Původní zpracování klasického příběhu, ve kterém se Robin Hood (Errol Flynn), zbojnický hrdina Sherwoodského lesa, vrací jako voják krále Richarda domů, aby zbavil své lidi krutovlády Nottinghamského šerifa. Jeden z nejlepších filmů všech dob s vynikajícím výkonem Errola Flynna. (oficiálny text distribútora)

grerar

Chápu, že v době, kdy to vznikalo, bylo třeba černobíle rozlišovat klaďase od záporáků. Ale přeci jen, tohle bylo až moc. Ty brutální interiéry Nottingham's Castle. Na druhou stranu pro rodinu ideální film. Nic moc krve, nějaká ta romantíka, přesto dost mrtvejch. Hansom chlápek v zeleným baretu a sexy elasťákách. Co víc si přát. No. Prostě to bylo až moc čistý a uhlazený. Ale za tu akcu, akrobacii a předvedení živelnosti za 4*. ()

Hapretor

Robin Hood jako pohádka? Proč ne. Ale na můj vkus už ke konci dost nudná. I když jistá sebeparodie - je to záměrně? - funguje velmi dobře a atmosféra je hezká - jak píši spíše taková pohádková. Tak mě napadá, asi si pustím "remake" s Costnerem. I když remaky nerad, ten se fakt poved. A meče tam nevypadaj jak z plastu, a bitky tam nejsou jako rvačky ve školce. Co se mi ale opravdu líbilo, byly kostými - (v těch právě hlavně to "pohádkové"?). ()

MickeyStuma

Když se řekne Robin Hood, není snad nikoho, kdo by nevěděl o koho jde. Horší už je to s jeho příběhem, který v posledních dvaceti letech prošel takovým vývojem, že to už s původní legendou nemá takřka nic společného. A tak není od věci zabrouzdat do filmové historie a zastavit se třeba ve třicátých letech, kdy vznikl zvukový film o tomto hrdinovi tak významný, že je do dnes nepřekonaný. Scénář je plně založený na starověkých legendách Robina Hooda a tak je o to víc kouzelnější, dobrodružnější, romantičtější a vůbec celkově přijatelnější. Tzv. kostýmní film s jednoduchými kulisami, což je obzvlášť v dnešní době ohromně vidět, je stále považován za takříc definitivní filmové zpracování. Poté se začalo až do dnešních dob s příběhem už jen experimentovat. V hlavní roli Errol Flynn a viditelně si to užíval. Pastelové barvy už jen zvýrazňují dokonalost výpravy hodné své doby. Ano, dnes skutečně vypadá jednoduše, ale ve své době si to vyžádalo ohromný rozpočet, což se nakonec vyplatilo. Úspěch snímku byl ohromný a získalo si to dokonce i nominaci na Oscara. Takže co k tomu ještě více dodat. Kdo zná původní příběh, u toho bude snímek samozřejmě předvídatelný každou vteřinou vývoje děje. Ale protože se jedná o příběh původní, proč by to mělo vadit, že? ()

JimiH

Nádherná přehlídka možností technicoloru (i když Čaroděj ze země Oz zašel ještě dál), ale více mě bavila vážnější druhá půlka než žoviální začátek... Přesto díky perfektním hercům, dekoracím a slušné režii jde o povedený kousek. ()

Modus

Věřím, že kdybych tenhle film viděl na premiéře asi bych padl na zadek...V té době to byl neuvěřitelný skok dopředu, barevný film, velká výprava a vlastně příběh, který v té době byl aktuálnější než kdy jindy, kladný hrdina, který mohl představovat USA a Velkou Británii a zákeřný padouch, který mohl padnout na tělo nacistickému Německu...Nicméně po letech kdy mám zaškatulkovaného Robina jako Costnera mě tento klenot tolik neokouzlil, moje chyba! ()

sonoluca

Souboje možná místy působí na dnešní dobu legračně, ale to je tak jediné, co se dá tomuhle fláku, a to ještě pouze částečně, vytknout (zrychlení jim dodává skvělou dynamiku). To ovšem nejsou pilíře, na kterých by tato téměř 70 let stará klasika stála - těmi jsou bezesporu kvalitní a vtipný scénář, herecké obsazení (Flynnovi nechybí absolutně nic), výprava (na dnešní dobu trošku kýčovitá) a režijní vedení Michaela Curtize. Skvělá zábava, která má nakročeno, po některém z dalších shlédnutí, k plnému hodnocení. ()

clara.bow

Tenkrát tři Oscary, mimo hlavních hereckých hvězd, režie, filmu, správných dobových kostýmů a střihu musím připomenout Brněnského rodáka, hudebního skladatele, který svou nejen filmovou hudbou proslul až teprve ve světě. Byl to Erich Wolfgang Korngold, který získal jednoho z Oscarů právě za hudbu. V podstatě to byl téměř dvorní skladatel režisera Michaela Curtize, protože skládal hudbu téměř ke všem jeho filmům. I když je podle některých diváků, tento film zastaralý, proč také ne - má už téměř 80 let, neztratil nic ze svého kouzla, humoru a typického dobrodružství i kousek saské a normanské historie...MHCB ()

