Malý Richie (Macaulay Culkin)  pochádza z najbohatšej rodiny na svete. Má všetko, na čo si spomenie. Súkromnú reštauráciu McDonald, psa Dolara a Claudiu Schifferovú ako osobnú trénerku aerobiku. Niečo mu však predsa len chýba, a to je pár dobrých priateľov. Pri zahájení prevádzky novej otcovej továrne si všimne partiu rovesníkov, hrajúcu na blízkom ihrisku basketbal. Verný komorník Cadbury (Jonathan Hyde) ich pozve do prepychového sídla, aby sa s osamelým Richiem spriatelili. Príjemný večer chlapcovi pokazí zistenie, že komorník deťom za návštevu zaplatil. Okrem toho ho vyľaká i správa, že jeho rodičia zmizli.  Odleteli na večeru s anglickou kráľovnou a po výbuchu bomby boli nútení pristáť niekde na mori.  Tú do lietadla umiestnil osobný strážca, pracujúci pre muža menom Van Douh. Ten sa chce zmocniť ich obrovského majetku. Zostáva odstrániť už len Richieho. To je ale omnoho zložitejšie, ako si pôvodne myslel. Noví priatelia ho nenechajú v štichu. A tak sa začne dramatická bitka, vedená netradičnými prostriedkami malých šibalov... (TV Markíza)

ARI50

Další pokus o zábavu v podání Culkina ale nepovedl peníze ti kamarády nekoupí a příběh v podání záchrany se sice o to snažil ale nebylo to prostě dobré spíš bohatě přehnané. ()

Richie666

a: "Ty vole, máš fakt krutej bejvák"--- b: "Bejvák?!?" --- c: "Domnívám se, pane, že jde o slangový výraz označující dům. Je to idiom." --- b: "Aha." --- a: "Proč mi říkáte idiom?!" Neřekl bych, že je to tak špatné. Zdejší hodnocení je podle mého názoru dost zaujato všeobecnou tendencí posuzovat několikeré pokračování hůře nežli předchozí díly. Tomuto stereotypu se samozřejmě dá čelit jen do jisté míry - ale co byste ještě chtěli, vždyť v tomto případě se jedná o kompletně inovovaný film. ()

BoPo

Sám doma a bohatý nepatrí do rodiny Sám doma. Išlo len o prekladateľský ojeb na divákov. Áno, je tu Macaulay Culkin, áno je ešte dieťa a musí bojovať proti dospelým, ale potešiť dokázala jedine tak Claudia Schiffer v cvičebnom úbore. ()

Chermy

Nebylo to tak hrozný.....viděl jsem mnohem horší "komedie". Ale doporučovat to nebudu:) Oni vám to doporučí na Nově;)...a tam to taky patří..... ()

Marek1991

Film, ktorý má v sebe veľa nápadov. Veľa megalomanských projektov, niekedy prídu človekovi až sci-fi. Tento film patrí medzi moje obľúbenejšie. Najmä predstava života v takom dome, mať všetko, čo si zažiadam, na dvore obrovský lunapark, krásne aleje a záhrady, trezor v hore, obkukanej z jednej z najznámejších amerických pamiatok, prezidentov zobrazených v Mount Rushmore. Príbeh chlapca, ktorý pred peniazmi je ochotný zvoliť radšej priateľstvo a lásku k rodine a blížnym je krásny príbeh pre deti a pre nás výzva, aby sme takúto rozprávku podporili a možno si z nej aj niečo zobrali. Avšak aj na rozprávku tam bolo veľa hlúpostí, naivít a trápnych dialógov. Vizuálna stránka bola tiež niekedy pomaly nerealistická a nekvalitná. Celkovo to však patrí k tým lepším príbehom. ()

corpsy

Dosť preplácaná veľkorozpočtová zábava a asi Culkinova labutia pieseň. Má to dostatok dobrodružnosti, ale v nie veľmi kvalitnom obale. ()

F.man odpad!

Ještě že alespoň někdo má soudnost a tímhle nám kazí Vánoce jen jednou za dekádu... That's not a house, it's a whole 'hood! ()

Kryton

Na základce jsme na to šli se školou. Mě se to v té době líbilo a Culkin ještě se dal snést. Ten "mekáč" bych taky bral. ()

Laxik

Možná blbost, recyklačka a vyždímaná záležitost, ale mě to stejně baví. Záporák už není takový tupec, i když tupec pořád je, a je tady pár odkazů, které stojí za to sledovat, když už vás zrovna nebaví pes Dollar. No jsou to hodně slabě čtyři hvězdy, ale čtyři pořád jsou. S přibývajícím věkem nejspíš uberu. ()

esopesokeso odpad!

Ohromná kokotina!Do 10 rokov možno ako-tak.Ale mal som asi 10 nutkaní počas sledovania tejto sračky vypnúť film.Normálny človek by si mal radčej niečo prečítať, alebo pokecať s niekým, ale vonkoncom nie pozerať túto chudobnú, strojenú a trápnu kokotinu. ()