Vedecký tím, pracujúci na odľahlej základni na Marse, začal na Zem posielať čoraz nepríjemnejšie správy. Výsledky experimentov sú znepokojujúce, rady vedcov záhadne rednú, a tak vláde nezostáva nič iné, len základňu izolovať do najprísnejšej karantény a na Mars vyslať po zuby ozbrojenú jednotku rýchleho nasadenia, ktorá má zistiť, čo sa stalo a eliminovať akúkoľvek hrozbu. Aspoň taký bol pôvodný plán. Lenže realita prekonáva aj tie najhoršie predstavy. Výskumnému tímu sa totiž nekontrolovanými postupmi podarilo doslova otvoriť brány do pekiel, odkiaľ sa vyrojili davy hrôzostrašných monštier, ktoré sliedia po chodbách základne a likvidujú všetko živé. Je vôbec v ľudských silách túto strašnú nočnú moru zastaviť? (TV Markíza)

Xinn

Hru jsem nikdy nehrál, film je poctivý koukatelný béčko, ale na rozdíl od Příchozích jsem u něj neusnul, takže za 3 :-) ()

I.ball

Film se opírá o DOOM3, který jsem až do včerejšího dne nehrál. Dnes jsem dokončil hlavní kampaň a jsem nadšený. Nejen proto, že jsem to opět dokázal, ale hlavně proto, že ta hra je prostě fantastická. A film jakbysmet. Samozřejmě chápu, že bylo nereálné vytvořit přesnou kopii UAC komplexu se všemi postavami a misemi ze hry, ať už kvůli rozpočtu nebo stopáži. A proto vnímám tento film jako takovou komorní "ochutnávku" toho, co nabízí hra (v podstatě je to nesmírně zábavná upoutávka na hru, která vás vezme na super akční a napínavé dobrodružství). Kvalitní charakterní hlavní hrdina i bezcharakterní záporák, grafické násilí, vtipné a trefné slovní přestřelky, ale hlavně spousta, spousta temnoty s děsivými zvuky a jednou baterkou. 85% ()

Moredogs

Mam na tento film pekne spomienky a videl som ho zas už zrelymi očami a možem povedat že tie spomienky su asi všetko pekne čo možem o tomto filme povedat, 50% ()

kamcacik

Ačkoliv jsem Doom nehrála a každopádně si chci zahrát, tak film nebyl až tak špatný, ale mám takový pocit, že hra bude víc akčnější a hororovější než film. Doom mě ani nenudil, ale ani mě tak moc nenadchl, že bych si řekla: "Jo, zkouknu ještě víckrát." Upřímně, zkouknu, ale až se mi bude chtít, budu se nudit. Nebylo to špatný. Jen by to chtělo víc akce a střílení. Toť vše. ()

Noimosyniii

Až nereálně nudnej film. Od začátku jsem jenom koukala na příšerně fádní postavy jak si povídaj, procházej temnejma, strašidelnejma uličkama, občas na ně něco vybaflo, ale nic se nedělo. Ta akce, na kterou jsem čekala, přišla až v posledních pár desítkách minutách, kde jsem konečně dostala feeling, že koukám na Dooma! Škoda, že tak nevypadal celej film, protože kdyby jo, moje (a určitě ne jen moje) hodnocení by vypadalo jinak... Kdybych měla procentuálně vyjádřit pozitiva tohohle filmu, tak by to vypadalo asi takhle: Clint Mansell - 45% spokojenosti, finále - 40% spokojenosti, záběry z první osoby - 15% spokojenosti. Pro mě slabej, opominutelnej snímek. ()

VashCZ

Wow... teda super. Doom serie krom toho úplně prvního mě prakticky minula, ale střílečka je střílečka a jaký je v tom rozdíl že :-). Když se koukám na Bčko, tak má většinou 10 minut epických supr akčních záběrů, půl hodiny zajímavého ukazování fantasy světa a dalších alespoň půl hodiny nudy. Tohle Bčko není. Občas něco nedává smysl, ale to se nebere vážně ani samo. Prostě musíte vidět. Nechápu, proč tomu někdo dává hvězdu jen jednu. Tohle je na dvě minimálně i když to člověka nebaví. U filmu se můžete prospat aniž by jste o něco přišli, ale můžete ho taky se zájmem dodívat a vědět, že že tohle je přesně co jsem potřebovali vidět. Britka Rosamund Pike bez podprsenky pobíhajíc chodbami a pronášejíc chytré i věcné řeči je docela příjemná část obsahu.70% ()

Tek_cZ

Čekal jsem, že film bude jednoduše zfilmovaná hra. Bohužel jsem z toho filmu necítil téměř žádnou spojitost se hrou. Mrzí mě, že něco tak skvělého jako je Doom se jim povedlo takhle zmrvit. Další a to největší mínus, které vnímám je soundtrack. Nechápu, proč když hra má perfektní metalový soundtrack, tak že ve filmu je tam jen málo kdy něco co originálu podobného. Samozřejmě tohle je můj názor jakožto milovníka všech Doom her. Možná to není až tak špatné. Já však očekával více. 65% ()

Damnsinead odpad!

