Malý Richie (Macaulay Culkin)  pochádza z najbohatšej rodiny na svete. Má všetko, na čo si spomenie. Súkromnú reštauráciu McDonald, psa Dolara a Claudiu Schifferovú ako osobnú trénerku aerobiku. Niečo mu však predsa len chýba, a to je pár dobrých priateľov. Pri zahájení prevádzky novej otcovej továrne si všimne partiu rovesníkov, hrajúcu na blízkom ihrisku basketbal. Verný komorník Cadbury (Jonathan Hyde) ich pozve do prepychového sídla, aby sa s osamelým Richiem spriatelili. Príjemný večer chlapcovi pokazí zistenie, že komorník deťom za návštevu zaplatil. Okrem toho ho vyľaká i správa, že jeho rodičia zmizli.  Odleteli na večeru s anglickou kráľovnou a po výbuchu bomby boli nútení pristáť niekde na mori.  Tú do lietadla umiestnil osobný strážca, pracujúci pre muža menom Van Douh. Ten sa chce zmocniť ich obrovského majetku. Zostáva odstrániť už len Richieho. To je ale omnoho zložitejšie, ako si pôvodne myslel. Noví priatelia ho nenechajú v štichu. A tak sa začne dramatická bitka, vedená netradičnými prostriedkami malých šibalov... (TV Markíza)

kratajirka odpad!

Některé scény jsou fakt snad až z déčkových filmů. Jedno poselství ten film má - rád bych aby to bylo i ve skutečném světě, kdy děti snobů resp. bohatýrských rodinek přijdou do čtvrtí, kde jediným bohatstvím je mít přátelé a stráví s nimi alespoň jeden den. ()

Mountain

Jak říká české pravidlo nebo přísloví: opakovaný vtip přestává být vtipem. Zrovna tak mi připadá neustále opakované téma bohatého malého fracka, který si může dovolit, co chce. Je to až nemravné a hlavně trapné. ()

m.a.rtin

Bylo pro mě velké zklamání, když jsem tento film poprvé viděl a zjistil jsem, že tam nehraje ani Macaulay Culkin, ani žádní dva zlodějíčci, ani se nekoná žádná bytová vloupačka. Takže vlastně nechápu ten název, každopádně, toto se tvůrcům dost nepovedlo. ()

Wiceman

Když jsem byl malej, uchvacovali mě spíš ty katapulty, horský dráhy a další věci, ze kterých děti normálně tečou. Když jsem se na tohle koukal po delší době (a tedy již v dospělosti) uchvacovala mě spíš myšlenka mít 60 bambilionů dolarů a k tomu vlastní mount Rushmoor :D Ano, je to dětsky blboučké, ale jednou za čas se na to rád podívám. I ten Maculay mě tu nesere tolik jako v jeho debutech Sám doma filmů. I ti rodiče jsou fajn a padouši jsou správně slizcí. Nejvíc jsem si však oblíbil postavu Cadburyho, jehož hraje Jonathan Hyde. Ten chlap se prostě do rolí aristokratů nebo do jejich sluhů hodí. Film vás naplní takovým odpočatým dojmem a pohodou. Asi proto není špatný si ho občas jen tak z recese pustit pro lepší náladu. I přesto však hodnotím třemi hvězdami, protože za víc tenhle skvost prostě nestojí. Pustit, zkouknout, vypnout, zahodit a zas někdy příště. Třeba za pět let :D ()

RedRose991

Ako dieťa som si film veľmi užívala a myslím, že je aj určený primárne deťom, takže v ňom netreba čakať nič viac. Veľmi príjemná a vtipná oddychovka, síce naivná, ale tak, ako sa to do tohto štýlu filmu hodí. Netreba v ňom hľadať žiadnu špeciálnu logiku a hlboké posolstvá a myšlienky, len si ho užiť. ()

710.cz

Vůbec nechápu většinu komentářů: film je určený pro děti a dětem se líbí, tak tu ze sebe těmi hlubokými analýzami nedělejte mamlase. ()