Léo a Denis pracujú pre dva odlišné útvary a odlišný je aj ich postoj k práci. Denis sa usiluje predovšetkým získať moc a postavenie, kým Léo je staromódny policajt, ktorý občas neváha prekročiť hranice zákona v záujme spravodlivosti. Keď sa ich cesty osudovo pretnú pri vyšetrovaní série ozbrojených prepadnutí, začína sa vojna policajtov (RTVS)

Paplónik

Tak toto ma úplne odrovnalo. Skutočne dusná atmosféra, žiadna vidoeklipová naháňačka, ale pekne pomalá stará filmová škola v novm šate. Obaja hlavný herci Daniel Auteuil, a netradične záporný Gérard Depardieu predvádzajú snový výkon. Na dnešnú dobu vzácna výnimka. ()

R-2

Tak tímhle filmem nám Francie připomněla svou silnou stránku na poli krimi. Zápletky, které se střetávají, vykreslení hrdinů, situace, kde se ocitají, napětí a to celé kořeněné duem Daniel Auteuil, Gérard Depardieu. Profesionální film, ke kterému se po čase zase rádi vrátíte zpět. Ono ruku na srdce, kolik je dnes filmů, na které se těšíme i podruhé? Tento si to ale opravdu zaslouží a vy si užijete celý děj. A jestli bych něco vytknul? Ano, v tomto případě snad jen stopáž, tady mohly ve štřižně nechat více materiálu pro diváka. :o) ()

moorks

Jedna z nejlepší kriminálek posledních let, kterou lze zařadit mezi top snímky.Skvělé herecké obsazení Auteil-Depardieu bylo skvělým tahem režiséra. Francie prostě byla a je tahounem evropské kinematografie.A ukazuje skutečnost kriminálního prostředí daleko přesvědčivěji než americké rádoby krimi snímky. Prostě vynikající film. ()

gizi

Dobrý film s několika málo nedostatky, které mi ovšem vadí (manýry amerických filmů). Je to přesně mezi 3 a 4*, dávám 70%. ()

Kivis

Klasická syrová Francie, jak ji známe z jiných krimifilmů i krimiseriálů. Viděl jsem po pár letech a jen mě to utvrdilo, že tento film patří ke špičce ve svém žánru. Bezradnost hlavního hrdiny a odměřenost karieristického Depardieua jde až do úplného maxima. Válka policajtů bude patřit mezi mé srdcovky, které si jednou za dlouhý čas rád pustím znovu. Jediný důvod, proč zkrátka nemůžu dát plné hodnocení, je taková polodíra ve scénáři a uvěřitelnosti. Ta prostitutka je asi sestra bystrozrakého ze slavné pohádky, jinak by nemohla v té rychlosti tak dobře vidět to, co viděla. ()

Cesty timem

Patří mezi filmy, který se musí (a chci ho) vidět min. 2x. Větší stopáž i složitost a je třeba to vstřebat. Možná nejspíš příště zvýším na 4*. ()

charles3

Velmi dobrý film, který řadím mezi nejlepší francouzské kriminálky nejen nultých let. Námět a scénář, výběr herců a jejich výkony, režie a zvlášť hudební podkres silně nad průměrem. Jen škoda zavádějícího českého názvu, totožného s o 25 let starší, ale také nadprůměrnou, stále známou a připomínanou (rovněž francouzskou) kriminálkou s C.Richem, C.Brasseurem a M.Jobertovou. U mě 88 %. ()

Kritickej

V první půlce celkem drsná kriminálka z hutnou atmosférou. Zhruba od poloviny se ale totálně přepne nálada a stane se z toho docela ubulené melodrama. Moc velká škoda, tady byl potenciál maximální. ()

BEZHLAVY

Miluji takto udělané filmy!!! Drsná realita života policajtů...žádné přihlouplé kriminálky las vegas nebo miami nebo podobné kýčovité současné seriály, kde jsou jen vzhledově nádherní lidé, na všchno příjdou a vše je v souladu se zákonem. Ne o tom tento film není--je o tom, že aby policista uspěl, sám musí porušovat pravidla, jde o to, co se smí a co je už za hranicí kodexu...Výborný Auteuilův herecký projev a neskutečně podmanivý a krásný soundtrack, dělá pro mne ten film pětihvězdičkový! ()

Pattrick

Jo, takhle to mám rád .. Skvělý příběh, kdy prvních deset minut je divných a zmatených, ale potom ostatních 100 minut je neskutečná jízda, mísící mnoho emocích, mnoho dějových linií a mnoho skvělých postav. Depardieu hraje slizce, tahle role mu sedla, nemluvě o Auteuileovi, který měl charismatu na rozdávání. Skvěle zrežírované a skvělá hudba prohloubila můj filmový zážitek, skvelé, prostě skvělé.. ()