Valdézovi koně

• Francúzsko Chino (viac)

Mladičký Jimmie Wagner jezdí po kraji a hledá práci. Zastaví se na osamělém ranči, kde ho Gino Valdez sice nevítá s otevřenou náručí, protože je uzavřeným samotářem a nemůže mu zaplatit za práci, ale pozve ho ke stolu a nabídne mu nocleh. Gino dělá do koní a v ohradě má několik krásných mustangů. Druhý den musí Gino dopravit několik koní do města, kde je prodá. Jimmie mu pomáhá a je vidět, že s koňmi umí zacházet. Mladíkovi se moc nechce pokračovat v putování a Gino, který si na něho rychle zvykl, mu přece jen nabídne, aby zůstal na ranči jako pomocník. Nemluva Gino a Jimmie oplývající mladickým elánem tvoří trochu bizarní pár, ale spojuje je láska ke koním a dobře si rozumějí. Žili by na ranči s mustangy v klidu a pohodě, nebýt majitele půdy Morelly, s nímž dochází neustále k rozepřím. Gino se umí postavit přesile Morellovy bandy, ale je to krajní řešení, do něhož se mu nijak zvlášť nechce. Konfliktní vztah se vyostří, když se Gino seznámí s Morellovou nevlastní sestrou, krásnou a jemnou Kathrin (oficiálny text distribútora)

ewi

Film plný podivných dialogů, surrealistických scén a ... nekonečných záběrů na koně .... .... mísí se ve mě pocity "co to jako k čertu mělo být?" a "no dost nudný ale vlastně docela příjemný film", takže kompromis 2* ()

majo25

Realisticky pôsobiaci western, kedže je skôr pohodový ako akčný, hodí sa na popoludňajší oddych. A aj keď má pomalšie tempo a nejednoznačnú zápletku, vôbec nenudil. Za čo vďačí dobre napísanému scenáru s realisticky pôsobiacimi charaktermi postáv, ale aj ťahúňovi v podobe Bronsona. A v takýchto osobných minipríbehoch majú aj komicky ladené scény svoj veľký význam. Klobúk dole aj pred netradičným a nečakaným záverom, v ktorom hl. hrdina vie, kedy má skloniť hlavu a neísť ňou proti múru. ()

Courtemanche

V základě je to slabší béčkový film. V pohodě se to dá zvládnout, jenže je tady Bull of the West, The (TV film!) z roku 1971, s Bronsonem v hlavní roli, má i podobnou tematiku a film je o třídy lepší. 2/5 ()

Jizni Tlapa

Charlie a jeho knírek o třech chloupcích v hlavní roli nezklamal jako vždy. Navíc tajtrdlíkoval za zvuku líbivého benja a harmoniky a to prostě do prostředí westernu patří. Sekundující mlaďas byl zajímavým protihráčem a Valdézovým šemíkům tak vybojoval třetí v hodnocení... o klasiku na kolty to tady ale prostě není ()

Mirokukii

Od první minuty ne úplně klasický western. Žádné přestřelky, pronásledování, pistolníci, snad jen občasná rvačka protne jinak poklidný a pracný život jednoho polo indiána, který se živý chovem a prodejem koní. Krásných koní mimochodem. Je to pomalé, ale má to atmosféru a jediná dobře popsaná postava, je ta hlavní, v podání charismatického Bronsona. Vše ostatní je jakoby jednostranné, což zamrzí hlavně v závěru, který je odbitý. ()

JohnSmith

Nevěřil jsem vlastním očím, když jsem jako režiséra viděl uvedeného Johna Sturgese. Ten film se mu vůbec nepodobá. Hlavně je to naprosto o ničem western, teda pokud nemáte rádi koně. ()

Ripley

Ty tři hvězdičky jsou na hraně,jelikož příjemně plynoucí děj pokazilo nečekané a nelogické finále.Formát 4:3 u westernu je také velký problém. ()

Mikino00

Tak naivní plýtký film jsem si od Sturgese nezasloužil, příběh zamilovaného honáka neuvěřitelně stagnuje, neoplývá zápletkou a dokonce ani pořádnou akcí. Takový film si mohl někdo dovolit tak ve 40. letech kde by realistická ukázka života na západě jistě uspěla, ale v letech 70., je to jen nezajímavá báchorka. ()

sadlokan

Sundá čtyry frajery,vodplaší koboly,zapálí si barák a vodklusá v Prdel hills.To je Valdéz.Tradičně s tragédskym knírem ála kočí. ()

bearmeedek

Docela příjemný film z Divokého západu. Nezvykle režisér známějších westernů sklouznul do přátelství mladíka a starého bručouna, takže to místy zavání dost rodinným filmem, ovšem s love story i se sexem. ()

Rodin

Charakterizoval bych to jako vcelku přijatelně obstojnou nudu na téma "western a kterak jej zprznit". Ovšem Charles si zahrál docela pěkně a Jill byla standardně po moclikáté krásná a milá. Tak za tyhle dva přihazuji jednu * navíc, protože jinak... ()

dogma97

3* jen z lásky k žánru. Westernové atributy jsou v pořádku, ale příběh je k uzoufání neinvenční, a stejně tak i řemeslo. Škoda, ústřední dvojice má něco do sebe, ne tak už špičatonosá Jill. Naopak zde mnohými kritizovaný závěr mě příjemně překvapil - klasické heroické finále bych asi nevydýchal. ()

CRYPT

Jeden z nejslabších westernů co jsem kdy viděl. První a zároveň poslední přestřelka proběhla 5 minut před závěrem. Kde byla romantika na konci? NUDA ()

ilclassico

Aby hrdina na závěr úplně na všechno rezignoval, to mě překvapilo. Ne že by musel sebrat indiány a všechno to tam vystřílet, to ne, ale jistá pachuť jakéhosi nenaplnění na konci příběhu zůstala. Jinak pěkně natočeno. V rámci žánru za 3. ()

mac000

Známé spíše pod názvem Valdezovy koně, viděl jsem v rakouské TV v 70. letech pod titulem "Wilde Pferde". Chino je jméno postavy, kterou ztělesňuje Charles Bronson. Poslední Sturgesův western, pak natočil už jen detektivku a dobrodružný film z 2. svět. války ()

ostravak30

Valdézovi koně není film plný přestřelek a bitek. Odehrává se v pomalém tempu a ke svému vrcholu se postupně propracovává. Sledujeme jak úžasné propojení s koni, tak třeba s indiány. Do toho mladý Jimmie Walker, který se má od Gina co učit a oba si na sebe tak nějak zvyknou. Snímek si mě získal i úžasnou hudbou. Nejen, že se jedná o poslední western Johna Sturgese, ale též poslední film, na kterém se podílel produkčně. Jako svůj poslední mohl označit scénář i Clair Huffaker. ()

Pavlin

Tento western mě zaujal jen kvůli koním.Bronson byl dobrý,ale příběhu brzy došel dech a závěr to úplně dorazil.Slabé,škoda. ()