Úspešný manažér Tim má byť po rokoch práce vo firme povýšený. Jeho šéf ho pozve na večeru, kde budú aj ďalší Timovi kolegovia, a zoznámi ho s pravidlami súťaže Večera pre blbca. Každý z hostí má za úlohu priviesť čo najväčšieho hlupáka, idiota či exota. Tim sa zverí svojej priateľke Júlii, ktorá záležitosť odsúdi, a tak jej Tim sľúbi, že sa večere nezúčastní, aj keď sa tým pripraví o vytúžené povýšenie. Keď však náhodou stretne Barryho, ktorého koníčkom je vypchávanie myší, ktoré používa na tvorbu umeleckých diel,  uvedomí si, že s Barrym by mohol na večeri dosiahnuť veľký úspech a možno aj vyhrať. Len čo sa to Julie dozvie, nahnevaná odíde. Kolotoč zmätkov, ktoré vyvoláva Barry svojou snahou pomôcť Timovi, sa ešte len začína. Omylom pozve k Timovi domov jeho bývalú milenku, Júliu vyhodí z bytu a prekazí obchodnú schôdzku s najväčším obchodným partnerom firmy. Všetko nezadržateľne speje ku skaze Timovho osobného aj profesionálneho života. (TV JOJ)

zolo23

Nehorázna nudná sračka a najnepríjemnejšie "prekvapenie" za rok 2010. Pri tomto filme som sa tak nudil, že zaspávanie a následný spánok je zábavnejší ako tento "Blbec" k večeři. Jay Roach je len priemer komediálneho žánru a ja len dúfam, že aspoň pripravovaný štvrtý Austin Powers bude stáť za niečo. ()

sedm.1

Remake Blbce k večeři je nudný,nezáživný,hloupý a celkově dost nevtipný snímek.Přesto všechno bych ho dokázal ještě s přivřenýma očima protlačit mezi průměrné komedie,a to především díky opět velmi sympatickému Paul Ruddovi a i pár poměrně hodně zábavným momentům.To,co ovšem předvedl Steve Carell je neodpustitelný fiasko.Od jeho prvního výstupu,první grimasy,prvního gesta,jsem okamžitě začal celý film upřímě nenávidět a každý záběr na toho debila mě naprosto vykolejil.Snad ještě žádná jiná filmová postava ve mě nevyvolávala takovou nenávist a alergii.A může za to jak otřesný Carellův výkon,tak i jeho naprosto idiotsky napsaná postava.Paul Rudd díky tomu tak nesehnal blbce k večeři,ale dementního trapáka,s nevídanou dávkou nesympatičnosti a kreténismu.Samotné finále v podobě večeře blbců je pak už jen jasnou ukázkou toho,o jak moc špatný film jde.Mě americké remaky úspěšných evropských filmů vážně nevadí,ale toto byl zatím jasně největší omyl,který doplatil především na obsazení a na již od začátku do očí bijící moralizační poselství. ()

ZkuKol

Klasický US remake. Obroušené, nevýrazné, zdůrazněná příběhová linie, přidáno poučení a zpozitivnění hlavních postav. Zabijácká energie dialogů, kde jedna pointa stíhala druhou, se prostě nedá napodobit a tak to stojí hodně na jednotlivých komicích. Roach není žádný genius, ale nic nezkazil. Nudit se nebudete, ale originál je rozhodně lepší! Barry je blbec, Tim potřebuje blbce, aby zjistil, že se chová jako blbec a tak se prostě musejí dát dohromady!.... 60% ()

herr_carter odpad!

Původního Blbce jsem neviděl (a po tomhle už asi ani nechci), nevím, co všechno mají, nebo nemají společnýho....Jedno vím ale jistě, jsem rád, že jsem tento film vypnul asi ve 28.minutě...televize může být ráda,že je staršího ročníku, tudíž cca 0 zůstakové ceny..I tak by mi jí ale bylo líto, kdybych jí rozmlátil ovladačem jedním dobře mířeným vzteklým hodem..............moje hodnocení = 0 z 10. ()

Pollock odpad!

Zhruba po hodině už film hraničí s velkou trapností až blbostí, že jsem to musel vypnout a neměl ani sílu dodívat do konce. ()

Wicky

Remake výborné fransouzké komedie?...Běžte s tímhle do řiti.Něčemu málo sem se sice zasmál ale jenom tohle dělá ostudu původnímu snímku z roku 1998..30% ()

korndaddy

Přesně ten snímek, jenž když má 90 minut je to už moc. Co teprve když to má skoro 110 minut.. Nevtipné, troufám si říct, že až trapné, špatně obsazené a ještě jednou trapné. Carella nemusím a jestli měl konkurovat Jacques Villeretovi, jakožto původnímu "blbcovi", tak to mě prosím pěkně poserte. Jacques Villeret se musí obracet v hrobě. ()

Hanys_

Francouzský originál je určitě zábavnější, ale zase nemá Steva Carella, který tomuhle americkému remaku přidává spoustu plusových bodů. Jeho "myšofil" je hodně povedený, stejně jako celá finální večeře... I díky těmto dvěma aspektům nemůžu jít níž než 5/10. ()

Rssa

Krávovina, která není vůbec vtipná, spíš trapná a hodně nepovedená. Řemeslně průměrná. Malé plus za Jemaina Clementa. ()

Witta

Tak jako mnoho dalsich americkych remaku francouzskych komedii nesaha predloze ani po koule a to hlavne proto, ze z pribehu si vzal velmi malo a ubira se svoji vlastni ne moc originalni cestou, ktera je ale zoufale nezabavna.. ()

1860

Na francouzký orginál to zdaleka nemá, vtipy moc nefungují, ale i tak se dají najít zajímavá místa (moc jich není) a nezkazí to jako obvykle otřesný Paul Rudd.. Tvůrci tohoto filmu si odškrtli "splněno", ale nepřidali nic navíc.. ()

Free_player odpad!

Bože jak toto mohlo někomu připadat vtipné ??? 110minut nudy a poslouchání Carellových nevtipných keců . A ani, že ze sebe dělal opravdu maximálního trotla tomu nijak nepomohlo . Ani ta jeho sbírka vycpaných myší, kterou furt každýmu cpal pod nos ... prostě NE ! ()

vorenus

Francie zůstala nepřekonána!Do takové pecky by se neměli amíci vůbec pouštět, protože bylo jasné, že to nemůže dobře dopadnout.Ale jednu hvězdu přidávám za tu závěrečnou večeři, kterou v originále vůbec nenajdete. ()

.MJ.

Celkem nuda. Nic moc čemu se dá zasmát. Ani jinak vtipní Carrell a Rudd to nezachránili. Na druhou stranu to není nijak přehnaně trapné... ono to to je vlastně takové nijaké. Nemastné, neslané. Vysloveně mě to ničím nepobuřuje a vydržet to sledovat do konce se dá, takže 32% ()