

korbitch22 odpad!

Největší haluzz pitomina,co sem měl tu čest vidět.Místo nadupané akce,tu máme naprosto nesmyslně poskládané scény,které nemají nejmenší smysl,Scottova kamera mě už vážně začíná srát,scénář sračkovitý a dementní,herci k uzoufání zabití senilitou zkrachovalého režřiséra.V top 5 největších sraček co jsem kdy viděl. ()

mat.ilda

Chudák Tony, nezbylo na něj zdaleka tolik filmařských genů, jako na staršího brášku, a tak u něj často vítězí forma nad obsahem, akorát, že na mě si s naddimenzovaně jasovým i barevným kontrastem nepřijde. Pokud není stejně dynamická náplň, klipový trhanec účinkuje jak červený hadr na býka, zvlášť, když je vystavěný na typově mnou velice špatně snášené trapce, jakou musela Domino být. Vydržela jsem do třetí reklamy - pak už mně byla ukradená i Keira, která se fakt snažila. ()

jojinecko

Kellyho Donnie Darko bola pecka rovno medzi oči, aj preto som bol na Domino viac než zvedavý. Scénár síce je nápaditý, no komplikovaný a zbytočne prekombinovaný a keď sa k tomu pridá "klipová" réžia Tonyho Scotta a strihové orgie, vznikne nudná "akože cool" zlátanina s pár vtipnými a silnými momentmi...Všetko to zachraňuje skvelá Keira, ktorá vie byť zároveň sladká, drsná,sexi aj odporná...Potešila aj sebaparódia hviezd Beverly Hills 90210...Inak ako celok- podpriemerné... ()

Tony Scott chce opravdové gangstery

Tony Scott chce opravdové gangstery

07.06.2009

Kam? K sobě domů asi ne. Ale do svého remaku drsňárny Waltera Hilla The Warriors rozhodně ano. Na filmu už prý intenzivně pracuje a v rámci příprav se osobně setkal s představiteli všech… (viac)

Válečníci Tonyho Scotta

Válečníci Tonyho Scotta

16.10.2005

Režisér Tony Scott ještě ani nevypustil do světa svůj drsný thriller o lovkyni lidí Domino a už vede řeči o své dalším projektu. Bude jím předělávka klasické pouliční gangsterky The Warriors režiséra… (viac)

Co chystá andílek Lucy?

Co chystá andílek Lucy?

06.07.2005

Už je to nějaký čas co jsme naposledy slyšeli o božské dominátorce Lucy Liu. I když co si budeme nalhávat, klíčové je ji vidět, že ano. :) A zdá se, že se máme na co těšit společným jmenovatelem… (viac)