Legendárny western Johna Sturgesa nie je iba majstrovským príbehom o siedmych pištoľníkoch, ktorí sa nechajú najať hŕstkou chudobných mexických dedinčanov, aby bránili ich životy a majetok pred bandou chamtivých banditov. Ide zároveň o prvý remake diela japonského klasika Akira Kurosawu, ktorý dokazuje, aká úspešná môže byť kultúrna inšpirácia, z ktorej ťažia obe strany. Akokoľvek je morálny kódex pištoľníkov a samurajov odlišný, obe skupiny sa púšťajú do boja, v ktorom vyhráva ten najslabší. (ASFK)

sun.eagle

Pro mě to je navždy "kovbojka" číslo 1. Pamatuju když jsem ji viděl poprvé, dávali ji v polské televizi kterou doma chytáme a otec mě večer vzbudil a dovolil se dívat do pozdní noci. Byl to pro mě zážitek a zážitek to je po každém zhlédnutí. Tolik hereckých es v jednom filmu se už nikdy nesejde, nic proti Dannyho partákum. ()

Molerat

Kovbojky mám rád, ale ze srdce nemohu dát tomuto remaku stejné neřkuli větší hodnocení než sedmi samurajům jako nepřekonatelnému originálu ()

DaNQa

Keď si chcem pozrieť film o skutočnej odvahe a hrdinstve, ktoré zvíťazí nad zlobou a tyraniou, tak mám len jednu voľbu. A to nezabudnuteľný western Sedem statočných. Je to nielen jeden z najkrajších a najznámejších filmov, ale aj vrcholné dielo americkej filmovej tvorby čo sa divokého západu týka. A tu je pár dôvodov, pre ktoré má toto veľdielo právo konkurovať tým najuznávanejším westernom : 1)Réžia. Réžie sa ujal John Sturges, ktorý je jeden z mála režisérov zobrazujúcich divoký Západ veľkolepo a efektívne. 2)Príbeh. Každý vie, že námet pre tento film našli tvorcovia v japonskom veľkofilme Akira Kurosawy "Sedem samurajov". Sedem odvážnych pištoľníkov sa rozhodne pomôcť úbohým obyvateľom malej mexickej dedinky, ktorá zostáva na pospas horde banditov. Táto jednoduchá, no účinná myšlienka priťahuje divákov k obrazovkám i po viac ako 40-tich rokoch. 3)Herecké obsadenie. Tak a toto je pre mňa asi najväčším lákadlom !!! Toľko hereckých hviezd pokope je možné vidieť asi len v katastrofických filmoch zo 70-tych rokov !!! Veď uznajte sami : Yul Brynner, Steve McQueen, Horst Buchholz, Brad Dexter, Robert Vaughn, James Coburn a Charles Bronson. A ako keby toho nebolo dosť, proti nim stojí Eli Wallach, ten najhorší a najodpornejší zloduch v dejinách westernového žánru. Je radosť sledovať ako sa ich postavy psychicky vyvíjajú a predháňajú... 4)Hudobné motívy. Melódie Elmera Bernsteina sú dnes už kultové a stali sa symbolom amerického westernu. Úvodná hudbička je fascinujúca a grandiózna, ostatné navodzujú dojem pravého divokého Západu... Jednoznačne snímka, ktorá bude ešte dlhé roky uvádzaná v programe pre vysielanie... ()

havr

Připadá mi úplně zbytečné jakýmkoliv způsobem komentovat takovou klasiku-a to nejen ve svém žánru. Skvělá muzika, bravurní výkony všech hlavních protagonistů-ať už kladných či záporných. Ani se nechce věřit, že tomuhle filmu už je 49 let..při sledování takových skvostů člověk úplně zapomene, že klukovský léta jsou už dávno pryč..dvěma slovy-úžasná podívaná:-) ()

