Obchodník so smrťou

• Česko Obchodník se smrtí (viac)

Obchodník so zbraňami Yuri Orlov (Nicolas Cage) sa pohybuje v najnebezpečnejších vojnových zónach sveta, hravo prekabáti agenta Interpolu, svojich obchodných konkurentov a dokonca i zákazníkov. Jeho najväčším súperom sa však nakoniec stane jeho vlastné svedomie. Po devätnástich rokov v branži sa spovedá zo všetkého, čo skutočne videl a zažil - predaj vojenských helikoptér, ktoré sa speňažili ako záchranné, priekupníci so zbraňami, ktorí menia registračné údaje svojich lodí priamo na mori,  prepustenie známeho obchodníka z väzby za veľmi podozrivých okolností, fakty o masových krádežiach sovietskeho vojenského arzenálu po páde Sovietskeho zväzu. Všetky príbehy majú reálny základ a vychádzajú zo skutočných udalostí. (TV JOJ)

ddf76

Cekal jsem akcni narez a dostalo se me zamysleni o prodeji zbrani. Ted uz vim proc v USA film propadl. Tohle asi amici nechteji slyset :). Opravdu hodne nehollywoodsky film. Scenar se opravdu povedl. ( V Africe vam ukazi jak se da rychle rozmotovat jedno nakladni letadlo :)) ). ()

Milwa

Ani omylem! Docela velké zklamání, asi je to tím, že jsem ženská a zbraně mě nudí, ale v tom to celé nebude.Opravdu jsem se nedozvěděla nic nového, styl mě vůbec nezaujal a vlastně mi celý film přijde hrozně zbytečný....proč? Nevím, jen ve mě nezanevhal nic, pokud pominu naštvání. ()

Pc

Tak tento film bych hodnotil velmi dobře protože jsem takovejhle film neviděl už dlouho a tenhle se povedl jako skvěle sestříhaný, natočený no prostě paráda. ()

Martyr

Filmy ako tento v sebe majú určitú myšlienku. Po zhliadnutí by sa mal človek ponoriť do rozmýšľania prečo je svet taký zlý a hľadať riešenie. Tí, ktorí tak už urobili dávnejšie dobre vedia, že kľúč k týmto dverám neexistuje a tí, ktorí tak začali robiť po zhliadnutí obchodníka sú týmto filmom ohromení. Mne osobne nič nové nedal. Opäť len zhodnotil zákony tohto sveta, kedy bohatý bohatne na nešťastí chudobného resp.hlúpeho. Veľa ľudí sa určite zamyslí ale dobre vieme ako to nakoniec s našim dojatím skončí. Na druhú stranu bolo aj zopár dobrých momentov ako začiatočné titulky, africký dobrák alebo mravčia práca domorodcov s lietadlom. Samé chvály ma donútili si ho pozrieť ale s odstupom času som zistil, že je to len lepší priemer. Afrika zostáva stále Afrikou. Možno som až príliš zaujatý ale dávam 70% . Slabé 4 alebo silnejšie 3 ()

ypres.bass

Ten Cage se na tu roli fakt hodí. Vážné téma podané, tak že má člověk chuť si místo ledňáčka koupit minomet. Vždyť co je lehčího než koupit Kalacha? --- 75% ()

Dellylah

Smutný a pravdivý příběh,nad kterým budete přemýšlet, provázený ironickým komentářem, kterému se určitě alespoň jednou pousmějete. Netradiční zamyšlení nad válkou, jeden neodbytný detektiv a celkový pohled na světový obchod se zbraněmi. K tomu nadstandartní herecké výkony, z Jareda Leta roste skvělý herec, a celková atmosféra filmu hraničící mezi černou komedií a totálním zoufalstvím."Když na to myslím, zřejmě jsem nikdy nechápal, co se děje v jeho hlavě." ()