neo93

Robin z Locksley, nejznámější zbojník ze Sherwoodského lesa, který bohatým bral a chudým dával ve filmové verzi z roku 1938. Je to samozřejmě úplně něco jiného, než jsme v současnosti zvyklý, ale i tak má snímek dostatek hravosti, akce, dobrodružství, ale i humoru a romantiky, aby naplno potěšil. Zvláště, když se díváme na technicolorované barvy. Avšak kvůli postavám a daným hercům získává snímek tu pravou atmosféru. Errol Flynn je ten správně udatný hrdina, kterému nechybí náležitý důvtip ani rychlý luk a šíp, Basil Rathbone jako krutý sir Guy z Gisbourne, úhlavní sok hlavní postavy nebo třeba Olivia de Havilland v roli sličné lady Marian, která sice zpočátku má jistou nelibost vůči našemu hrdinovi, ale i přesto se do něj šíleně zamiluje. Možná jsem očekával ještě o malinko víc, ale i tak se jedná skvělé zpracování Robina Hooda. ()

Austen

Entré Robina Hooda v punčoškách a jelenem na ramenou do hodovní síně, kam jde zpozurážet Jana - zlotřilého bratra Richarda Lví srce a vůbec všechny přítomné Normany - to se nedá zapomenout. Spousta patosu, sentimentu v klasickém výpravném hávu. Jeden z těch nejkvalitněji provedených kýčů, které miluju a nestydím se za to. Šarm Erola Flynna a Olivie by se dal prodávat na kila na trhu a ještě by jim toho fůry zbylo. Tahle filmová dvojice je nádherná. ()

Schweinhund

Jak jinak asi můžu hodnotit film,ve kterém hrajou moji tři TOP herci(Flynn,Pallette,Rathbone), a další tři,kteří se těsně do mých desítek nedostali(Rains,Olivia a krasavice Una O Connor).Tohle je pro mě ten pravý Robin i když už jich bylo zfilmovaných tisíce,lépe Curtiz ani film obsadit nemohl,všichni jmenovaní herci podali precizní výkony,i když Olivia mi připadala místy trochu unylá.Za zmínku stojí i hudba k filmu( E.W.Korngold) ()

carott

Film má velice pohádkový nádech, s příjemnou atmosférou a občasnými přihlouplými úsměvy se hodí na typické zachmuřelé podzimní večery :) ()

Amonasr

Na film se dá jako na pohádku dobře dívat i po těch letech a je také zřejmé, jak daleko byl v té době Hollywood po technické stránce před evropskou kinematografií. ()

ostravak30

Na to, že se jednalo o film z roku 1938 je to hodně zajímavá podívaná, která má docela slušnou výpravu. Pravda je, že Sherwood nevypadá zcela jako anglický les a přišel mi hodně divný. Nyní už chápu, když vím, že Anglii zastoupila Kalifornie. Ale bojové scény vypadají opravdu dobře a to včetně svižných šermířských soubojů. Všimnout si ovšem lze, že v detailu meče skutečně nikoho neprobodnou a ani neteče krev. Tím se celá verze liší od pozdějších a modernějších. Ona je vůbec pojatá ve stylu 30. let. Romanticky a někdy až trochu zjednodušeně. Ale na oko vypadá opravdu dobře. ()

kaemp

Přijde taky někomu divný, jak se Robin se svými kumpány v jednu chvíli přežírá a pije víno s Marianou, pak střih a prochází se s ní mezi dětmi a matkami, které nemají, co do úst a demonstruje, jak se mají lide špatně? ()

Palisander

Nostalgicky zábavné, aj keď úplne jednoduché. Najväčšie plus je, že vzduchom lietajú naozajstné šípy, žiadne CGI pixely. Vtedajší kaskadéri to nemali jednoduché. Slabou útechou môže byť, že po nich strieľal samotný Howard Hill, ktorý sa tu aj mihol v roličke Robinovho finálového súpera pri turnaji. ()

Gig

Příběhů a dobrodružství o legendě zvané Robin Hood bylo natočeno požehnaně. Každý má něco do sebe. Kdo chce akční dobrodružství plné vtipu ale i romantiky, jistě si zamiluje verzi s Costnerem. Pro mě je to sice krásný film, ale spíš takový americký western v Sharewoodskem lese. Kdo má rád seriály, tak jistě neodolá verzi z osmdesátých let. Kdo má rád kostýmní historické dobrodružství ala Ivanhoe, ten si jistě zamiluje tuhle verzi z Flynnem. Robin v zeleném a brkem za kloboukem, souboj v lukostřelbě, krásná Marion, princ John a nakonec il ví král, tedy král Lví srdce :). Má to spád, vtip, romantiku. Prostě Robin jak má být. Člověk až nevěří, že tento snímek má za sebou tolik křížků, že už tu je na světě téměř osmdesát let. ()