Star Trek VIII: Prvý kontakt

• Česko Star Trek VIII: První kontakt (viac)

Bitva o záchranu budoucnosti začala. Americký film na motivy slavného seriálu.  V pořadí osmý film (a druhý s posádkou Nové generace), nazvaný Star Trek: První kontakt (1996), patří bezesporu v sérii k těm nejlepším. V něm posádka hvězdné lodi Enterprise, vedená kapitánem Picardem (Patrick Stewart), podnikne bojovou misi do minulosti, přesněji řečeno do 21. století, aby zachránila budoucnost naší planety. Expanzivní civilizace Borg se totiž pokouší zabránit prvnímu kontaktu, ke kterému došlo 4. dubna 2063, aby mohla kolonizovat Zemi, nechráněnou spoluprací s dalšími vesmírnými druhy. Vedle neohrožené posádky Enterprise hrají důležitou roli v příběhu excentrický vynálezce nadsvětelného pohonu Zefram Cochrane (James Cromwell) a jeho černošská spolupracovnice Lily (Alfre Woodardová). (oficiálny text distribútora)

RomaS

Moje srdcovka a rozhodně nejlepší ST film. Picardův tým se vším všudy pojatý akčněji jako série o Voyageru. Grandiózní začátek bitvy flotily s borgskou krychlí střídá návrat do minulosti, kde se snaží kybernetičtí borgové urvat poslední šanci a asimilovat třetí světovou válkou zdecimovanou Zemi. Samozřejmě by to nebyla Enterprise, aby nezarazila dobyvačné choutky nenažraným Borgům a nevykopala je zpět do Delta kvadrantu. Celý film má prostě spád, napětí, humor a místy i hororovou atmosféru. Jsem si jistý, že se u toho bude dobře bavit i divák nesledující StarTrek. ()

Sentinel

Zatím jednoznačně nejlepší celovečerní Star Trek (za pár týdnů možná změním názor, no uvidíme:) .. tak nakonec nezměním). Borgové se vracejí v druhém delším pokračování (dvoudílný The Best of the Both Worlds se zřejmě za celovečerák nepovažuje) a Enterprise-E zase jednou musí zachraňovat alfa kvadrant. Výtečná akce a posádka Nové generace v nejlepších letech. Pro fanouška Star Treku jasná povinnost. ()

Peťko

Najlepší Star Trek film vrátane starých dielov. Dej je pútavý, efekty slušné, televízny herci prekonávajú sami seba. Prekvapujúco dobrý film. ()

Trinculo

Já jsem Borgové !!! Aneb za vším hledej ženu. Výborný Star Trek, série opět dostává nový dech, předznamenaný zničením Enterprise v minulém díle. Nový desgin lodi, nový design uniforem, ale také podstatně akčnější zpracování a větší přístupnost pro širší okruh diváků. Podle mně jeden z nejlepších Star treků. ()

schwejk

Po Návratu domů jednoznačne nejlepší Star Trek - napětí, akce a Frakesovy ksichty a hlášky - bezvadná kombinace. Takhle měly vypadat i ostatní filmy s "Novou Generací"... ()

kishi_SO

nemozem si pomoct ale zboznujem Star Trek, v ktorom sa objavy Picard! I tato cast rovnako ako Generacia poskytla vsetko! Napetie, akciu, trosku humoru. Na 5* tomu este nieco chybalo ale i tak vynikajuce!! P.S.: Borgi???? Nejsou to Svedove??:-DD ()

gu-staff

Nejlepší obsazení Star Treku (pro mne). Borgové rules...Výborná oddychová záležitost, která pořád trochu smrdí seriálem, ale v tomhle případě mi to vůbec nevadí, spíš naopak. Spousta narážek a vysvětlujících momentů pro fandy. A jako třešnička na dortu - DAT! ()

HakuSaku

Určite môj top Star Trek film, ktorý si vždy rád znova pozrem. Tá hláška z filmu (Borgovia? To sú nejakí Švédi?) nemá chybu. ()

retrix

Skvěle natočený i zahraný film. Pro fanoušky sci-fi mohu jen doporučit. Byla tam i jedna taková povedená taškařice, když Lily říká Picardovi, že postavit tuhle loď muselo stát peněz, tak Picard odpovídá: " V budoucnu již neexistují peníze, lidé neshromažďují majetek ale žijí proto, aby pomáhali lidstvu". Hezká komunistická myšlenka, ale myslím, že takhle budoucnost určitě vypadat nebude. ()

peaceNwar

Zaujímavý námet, síce trochu primitívna réžia a občas zlyhávajúca dramatická línia, ale vďaka skvelému nápadu a celkom ušlým dialógom sa z toho v druhej polovici vykľuje veľmi slušná startrekovka. Predovšetkým ma ale nadchla tá myšlienka, tá myšlienka... Po prvom a štvrtom dieli pravdepodobne najlepší diel, aj keď mu možno čo to vyčítať, ale predsa to z nás robí jedinenčných ľudí, nie? Čo by to bol za svet len s dokonalými indivíduami, navlas rovnakými? ()