RadimFišer

To je prostě neuvěřitelné !! Vnitřní rozhovor, který probíhá napříč filmem mě srazil na zem. Příběh člověka, který prodává zbraně bez skrupulí, protože ví, že to není jeho věc. Není to jeho boj. Úžasné hlášky: " Propašoval jsem tisíce tun zbraní, ale osudnou se mi stala až kulka v bratrově hrudi. Zaplatil jsem doktorovi 30 dolarů, aby je vyndal a napsal falešný list úmrtí. Teď vím, že jsem mu měl zaplatit víc. Přišel jsem o všechno. Nemám bratra. Moje vlastní rodina mě zavrhla a manželka se se mnou rozvádí." Je to hluboce pravdivý film, který Ti otevře nový pohled na svět, který jsi možná tušil že existuje. Začátek filmu je brilantní. Některé scény nezapomenutelné. Když Jurij přistane v poušti, domorodci během 24 hodin odnesou celé jeho letadlo i s nákladem. Dále zabití jeho bratra, který se chce vzbouřit, když vidí, na co budou zbraně použity. Na vyvraždění vesnice. Tvrdé obrazy ze současnosti, ty které se snažíme nevidět. Pane Niccol, děkuji za Váš film. ()

senyor

Klasický koncept(vzostup, pád, zmúdrenie) opäť osvedčene funguje. Napriek tomu má v sebe Obchodník so smrťou viac ako iné filmy o mafii, drogách a zločine. Jednak sa zaoberá globálnejšou a tým pádom hlbšie zasahujúcou témou než radové mafia ságy. Za druhé, nevykresluje mafiu pozitívne, skôr nás necháva utvoriť si objektívny názor, hoci svoj vlastný, negatívny, mierne zaváňajúci moralizmom nám celý čas podsúva. Ad tri, tento film je výrazne skromnejši vo forme, na druhej strane hutnejší a originálnejší obsahovo. Celkovo svojou minimalistickou réžiou a kvalitným Cage-ovým výkonom dosť vybočuje z radu už-videného a rozhodne patrí k odporučiteľným filmom. 85% ()

fifi.m

Nuda. Vždyť to nemělo žádný děj. Jen vyprávění o tom, jak probíhá obchod se zbraněmi. Mělo mě to šokovat tím, jaké je realita obchodu se zbraněmi? Nebo pobavit sarkastickým humorem? Pořád jsem čekala, kdy se stane NĚCO neuvěřitelného, něco co mě šokuje nebo dojme. Ale nic takového nepřišlo. Stačilo by jen prvních a posledních pět minut filmu, ostatní bylo zbytečné. Možná je to tím, že mě takové důležité světové problémy, jako je obchod se zbraněmi, vůbec nezajímají. ()

barteca

Kdo je větší pokrytec obchodník, výrobce, politici ? Je zbraň komodita jako každá jiná ? Chytrý , drsný film, skvěle udělaný. ()

Petrus1

Jak jde o zbraně, tak u toho já samože nemůžu chybět. Je též pravdou, že sem tento film už viděla (a ne jednou), ale moje úchylka ve zbraních se každým rokem (nebo že by dnem) stupňuje, stupňuje se i hodnocení tohoto filmu. "Jedna zbraň na každého dvanáctého člověka. Otázkou je, jak vyzbrojit ostatní." Hmmm, tak to já nevím, ale ráda bych aby někdo vyzbrojil i mne :-) A že bych začala pro začátek něčím lehčím, třeba Uzinou :-D. No možná bych radši dala přednost M16 schované pod bramborama...njn, já vím, že AK47 nebo tada Andělský král je "nejoblíbenější samopal" ??? Hahaha, nevím jestli šlo o špatnej překlad, ale Kalach není sapr, co já teda vím, ale útočná puška :-D (já s tím rejpáním nepřestanu a nepřestanu ;-)). Klidně bych si taky nějakej pořídila, a to i kdyby se prodával na kila, heh. Konec Studené války znamenal rozvoj volného podnikání, sakra, že já v té době šla teprv do školy, sem taky mohla obchodovat se zbraněmi...mno ale při mým štěstí bych při prvních obchodu za svoje podnikání padla: "Nikdy se nenech postřelit vlastním zbožím." Dobrý pravidlo, ale jaxe do toho zamotají drogy, tak to všichni známe, že? "Drogy sou špatné, áno." ;-) I když taká směs kokainu a střelnýho prachu musí být fakt pecka, to budu muset někdy zkusit :-D :-D :-D A jako proč u nás na silnici taky někdy nepřistane letadlo s rpg, granátama, zbraněma a municí, cooo? Mno a Bilbo Pytlík jako obchodník se zabraněmi, to je taky pecka ;-) Ano, tahle role Cageovi sedla a třešnička na pomyslném dortíku??? No přece Hallelujah :) ()

