Vedecký tím, pracujúci na odľahlej základni na Marse, začal na Zem posielať čoraz nepríjemnejšie správy. Výsledky experimentov sú znepokojujúce, rady vedcov záhadne rednú, a tak vláde nezostáva nič iné, len základňu izolovať do najprísnejšej karantény a na Mars vyslať po zuby ozbrojenú jednotku rýchleho nasadenia, ktorá má zistiť, čo sa stalo a eliminovať akúkoľvek hrozbu. Aspoň taký bol pôvodný plán. Lenže realita prekonáva aj tie najhoršie predstavy. Výskumnému tímu sa totiž nekontrolovanými postupmi podarilo doslova otvoriť brány do pekiel, odkiaľ sa vyrojili davy hrôzostrašných monštier, ktoré sliedia po chodbách základne a likvidujú všetko živé. Je vôbec v ľudských silách túto strašnú nočnú moru zastaviť? (TV Markíza)

Dantte..

Řeknu to takhle "film má s hrou pramálo společného a možná je to aj dobře". Klasické akční béčko se stupidním příběhem, který se na začátku tváří docala zajímavě a na konci se zvrhne v absolutní nesmysl (bohužel). Akční scény jsou celkem pohledné (závěreční bitva je naprosto cool), bohužel si autoři pletou pojmy v druzích zbraní nebo v jejich účinku, což mě asi s celého filmu velmi pobavilo (hráci Dooma určitě ví co mám na mysli). Pobaví ale nenadchne 60 % ()

godspeed odpad!

To co nechápu je, jak tahle 100 minut trvající sračka, točená pořád ve tmě, může být koprodukce USA, Česko, UK a Německo. Kdyby to natáčelo pár retardů z jednoho státu, tak to pochopím. Dokoukat to byla makačka. ()

seiffs

Hrál jsem Dooma 3 a tohle je taková příjemná tečka. Vynikající hudba od Clinta Mansella. Přítomnost Karla Urbana film posouvá kousek dál, ačkoliv je jeho role velmi úsměvná (stejně tak jako vlastně celý film). Je to taková spíš sci-fi pohádka pro počítačové nadšence. ()

Bezmenny

Samozrejme, celé je to hlúposť. Ale záver to absolútne zachránil. Totižto prišlo presne to, na čo som čakal - klasický "doom pohľad". Ako vystrihnuté z hry. Hlaveň vlastnej zbrane a príšery všade možne, už len strieľať. Najlepšie scény - nôž v hlave a oháňanie sa motorovou pílou. ()

haffen odpad!

Ak si odmyslím artefakty a Mars, tak tento brak nemá z hernou predlohou takmer nič spoločné. Pri hre som sa skvelo bavil, pri filme trápil a šklbal si vlasy aké urobili zlé meno kultovej hre... Pre milovnikov hry Doom je to viac než len urážka. Jedinou pozitívnou vecou vo filme bol pohľad z vlastnej osoby. Tých pár minut v dvojhodinovom šialenstve nezachráni moje hodnotenie. Pre milovníka FPS (first person shooter) hier, ktorý si chce pozrieť sfilmovanú podobu kultovej hernej trilogie - odpad! A nebrať! ()

Kariya odpad!

Sebereme pár levnejch herců, na ulici někomu vrazíme do ruky kameru, s hudbou se to nějak vyřeší a se scénářem si nebudeme lámat hlavu. Vlastně, co bysme se s tim filmem vubec nějak srali, když ho stačí pojmenovat a trošku i natočit podle celosvětově známý kultovní hry, kterou dodnes žijou celý davy? Vytěžíme spousty milionů a sme za vodou ;-). 1% ()

stiewe

Chvílemi zajímavé, chvílemi nudné, chvílemi ... Nebýt charismatu Karla Urbana a pětiminutové scény z vlastního pohledu tak bych na tento film zapomněl hned jak by skončil. ()

Rimer545

Tenhle film kromě dobré vizuální stránky a akčně vybitých zásobníků (které byly i ve hře) neobsahoval vůbec nic. Pořád jen chodili dokola, stříleli na slepo a nacházeli mrtvé vědce. Ale taky jsem od filmové hry nic moc nečekal. Tak abych to shrnul 1 hvězdičku dávám za herecké obsazení a druhou hvězdičku za vizualizaci jinak to stálo za hovno. ()

Koonix

Mám veľmi rád filmy ktoré sa odohrávajúce sa vo vesmíre, a taktiež mám rád počítačové hry. Preto som z Doomu vôbec nebol sklamaný. Herecké obsadenie mi presne sadlo, Dwayne Johnson ako záporák bol skvelý a Karl Urban mi sem tiež zapadal úplne perfektne. Občas síce zamrzia slabšie triky ale mutanti boli spravený skvele a to bolo to najdôležitejšie. Atmosféra bola občas vážne hustá, ale ja som to bral hlavne ako akčný film, nie horor takže to bolo pre mňa na druhej koľaji. A záverečnú scénu som si neskutočne užil:D Mohli by niekedy skúsiť natočiť film ktorý by bol celý z tohto pohľadu, bolo by to určite zaujímavé. Pre mňa 70% so zaokrúhlením nahor, za to že to bol najlepší film podľa hry aký som videl. ()

departed

Slušná sračka. Zábavné-nezábavné, debilní-nedebilní... koukat se na to dalo. Z herní série jsem hrál sice jen třetí díl a to ne moc dlouho, ale jedna věc, za kterou tvůrce obdivuju, je stejné navození herní potemnělé atmosféry a několika minutového pohledu z první osoby. Působivé. V některých pasážích je inspirace Andersonovým Resident Evilem jasně zřetelná, ovšem nikomu to nemám za zlé. ()

Kozy9

Ako fanúšik hry nedokážem skrývať pohoršenie nad tým ako scenáristi domrvili, to o čom Doom je. Podarené kulisy vám nikdy nenahradia pocit znechutenia, ktorý vás ovládne hneď, ako si uvedomíte úroveň amatérskych hereckých výkonov, ktoré nezachraňujú ani charizmatické postavy hrané Urbanom a Rockom. Doom síce pôsobí svižne, ale taktiež veľmi jednoducho. Z univerza hry Doom sa dalo vyťažiť o mnoho viac ako ďalší akčný film s pár peknými efektami, ktorý si pozriete nanajvýš tak večer na Markíze. 30% ()

Dwayne Johnson chystá herní návrat

Dwayne Johnson chystá herní návrat

02.02.2022

Ačkoliv na filmovou adaptaci akční hry Doom z roku 2005 s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli jen málokdo vzpomíná s láskou, Johnson samotný se herních filmů ale tak úplně nezřekl. Vedle Dooma má na… (viac)

Sekaná... pro změnu z emzáků

Sekaná... pro změnu z emzáků

28.07.2009

A rovnou dvojitá porce. Dokonce v obou případech podle počítačových her. Nebudeme chodit kolem horké kaše z mimozemských vnitřností – půjde o Gears of War a Dead Space. První z jmenovaných adaptací… (viac)

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera

10.09.2007

Ne, teď nemáme na mysli filmovou sérii se Sonnym Chibou, kterou proslavili hlavně Tarantino a Tony Scott, když v úvodu Pravdivé romance nechali Patricii Arquette obsypat Christiana Slatera popcornem… (viac)

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

22.03.2007

Fanoušci brutálních počítačových řezničin mají po nedávném ohlášení filmové adaptace Metal Gear Solid opět důvod jásat. Nebo také ne. Přijde na to, jak studio New Line Cinema pojme velkoplátnovou… (viac)