Scaevola

Patrně nejpovedenější z druhé generace klasických filmů, ale pořád je to roztomile naivní a neskonale vědecky positivistický Star Trek. Triky jsou vynalézavé, leč nepřesvědčivé, scénář se drží obvyklých šablon a každá postava si přijde na své, ale občas cosi skřípe (polovina posádky je vyvražďována a ta druhá honí bláznivého chlápka po lesích?). Z dnešního pohledu přes mrazivé Společenstvo a jeho královnu už jen lehkovážné vzpomínání. ()

rigby

Návrat ke kořenům. Vizuálně opět krok kupředu, ale stavbou příběhu se vrací kamsi zpátky. Navíc se nepodařilo zcela přenést atmosféru prvních dílů, proto tento film hodnotím jako silně průměrný. ()

Vostok

miluju star trek a borgy a všechno v něm super film:-D temnej akční a cestování v čase takže dokonalost:-D a navíc to vše jde plynuje a bez nějakych motanic ze kterych by jste nechapali vše jde dobře a pochopitelně hned na první shlednutí :-) dost akce ve vesmíru a dole na zemy se odehraval historický okamik a zaroven příběh dobrýý příběh a ne jak ten guláš prosračkovanej digitalníma hovnama kam to jen jde jak to je v star trek do temnoty to je nejhorší film o star treku podle mě :-) všechny ostatní sou lepší i ty z 80 let i ten první film z roku 79 mě bavil víc a napínal mě a chtěl sem vědět víc a pamatoval sem si vše po prvním shlednutí ale ST do temnoty? 5x sem to videl a konečně si to pamatuj uo co tam jde a to je dukaz že je to zamotany a na poprve z toho em měl uplny hovno , jen akce a akce a triky a triky a příběh? ten je tam upa smotanej nějak uchylně divně no hnus ae to je o jinym filmu co se tyče prvniho kontaktu tak to je dokonalej film vzhledem k jeho postavení . :-) ()

PeteBuck

Vynikajúci film. Dúfal som, že sa Picardova posádka udrží na plátne dlhšie. Po slušnej sedmičke prichádza tento skvelý film, potom to už malo zostupnú tendenciu. Kombinácia klasického Star Treku, cestovania v čase a jedného z najväčších nepriateľov Federácia (Borgovia) urobili z tohto filmu parádne sci-fi. Prvky hororu, humoru, všetko podané na striebornom podnose. Pánovi Frakesovi musím za tento film udeliť poklonu. K tomu fantastická hudba Jerryho Goldsmitha, cameo Roberta Picarda (skoro som odpadol od smiechu). Borgovia už nevyzerajú ako pomalí trubirohovia ale ako banda, ktorá, ak sa objaví na scéne, tak nie je nikoho, kto by si pred nimi nesral do nohavíc a ak nie je kam zdrhnúť, tak treba dúfať, že asimilácia nebude bolestivá a dlhá. Ďalšiu vec treba povedať. Patrick Stewart a Brent Spiner sú naozaj fantastickí herci. Je vidieť, že v tomto filme je to dosť o nich. Ostatní slušne sekundujú, ale kapitán a Data sú tu ako hlavní protagonisti. Dej má spád, neustále zvraty, zábava, napätie, všetko vyvrcholí veľmi pekným finále. Takto mali vyzerať všetky filmy novej generácie. Myslím to tak, že mali byť takto kvalitné. ()

Desmi

Spousta sentimentu, ale balancování na hraně důstojnosti ustáli tvůrci vcelku dobře. Škoda jen, že je nutné k plnému pochopení děje vidět předešlé díly, což se samozřejmě dá u 8. dílu čekat, ale drobná rekapitulace na začátku filmu by nebyla ke škodě. ()

Dvojirakri

Pořádně temný ST film, od začátku do konce, prakticky bez humoru! Konečně Borgové, a jako bonus první kontakt! Myslím že tady už nešlo nic udělat líp! Jen jedna výtka - to zprasené české znění na VHS, achjo... ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze