Vedecký tím, pracujúci na odľahlej základni na Marse, začal na Zem posielať čoraz nepríjemnejšie správy. Výsledky experimentov sú znepokojujúce, rady vedcov záhadne rednú, a tak vláde nezostáva nič iné, len základňu izolovať do najprísnejšej karantény a na Mars vyslať po zuby ozbrojenú jednotku rýchleho nasadenia, ktorá má zistiť, čo sa stalo a eliminovať akúkoľvek hrozbu. Aspoň taký bol pôvodný plán. Lenže realita prekonáva aj tie najhoršie predstavy. Výskumnému tímu sa totiž nekontrolovanými postupmi podarilo doslova otvoriť brány do pekiel, odkiaľ sa vyrojili davy hrôzostrašných monštier, ktoré sliedia po chodbách základne a likvidujú všetko živé. Je vôbec v ľudských silách túto strašnú nočnú moru zastaviť? (TV Markíza)

Rominator

K vrcholům filmu patří vydařená pětiminutovka z pohledu Karla Urbana (John Grimm) a nejednomu hráči musela připomenout hodiny strávené u hrání her Doom 3 nebo Doom 3: Resurrection of Evil. ()

ChewieDC

Fandové herní série si najdou pár dobrých fórků, první polovina filmu je dokonce poměrně zábavná. Když ale začne akce, pokusy vysvětlit vznik monster a velmi béčkové finále, Doom upadá do těžkého průměru až podprůměru. ()

Satan

Ze začátku nudí. Uprostřed nepřekvapí. Na závěr exceluje! Úplný konec je sice klišovitý a poněkud statický, ale FPS pasáž to vyrovnává a navíc skvělé efekty se sympatickými herci. ()

mzss1

Celkově film zas tak špatnej nebyl, ale mě moc nezaujal. Příšery tam lítají, střílí se tam, blbej pohled kamery jak z počítačový hry, příběh nějak nezaujme. Spíš pár herců, třeba Dwayne Johnson. Hru jsem rozhodně hrál, ale film byl horší. Adaptace z PC her do filmů se třeba vyvedla série : Resident evil. Tohle je ale jen pouze jednohubka, která víceméně nadšence z her Doom taky moc neoslní. 35% = ** ()

dr.horrible

[DC] Celý film som čakal na scénu z vlastného pohľadu. Prišla nielen, že neskoro, ešte bola jedna jediná a samotná, v zmesi tupého dvojhodinového bordelu plného pobehovania, hlúpych dialógov a tmy. Žiadne guilty pleasure. Shit, ktorý nepatrí ani do áčkovej kategórie, ani do nového milénia, ale mal byť dávno zabudnutý medzi všetkými (často lepšími) céčkami osemdesiatych rokov, parazitujucími na filmoch o Votrelcovi. Ps: Ku hre vzťah nemám ()

Legas

Pryč jsou ty doby, kdy střela z BFG měla zelenou (také se této legendární zbrani tak říkalo) barvu. Trojku jsem bohužel nehrál (a kdo ano, nebyl zrovna nadšený) a je podle mě chyba vystavit film právě na ní. Tu změnu zelené na modrou bez mrknutí oka akceptuji, ale ty ostatní kiksy nikoliv. Fakt, že monstra nejsou z pekla, mně nevadil, ale při vzpomínce na pestrou škálu oblud z prvních dvou Doomů mi ukápla slza. Ve filmu najdete pouze několik stejně zmutovaných lidí, kteří sice podle obrázků vypadají jako něco z Dooma (tedy trojky), ale jednak jsou špatně vidět, jednak jsou si podobní jako vejce vejci. Až na pěkně vyvedeného Pinkyho si žádnou exhibici neužijite. Zmíněný Pinky se objeví v sekvenci z vlastního pohledu. Tato pětiminutovka je tím nejdoomovější okamžikem vůbec. Po ní už následuje absolutně nedoomovský souboj mezi Rockem a Urbanem. Do této scény jsem byl ještě docela spokojeným (i když nustále rýpajícím) divákem. Také jsem byl naštvaný na trapné lekačky s všemožným zvířectem (hollywoode, vzpamatuj se už trochu!!!). Pozitiva? Potěšila mě výprava, jelikož většina chodeb je pěkně doomovská a Karel Urban, který do filmu zapadl jako moje prdel do sedadla. Horší už to je s Rockem. Ten mi tam příliš nesedl. A ještě jedna nadávka na tvůrce. Když už se rozhodnete použít BFG, tak s ní nechejte Rocka alespoň rozcupovat pár monster. Ty dva výstřely do zdi mě opravdu neuspokojily. ()

InJo

Na úvod se sluší říci, že veleslavného Dooma jsem bohužel nikdy nehrál (i když to se po zhlédnutí filmu asi brzo změní). A možná právě proto jsem si nejnovějšího zástupce mého milovaného subžánru - akčního sci-fi survivalu (kterému jinak bezkonkurenčně vévodí Aliens a Predator) - poměrně dost užil. Kdyby za nic jiného, tak už jen za geniální "pohled z vlastních očí“ (scéna, která si vážně zaslouží zkultovnět) a za obsazení Rocka a Karla Urbana do hlavních rolí Bartkowiaka (alespoň prozatím) řadím mezi mírně nadprůměrné režiséry. Překvapivě mě celkem bavila i celá (tolik kritizovaná) první hodina. Většinu času byla vždy aspoň průměrně zábavná a v podstatě se pořád něco dělo, stále to někam směřovalo. O temné nebo dusivé atmosféře se tu nedá mluvit a dá se říci, že tu nezavadíte ani o nějaké velké akční orgie. Film jako celek těží především z výše jmenovaného ex-wrestlera (který sice přehrává, ale on je prostě božsky charismatický i tak), ještě lepšího Karla Urbana (ten chlap herecky roste s každým dalším filmem), velmi dobré kamery a celé poslední čtvrtiny. Závěrečná bitka sice nebyla taková dokonalost, jakou jsem očekával, ale osobně mi ke spokojenosti postačoval nečekaný (i když trochu křečovitý) charakterový přerod jedné stěžejní postavy. ___ Doom rozhodně není vyloženě skvělým filmem (a asi už vůbec ne skvělou adaptací úspěšné hry), ale pokud jste fandy úzkých, potemnělých chodeb, nějakých těch CGI příšerek, velkých zbraní a poměrně rychlého tempa, je to IMHO solidní stominutové pobavení. Minimálně v rámci jednoho večera. 70 % ()

Jordan

hollywoodšťania navarili čaj z niekoľkokrát vylúhovaného vrecúška, takže výsledný nápoj je len o čosi tmavší/kalnejší než čistá voda a matná chuť čaju sa dá sotva rozoznať; dojná kravička niekedy dá už skysnuté mliečko - adaptácia počítačovej hry, ktorá má status kultová, sa môže javiť ako super nápad, ak to do rúk nedostane uwe boll, no ani bartkowiak z toho nevyžmýkal viac, než pár pár hnusných mutantov a pre pekné oči rosamundy pikeovej sa ešte film do siene slávy nedostane; švárny karl urban prehráva a dwayne v jednej z posledných úloh titulovaný ešte ako the rock sa možno aj vďaka tomuto prepadáku utvrdil v tom, že treba zmeniť koncepciu... pretože nech už vyrastený gameri prižmurujú oči, koľko chcú, filmový doom pôsobí ako epizóda kanadského televizneho seriálu, scenár je slabučký a stojí na nohách vratkejších, než má novorodené sŕňa a tá prehnaná minutáž nudí a nudí a nudí... to je všetko, čo vie a čo dokáže... tomuto filmu pomocnú ruku nepodáva ani slabé obsadenie, ani nevýrazná hudba a ani nedovarená réžia... brak skoro žiadnej hodnoty; ()

Anderton

Doom nemá vlastnú tvár. To pretože interiéry sú len tmavé a nie atmosférické a človek sa vôbec nedostane do tak potrebného módu tetelenia sa v blahu domáceho bezpečia pri sledovaní vesmírnej klaustrofóbnej akcie, aké poznáme zo špičiek žánru. Na druhú stranu ale na mňa fungovali vzťahy medzi troma hlavnými postavami, respektíve napätie medzi nimi, čo sa dá ale pripísať najmä charizme Karla Urbana, The Rocka a Rosamund Pike, ktorí sa do svojich úloh perfektne hodili. POV sekvencia je super a osobne si myslím, že ak by celý film vyzeral ako scény pri záverečných titulkoch, boli by sme všetci spokojnejší. 50% ()

Frajer42

Film jsem samozřejmě zhlédl kvůli The Rockovi a kvůli postarší stejnojmené PC hře, s kterou jsem příliš mnoho souvislostí nenašel. Film to není úplně špatný. Taková solidní akční vyvražďovačka silně říznutá se sci-fi. Pár příšerek a jízda může začít. Film mi však přijde zbytečně dlouhý. S blížícím se závěrem dost klesá kvalita. A sklouzne dokonce i do lehké nudy. 2* ()

AppleCore odpad!

WARNING: Následůjící komentář může obsahovat spoiler. Chcete vědět co má tohle divadlo společnýho se hrou? Název! Jak sem již čekal před zhlédnutím filmu. Příběh je úplně mimo mísu. Zatim co se ve hře rozpoutalo nadpřirozený peklo marsu a začlo to všechny proměňovat v hrozný monstra, tak tady se dělaly experimenty na zvířatech/lidech (už nevím) a samozřejmě se to tak nějak podělalo a všichni začli umírat. A aby toho nebylo náhodou málo tak tam dali Karla Urbana ze kterýho se stane velkej záporák. No a kdyby to divákům snad vadilo tak tam kopli dokonce i Dweyna Johnsona a ten se ho hravě zbaví. Pro případ, že by byla vidět neschopnost tvůrců tak byla i marná snaha o dynamičnost. Hudba byla úplně někde jinde (nehci říkat kde). Kamera se snažila o efektní nájezdy, opět marně. Jediný co se dalo snést jsou efekty, ale to nijak moje hodnocení nezachrání. Chtěl jsem skvělej film podle hry a místo toho mi naservírovali tupou sračičku, ale to sem chtěl asi moc. Mám pocit, že to co jsem zde napsal je stejně mimo mísu jako ten film. Nejspíš to bude způsobeno tím, že asi tak polovinu filmu jsem sledoval pruh sluníčka prosvítající zkrze žaluzie jak se během těch dvou hodin pohybuje zleva doprava, to byla panečku jiná podívaná. Dodatek: V části kde píšu o záporáku mají být přehozená jména. Odpuste mi za tuto hrůznou chybu, ale já ten film vážně skoro nevnímal, prostě byl špatnej. ()

