Star Trek VIII: Prvý kontakt

• Česko Star Trek VIII: První kontakt (viac)

Bitva o záchranu budoucnosti začala. Americký film na motivy slavného seriálu.  V pořadí osmý film (a druhý s posádkou Nové generace), nazvaný Star Trek: První kontakt (1996), patří bezesporu v sérii k těm nejlepším. V něm posádka hvězdné lodi Enterprise, vedená kapitánem Picardem (Patrick Stewart), podnikne bojovou misi do minulosti, přesněji řečeno do 21. století, aby zachránila budoucnost naší planety. Expanzivní civilizace Borg se totiž pokouší zabránit prvnímu kontaktu, ke kterému došlo 4. dubna 2063, aby mohla kolonizovat Zemi, nechráněnou spoluprací s dalšími vesmírnými druhy. Vedle neohrožené posádky Enterprise hrají důležitou roli v příběhu excentrický vynálezce nadsvětelného pohonu Zefram Cochrane (James Cromwell) a jeho černošská spolupracovnice Lily (Alfre Woodardová). (oficiálny text distribútora)

arnecht

Jeden z nejlepších Star Trekovských filmů. Vřele doporučuju. Dodatek: "Podle výzkumů Hvězné flotili, Borgské implantáty mohou dráždit pokožku." :) ()

Mandalorian

Jeden z nejlepších možná dokonce i nejlepší díl série Star Trek. Výborně zpracovaný, skvělý scénář a hudba, u které vám chvílemi běhá až mráz po zádech. Něco neuvěřitelného. 100% Hororové prvky vás nenechají v klidu, to... se nedá popsat. To se musí vidět. ()

Kingjiri

Žádný filozofování, jasně daný charismatický nepřátelé a slušný akční scífko je na světě. Scény na Enterprise s Borgama byly perfektní. Menší vadou na kráse však byly scény na Zemi, kterejm sice nelze upřít sympatickou snahu o odlehčení celýho snímku, jenomže často narušovaly pěkně rozjetý akční tempo/napínavý scény. I přesto ale silnej adept na nejlepší Star Trek film klasický série (do dílu X:Nemesis), kterej jsem určitě neviděl naposled. ()

Bobšule

Jeden z nejlepších stratrekovských filmů. To bezpochyby, ale osobně tam jedné věci nemohu přijít na chuť. .. Film je to příjemně akční, má i dost humorných pasáží ("tak tohle nejsou Švédové..." apod.), ale mně vždycky celý film nakonec nějak zničí borgská královna laškující s Datem. To na mě působí vyloženě odpudivým dojmem. A nikoli proto, že má, ale proto, že mi to přijde jako kdyby utekla z nějakého japonského scifi porna. Což ve svém milovaném - pravda, místy až skoro bezpohlavním - ST-TNG nejsem příliš ochotná rozdejchávat. ()

RajAthen

Díly s Borgy mě vždy bavily, jen jsem nepobral, proč se, safra, nevrátili časem kupříkladu do doby renesance. Myslím, že astronomové té doby by toho moc proti nim nesvedli... ()

E lan

Startrekovská klasika, jeden z nejlepších filmových počinů Nové generace pokud ne přímo ten nejlepší - filmu nechybí humor (ač jako vždy seriálově naivní), dobré triky a slušný příběh. Tehdy bylo zaděláno na dlouhou sérii... ()

diodoros

Jedna z najlepších častí filmovej série Star Trek a určite najlepšia časť s posádkou kapitána Picarda. Výborné efekty a masky, hudba Jerryho Goldsmitha výborná ako vždy, kvalitný námet a scenár a dobrí herci. Picard s posádkou sa opäť stretáva s Borgami a pri zastavení ich plánu sa dostáva do minulosti... Témami sú tentoraz problémy ľudstva (a konfrontácia "vyspelejších" ľudí s ich "nedokonalými predkami" a zamyslenie, či ľudia naozaj za ten čas dostali rozum alebo si to len myslia) a pomsta vedúca až k sebazničeniu (Moby Dick). Film je jeden z najakčnejších v sérii (hneď na začiatku je veľká perfektne spracovaná bojová scéna) a tempo nestráca až do konca, vďaka čomu film ubehne ako voda. Frakes sa ukázal nielen ako jeden z hereckých ťahačov, ale aj ako schopný režisér a natočil jeden z najlepších dielov v celej sérii. ()

