Cestujúci v daždi

• Česko Cestující v dešti (viac)

Mellie nemá ani potuchy, že každý její krok sleduje záhadný cizinec, který ji napadne, hned jak její manžel odejde z domu. Celá věc ale bude mít pro oba nečekanou dohru. (Netflix)

Rodin

Tohle byla naprosto vychytaná evropská kriminálka, jejímiž nejlepšími domácími půdami jsou tradičně GB a FRA. Zde se nám předvedla (pokolikáté už) naprosto úchvatná Marlenka a kníratý úžasňák Charles. Ten přirostlý úsměv má asi proto, že se bojí pádu čerstvě narostlého kníru, který si, bůhví proč, oblíbil, přestože s ním celý život vypadal, jako Číňan po vypití kotle kakaa. Nic to nemění na téměř dokonale zpracované komorní záležitosti, kterou každý milovník francouzské detektivky, kriminálky či thrilleru musí nosit zasunutou v hlavě, jako malý klenot, po celý život. A TA MARLENKA!!! 95%. ()

winstonik

Ďalšia časť seriálu Šlahnutý a manták zasahuje, alebo, ak chcete, zľahka natvrdlý plukovník vyšetruje vraždu, pričom až v závere sa rozhodne, koho vraždu vlastne vyšetruje. Podozrivá z vraždy sa to pre istotu dozvie až v poslednom zábere. Obaja hlavní hrdinovia majú po celý čas značný komunikačný problém, čo je celkom pochopiteľné, lebo inak by scenárista nemal na čom položiť stavbu. Bez záľuby oboch protagonistov v zamlčovaní by film vyfučal skôr, než sa posledný omeškanec usadí do sedadla. Kadenciu medzier v dejovej línii však režisér zrejme odhalil, preto z toho urobil aspoň divadelné predstavenie, pozostávajúce z krátkych etúd, ktoré si ambíciu mať zápletku alebo nadväznosť rozhodne nekladú. ()

Karda

Moc tady ten hype nechápu neb se jedná o průměrný romantický-thriller nebo jak to nazvat. Postavy jednají nejen nelogicky,ale jestli si takhle režisér představoval jednání žen tak to potěš.Melancholie mi celou dobu připadá jak nějaká 17tka,kterou vypustili právě do světa.A ta scéna s Paříží? To je proboha co ? Slabě 3*.Ani Charles to nezachránil ... ()

Pitryx

Tak to bylo škody za milion tisíc kusů, jak říkával kolega. Slibně se rozvíjející film s dobrou zápletkou dokonale zkazí přiblble se tlemící pan Bronson, jinak můj oblíbenec. Pak do toho ještě spadnou jiné motanice, asi aby divák nespal a zkoušel se orientovat v ději. Díval jsem se do konce jen proto, že jsem zvědavý. Ale celkově jsem se hodně nudil. Ořechy mi hlava nepobrala. A ještě drobnost na závěr, píše se tu, že to byla pilotova manželka, já v dabingu slyšel zcela zřetelně diaolog, kde on vysvětluje, že je navigátor, ne tedy pilot. 201401010000/0000 ()

Jehan

Ač milovník starých francouzských filmů, které s potěšením díky svému archívu a ČT vídám opakovaně, musím se nechtě přiklonit na stranu těch, kdo v tomto snímku vidí překomplikovanou samoúčelnou hříčku s podivnými hrdiny a nesmyslným dějem nedějem. Ne snad, že by muselo v každém filmu o něco jít. Ale tohle je fakt pakárna. ()

ostravak30

Krásné francouzské městečko, napínavý úvod a trochu podivné pokračování, podmanivá hudba, která k tomuhle thrilleru sedne. Charles Bronson navíc také předvádí, proč to byl vynikající herec. Často ke svému projevu nepotřeboval ani mluvit. Za něj hráli třeba jen oči. Děj je zpočátku banální, ale postupně se rozehrává zvláštní hra, která zaujme především tím, jak se postupně vyvíjí i koncem. Je to poněkud psychologické drama, které divákovi i hlavní hrdince dost drnká na nervy. Herecký koncert především Charlese Bronsona ve 120 skutečně deptajících minut, z nichž každá má své zvláštní a neopakovatelné psychologické kouzlo. Maximum hvězd nedávám jen proto, že dokud pointu neznáte, má snímek mnohem větší napětí a dramatičnost. Jakmile ji však prokouknete, je to o poznání nezáživnější. ()

Pete

Film si tak pomalu plyne svým tempem, než aby diváka nějak napínal, a příběh vcelku slouží vlastně pouze k vykreslení tenze mezi postavami Jobert a Bronsona. Ta tam je, ale přímo chemii mezi nimi, natož nějaké erotické dusno, rozhodně nečekejte. Z toho pohledu se pak také jeví zcela zbytečná podzápletka s Paříží. Možná jsem to ale celé jen nepochopil, a snímek je jakousi alegorií na téma žena versus tehdejší svět (muži). ()

Zoltar78

Velice povedený a podmanivý thriller s charizmatickou ústřední dvojicí Marlène Jobert a Charles Bronson. Rafinovaná hra kočky s myší, kde jsou karty předem rozdané a je jen otázkou času jaká chybička prozradí onu pravou skutečnost. Stará poctivá francouzská škola, kde o napětí a překvapení není nouze, navíc podkresleno nádhernou hudbou klasika svého oboru Francise Laie. Snad první film, kdy jsem si všimnul, že Charles Bronson má i nějaké to svalstvo v obličeji a umí ho použít :-). Marlène Jobert krásná jako vždy a křehká jak to umí podat jenom ona. V člověku se probouzí ochranitelské sklony a nelze než jí držet palce všemi deseti. Asi si hodím ořechem proti oknu ;-)... ()

route60

100% nejlepší film Charlese Bronsona hned po Tenkrát na západě ale v Cestujícim v dešti mohl ukázat v plné kráse že dovede opravdu hrát (nejen na harmoniku) ale že byl i skutečný chlap se všim všudy kterého skvěle doplňuje křehká Marlene Jobert, krimy drama po Francouzku René Clémenta na ktreré jen tak nezapomenete je vyprávěn jednoduše ale přitom tak že i po více než 40 létech funguje dokonale, kde se hrabou mnohé dnes natáčene některé takzvané thrillery bez špetky života a hlavně charizmatických herců, velká škoda že Charles Bronson se později zahodil v hrůzných příšernostech typu přáni smrti xxx, Rodina policajtů atd. ()

kubina86

Úplně souhlasím s komentářem uživatele gudaulin. Vydržel jsem u televize dlouho do noci v očekávání, že kouknu na napínavý thriller, ale ten se bohužel nedostavil. Pro mě nebyl film ničím zajímavý, myšlenka dobrá, provedení horší. Moje hodnocení průměr. *** ()

Atron

Tenhle film prostě miluju. Jako thriller by byl celkem standardní, ale skvělým způsobem jej obzvláštňují jemné prvky vtipu a citu. Třeba "Američani jsou živí z kečupu a vajec", trik s ořechy, zástěra s nápisem Love Love! K tomu skvělé herecké výkony a je to. ()