HouseMK

Už při úvodních titulcích alias "jak šla nábojnice do světa" jsem si uvědomil, že to bude celé kašírka pro oko. A taky že ano. Herci hrají Ukrajince stejně přesvědčivě jako já Afričany, Afričany pak hrají americké hip hopové hvězdy. Do toho pár zabitých a zmrzačených dětí, aby to mělo šťávu. Vše do očí bijící, aby to divák snadno pobral. Příběh má silné téma s reálným základem, ale film připadá mi spíš jako kombinace komedií Chyť mě, když to dokážeš a Děkujeme, že kouříte. Tady ale o komedii zřejmě jít nemělo. Být to natočené realističtěji, vážněji a bez Cage, určitě bych se "bavil" líp. ()

Helldo

Dlouho jsem přemýšlel mezi 4-5 hvězdičkami, nakonec nechám 4, ale zanechává to ve mně velké nutkání... možná po příští projekci. Každopádně opět skvělý Cage, kterému role vychytralých obchodníků a nepolapitelných frajírků opravdu padnou. Po vlažnějším začátku jsem byl postupně vtažen do děje a hltal závěr plnými doušky. Ač tahle tématika nemusí padnout každému, mně svět AK47 a M16 zkrátka dostal, navíc při pomyšlení, že takhle to asi nějak chodí... (druhá projekce mě přesvědčila). ***** ()

bekO

Už od začátku je jasné, že nepůjde o ledajaký amatérský pokus o film s válečnou tématikou (mám tím na myslím intro s kulkou). Film je natočen smysluplně, chronologicky uspořádán a není plně předvídatelný tudíž Vás drží u obrazovky či plátna opravdu od začátku až do samotného konce. Skvělý scénář a background přidává filmu na dokonalosti. Na tento film jsem schopen koukat opravdu dost často a vždy od začátku do konce bez jakýchkoli známek znudění. 95% ()

Saur.us

Pozoruhodný člověk, pozoruhodný obchodník. Sám o sobě je film zdařilá biografie nejznámějšího obchodníka se smrtí, a i Nicolasu Cageovi se role docela povedla. ()

Wardan

Ten počáteční vzestup od první uziny po Libanon je hrozně instantní. Tím končí negativa. Dále bych už mohl jen psát o úžasných hereckých výkonech, režii, hudbě, kameře, .... Navíc tenhle film si se mnou dělal co chtěl, dojímal, kde měl, mrazil, kde měl, rozesmíval, kde měl. Prostě bezvadně fungoval. Lord of War je ukázka dokonalé filmařiny. ()

jandula00

Hned od první scény jsem se bavila. Celé to působí tak nějak lehce, přirozeně a nenásilně. I když by mě, jako příslušnici něžného pohlaví, film neměl vůbec zaujmout, stal se pravý opak. Líbil se mi soundtrack, pojetí i mírná ironie a vtip, který celý film provázel. ()

avitakova

Nevím, jak jednodušeji bych to popsala než, že film prostě film, který nezamrzí. Když si ho večer nebo kdykoliv jindy zapnete, tak ho nepřepnete nebo nevypnete. Nebude vás ani nudit ani z něj nebudete nějak nadšení. Mě se prostě libíl. Nijak zvlášť mě nepřekvapil. Herci byli skvělý a musím říct, že i teda scénář byl dobrý. Takže ve výsledku to je takový nadprůměrný film. ()

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

04.12.2023

Matador s jedním zlatým oscarem na poličce za měsíc oslaví své šedesáté narozeniny. Na jeho herecké pažbě bychom našli úctyhodnou stovku filmů a nějaké drobné k tomu, a tak není divu, že přichází… (viac)

Obchodník se smrtí se vrací

Obchodník se smrtí se vrací

08.05.2023

Oscarový herec Nicolas Cage v těchto dnech baví diváky na plátnech kin coby narcistní hrabě Dracula v akční fantasy komedii Renfield, nicméně na horizontu se pro něj namísto vycházejícího slunce… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Obchodník s nesmrtelností

Obchodník s nesmrtelností

14.04.2010

Andrew Niccol pořád ne a ne navázat na famózního Obchodníka se smrtí. Talentovaný tvůrce měl točit sci-fi s Orlandem Bloomem The Cross, pak se s ním počítalo pro adaptaci románu Stephenie Meyerové… (viac)