Shakaar

Co se týče vizualních efektů, akčních scén a příběhu určitě povedenější než při předchozí premieře TNG filmové serie. Režie se ujal Jonathan Frakes, podpořen scénařem Ronalda. D. Moora z toho udělalo asi nejlepší Star trek s posádkou z TNG. Na to. že to byla jeho premiera tak se toho ujal se ctí a posunul Star trek tam, kam to možná více potřeboval, přestože postava borgské královny a její následná úloha nejen ve filmu, ale ve Voyageru se stala diskutovanou o jejím přínosu. Nicméně film nepostrádal akci, horrovovou atmosféru (asimilované části lodi, členové posádky...), sem tam humor, odvrácenou část jednotlivých členů posádky, či dokonce konfliktní situace. Bylo to obecně více cinematičtější, kolisy byly světleji nasvícené, odpovídala k tomu více výraznější hudba než v předchozím filmu. Film představil novou "hero ship" v podobě Enterprise - E, která nejnže vypadá skvěle na širokém plátně, ale i v rámci světa Star treku. Dodnes považuji tento film jako prototyp toho jak by měl vypadat Star trek na širokém plátně. Je škoda od toho trendu tvůrci v případě Star treku IX. a X. ustoupili. ()

Ceberus

Upozornění pro fanoušky seriálu Nové generace - najděte si verzi s dabingem, který obsazením odpovídá seriálu, jinak vám to bude trhat uši. Pan Burns ze Simpsonů jako kapitán Picard a do toho Riker s hlasem Picarda, to je fakt na palici. 😄 (Na to dokonce existuje parodický sestřih ze dvou dabingů, kde Soukup-Picard vede dialog se Soukupem-Rikerem.) ()

perutman odpad!

Tenhle film je ale blbost. Ani nevím kde mám začít. Od neskutečně pitomě jednajících charakterů po naprosto "úžasné Borgy", kteří se morfují snad ještě víc než Indiáni z Mayovek, na každého mrtvého vyskočí 20 dalších. Třešničkou na dortu je scénář, ve kterém funguje princip "Deus ex machina" snad více něž kdekoliv jinde. I loutkové divadlo působí opravdověji než tenhle paskvil, který mi svou tupostí neskutečně zvednul mandle. ()

kovarex odpad!

Nechápu zdejší hodnocení filmu, příjde mi totiž špatný po všech směrech, zápletka a logika-katastrofa, dialogy-klišé bez nápadu až na půdu, herecké výkony-nula nula nic ()

karlee

Známkování jen tak od oka, po půl hodině jsem přepnul. Jen si tady poznamenám, že tam nějaký sci.fi Mirek Dušín cestuje v čase, zachraňuje svět, karbonizuje uhlohydráty a podobné serepetičky. ()

celticek

Rasa Borg je v klidu,Goldsmith nezklamal,zajímavá pointa,všecko tak nějak za 3.. Po dalším shlédnutí musím jednu hvězdu přidat, v rámci Star treku rozhodně jeden z těch lepších dílů. ()

Gromit

Dle mého názoru nejlepší díl původní ságy Star Trek. Ba co víc, tolik napětí (místy je První kontakt vyloženě hororovou podívanou), akce a humoru (který obstarává zejména James Cromwell) se v jednom filmu hned tak nevidí. Že nepatříte mezi trekkies? Nevadí. První kontakt by se měl líbit každému, kdo má rád kvalitní sci-fi filmy. ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze