Vedecký tím, pracujúci na odľahlej základni na Marse, začal na Zem posielať čoraz nepríjemnejšie správy. Výsledky experimentov sú znepokojujúce, rady vedcov záhadne rednú, a tak vláde nezostáva nič iné, len základňu izolovať do najprísnejšej karantény a na Mars vyslať po zuby ozbrojenú jednotku rýchleho nasadenia, ktorá má zistiť, čo sa stalo a eliminovať akúkoľvek hrozbu. Aspoň taký bol pôvodný plán. Lenže realita prekonáva aj tie najhoršie predstavy. Výskumnému tímu sa totiž nekontrolovanými postupmi podarilo doslova otvoriť brány do pekiel, odkiaľ sa vyrojili davy hrôzostrašných monštier, ktoré sliedia po chodbách základne a likvidujú všetko živé. Je vôbec v ľudských silách túto strašnú nočnú moru zastaviť? (TV Markíza)

Acrobat odpad!

Totalna bieda! Je velmi jasne vidiet, ze tvorcovia nemali ani najmensiu sajnu o tom, co vlastne maju tocit. PC hru verne, alebo len ako namet, alebo len ideu? Nie je to ani akcny film - je rozlvacny, ani horor - co je este lepsie. Je to nejaky hybrid ako tie prisery vo filme, preto nevahat a odstrelit to z mysle, filmotek a pod. Fire. (left button of mouse) ()

bono22vox

Spis dve hvezdicky, ale za ten konec v podani pohledu jako hrace, ktery se mi docela zamlouval a ktery mimochodem nyni v aktualni dobe bude hlavnim tahounem v nove adaptaci Spidermana... 3 hvezdicky... :-) ()

10Domik10

Veľmi obstojne sfilmovaná počítačová hra, no napriek tomu Doom zapadá do veľkej kopy priemerných sci-fi filmov s podobnou tématikou. Aspoň The Rock tu už naplno rozbieha svoje herecké kvality získane Smackdownom, ktoré sa rokmi prehĺbili do celkom slušných rozmerov. ()

Mitopus

Nemůžu uvěřit, že v tom nehrála Milla Jovov!ch. Je to nudná akční vykrádačka Vetřelců v prostředí nejhoršího dílu herní série, a to současného třetího. Přemýšlím, co se zrovna Hollywoodu nemůže líbit na původním konceptu? Mastermindovi, Cacodémonovi nebo aspoň Kyberdémonovi? Nebo na pekle a na zdech potaženejch lidskou kůží? A co bylo proboha špatnýho na původním příběhu hry? Jedna hvězdička za ten UAC mramor, ale stále se nemůžu ubránit pocitu, že jde spíš o promo k tý hrozný trojce. ()

danny_21

Ve srovnání s legendární PC hrou, kterou jistě mnozí z nás pařili jak o život, je ta tahle koprodukční adaptace slabá ( a vykrádá Resident Evil ) hlavně po stránce akce, protože té je tam sakra pomálu vzhledem ke krvavé předloze s všemožnými monstry a utápí se v bloumání nekonečnými chodbami. Rock s Urbanem se snaží co to jde, ale slušnejší podívaná přichází až v poslední dvacetiminutovce a vrcholí slušným závěrem. Pochválím ještě pohled first person a jestli jsem se nespletl, tak jsem tam slyšel Megadeth. Říkám to pořád, možná nemá smysl snažít se převádět herní legendy na filmové plátno, filmový Doom u mě horší než Silent Hill - 40 % ()

Hellierer

A ona to zase taková tragédie není. Samozřejmě film se rozjede až v druhé polovině, ale poté už se jedná o docela slušný sci-fi masakr. Pokus o horor je chabý, ale když přijde na řadu střílení potvor, tak se na to krásně kouká zásluhou velké brutality. A když pak na řadu přijde first-person sekvence, tak se hráč dostane do nebe (popřípadě pekla). Takže vypnout mozek a směle do toho. ()

Kingjiri

Inspirace Vetřelcema je zřejmá, ale je fajn občas vidět, že tvůrcům nechybí nadhled. Je ale škoda, že trvá delší dobu, než konečně něco vybafne a rozjede se akce. Pak bych taky přidal do tmavších scén víc světla, protože občas nebylo vidět téměř nic. Ale v úvodu se objevěj náznaky slušný atmosféry, akční scény maj s blížícím se závěrem tendenci přibývat, herní scéna "z vlastního pohledu" je pěkně natočená a finální fight Sarge vs. Reaper taky neni vůbec špatnej. Menší plus ještě přidávám za hlášky, herecký obsazení (The Rock a Rosamund Pike) a koukatelný efekty. Určitě jedna z lepších filmovejch adaptací známejch her a celkově sympatický béčko na jednu projekci. ()

