Úspešný manažér Tim má byť po rokoch práce vo firme povýšený. Jeho šéf ho pozve na večeru, kde budú aj ďalší Timovi kolegovia, a zoznámi ho s pravidlami súťaže Večera pre blbca. Každý z hostí má za úlohu priviesť čo najväčšieho hlupáka, idiota či exota. Tim sa zverí svojej priateľke Júlii, ktorá záležitosť odsúdi, a tak jej Tim sľúbi, že sa večere nezúčastní, aj keď sa tým pripraví o vytúžené povýšenie. Keď však náhodou stretne Barryho, ktorého koníčkom je vypchávanie myší, ktoré používa na tvorbu umeleckých diel,  uvedomí si, že s Barrym by mohol na večeri dosiahnuť veľký úspech a možno aj vyhrať. Len čo sa to Julie dozvie, nahnevaná odíde. Kolotoč zmätkov, ktoré vyvoláva Barry svojou snahou pomôcť Timovi, sa ešte len začína. Omylom pozve k Timovi domov jeho bývalú milenku, Júliu vyhodí z bytu a prekazí obchodnú schôdzku s najväčším obchodným partnerom firmy. Všetko nezadržateľne speje ku skaze Timovho osobného aj profesionálneho života. (TV JOJ)

ariari

možno je dobre, že sme francúzsky originál nevideli, takto sme sa len v klude pobavili. načo filozofovat ? páčilo sa. fajn. ak nie, dá sa to vypnúť niekde. ()

czema

Začátek a prostředek nuda.Ke konci se konečně začlo něco dít. Komedie 3***.Zach si umí vybrat roli.Vždy hraje takovýho exota až to bolí. Pan Carell je turbo tučňáčí trýznitel,nedá pokoj,už aby našel ten klitoris. Další z podělaných amerických předělácek francouzských filmů. ()

Merenre

Carell je sice blbec k pohledání, ale jinak je to celkem nezáživný recyklovaný šit. Příliš nechápu až patologické puzení, jimž jsou amíci hnáni k tvoření remaku ke každé volovině po 5 letech od jejího uvedení, když jim to přitom z 99 % nevyjde. Asi prostě čekají, až se to jednou zdaří a pak toho konečně nechají. ()

Sylvanas

Další ze série Francouzi natočili skvělou komedii, Američani to převzali, předělali a vytvořili totální sr**ku. Za tohle by se mělo střílet. ()

Ondrew

Nuz, netvrdim, ze remake absolutne genialnej (absurdnej) komedie z francuzskej produkcie stvorenej "made in USA", ma nejak extra nadchol, no uprimne povedane... Rozhodne to nie je taky trapas, ako by clovek ocakaval. Hoci napr. herca Steva Carella nijak zvlast "nemusim", v tomto filme azda prekonal sam seba. Mnozstvo scen by som (tyka sa to len mna, nikomu nic nevnucujem) sice z filmu vystrihol a radsej vytvoril snimku, ktora v zasade vobec nepotrebuje dlhu stopaz, prave naopak. Francuzi zrejme svojho casu prisli na rovnaku myslienku, a tak film zbytocne nepredlzovali, no za to don napchali vsetko, co len bolo mozne. Vysledok? Vid. ake ma hodnotenie povodna predloha oproti tomuto remaku. Obaval som sa pripadneho povestneho "fekalneho humoru", ktory Amikom nie je ani trochu cudzi (osobne dodnes nepochapem, co je na nom pre nich take zabavne, ale co uz...), no v podstate sa to bez neho obislo. Vo finale teda kazdy, kto videl povodny film z FR produkcie (lez nazdavam sa, ze to neplati len pre nich) nepride o mnozstvo vcelku vydarenych "ftiiipkov", no predsa len... nemozem si pomoct -- tento pocin sa u mna zaradil len ku klasickemu priemeru, na ktory ma Hollywood vyslovene talent, tym skor ak ide o remaky EU filmov. Akokolvek, mohlo to dopadnut ovela horsie... 55%. ()

panki9922

Nie som fanúšikom ani francúzskeho originálu, tento remake som si pozrel kvôli Carrelovi. Dinner for Schmucks má zopár skutočne dobrých vtipov, ale na 109 minútovú komédiu to je málo. Ak nemáte radi Carella a P. Rudda, tak sa tejto veci vyhnite oblúkom. Steve robil čo mohol aby zo seba urobil čo najväčšieho blbca, ale s takýmto scenárom to bolo mnohokrát až trápne. ()

brasek

Americký remake nie je nejako úchvatný, samotný príbeh veľmi neočarí a miestami je plný amerického konzumného balastu (typický hlúpy humor videný x-krát v amerických komédiách). Na druhú stranu sa párkrát podarila filmárom naozaj perfektná scéna. Ovšem celkový dojem je ale iba priemerný. ()

Chandy

Tak to nie. N tento film som sa vcelku dosť tešil, s nadšením som stlačil PLAY a dostal som toto. Nevkusné, trápne, bez vtipu. Neviem či by som nemal dať odpad, jedna hviezdička za : "Moje heslo je H, E, S, L, O. ()

wrzec

Naprostá absence jakéhokoliv humoru, zato překypující trapností. Jenom sled více či méně trapných scének, se závěrem filmu snažící se za každou cenu šířit nějaké trapné ponaučení, dělá z tohoto remaku, remake lehce zapomenutelný, neli úplně zbytečný. Carell jako divný jedinec s divným koníčkem jakžtakž ujde. Rudd je ale úplně o ničem a to on je většinou dobrý i v trapnějších komediích. Jediný kdo mi tentokrát nevadil, byl asi Galifianakis. S finančního hlediska asi velký úspěch, s komediálního, velký propadák. ()

BeaVV

K tejto "komédii" len malilinky komentár. Nakoniec vyšlo najavo, že jediný blbec som tam ja, že som to pozrela až dokonca. Nič stupidnejšie som v poslednej dobe nevidela. ()

njuska odpad!

Asi po půl hodině filmu jsem to již psychicky nevydržel a musel tu neuvěřitelnou sra*ku, v hlavní roli s imbecilem vypnout! S těží si dokážu představit člověka, kterého by děj této slátaniny bvil... ()

dogrose

Na tuhle verzi jsem měla odvahu se kouknout, až když jsem si tu přečetla pár komentářů: a opravdu, musím uznat, že to nebylo tak hrozné, jak jsem čekala. Asi bych to prostřihla, nicméně vycpané myšky mě bavily, Carella bych zabila (a ty světlé vlasu sluší), Chris O´Dowd je opět k sežrání - kvůli té scéně si to asi pustím znovu. Dle mého vkusu jsou daleko daleko horší americké komedie. ()

misuleee odpad!

Opět remake - jeden z těch nekoukatelných. Zaujal mě scénář, takže se velice ráda podívám na originální verzi (která má také znatelně lepší hodnocení). ()

Tak.normal

Puštěno omylem, vypnuto schválně... odpad nedám jen proto, že znám i trapnější snímky. A tu jednu hvězdičku si podle mě dioráma poslední večeře z vycpaných myší opravdu zaslouží. ()