Uvnitř tančím

• Veľká Británia Inside I'm Dancing (viac)
všetky plagáty

Uvnitř tančím je příběhem 24 letého Michaela s mozkovým ochrnutím, který dlouhodobě žije v domově pro invalidy "Carrigmore" vedeném impozantní Eileen. V jeho životě nastane zlom, když se do domova přistěhuje rebel Rory O'Shea. Michael s úžasem zjistí, že rychle mluvící Rory, který může pohybovat pouze svojí pravou rukou, rozumí jeho skoro nesrozumitelné řeči. Roryho dynamická a vzpurná povaha zapálí v Michaelovi oheň a představí mu zcela nový svět vně "Carrigmoru". (oficiálny text distribútora)

Drirr

Pozitivní smutný film. Přijmutí tohoto filmu bude do jisté míry záviset na tom, jak jste na něj naladěni, jak jste mu otevřeni a jak daleko k tělu si ho pustíte. Trochu mě mrzí, že v pozadí cítím až přílišný kalkul útočící na finální slzy. Přesto ale herecké výkony dvou hlavních protagonistů, velmi silná postava Roryho, bezkýčovitě pojatá témata (láska, touha žít i přes všechny překážky) a vkusně zvolená hudba dělají z filmu něco víc než jen komedii o dvou vozíčkářích. 80 % ()

kobe6

104 minut citového vydírání...nicméně, nevadilo mi. Chápu, že v někom toto vyvolávání emocí a další klišé mohou vyvolat odpor, ale je to pořád dobře natočený film a já si ho užil. ()

Prochy38

Mělo to nějaké logické mouchy, ale... nádherné, silné, hluboké, jedinečné. Herecky perfektní, ale to i po režijní stránce + skvělá scénář. ()

Rozjimatel

"Well, I've had more girlfriends than you've had speech therapy sessions, so..."     Výborná dramédia, a to v pravom slova zmysle, keďže sú tu v rovnovážnom pomere zastúpené obe zložky, ako komediálna, tak i dramatická. No a treba dodať, že tieto dve protichodné zložky sú spolu zladené s veľkým citom, čo rozhodne nebola jednoduchá úloha a len málokedy sa ju podarí takto splniť. Tá komediálna stránka filmu prevažuje hlavne v jeho úvodnej časti, kedy na závažné postihnutia dvoch hlavných hrdinov nazerajú tvorcovia so skvelým úsmevným nadhľadom (ten humor proste nemá chybu, v kuse som sa musel smiať). Ako však hrdinovia opustia chránené prostredie a musia čeliť síce lákavej ale zároveň pre nich aj neúprosnej realite, komediálne tóny sa postupne vytrácajú a film nadobúda čoraz dramatickejší ráz, sprevádzaný aj tragickými tónmi. Pritom však z neho neustále srší úžasná životná energia, neutíchajúca túžba žiť, aj napriek veľmi nepriaznivým okolnostiam. Postihnutá dvojica hlavných hrdinov Michael (Steven Robertson) a Rory (skvelý James McAvoy) je jednoducho dokonalá a výborne ju dopĺňa i šarmantná Siobhan (Romola Garai). Prednosťou filmu je aj to, ako sú jednotlivé postavy vykreslené zo psychologickej stránky.     "Aren't you going to arrest me?" "No." "That's discrimination!" ()

sestrad

FIlm, se kterým jsem se zřejmě totálně minula, jak se tak dívám na nadšená hodnocení všude kolem. Už v první polovině mně totiž začala rušit v hlavě otázka, proč to O´Donnell fakticky točil? A cože to vůbec obvykle točí? Nejsou to taková zaručeně dojímající témata s vlastně přeci dobrým koncem (na tom nic nemění, že parťák umře). Co mi nevadilo na Skafandru a motýlovi, kde jde přeci taky o to překonat umírání životem, tady mně vyloženě lezlo na nervy. Příliš to chce být milé, neurazit, zamyslet diváka nad důležitými tématy a dojmout. Právě proto, že reálné životy těchhle lidí jsou přeci těžké, některé superpozitivní a přechápající filmy (která z postav v tom filmu vlastně s těma klukama neprojevila trochu pochopení?) mě někdy dokážou vytočit. ()

sona123

Britský styl, úžasný James McAvoy, ale nejen on, téma, o kterém nic nevím, jednoduché zkratky, které nás rychle posunou dál, černý humor, trocha dobré hudby, sexy obleček zdravotní sestřičky, pokrytectví a staré dobré škatulky oproti průlomům zdí, tak trochu zdvižený prst a laskavé pohlazení a ještě řada dalších věcí, které si už doplňte sami. Nedostalo mne to do žádných závratných výšin, ani nerozbouřilo mé všeliké emoce, ale tak nějak správně to sedlo, jak už dlouho pořádně nic. ()

