Obchodník so smrťou

• Česko Obchodník se smrtí (viac)

Obchodník so zbraňami Yuri Orlov (Nicolas Cage) sa pohybuje v najnebezpečnejších vojnových zónach sveta, hravo prekabáti agenta Interpolu, svojich obchodných konkurentov a dokonca i zákazníkov. Jeho najväčším súperom sa však nakoniec stane jeho vlastné svedomie. Po devätnástich rokov v branži sa spovedá zo všetkého, čo skutočne videl a zažil - predaj vojenských helikoptér, ktoré sa speňažili ako záchranné, priekupníci so zbraňami, ktorí menia registračné údaje svojich lodí priamo na mori,  prepustenie známeho obchodníka z väzby za veľmi podozrivých okolností, fakty o masových krádežiach sovietskeho vojenského arzenálu po páde Sovietskeho zväzu. Všetky príbehy majú reálny základ a vychádzajú zo skutočných udalostí. (TV JOJ)

LaciLC

Cynický, vážny, pravdivý. Skvele zrežírovaný príbeh obchodníka so zbraňami Orlova, ktorý podľa mňa kľudne mohol kandidovať na Oscara. Každý záber ma vo filme zaujal, od začiatočného putovania guľky až po záver. Na tom má zásluhu hlavne bezchybný Nicolas Cage, ktorému som uveril všetko čo povedal a taktiež dokonalý vizuálny štýl. Po tomto filme som trochu zmenil pohľad na svet. A to je v tejto dobe premnoženej bezduchými vyvražďovačkami veľmi dobrý krok. ()

packa

Obchodník se smrtí je jeden z divácky nejvděčnějších snímků poslední doby, jak ostatně dokazuje jeho úspěch ve videodistribuci (vím, o čem mluvím, pracuji ve videopůjčovně). Pokud máte rádi svižné, dobře natočené filmy a milujete černý humor (a nevadí vám, že se onen černý humor mnohdy strefuje do černých obyvatel této planety), skouknutím tohoto snímku chybu neuděláte. ()

mat.ilda

Pro mě překvapení, jednak Nicolas Cage jen nekulil oči a necenil zubiska jako obvykle, ale dokazoval, že má i další obličejové svaly a umí je používat.První polovina působila mírně zmateně a vyprávění Yuriho budilo dojem, že nás baví historkami ze skautského tábora, což byl nejspíš záměr, aby se ukázalo, jak chladným a bezskrupulózním obchodníkem je - jenže on jím zůstal i nadále, člověk jeho ražení nemívá pocit, že prochází peklem, opustí - li ho žena a zřeknou - li se ho rodiče, a tak Valentinovo konstatování zde pro mě vyznívá poněkud naprázdno a pravděpodobně mělo být jen náplastí na nenaplněnou světskou spravedlnost.S blížícím se koncem děj frčí a přibývá skvělých scén - nouzové přistání letadla je mistrovsky nasnímáno, ovšem takové klišé, kdy se kolos zastaví těsně před batoletem, si tvůrce fakt mohl odpustit, zejména, když pár minut poté nechá jiné dítě rozsekat mačetou.Z filmu jako celku si pak divák odnáší neveselé připomenutí našich nicotných existencí ve světě peněz a moci. ()

heyda

Vynikající film o smutné realitě, která dodnes běžně funguje, což potvrzují i dokumenty Pavola Barabáše, kde je krásně vidět, jak se i ten nejzapadlejší africký kmen může pochlubit nějakým tím kalaschnikovem. Opravdu smutné, co se to děje na tom našem světě. Každopádně film bezpochyby výborný a zasloužená TOP 200. ()

Flego

Už úvodná cesta guľky z továrne zbrojovky do hlavy mladého černocha predpovedá, že sa bude jednať o výnimočný film. Orlovove rozprávanie o význame obchodovania so zbraňami po celom svete a v podstate podielaní sa na zabíjaní je príznačne cynické a kruté. Po hľadaní samého seba Nicolas Cage konečne dostal dobrú úlohu a zhostil sa jej na výbornú. Netreba opomenúť ani výkon Jareda Leta, ktorý bol azda ešte lepší. ()

anais

Yuri (Cage) se živý prodejem zbrání. Je ten nejlepší. Bez něj by asi zemřelo mnoho válek nedostatkem zbraní. Příběh? Pár morálních dilemat (umírají ti lidé kvůli mně, nebo sobě?), ale vývoj postav žádný. Niccol rozehrává jen více či méně vtipné historky z kariéry zločince. Jde po povrchu. Podobný přístup rychlého skákání z jednoho roku do dalšího volí i Scorsesse v Mafiánech a Casinu, ale výsledek je plastičtější. Scorsessemu jde o vykreslení atmosféry doby, ale dál už se věnuje charakterům. Niccolovi je styl hlavním cílem. A není to špatné, naopak je to velmi divácké. Jen ta závažná témata se pod tím leskem a vymazleností vizuálu trochu relativizují. ()

