Star Trek VIII: Prvý kontakt

• Česko Star Trek VIII: První kontakt (viac)

Bitva o záchranu budoucnosti začala. Americký film na motivy slavného seriálu.  V pořadí osmý film (a druhý s posádkou Nové generace), nazvaný Star Trek: První kontakt (1996), patří bezesporu v sérii k těm nejlepším. V něm posádka hvězdné lodi Enterprise, vedená kapitánem Picardem (Patrick Stewart), podnikne bojovou misi do minulosti, přesněji řečeno do 21. století, aby zachránila budoucnost naší planety. Expanzivní civilizace Borg se totiž pokouší zabránit prvnímu kontaktu, ke kterému došlo 4. dubna 2063, aby mohla kolonizovat Zemi, nechráněnou spoluprací s dalšími vesmírnými druhy. Vedle neohrožené posádky Enterprise hrají důležitou roli v příběhu excentrický vynálezce nadsvětelného pohonu Zefram Cochrane (James Cromwell) a jeho černošská spolupracovnice Lily (Alfre Woodardová). (oficiálny text distribútora)

Marg

Jeden z nejlepších Star Trek filmů. Kapitán Pickard, Enterprise, zajímavý námět, Borgové, včetně Jejího Veličenstva Královny. Co víc si přát. Myslím, že tenhle film si velmi slušně užijí nejen skalní fanoušci Star Treku, ale i ostatní, kteří prostě mají jen rádi dobrou sci-fi. ()

Max Q.

Na Star Trek možná dobré, ale jinak je to běžný, spíš podprůměrný sci-fi film. Klišovitý, kýčovitý s pár slabými pokusy o vtípky. Podruhé vidět nemusím. ()

Squib

Vzhledem k tomu, že nemám ráda původní sérii Star trek a vyrostla jsem na nové generaci, je pro mě První kontakt zatím nejlepší Star trek Film. ()

axik

Z filmových STček ho mám nejdraději, výborný děj, hlavní zápletka se točí kolem Borgů, konečně také víme, jak došlo k prvnímu kontaktu, prostě elitní ST film. ()

Pierret

Zatím nejlepší Star Trek film. Nabízí geniální mix seriálové zápletky, staré země, historie světa Star Treku a osobních příběhů velkého vynálezce a kapitána posedlého Borgskou hrozbou. Vůbec považuji Borgy za jeden z nejlepších nápadů, které kdy autoři Star Treku vyplodily. ()

JasonV

Star Trek, ktorý má všetko čo akčné scifi má mať, akcia, humor, napätie, perfektné triky, plus borgovia a postava Zefrana Cochrana ako bonus. ()

Bratr

ani nevím, co od startreku chtít, jestli klasickou koncerzační zápletku, nebo efekty protkané vesmírné bitvy, První kontakt ale dokázal nabídnout jinou alternativu a já jsem byl moc spokojený....navíc mám slabost pro ožralé hrdiny. ()

Goodmen

Tak tohle je pořádný nářez. Dobrá zápletka s Borgy a k tomu navíc cestování v čase. Co víc si přát? K tomu ještě spousta akce, naše minulost na Zemi. Skvělý James Cromwell a pak ti ostatní, skvělé triky, opět vtipné. Prostě skvělá jízda, jedna z nejlepších (z Picardovské části Star Treku ten nejlepší). ()

Weirdman

Ďalší Trek a opäť iný ako ktorýkoľvek predtým... A pravdupovediac táto temná Frakesova vízia funguje asi zo všetkých najlepšie... (●) ()

DooFooS

Patrick Stewart je velice charismatický kapitán neohroženě vedoucí Enterprise za dalším dobrodružstvím, které je tentokráte akčnější i napínavější, než bylo do té doby obvyklé a navíc je zde spousty cenných informací pro každého milovníka Star Trecku. ()

heavy66

horrorový Star Trek a Alice Krige jako temná královna. Zajímavé je, že hrála jako mladá také v jednom díle Profesionálů, ačkoliv to své filmografii uvedeno nemá ?! ()

