Jake Wilkinson už pred rokmi stratil chuť tráviť vianočné sviatky so svojou rodinou v New Yorku. Tento rok má však na otravnú oslavu Vianoc veľkú pohnútku otec mu sľúbil ako darček pod stromček červené Porsche z roku 1957, ak príde domov. Cestuje s kolegami z univerzitného futbalového tímu, ktorí však naňho zabudnú uprostred púšte v Kaliforni, aby sa mu pomstili, za jeho nekorektné správanie. Oblečený v santovskom kostýme, s prilepenou bielou bradou, bez peňaženky, bez peňazí, bez kreditnej karty. Ba čo je horšie, jeho kolega z mužstva Eddie, dokonca teraz flirtuje s Jakeovou priateľkou Allie. Čo s tým? Jake sa vyberie na najťažšiu cestu svojho života, počas ktorej spoznáva nielen sám seba, ale aj pravý význam Vianoc... (oficiálny text distribútora)

Pokryvac

Toto je pre mňa typický príklad pohodovej vianočnej komédie made in USA. Je to príjemné, dynamické, nenáročné. Páči sa mi, že je to vlastne road movie a tým pádom je film neustále v pohybe.Vyjadrením 4* v skutočnosti hodnotím zábavnosť filmu. Nezáleží mi na tom, že je občas hlúpy alebo predvídateľný, totiž blížia sa Vianoce a mne bolo pri sledovaní tohto filmu príjemne a pocítil som pri ňom na jazyku tú sentimentálnu pachuť, ktorá predsa k Vianociam patrí... ()

Malarkey

Koho napadne natočit film o americkém parchantovi, kterýmu se nechce na Vánoce domů a tak mu fotr navrhne, že když dorazí na vánoční hostinu včas, tak dostane klíčky k zánovnímu Porsche? Snad opravdu jenom Amíky. ()

Dever

Jedna z ďalších lepšie vydarených vianočných komédií, ktorá určite pobaví. Vysadení v púšti v santovskom kostýme bez , peňazí, peňaženky a kreditnej karty. No a cieľom je sa dostať domou na Vianoce, kvôli červenému Porshe. To je dosť dobrý základ na dobrú komédiu, ktorou "Na Vianoce budem doma" určite je. ()

Shit

Mě to moc dobrý nepřišlo, takovej typickej vánoční střeštěnej film, kterej je fakt jen minimálně vtipnej. Jedinný co mě potěšilo byl fakt že sem na první pohled poznal toho kluka z Kutila tima v hlavní postavě, ale on sám byl jinak dost trpnej, stejně jako celej příběh. Ale abych zase jenom nekritizoval, tak musim říct, že to koukatelný je, ale nic co bych musel vidět dvakrát ()

Djoker

Bláznívá jízda napříč Spojenými státy vstříc rodinným hodnotám pod taktovkou Disneyho snad ani nemůže dopadnout špatně. Vánoční závod Santa Clausů je úlet největší. V zajímavém kontrastu jsou představitelé dvou hlavních rolí. Pro Thomase šlo o poslední velkou roli ve filmu, zatímco Biel dostala poprvé prostor zazářit. ()

MM_Ramone

Aj keď je leto v plnom prúde a vonkajšie teploty atakujú tridsať stupňov, zalovil som vo svojom videoarchíve a vyhrabal z neho film z vianočnou tématikou. Mal som chuť na nejakú pohodovú, nenáročnú, vianočnú komédiu. Moja voľba padla na snímok "Na Vianoce budem doma" (I'll Be Home for Christmas) z produkcie filmovej spoločnosti Walt Disney Pictures, ktorý v roku 1998 natočila režisérka Arlene Sanfordová. Svoj účel to splnilo. Bolo to také malé letné pripomenutie Vianoc. Jednoduchá americká vianočná komédia v štýle road movie. ** ()

freddy

Tak toto je další z několika vánočních filmů od studia Disney. Tento film je zajímavý v tom, že spojuje hned několik žánrů najednou. Já jsem tedy, musím se přiznat, ještě takto mnohožánrový vánoční film neviděl. Takže v první řadě, jak už napovídá název, je to film vánoční. Dále je to film bezesporu rodinný (to je zase jasné z toho, že je to film od Disneyho). Zároveň však může tento film fungovat i jako teenagerovská komedie (hlavnímu hrdinovi je 17 let). A tím posledním žánrem, do kterého film spadá, je road-movie. Hlavní hrdina je totiž téměř po celou dobu filmu na cestě domů a vystřídá celou řadu dopravních prostředků a potká všelijaké lidi. Takže sami vidíte, že film v sobě kloubí několik žánrů, a díky tomu může oslovit více diváků. Já se tedy každopádně velice bavil a nechápu, že jsem si ten film pustil až teď, když už ho mám nějakou dobu nahraný z TV. Hlavní hrdina mi byl velice sympatický, stejně jako jeho dívka v podání úžasně svůdné Jessicy Biel. Jinak dějově je to velmi primitivní film, který je však zároveň nápaditý a velice vtipný. Já jsem se tedy alespoň bavil a celý film jsem si užil. Od filmu jsem měl velká očekávání a rozhodně mne nezklamal. A o příštích Vánocích si ho stoprocentně pustím zase. Je to za čtyři hvězdičky. ()

JohnnyD

Kvalitná vianočná komédia, ktorá ťaží z pohodovej vianočnej atmosféry a čara road movie potenciálu, ktorý je v prírode USA. Herci hrajú dosť dobre a dokonca mi nevadila ani Jessica Biel, ktorú pre 7th Heaven nemám moc v láske. Na Vianoce zaručená pohoda. ()

Indiana

Příjemná vánoční komedie, ve který hraje syn Kutila Tima a Jessica Biel. Má to svoje slušný momenty, doteďka si pamatuju hlášku "Jen hrnec má tak nádherný uši jako ty": O vánocích tenhle film sedne. ()

Ilicka

Na vánoce plné sentimentu dobrá komedie s několika vážnými a několika vážně trapnými momenty... Ale co dělat 23.12.? Dostihla mě díky tomu vánoční atmosféra... Malý španěl v nemocnici byl úžasný... Jenom mi neleze do hlavy, proč jsou všichni představitele teenagerů tak hezouncí...:D ()

ARI50

Dobrá vánoční pohodovka, herci známy pro některé a někdy i slušné vtipy. Nelíbil se mi akorát Santa v poušti jinak to svůj účel vánoční atmosféry splnilo v pohodě. ()

Eldrick

Tak tuhle příjemnou a neškodnou teen - vánoční komedii si pamatuju ještě z dob, kdy sem měl HBO... dodnes si pamatuju, že to na mě jako 15 letýho puberťáka zapůsobilo svou jistou dávkou vánoční atmosféry... ()