Jinny

Nicoll je uhrančivý, ne ovšem strhující vypravěč. Jeho "roadmovie" o obchodníkovi se zbraněmi je vlastně jen převyprávěním jednoho života, přičemž párkrát zpomalí v běhu při důležitých okamžicích... hlavně ve chvílích, kdy náš hrdina sklouzává ještě níž. On totiž dlouho opravdu věří (nebo nalhává sobě i ostatním), že on nestiskává spoušť. Má ostatně pravdu v tom, že v tomhle nemocném světě máloco špatného můžete ovlivnit. Jak lakonicky Nick Cage shrne v závěru: "Nezkoušejte nic změnit. Hlavně ne sebe." Jeho příběh ale končí předvídatelně a ve skutečnosti nikterak dramaticky. ()

Roman.Ticka

Tahle rovina tvrdého obchodníka a milujícího manžela a otce sedla Nicolasovi na tělo, je ve formě, jak už dávno ne. I Ethan a Jared hráli zajímavě. Tvrdá realita krutého podsvětí a vybíjení klínu klínem jsou nestravitelnou potravou pro běžného jedince, ale bohužel chlebem mocných tohoto světa. ()

honajz

Tak nějak nevím. Hvězdička za angažovanost, hvězdička za některé velmi zajímavé kameramanské kousky. Ale jako celek, jako film, je to prostě lineární vyprávění bez nějakých dramaturgických zápletek, a ze všeho nejvíce to připomíná rozhlasový monolog nějakého podobného překupníka se zbraněmi, ozvláštněný jen o ilustrační záběry. Zkrátka jako film to prostě nefunguje a dívat podruhé se na to nedá. Chápu, co chce film říct, chápu poselství, ale postavy jsou mi ukradené, o nic tam vlastně nakonec nejde, nic mi to navíc nedává, sorry. Nakonec, co já s tím? Tak vím, jak to funguje, akorát mě to naštve, ale asi těžko něco jako běžný divák změním. A dealeři se podívají, zasmějí a pojedou prodávat zbraně někam dál. ()

anderson

Pri tomto filme ma zaujíma len jediné Vážení :-) dokázal to už niekto z Vás ripnúť tak aby to pochopil aj antihacker ako ja ? :-) Moj mail poznáte. THANKS. (4.9.2006) ()

Ivoshek

Zajímavý, dobře natočený film. Trochu bych mu zazlíval moralizující pindy ke konci, vysvětlující dialogy (které předpokládají, že divák je blb, který neví o moderní historii ani zbla) a zbytečně moc prostoru věnovaného rodinnému zázemí obchodníka. Celkově velmi, velmi nadprůměrné. Doporučuju. ()

eraserhead666

Jako milovník ironie mám rád, když se vážné věci berou lehce s nadhledem. Ono pak jsou více kontrastní a důrazné. Zlo vítězí. Obzvláště, když má tvář skvělého Cage. ()

Thomick

"In my experience, some of the most successful relationships are based on lies and deceit. Since that's where they usually end up anyway, it's a logical place to start." --- Přežvejkaná wikipedie a pár klišé o Africe? To snad nemáš zapotřebí, Andrew. Stejně jako toho neherce v hlavní roli. ()

Sofia

Takovéhle filmy by měly dostávat Oscary! Ani jednu minutu filmu jsem se nenudila, všechno bylo správně namixované - emoce, vtípky, fakta...některé hlášky pronášené suchým, ironickým Cageovým hlasem mi zůstanou v paměti ještě dlouho. Filmový plakát (ten s Cageovou hlavou složenou z nábojů) se taky povedl. Ještě hodiny po skončení jsme o tom s kamarády diskutovali a to se v poslední době už jen tak nestává. ()

Ilicka

Jared Leto formující Ukrajinu z kokainu, Nicolas Cage povznesený nad běžné smrtelníky a Ethan Hawke prohánějící vzdušné zámky - silné okamžiky v silném filmu. ()

Peetas

Úžasný a zajímavý film, který zaujme už počáteční scénou s cestující kulkou od výroby ke střelbě, poutavým příběhem a jak jinak než skvělým a samozřejmě vy*ebávajícím koncem. ()

claudel

Film, který mě absolutně nechytl, nedojal a ničím nezaujal. Dvouhodinové cestování Nicholase Cage po ohniscích válečných konfliktů a jeho špinavé obchody se zbraněmi, sem tam nějaká štětka v hotelovém pokoji anebo zdrogovaný Jared Leto, nestačí na to, aby se Obchodník se smrtí zařadil mezi kvalitní filmy. Poselství filmu rovná se mlácení prázdné slámy. Jedinými zářnými body jsou Ethan Hawke a Bridget Moynahan. Rychle zapomenout. ()

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

04.12.2023

Matador s jedním zlatým oscarem na poličce za měsíc oslaví své šedesáté narozeniny. Na jeho herecké pažbě bychom našli úctyhodnou stovku filmů a nějaké drobné k tomu, a tak není divu, že přichází… (viac)

Obchodník se smrtí se vrací

Obchodník se smrtí se vrací

08.05.2023

Oscarový herec Nicolas Cage v těchto dnech baví diváky na plátnech kin coby narcistní hrabě Dracula v akční fantasy komedii Renfield, nicméně na horizontu se pro něj namísto vycházejícího slunce… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Obchodník s nesmrtelností

Obchodník s nesmrtelností

14.04.2010

Andrew Niccol pořád ne a ne navázat na famózního Obchodníka se smrtí. Talentovaný tvůrce měl točit sci-fi s Orlandem Bloomem The Cross, pak se s ním počítalo pro adaptaci románu Stephenie Meyerové… (viac)