Idahou

Rozhodoval jsem se mezi třemi až čtyřmi *. Dal jsem víc, především kůli tomu, že tenhle film je silně podhodnocen. Je to akční béčko, to ano. Ale překvapivě kvalitní a hlavně zábavné. Líbila se mi závěrečná POV (nejedná se o porno, ale styl záběru) akce, která by sice potřebovala doladit, ale byla originální a zajímavá. Záporák byl uvěřitelný a vlastně šlo jen o rozdílný přístup k misy. Asi bych si to nepustil znova, ale rozhodně jsem se celou dobu bavil. ()

rublik05

Nepříliš povedená variace na Vetřelce a Predátora, které dominují především Karl Urban a Dwayne Johnson, ale ani oni nedokáží snímek vytáhnout z těžkého podprůměru, jelikož první půlka nenabízí téměř nic zajímavého, až druhá polovina nabídne pořádnou akční podívanou, která je sice přihlouplá, ale zato je pořádně stylová. Nejvíce mě asi dostal herní styl kamery z vlastního pohledu, tyhle záběry jsem si neskutečně užíval a podle mě se jedná o nejatraktivnější část celého filmu. Soundtrack není žádná hrůza, příšerky ujdou, efekty taktéž, i když o nic převratného se opravdu nejedná. Celkově jsem spíše zklamaný, těšil jsem se na intenzivní akční řežbu, dostal jsem však místy trochu nezáživné akční béčko, tak trochu bez atmosféry, kterou zachraňuje snad jen povedená druhá polovina a luxusní závěr. 4/10. ()

Nix odpad!

Bože. Já se nikdy nestačím divit těmto herním adaptacím. A dycky si musí tvůrci vybrat nějakou legendu nebo pořádnou pařbu. Vždycky se tomu filmu už budu vyhýbat do konce světů, protože tady není nic dobře. To si radši zahrajte starýho Dooma, i po tolika letech je to pořád lepší zábava jak toto. A tohle s tím nemá fakt nic společný. ()

RedRose

Je to pro me temer nesplnitelny ukol, nejak rozumne zhodnotit tento film... DOOM je zkratka DOOM a jeho prevedeni do filmove podoby, byl vynikajici napad, ktery se jako vzdy nepovedl na 100%... Jsem velkym priznivcem teto hry a jako takovy proste nemuzu byt objektivni... Na film jsem se hodne tesil a nezklamal me! Vychytavky ktere primo poukazuji na hru jsem si uzil nadmiru a posledni perlou je jmeno Dr. Carmack ;-))) Ti co nevi co to jmeno znamena by ten film asi ani nemeli videt... Zasveceni jiste vi, ze John Carmack je dnes jiz legenda celeho ID Softu a hlavne je to "duchovni otec" samotneho herniho DOOMa! ()

Fildas

Po druhém shlédnutí jsem zvýšil hodnocení, chvíle nudy mi občas rozproudila nějaká akce. A mé občasné výbuchy smíchu střídala naštvanost na kameru z Urbanova pohledu. Efekty nejsou špatné ale moc nereálné , když jsem zaostřolil tak jsem viděl nějakou gamesu do které zasadily opravdový ksichty. Už to pro mě není na odpad ale tento film vyhledávat nebudu. ()

fojtas

byl jsem rozhodnuty pro dve hvezky za urbana a the rock...ale v polovine filmu se neco zmenilo - z druhoradeho akcniho filmu jsem se presunul do deje skvele akcni strilecky na pc, kterou jsem si hodne dobre uzil...proste FP pohled me proste dostal na kolena a celou sekvenci jsem malem nedychal!podle me jedna z nejpusobivejsich scen co jsem zatim v tomhle zanru videl.jako film nic noveho - ale jako adaptace hry - bravurni a verne kopirujici predlohu ()

Dwayne Johnson chystá herní návrat

Dwayne Johnson chystá herní návrat

02.02.2022

Ačkoliv na filmovou adaptaci akční hry Doom z roku 2005 s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli jen málokdo vzpomíná s láskou, Johnson samotný se herních filmů ale tak úplně nezřekl. Vedle Dooma má na… (viac)

Sekaná... pro změnu z emzáků

Sekaná... pro změnu z emzáků

28.07.2009

A rovnou dvojitá porce. Dokonce v obou případech podle počítačových her. Nebudeme chodit kolem horké kaše z mimozemských vnitřností – půjde o Gears of War a Dead Space. První z jmenovaných adaptací… (viac)

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera

10.09.2007

Ne, teď nemáme na mysli filmovou sérii se Sonnym Chibou, kterou proslavili hlavně Tarantino a Tony Scott, když v úvodu Pravdivé romance nechali Patricii Arquette obsypat Christiana Slatera popcornem… (viac)

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

22.03.2007

Fanoušci brutálních počítačových řezničin mají po nedávném ohlášení filmové adaptace Metal Gear Solid opět důvod jásat. Nebo také ne. Přijde na to, jak studio New Line Cinema pojme velkoplátnovou… (viac)