Vedecký tím, pracujúci na odľahlej základni na Marse, začal na Zem posielať čoraz nepríjemnejšie správy. Výsledky experimentov sú znepokojujúce, rady vedcov záhadne rednú, a tak vláde nezostáva nič iné, len základňu izolovať do najprísnejšej karantény a na Mars vyslať po zuby ozbrojenú jednotku rýchleho nasadenia, ktorá má zistiť, čo sa stalo a eliminovať akúkoľvek hrozbu. Aspoň taký bol pôvodný plán. Lenže realita prekonáva aj tie najhoršie predstavy. Výskumnému tímu sa totiž nekontrolovanými postupmi podarilo doslova otvoriť brány do pekiel, odkiaľ sa vyrojili davy hrôzostrašných monštier, ktoré sliedia po chodbách základne a likvidujú všetko živé. Je vôbec v ľudských silách túto strašnú nočnú moru zastaviť? (TV Markíza)

John8

zábava... ano... nevím sice proč se scénáristi uchýlili k mutantům namísto pekelníků... myslím že s nimy by mohli zajít hloub a dosáhnout požadované děsivosti o kterou se série DOOM vždy snažila. Hlavní tahák 1st person scény na mě nepůsobily dojmem reálnosti ... spíš jsem si představil sám sebe u klávesníce DOOMa paříc :D ()

Akana

Rutinní chlapácká sci-fi. Jako ignorant v oblasti počítačových her se s ní nutně míjím i když úplné zatracení si taky nezaslouží. Hudba je ale opravdu bídná. ()

Faila

V tomhle snímku bylo vše, co bych od podobného druhu filmu čekala, takže žádné překvapení v negativním směru se nekonalo. Ba naopak, jelikož tu bylo pár maličkostí, díky kterým Doom v hodnocení lehce stoupl: prdlej velitel, krysy a opice, ale především first person scéna, ve které se ta drsná, krvavá atmosféra tohohle díla projevila naplno. ()

helloween93

Na tenhle film jsem se těšil, protože jsem hrál původní hry, ovšem nadšení vystřídalo zklamání, protože je ve filmu strašně málo akce a hodně nudných scén. Nezachrání to ani FPS pohled a závěrečný souboj. 40% ()

figliar

Keby som vedel, že sa prakticky jedná o paródiu na moju najobľúbenejšiu hru z detstva, určite by som na film išiel do kina s menšími očakávaniami. Síce, čo očakávať od filmu, kde hlavnú úlohu stvárňuje The Rock. Nebyť posledných 5minút filmu, tak by som ani nespoznal, že predlohou filmu je počítačová hra DOOM. Blbosť, ale s veľkou dávkou optimizmu... ale čoby, je to somarina. ()

Heroine odpad!

I když je zajímavý vidět Dwayna Johnsona jako záporáka, jinak je tenhle film neuvěřitelně slabý. Mám ráda sci-fi horrory, ale tohle nějak nemá co nabídnout. ()

korok

Hru jsem kdysi na střední hrál a i proto mě pobavilo několik závěrečných minut, kdy z pohledu 1st person (jako ve hře) sledujete počínání jednoho z hlavních hrdinů, jak řeže všechna ta monstra co mu příjdou do cesty. ()

bolf!k

zklamani...prvni myslenka ktera me po zhlednuti napadla a pritom sem se na to tak tesil...no co kazdej den neni posviceni tak to treba vyjde priste....moc bych chtel dat aspon 3* ale rozum mi to nedovoli ()

illy.cz

Na Doomu jsem vyrostl a mozna prave proto me to pripadalo jako blbost...perfektni atmosfera ktera delala Doom Doomem je ta tam a nebyt povedeneho finale tak je to jeste o hvezdicku min... ()

Barak

Nejprve upozorním, že hru Doom, jsem v životě nehrál - pokud nepočítám druhý díl, jakožto zábavu na pár desítek minut. Takže jaký je film? Dobrý! Takřka celý film se odehrává na planetě Mars (nevěřte tomu, pořád pobíhají po nějakém komplexu, který je beztak na Zemi), kde je poslána nějaká speciální jednotka v čele s "Rockem" (ten se ke konci - tak půl hodiny - úplně nějak pomátně a fakt jako nevím, jak se mohl takhle změnit ve svém chování.. no prostě je to divné), aby tam sjednali pořádek, protože se "něco" stalo - "vsadím pět babek, že je to nasranej zaměstnanec s bouchačkou". A jelikož je to Doom - jak říkám, nehrál jsem ho, ale rozhodně vím, co to je -, tak hlavní náplní filmu musí být akce, střelba, obludy, atmosféra atd. No, ale vezmem to pěkně popořádku. Mariňáci mají velmi pestré složení - od tvrdých nigga chlapů, přes ustrašené nováčky, až po hláškující borce. A co nesmí chybět - jasně, je to ženská. A ona je ještě k tomu sestra jednoho z těch hochů (má velké oči a tváří se věčně vyjeveně). Tady bych podotkl, že mi to přišlo možná až zbytečné, do toho míchat rodinné vztahy.. to měli nechat být a zaměřit se spíše na jiné věci (víc oblud - o tom později). Takže tu máme těch několik hochů a jednu slečnu, kteří chodí po temných chodbách nějakého komplexu - jejich úkol je zachránit data, přeživší a zjistit, co se stalo. Akce příjemně graduje. Zpočátku se "nic" neděje, ale postupem času už to houstne, více střelby, více mrtvol.. a všechno to vyvrcholí závěrečným soubojem mezi dvěma pány. Ale sakra vždyť to je Doom - spousta různých kreatur a ne jenom.. dvě (zombi a obludy - obluda se vyvinula ze zombie). Celé je to na způsob zombie vyvražďovaček, ale co se dá dělat. Jinak akce je super. Pak vrcholem je určitě cca pětiminutová čistka, kdy se na všechno díváme z první osoby - před sebou zbraň, chození po chodbách a zabíjení všeho, co se pohne.. snad už chybí jen ukazatel zdraví.. Jediná výtka u toho je taková, že to působí naprosto nereálně - potvora se ukáže a čeká, až jí proletí hlavou kulka, nebo se dá na útěk. Útočit musí, a ne čekat, až jí někdo zastřelí. A závěreřná bitva mezi dvěma protagonisty (nevím, jak jinak to nazvat, protože nechci říkat, kdo s kým bojuje) je výborná - jak se postupně jeden z nich stává tím monstrem.. fakt dobré. Doom není špatný - i přes to, jak ho tady kritizuju -, dobře se na něj kouká, nějakou atmosféru má, trochu podivnou zápletku, ale jinak výborný film.... ()