Pokud milujete zvuk střelby a hromady mrtvol, přijdete si na své. V tomhle filmu nic jiného neuvidíte, protože na světle se šetří. Na příšerách, které tam měly být, taky. A to nemluvím o akci a napětí. Zápletka by neutáhla ani minutový trailer, natož pomalu dvouhodinový film.  Prostě nemůžu najít nic, co by se na téhle ptákovině dalo pochválit. ()

Holly_Molly

Ani vlastně nevim proč se mi to tak líbí :-D Ta First person sekvence, hlavní duo Urban/Johnson, slabost pro DOOM hry a odkazy na ně (BFG, motorovka, hudba)...dohromady to je dobrý akční sci-fi béčko. Každopádně chápu, že to pro většinu lidí (hlavně pro hráče Dooma) působí jako neskutečná píčovina, protože to scénáristicky působí jako opsaný z Wikipedie, bez jakýhokoli pochopení už tak jednoduchýho herního děje a celýho smyslu. Film je to ale megazábavnej! ()

Bragi66

Mnoho příznivců hry Doom to asi nepotěší - chatrný děj, kožené postavy, pitomé flintičky, naivita akčních scén a ukradená monstra nám mohou být ukradená.  Nezachrání to ani malebnost dekorací - je to prostě břidok (což severomoravsky znamená cosi jako řídký výkal). ()

MoziMedve

Objektivně je kvalita filmu někde kolem 2/5, ale nemohu si pomoct, mě ta ptákovina hrozně baví a kdykoliv je v telce, tak se na ni mrknu s radostí.  Dwane Johnson i Karl Urbam jsou sympaťáci, a Bčková sranda v jejich podání? Asi se mi strefujou do všech správných míst v primitivní části mého mozku, že jsem všechny neduhy ochoten prominout. ()

vinducha

PC hry mě nechávají úplně chladným , takže tady sem byl oproštěn od nějakého srovnávání a vůbec mě to nijak nepohoršilo. Zábava na 1 použití a nemám s tím žádný problém , takže jim tam klidně šoupnu o 1 navíc než bych skutečně měl. ()

tolo

Spousta lidí si tu stěžuje, že se první hodinu nudili, ale takhle náznakově začína 9 z 10-ti akčních nebo sci-fi filmů. Něco se pos...- nebude to tak hrozný- je to hrozný- je to ještě horší- jdeme na to- svět je zachráněn. Tým vojáků je slušně obsazený, jen nevím, na co je v něm chlápek co má ramena, jak sešlapanej rejč a sem tam si šlehne; taky na konci dostal kulku do čela... Karl Urban- super. Po tom co dostane 24-tý chromozom a jde na to jako doma u počítače, tak to nemá obdoby- paráda. Bylo tam určitě pár hluchých míst, ale jinak mi tohle dílko dalo to, co jsem čekal i s nášupem. ()

blackbeast

Zklamání! Vizuální provedení je celkem slušný, ale ten scénář... no fuj, ten je teda vodfláknutej :( Nezachráněj to ani herci, až na pár hlášek a "drtících" pohledů The Rocka nemaj co hrát. Finální tepačka The Rock vs. Karl Urban je hodně vydařená a Rosamund Pike je pěkná baba ;) ()

Dwayne Johnson chystá herní návrat

Dwayne Johnson chystá herní návrat

02.02.2022

Ačkoliv na filmovou adaptaci akční hry Doom z roku 2005 s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli jen málokdo vzpomíná s láskou, Johnson samotný se herních filmů ale tak úplně nezřekl. Vedle Dooma má na… (viac)

Sekaná... pro změnu z emzáků

Sekaná... pro změnu z emzáků

28.07.2009

A rovnou dvojitá porce. Dokonce v obou případech podle počítačových her. Nebudeme chodit kolem horké kaše z mimozemských vnitřností – půjde o Gears of War a Dead Space. První z jmenovaných adaptací… (viac)

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera

10.09.2007

Ne, teď nemáme na mysli filmovou sérii se Sonnym Chibou, kterou proslavili hlavně Tarantino a Tony Scott, když v úvodu Pravdivé romance nechali Patricii Arquette obsypat Christiana Slatera popcornem… (viac)

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

22.03.2007

Fanoušci brutálních počítačových řezničin mají po nedávném ohlášení filmové adaptace Metal Gear Solid opět důvod jásat. Nebo také ne. Přijde na to, jak studio New Line Cinema pojme velkoplátnovou… (viac)