Kothy

Dwayne Johnson to tam pěkně masí. Jinak herní adaptace se ne vždy povedou. Vypadá to skutečně víc jak hra než jako film. Ale scéna z první osoby je parádní. Karl Urban je pěkně vykosil. A Rock to na konci s BFG pořádně rozjede. Rosamund Pike je okouzlující jako vždy. :) ()

AllShallFall

K zahození to není. Ale na potlesk taky ne. S klasickou hrou to má možná něco společného, ale nic extra převratné to není. spíše zklamání. ()

Fingon

Doom je zvláštní film - zvláštní proto, že obsahuje dvě dobré scény a tu druhou tvoří závěrečné titulky. Tohle si John Carmack (nikoli Dr. Carmack) vážně nezasloužil... ()

predators

Taky vám přijde divné, že ve filmu o nestvůrách, příšerách a zombících je nejlepší závěrečná bitka mezi dvěma "lidma"? Když ovšem nepočítám akci z vlastního pohledu, díky které vlastně tento film vznikl. Vznikl díky počítačové hře, při které jsme se natolik báli, že druhou věcí, na které seděl náš zadek, byla záchodová mísa:-) V případě fimového stvárnění se tak nedělo a já si jen udělám křížek...další prachobyčejná střílečka:-(35% ()

Slartibarkfast

Když jsem jako malý klouček pařil na PC Doom Cobra, byl jsem naprosto unešen novými technologiemi. žel, po zhlédnutí filmového Dooma už tak veselý a nadšený nejsem. Hodně slabý děj a nevýrazné postavy byly následkem toho, že jsem zprvu netušil, čeho že se mám chytit a komu vlastně fandit. Nakonec jsem to vzdal a celkově jsem film zhodnotil na velmi slabý béčkový škvár. Smůla, pánové. 35% ()

Rocky62

Kdy už si konečně režiséři uvědomí, že natočit film podle počítačové hry nikdy nebyl, není a nebude dobrý nápad. Je velmi nepravděpodobně, že by z toho vznikl nějaký převratný kult, v opačném případě z toho vyleze podprůměrný béčkový hnuj s hereckou taškařicí, něco jako je tohle ()

klerik

AVP+RE Rock hral vojenskú gumu, takže jeho mračenie bolo O.K. Karl Urban prekvapil a nesie film. Rosamundin vystrašený kukuč bol otrasný. Peklo z hry sa akosi vytratilo. Pár pekných nápadov, slabšie prevedenie. Tak či tak, presne toto si predstavujem pod názvom "sfilmovanie bezduchej PC strielačky..."___ Predĺžená verzia vylepšuje dojem a viac sa hlási k hre (vrátane krvavosti), ale stále nedosahuje kvalít (už aj tak nie zázračného) Residenta... ()

Chrustyn

Tak trochu rozporuplný film. Je zde celkem slušná atmosféra (připomínající třeba Vetřelce) ale pak si postupně uvědomujete, že se ve filmu vlastně nic neděje. Občas se sice objeví nějaký ten lekanec ale jinak nic. Herci jsou samozřejmě otřesní (ovšem maximálně cool) a triků se zde moc nenajde. Avšak jako příležitostného hráče PC her mě dost pobavila cca 3 minutová scéna kde sledujete průchod chodbami a vraždění monster očima hlavního hrdiny jako ve stejnojmenné hře. ()

Dwayne Johnson chystá herní návrat

Dwayne Johnson chystá herní návrat

02.02.2022

Ačkoliv na filmovou adaptaci akční hry Doom z roku 2005 s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli jen málokdo vzpomíná s láskou, Johnson samotný se herních filmů ale tak úplně nezřekl. Vedle Dooma má na… (viac)

Sekaná... pro změnu z emzáků

Sekaná... pro změnu z emzáků

28.07.2009

A rovnou dvojitá porce. Dokonce v obou případech podle počítačových her. Nebudeme chodit kolem horké kaše z mimozemských vnitřností – půjde o Gears of War a Dead Space. První z jmenovaných adaptací… (viac)

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera

10.09.2007

Ne, teď nemáme na mysli filmovou sérii se Sonnym Chibou, kterou proslavili hlavně Tarantino a Tony Scott, když v úvodu Pravdivé romance nechali Patricii Arquette obsypat Christiana Slatera popcornem… (viac)

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

22.03.2007

Fanoušci brutálních počítačových řezničin mají po nedávném ohlášení filmové adaptace Metal Gear Solid opět důvod jásat. Nebo také ne. Přijde na to, jak studio New Line Cinema pojme velkoplátnovou… (viac)