gp_one

Čistá akce na základě bezduché PC hry = dispozice zmizet na smetišti filmových dějin. Ovšem pár detailů a zajímavých prvků nastavují filmu záchranou síť. Není to silnější příběh, ani pronikání do charakterů postav, spíš jen povedená a nekonvenční práce s kamerou v závěru a ne až tak přitloublé herecké výkony. ()

Laca1313

Do tohoto filmu jsem šel jako laik,protože hru Doom jsem,s vyjímkou krátkého dema na netu,nikdy nehral. Ale žádná sláva to nebyla.Nemůžu říct,že bych se nudil.To určitě ne.Jenže děj sice nebyl špatný,ale bohužel dopředu snadno odhadnutelný. A ani herecké výkony za moc nestály. Nekonec jsem se rozhodl pro dvě hvězdičky,jednu na nestvůry a druhou na BFG a sekci z první osoby. ()

Torgal

Jediné pozitívum na tomto filme vidím v osviežujúcej niekoľko minútovej akčnej sekvencii v závere snímanej z pohľadu vlastných očí ako z počítačových hier (a to si ani nemyslím, že je tá scéna ktovieako podarená). Všetko predtým ale spočíva v motaní sa po temných tuneloch, kde nie je nič vidieť, atmosféra je tiež blízka nule a celé je to nudné a nezáživné. Príbeh sa nesie presne v duchu vyhlásenia autora herného Dooma, že "Príbeh v počítačových hrách je tak dôležitý ako príbeh v porne." Od tohto filmu som nečakal veľa, no dostal som ešte oveľa menej. 3/10 ()

emdvojka

Ľubilo sa mi, ako sa dokázala postava Dwayna Johnsona zmeniť. Páčilo sa mi ako sa z nenapadného člena tímu v podaní Karla Urbana vykľul akčný hrdina číslo jedna :-). Neľubilo sa mi ako sa celý film snažil byť temný až nadmieru horrorový, ale pritom som sa ani raz nezlakol. A celé sa to snažilo byť take cool a take pravé americké až to bolo nudné. ()

Dimo

Zahrejte si Doom 3 a pak si pusťte Doom film. A nebo obráceně. NESROVNATELNÝ rozdíl. Filmový Doom je překvapivě lacině vyhlížející šťávička s 1% extraktem hry Doom. Co však bylo lahodně excelentní, je těch pár chvil, kdy vidím jen ruce svírající nehorázné bouchačky. Takže jen v těchto chvílích cítím atmosféru a pro tento důvod je lepší režisérský sestřih. EDIT po pěti letech: Na druhé shlédnutí po velké pauze to nevypadá tak moc sračkovitě, ba docela zábavně. Rozhodně nedávám zatracující verdikt a přidávám hvězdici. ()

Ziggy Zagg

Jako fanda hry jsem byl potěšen, že to nebyla nějaká bezduchá zhovadilost. Překvapil mě Karl Urban, že nezahrál totální gumu, jako jeho kolega The Rock. Velmi povedená byla "herní" sekvence jakoby z vašeho pohledu. ()

Dwayne Johnson chystá herní návrat

Dwayne Johnson chystá herní návrat

02.02.2022

Ačkoliv na filmovou adaptaci akční hry Doom z roku 2005 s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli jen málokdo vzpomíná s láskou, Johnson samotný se herních filmů ale tak úplně nezřekl. Vedle Dooma má na… (viac)

Sekaná... pro změnu z emzáků

Sekaná... pro změnu z emzáků

28.07.2009

A rovnou dvojitá porce. Dokonce v obou případech podle počítačových her. Nebudeme chodit kolem horké kaše z mimozemských vnitřností – půjde o Gears of War a Dead Space. První z jmenovaných adaptací… (viac)

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera

10.09.2007

Ne, teď nemáme na mysli filmovou sérii se Sonnym Chibou, kterou proslavili hlavně Tarantino a Tony Scott, když v úvodu Pravdivé romance nechali Patricii Arquette obsypat Christiana Slatera popcornem… (viac)

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

22.03.2007

Fanoušci brutálních počítačových řezničin mají po nedávném ohlášení filmové adaptace Metal Gear Solid opět důvod jásat. Nebo také ne. Přijde na to, jak studio New Line Cinema pojme velkoplátnovou… (viac)