Ferrry

Sešlost hereckých es, strhující atmosféra, výborná hudba a jak je to napínavý.. :-) Podle mně asi nejlepší western vůbec! ()

loďa

Naprostá klasika a jeden z mála westernů vysílaných v socialistických televizích, i proto jsme dokázali rychle vyjmenovat všech 7 jmen ochránců mexické vesnice, způsob úmrtí 4 z nich a napodobovat zvláštní chůzy Yula Brynnera. Nezapomenutelná je hudba Elmera Bernsteina a nezapomenutelný je i vůdce bandy Calvera v podání vynikajícího Eliho Wallacha. ()

jurijuri

Ešte si pamätám, ako som tento film nahrával na video. Je to vynikajúci film, ktorý vo svojom žánri nemá konkurenciu. Výborná hudba, perfektná výbrava, výnimočné obsadenie, fantastické scény, a hlavne prestrelky ako sa na správny western patrí. Mojou najoblúbenejšiou postavou je Britt. Tá scéna na stanici kde v súboji nožom zabije cowboya- par exellance, alebko ako sa to píše. A neskôr keď zostrelí calverovho chlapa z koňa Chiko mu povie: " To byla ta nejúžasnější rána jakou jsem kdy videl." Britt sa na neho pozrie a odpovie: " Nejhorší. Mířil jsem na koňe." Škoda že v závere zomrel. ()

bee.el

Prostě miluju... a nelze jinak, láska na celý život, nepřekonatelná hudba, nepřekonatelný příběh (baví mě více než "originál")... klasika v dětství a posedlost v dospělosti... ()

ronin zabak

Dnes už skoro nebožtíci až na pana Bronsona, jinak nezapomenutelní a chrabří ochránci slabých, jenž se stali vzorem mnoha kluků 70. let. Báječný film a přesné obsazení. ()

Sugar67

Westerny jsem vždy miloval a tento patří k mé hvězdné trojce (+ Tenkrát na západě a Poklad na stříbrném jezeře). 8 hvězd (včetně Calvery) v krásné symbióze a jejich koncert podtrhuje skvělá hudba. Krásný hlavní příběh, supr minipříběhy. Pokud je něco klasika, pak je to tenhle film. ()

Trepak

Minimálne 5 Sturgesových pištoľníkov by vzalo nohy na plecia, keby sa na nich Clint zamračil. Pche! Z partie siedmych statočných je sympatický iba Chris, ostatných nech parom berie. Je to celé také uhladené. ()

vojtik.sup

Jediný western, který stál za to a dalo se na něj dívat. Výborné zpracování režiséra Johna Sturgesa se opravdu povedlo a vznikl tenhl nezapomenutelný western. ()

Romivoe

Musím hodnotit o něco lépe než u filmu Tenkrát na západě, ale stále jsou to pořád 4 ****. Hezký příběh, slavná jména, skvělý Bronson. Naproti tomu hrozný dabing a to u McQueena. Dabuje ho Postránecký a to není hlas, který by patřil k tomuto charizmatickému herci. Celý film mi to trhalo uši. ()

LEOM

Snad jediná, ale o to neskutečně silná konkurence leoneho westernů, absolutní klasika, úžasní herci, geniální scény skvělá hudba....co vzpomínka na film, to úžasný zážitek z ní ()

Ejvi

Tohle je western. Ne western na který si westerny s oblibou hrají, ale ten pravý western s velkým W. Yul Brynner a jeho banda plná hvězd tomuhle snímku vůbec neuškodila, ba naopak.. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Snyderův Rebel Moon rozšiřuje obsazení

Snyderův Rebel Moon rozšiřuje obsazení

09.04.2022

Chystaná velkolepá akční sci-fi Rebel Moon režiséra Zacka Snydera (Armáda mrtvých, Liga spravedlnosti) pro streamovacího giganta Netflix, jež je škálou a pojetím přirovnávána rovnou ke slavným Star… (viac)

Snyderova sci-fi našla hlavní hvězdu

Snyderova sci-fi našla hlavní hvězdu

03.11.2021

Režisér Zack Snyder (Watchmen, Muž z oceli) zdá se našel představitelku hlavní role pro svůj příští snímek. V jeho obří sci-fi Rebel Moon, kterou Snyder točí pro Netflix, a která původně vznikla jako… (viac)