Daqvid77

Hodně silný příběh který vezme za srdce. Dva hlavní hrdinové filmu Rory a Michael jsmou upoutáni na invalidní vozík. Ale i přesto touží potom žít běžný život což se se jim nakonec povede. O tom je celý fim jen díky silně emocionámně tragickému ději 5 hvězd ()

Ollie235

Filmy s podobným námětem bývají často lacinou hrou na city, tady to však vůbec neplatí. Inside I'm Dancing je něco víc. Promyšlený scénář a přesně trefené množství humoru dostávají tento film tam, kam se spoustě jeho předchůdců nepodařilo ani přiblížit a některé scény se vskutku vryjí do paměti. Vše navíc podtrhuje nádherná hudba. Drobnou vadou na kráse pak zůstává pouze pár nudných pasáží uprostřed a trochu nedotažený konec. Rozhodně ale krásné dílo, které zaslouží diváckou pozornost. ()

lukasd

Klasické melodrama, které je zručně natočené, obsahuje pár slušných hlášek, ale bohužel také plno scén, které jsou velmi okatě udělané tak, aby ždímaly slzy z citlivějších jedinců. ()

EllienPM

Neskutečné. (nejen) Uvnitř pláču. Žádný film mě tak nesebral, jako tenhle. Všichni ti Forrestové Gumpové se mohou jít zahrabat, tohle brnká na city mnohem umněji, vkusněji, komorněji, lépe. Nejsou potřeba trapné emerické moralistické projevy před shromážděnými davy. Komorní a niterní krása, smutek, ale i život a radost z něj vtěsnaná do neskutečně ubíhajících 104 minut. Noblesní výkon podal Steven Robertson. Mám léta operovanou spodní čelist a ještě nikdy mě tolik nebolela, nikdy, jako na konci tohohle snímku. Promiňte, musím se jít vysmrkat... ()

Janko666

"This is dancing. What do you think I'm doing inside??" Jsem na tom stejně jako Faye. 100% Edit: opět zkouknuto asi po pěti letech. Slzy, jako nikdy před tím. ()

Greg25

Film po jehož skončení musíte začít přemýšlet nad mnohými věcmi na tomto světě i kdybyste nechtěli. Jede z filmů, který ukazuje životní osud jednoho muže úplně obyčejně, aniž by se snažil jakkoliv hrát na divákovy city, a přesto vás dojme. Vynikající herecký výkon Jamese McAvoye. 100% ()

Kratoc

Bytostně nesouhlasím s tvrzením, že se jedná o prvoplánový kýč. Film má hloubku a je natočen tak, že jsem hercům uvěřil naprosto všechno. Jejich civilní hraní mne úplně nadchlo a závěrečná scéna (Michael před komisí) už patří k té pověstné třešničce na dortu. I někdy zdánlivě necitlivý humor patří k atmosféře filmu a dohromady s herci, hudbou a prostředím tvoří neodolatelný mix. Nebudu v komentáři rozepisovat děj, ale pouze říkám: Stojí to za to! ()

Atheas

Moje zvědavost se na 200% vyplatila. Moje očekavání byla několikrát překonána a netipická herecká dvojice mě opravdu velice pobavila i dojala ale hlavně to donutí člověka k zamyšlení. ()

Nekgro

Jak je těžké snažit se žít normální život, když ste připoután na vozíčku? Neuvěřitelně, ale ten pocit, že člověk žije ve svém vlastním domě, s vlastními pravidly je povznášející a neutápí se v tom, že vlastně jen přežívá a čeká na konec. Velice silný film, který odlehčuje Roryho občas hodně černý humor. ()

Dny evropského filmu běží

Dny evropského filmu běží

29.01.2006

Jen abyste nezapomněli... momentálně probíhá až do 5. února v pražských kinech Světozor a Aero promítání filmů v rámci festivalu Dny evropského filmu. Od 6. do 14. února pak bude festival probíhat v… (viac)