Trumper

Zaslouženě nejlépe hodnocený Star Trek (tedy dle člověka, kterého seriály celkem minuly)… a taky nejvýživnější.___ Zatímco Robertu Wisemu trvalo celých 35 minut než s raketoplánem jednou obletěl Enterprise a pak ji vyparkoval z doku, Jonathan Frakes stihl za poloviční čas proměnit 9 miliard lidí v Kyborgy a taky zorganizovat invazi Švédů na palubu Picardovy lodi. Ale abych byl férovej - proti Star Trek: The Motion Picutre vůbec nic nemám, jenom ten skok mezi filmy s původní posádkou a Prvním kontaktem je snad ještě hmatatelnější než mezi ST:X a Abramsovým ST:XI. Jestliže Star Trek z roku 1979 byl filozofující směsicí Vesmírné odysey a Solaris (a mně osobně se to líbilo) pak Star Trek z roku 1996 připomíná atmosférou spíše Vetřelce, a to aniž by ztratil cokoli ze svého trekovského půvabu.___ První kontakt je po všech stránkách výpravnější, trikovými efekty nadupanější (paradoxně se mu v tomto vyrovná jen setkání s V’Gerem z prvního filmu), zábavnější, temnější a po celou dobu napínavější než všechny předchozí filmy. K tomu třeba přičíst návrat geniálního Goldsmitha, prvotřídní hlavní záporačku a cestování časem, bez kterého se téměř žádný dobrý filmový Star Trek neobešel. 95% ()

Metal.God

Jedná se o mé první filmové/seriálové setkání s Borgy, kteří na mě zapůsobili jako jedna z nejlepší mimozemských ras celé kinematografie. Napůl organičtí a napůl technologičtí mimozemšťané se schopnostmi asimilace a přizpůsobování se útokům na ně, pracující kolektivně. Poprvé jsem se také setkal s postavou Doktora, který zde ale má jen malé cameo. Předcházející díl byl velmi slabý, a tak nás až tento plně seznámí s novou posádkou. Data znovu exceluje, ale tentokrát už je poražen Jean-Luc Picardem, který ale stále není ve své kůži. Příběh je napůl o cestování časem a napůl o Borgech (i když jsou příběhy navzájem propletené). Příběh o cestování časem je zase odlehčený a Zefram Cochran není moc sympatická postava. Příběh o Borgech je vážnější. ()

Bajislaw

Pokud jen jediný filmový Star-Trek, tak tenhle! Zřejmě jediný film, který dokázal úspěšně skloubit sci-fi, akci, horor a komedii ve funkční celek. Jasný důkaz režijního umu Johnatana „Rikera“ Frakese. ()

Matamoroz

Nechci být nespravedlivý. Některé pasáže filmu byly dobré, jiné mi trochu lezly na nervy... Určitá papundeklovitost, která mi v případě seriálu nevadí a má svoje kouzlo, mě u celovečerních filmů otravuje. Silné pasáže byly určitě s Jean- Luckem a Borgem. Naopak Zefram Cochrane by možná vynalezl tak akorát šlapací auto nebo papiňák. Celý film provází tak trochu atmosféra televizní inscenace. Dvacet obyvatel Země, raketoplán ve stodole...tři hvězdy. ()

blondboss

Kapitán Picard je späť aj so svojou posádkou, ktorá brázdila vesmír dlhých 7 rokov a film sa aj niesol v podobnej nostalgii so zameraním na najzaujímavejší nepriateľský element celého seriálu. Stávka na Borgov bola zo strany Frakesa stávkou na istotu a on to dobre vedel. Vylepšené scény, vylepšené vizuálne efekty a taktiež zaujímavé akčné sekvencie priviedli tento film do vôd kultovosti, aj napriek tomu, že mal pár hluchých scén a miest. 75 % ()

Little

I po těch letech stále úchvatné, dějově neotřelé se skvělými hereckými výkony v hlavních i vedlejších rolích a výbornými efekty. Hudba Jerryho a Joela Goldsmithe nádherně podbarvuje celý film. Cameo Roberta Picarda (Holodoctor) mi vyloudilo úsměv na tváři. :-) ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze